Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

+24
posnightmist
Caracal
Epivainousa
Dimitrisk12
chr1s_86
DoctorAbo
teacher
kortomalteze
DENTOCOP
xristos280
Postman
Ο φυσικός
ELENA
da_beazt
anastasis
Don John
alexandros
apostat
tomakos
Tinder
Verbal Kint
Παναγιώτης Κ.
SCORPIOS
Vvag
28 posters
Go down

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

5 - 10%
4 - 8%
16 - 33%
6 - 13%
17 - 35%
 
Total Votes: 48
 
Poll closed
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

16/7/2012, 1:07 pm
Παναγιώτης Κ. wrote:Q.E.D.
confused2 confused2 confused2 confused2
anastasis wrote:
Vvag wrote:

Θα με χάλαγε να δω αναδημοσιευμένη φωτογραφία χωρίς άδεια σε κάποιο ανάλογο site και όπως ξαναείπαμε, στις εικόνες του google εμφανίζονται ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

cheers

Δηλαδή πιο πολύ θα σε πείραζε αν δεν σε ρωτούσαν
Με μπέρδεψες. Δεν καταλαβαίνω τι διαφορετικό λέμε. Think Think Think
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

16/7/2012, 1:10 pm
Q.E.D. από το λατινικό quod erat demonstrandum. Αντίστοιχο του αρχαιοελληνικού "Όπερ έδει δείξαι".

Σημαίνει "αυτό που έπρεπε να αποδείξουμε". Ο Παναγιώτης εννοεί ότι αυτό που είπες ταιριάζει ταμάμ Razz σε αυτό που είπε εκείνος.
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

16/7/2012, 1:12 pm
Vvag wrote:
Παναγιώτης Κ. wrote:Q.E.D.
confused2 confused2 confused2 confused2


quod erat demonstrandum (qed) = όπερ έδει δείξαι This







........και αν δεν σ΄αρέσει, βήξε....... Razz
da_beazt
da_beazt
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-02
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda CBF 2005 ABS, Honda Transalp 2002 και τέρμα τα ιταλικά
Κράνος : ARAI chaser, ARAI tour-x 3, HJC FS-10, CABERG V2 407, LOUIS jet and PROBIKER S2

Κοίτα που πας γιατί θα πας εκεί που κοιτάς

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

16/7/2012, 1:17 pm
1ον ποια ακριβώς είναι η φωτογραφία με την αδερφή σου;
2ον δεν γνωρίζω σαφώς το νομικό καθεστώς αλλά νομίζω ότι εφόσον κάποιος μπορεί να αποδείξει ότι μια φωτογραφία είναι δική του τότε μπορεί να ζητήσει και πνευματικά δικαιώματα από κάποιον που την χρησιμοποιεί για εμπορικούς σκοπούς.
3ον το "κλέψιμο" φωτογραφιών από το ιντερνετ είναι κάτι που γίνεται εδώ και πολύ καιρό και λίγο πολύ το κάνουμε όλοι μας. Πχ το άβαταρ μου δεν το έχω σχεδιάσει εγώ. Εγώ έχω κλέψει την εικόνα από το site των IRON MAIDEN χωρίς να ζητήσω την άδεια τους. Ββαγγ διόρθωσε με αν κάνω λάθος αλλά δεν νομίζω ότι για το δικό σου άβαταρ έχεις πάρει άδεια από την Βέφα, ούτε ο korto από τους κληρονόμους του Hugo Pratt. Αυτά κοιτώντας απλά αυτή τη σελίδα. Δεν λέω ότι είναι σωστό αλλά σαν μη αναμάρτητος δεν μπορώ να ρίξω πέτρα σε κανένα. Δεν θα μου άρεσε να έβλεπα τις φωτογραφίες που τράβηξα από την πτώση του Stoner το 2010 στη Βαλένθια σε κάποιο άσχετο site. Όμως τότε που τις ανέβασα σκέφτηκα το ενδεχόμενο και έριξα την ποιότητα της φωτογραφίας ώστε αν την κλέψει κάποιος να μην μπορεί να την τυπώσει σε καλή ποιότητα και πήρα το ρίσκο μου.


Σαν επίλογος θα πω ότι μυστικό που το ξέρουν 2 άτομα δεν είναι μυστικό. Αν δεν θέλουμε να βλέπουμε φωτογραφίες μας σε ξένα χέρια καλό είναι να μην τις ανεβάζουμε στο ίντερνετ. Αν έχουν αρκετοί θέμα προτείνω να σταματήσουμε να ανεβάζουμε φωτογραφίες από πανελλήνιες ή ξενύχτια. Επίσης για να κατοχυρώσουμε κάποιες φωτό που δεν θέλουμε να πέσουν θύμα plagiarism (αγγλικά λογοκλοπής) καλό είναι να δοκιμάσουμε λύσεις όπως το υδατογράφημα (εγώ θα κάνω το λόγκο μου τεράστιο και θα το βάλω σε όλη την εικόνα έτσι για να δείτε).
anastasis
anastasis
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 1315
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 800 06 ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Wo Es war, soll Ich werden

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

16/7/2012, 1:18 pm
Vvag wrote:
Παναγιώτης Κ. wrote:Q.E.D.
confused2 confused2 confused2 confused2
anastasis wrote:
Vvag wrote:

Θα με χάλαγε να δω αναδημοσιευμένη φωτογραφία χωρίς άδεια σε κάποιο ανάλογο site και όπως ξαναείπαμε, στις εικόνες του google εμφανίζονται ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

cheers

Δηλαδή πιο πολύ θα σε πείραζε αν δεν σε ρωτούσαν
Με μπέρδεψες. Δεν καταλαβαίνω τι διαφορετικό λέμε. Think Think Think

Ο φυσικός wrote:Q.E.D. από το λατινικό quod erat demonstrandum. Αντίστοιχο του αρχαιοελληνικού "Όπερ έδει δείξαι".

Σημαίνει "αυτό που έπρεπε να αποδείξουμε". Ο Παναγιώτης εννοεί ότι αυτό που είπες ταιριάζει ταμάμ Razz σε αυτό που είπε εκείνος.

Άλλο δεν θέλω να βλέπουν τις φωτογραφίες και άλλο θέλω να ρωτάνε αν τις χρησιμοποιούν.

Δηλαδή αν έβαζαν παραπομπή ότι την πήραν από όπου την πήραν και ότι αυτή η φωτογραφία σου ανήκει, μήπως θα ένιωθες διαφορετικά;
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

16/7/2012, 2:11 pm
da_beazt wrote:1ον ποια ακριβώς είναι η φωτογραφία με την αδερφή σου;

Μάλλον αυτή
Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Kalokairi+kayto
Δέστην μόνο σβέλτα γιατί την βλέπω να σβήνεται σε χρόνο 0, μαζί με το ποστ τούτο...
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

16/7/2012, 2:46 pm
da_beazt wrote:3ον το "κλέψιμο" φωτογραφιών από το ιντερνετ είναι κάτι που γίνεται εδώ και πολύ καιρό και λίγο πολύ το κάνουμε όλοι μας. Πχ το άβαταρ μου δεν το έχω σχεδιάσει εγώ. Εγώ έχω κλέψει την εικόνα από το site των IRON MAIDEN χωρίς να ζητήσω την άδεια τους. Ββαγγ διόρθωσε με αν κάνω λάθος αλλά δεν νομίζω ότι για το δικό σου άβαταρ έχεις πάρει άδεια από την Βέφα, ούτε ο korto από τους κληρονόμους του Hugo Pratt. Αυτά κοιτώντας απλά αυτή τη σελίδα. Δεν λέω ότι είναι σωστό αλλά σαν μη αναμάρτητος δεν μπορώ να ρίξω πέτρα σε κανένα. Δεν θα μου άρεσε να έβλεπα τις φωτογραφίες που τράβηξα από την πτώση του Stoner το 2010 στη Βαλένθια σε κάποιο άσχετο site. Όμως τότε που τις ανέβασα σκέφτηκα το ενδεχόμενο και έριξα την ποιότητα της φωτογραφίας ώστε αν την κλέψει κάποιος να μην μπορεί να την τυπώσει σε καλή ποιότητα και πήρα το ρίσκο μου.
Είναι διαφορετικό να χρησιμοποιείς μια φωτογραφία σε ένα φόρουμ που το διαβάζουν 500 άτομα (που δεν είναι ούτε 100 στην πραγματικότητα) και άλλο σε ένα site που σε διαβάζουν κάτι εκατομύρια και βγάζεις λεφτά απ' αυτό. Σαφώς, αν η Βέφα έβλεπε αυτό το avatar και είχε πρόβλημα μ' αυτό, προφανώς θα έπρεπε να την κατεβάσω, αλλά μιλάμε για πολύ διαφορετικές περιπτώσεις. Υπάρχουν φωτοτράπεζες που μπορείς να κατεβάσεις φωτογραφίες με ένα ελάχιστο κόστος. Όταν θα προβληθεί πάρα πολύ αυτό που κάνεις (για εμπορικούς σκοπούς μάλιστα), είναι μαλακία να παίρνεις φωτογραφίες από το google που δεν ξέρεις σε ποιον ανήκουν.
anastasis wrote:
Δηλαδή αν έβαζαν παραπομπή ότι την πήραν από όπου την πήραν και ότι αυτή η φωτογραφία σου ανήκει, μήπως θα ένιωθες διαφορετικά;
Τουλάχιστον έτσι είναι καλλυμένοι νομικά Τάσο. Δεν ξέρω πως έχει το σύστημα από τη στιγμή που έχω ανεβάσει τη φωτογραφία σε ένα φόρουμ, αλλά και πάλι νομίζω πως διατηρώ τα πνευματικά δικαιώματα από τη στιγμή που την έχω τραβήξει εγώ. Σε κάθε περίπτωση το λιγότερο που θα έπρεπε να κάνουν, είναι να αναφέρουν την πηγή της φωτογραφίας.
da_beazt
da_beazt
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-02
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda CBF 2005 ABS, Honda Transalp 2002 και τέρμα τα ιταλικά
Κράνος : ARAI chaser, ARAI tour-x 3, HJC FS-10, CABERG V2 407, LOUIS jet and PROBIKER S2

Κοίτα που πας γιατί θα πας εκεί που κοιτάς

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

16/7/2012, 3:33 pm
Η χρησιμοποίηση οποιασδήποτε φωτογραφίας (ή οποιουδήποτε έργου διανοίας) χωρίς την άδεια του δημιουργού και του κατόχου των πνευματικών δικαιωμάτων είναι παράνομη (με βάση τους νόμους περί πνευματικής ιδιοκτησίας).

Από εκεί και πέρα υπάρχει ένα ζήτημα που έχει ανακύψει αρκετά μετά την έλευση των υπολογιστών (και εννοούμε τα πισί όχι τα δαγκωμένα μήλα). Η ηθική (όπως την αντιλαμβάνομαι προσωπικά και τονίζω ότι μιλάω μόνο εξ ονόματος μου και ορισμένες φορές δεν υποστηρίζω όσα λέω (εντάξει οι τελευταίες 6 λέξεις πριν την παρένθεση είναι ΣΠΑΜ) λέει ότι:
Τα καλά copy(s) κτώνται αλλά αν τα χρησιμοποιείς για να βγάλεις λεφτά πλήρωσε τα.

Με βάση αυτά όποτε έκανα εργασίες στο μεταπτυχιακό μου έψαχνα να βρω εικόνες χωρίς πνευματικά δικαιώματα για να τις βάλω όπου χρειάζονταν. Εναλλακτικά χρησιμοποιούσα μόνο το κλιπαρτ του όφις. Και εδώ προσπαθώ όταν αναφέρομαι σε άλλους (μέσω site) αντί για να αντιγράφω κείμενα να βάζω το λινκ.

Εν κατακλείδι ο παράγοντας κλειδί για μένα είναι τα λεφτά. Δεν έχω κανένα ζήτημα κάτι που ξέρω και έχω πληρώσει να το μάθω (με εργατοώρες, διδακτικές ώρες, λεφτά, χάρες, φαγητά κλπ) να το μεταδώσω δωρεάν σε όποιον μου το ζητήσει. Το ίδιο συμβαίνει και με τις φωτογραφίες μου τις οποίες είμαι διατεθειμένος να τις δείξω σε όλους όσους ξέρω (οι τελευταίες 4 λέξεις δεν είναι τυχαίες). Από την στιγμή όμως που κάποιος θέλει τις γνώσεις, φωτογραφίες, κείμενα μου για να βοηθηθεί στην κερδοσκοπική δραστηριότητα του τότε και εγώ θέλω να πληρωθώ για τον κόπο μου (με τουλάχιστον 25€ μικτά την ώρα).

Για να το κλείσουμε η δουλειά του συντάκτη στο contra.gr για μένα είναι κλασσική ελληνική: έλα μωρέ τώρα ποιος θα μας πει τίποτα και ΛΑΘΟΣ.

Από την άλλη τι θα κάνουμε; Επειδή 5-10-15-1500-5000 μικρο-μεγαλο απατεώνες θα κλέβουν φωτογραφίες αξίζει τον κόπο να κλειδώσουμε όλο το site; Για μένα όχι. Καλύτερα να ελέγχουμε καλύτερα τι ανεβάζουμε.


P.S. το ελάχιστο που μπορείς να κάνεις είναι να αναγνωρίσεις τον δημιουργό με παραπομπή εάν πρόκειται για κάτι που έχει δημοσιευθεί σε δημόσιο χώρο (βιβλίο, περιοδικό, σάιτ). Αν έχει δημοσιευθεί σε ιδιωτικό χώρο (πχ intranet) καλύτερα να ψάξεις για δικηγόρο...
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

16/7/2012, 3:41 pm
da_beazt wrote:Η χρησιμοποίηση οποιασδήποτε φωτογραφίας (ή οποιουδήποτε έργου διανοίας) χωρίς την άδεια του δημιουργού και του κατόχου των πνευματικών δικαιωμάτων είναι παράνομη (με βάση τους νόμους περί πνευματικής ιδιοκτησίας).

Από εκεί και πέρα υπάρχει ένα ζήτημα που έχει ανακύψει αρκετά μετά την έλευση των υπολογιστών (και εννοούμε τα πισί όχι τα δαγκωμένα μήλα). Η ηθική (όπως την αντιλαμβάνομαι προσωπικά και τονίζω ότι μιλάω μόνο εξ ονόματος μου και ορισμένες φορές δεν υποστηρίζω όσα λέω (εντάξει οι τελευταίες 6 λέξεις πριν την παρένθεση είναι ΣΠΑΜ) λέει ότι:
Τα καλά copy(s) κτώνται αλλά αν τα χρησιμοποιείς για να βγάλεις λεφτά πλήρωσε τα.

Με βάση αυτά όποτε έκανα εργασίες στο μεταπτυχιακό μου έψαχνα να βρω εικόνες χωρίς πνευματικά δικαιώματα για να τις βάλω όπου χρειάζονταν. Εναλλακτικά χρησιμοποιούσα μόνο το κλιπαρτ του όφις. Και εδώ προσπαθώ όταν αναφέρομαι σε άλλους (μέσω site) αντί για να αντιγράφω κείμενα να βάζω το λινκ.

Εν κατακλείδι ο παράγοντας κλειδί για μένα είναι τα λεφτά. Δεν έχω κανένα ζήτημα κάτι που ξέρω και έχω πληρώσει να το μάθω (με εργατοώρες, διδακτικές ώρες, λεφτά, χάρες, φαγητά κλπ) να το μεταδώσω δωρεάν σε όποιον μου το ζητήσει. Το ίδιο συμβαίνει και με τις φωτογραφίες μου τις οποίες είμαι διατεθειμένος να τις δείξω σε όλους όσους ξέρω (οι τελευταίες 4 λέξεις δεν είναι τυχαίες). Από την στιγμή όμως που κάποιος θέλει τις γνώσεις, φωτογραφίες, κείμενα μου για να βοηθηθεί στην κερδοσκοπική δραστηριότητα του τότε και εγώ θέλω να πληρωθώ για τον κόπο μου (με τουλάχιστον 25€ μικτά την ώρα).

Για να το κλείσουμε η δουλειά του συντάκτη στο contra.gr για μένα είναι κλασσική ελληνική: έλα μωρέ τώρα ποιος θα μας πει τίποτα και ΛΑΘΟΣ.

Από την άλλη τι θα κάνουμε; Επειδή 5-10-15-1500-5000 μικρο-μεγαλο απατεώνες θα κλέβουν φωτογραφίες αξίζει τον κόπο να κλειδώσουμε όλο το site; Για μένα όχι. Καλύτερα να ελέγχουμε καλύτερα τι ανεβάζουμε.


P.S. το ελάχιστο που μπορείς να κάνεις είναι να αναγνωρίσεις τον δημιουργό με παραπομπή εάν πρόκειται για κάτι που έχει δημοσιευθεί σε δημόσιο χώρο (βιβλίο, περιοδικό, σάιτ). Αν έχει δημοσιευθεί σε ιδιωτικό χώρο (πχ intranet) καλύτερα να ψάξεις για δικηγόρο...


...Γιαννακη εισαι καλα????
anastasis
anastasis
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 1315
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 800 06 ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Wo Es war, soll Ich werden

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

16/7/2012, 5:27 pm
Vvag wrote:
anastasis wrote:
Δηλαδή αν έβαζαν παραπομπή ότι την πήραν από όπου την πήραν και ότι αυτή η φωτογραφία σου ανήκει, μήπως θα ένιωθες διαφορετικά;
Τουλάχιστον έτσι είναι καλλυμένοι νομικά Τάσο. Δεν ξέρω πως έχει το σύστημα από τη στιγμή που έχω ανεβάσει τη φωτογραφία σε ένα φόρουμ, αλλά και πάλι νομίζω πως διατηρώ τα πνευματικά δικαιώματα από τη στιγμή που την έχω τραβήξει εγώ. Σε κάθε περίπτωση το λιγότερο που θα έπρεπε να κάνουν, είναι να αναφέρουν την πηγή της φωτογραφίας.

Ήθελα μόνο να δω στο που οφείλεται η οργή σου. Καταλαβαίνω ότι είναι κάτι διαφορετικό από τους υπόλοιπους.



Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

16/7/2012, 5:31 pm
anastasis wrote:
Vvag wrote:
anastasis wrote:
Δηλαδή αν έβαζαν παραπομπή ότι την πήραν από όπου την πήραν και ότι αυτή η φωτογραφία σου ανήκει, μήπως θα ένιωθες διαφορετικά;
Τουλάχιστον έτσι είναι καλλυμένοι νομικά Τάσο. Δεν ξέρω πως έχει το σύστημα από τη στιγμή που έχω ανεβάσει τη φωτογραφία σε ένα φόρουμ, αλλά και πάλι νομίζω πως διατηρώ τα πνευματικά δικαιώματα από τη στιγμή που την έχω τραβήξει εγώ. Σε κάθε περίπτωση το λιγότερο που θα έπρεπε να κάνουν, είναι να αναφέρουν την πηγή της φωτογραφίας.

Ήθελα μόνο να δω στο που οφείλεται η οργή σου. Καταλαβαίνω ότι είναι κάτι διαφορετικό από τους υπόλοιπους.



Δεν οργίστηκα, με ενόχλησε ναι, αλλά περισσότερο προβληματίστηκα.
Δεν το λέω μόνο για μένα, αλλά και για άλλους που έχουν καλές φωτογραφίες εδώ μέσα. Θα ήταν μ@λ@κί@ να τις δούμε σε ένα ιντερνετικό μοτοπεριοδικό (ή σε οποιοδήποτε άλλο - εμπορικού περιεχομένου - site) χωρίς την έγκρισή μας, απλά και μόνο επειδή κάποιος έγραψε "VFR" ή "ταξίδι" ή "η καλύτερη μηχανή του κόσμου" στο google και του έβγαλε τα V-Tec μας... Razz Razz Razz
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

16/7/2012, 5:47 pm
Vvag wrote:απλά και μόνο επειδή κάποιος έγραψε "VFR" ή "ταξίδι" ή "η καλύτερη μηχανή του κόσμου" στο google και του έβγαλε τα V-Tec μας... Razz Razz Razz

Νόμιζα ότι το google ήταν αξιόπιστη μηχανή αναζήτησης. Δηλαδή άμα ψάξω ¨όμορφη και δυναμική Γερμανίδα" θα βγάλει Μέρκελ;
da_beazt
da_beazt
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-02
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda CBF 2005 ABS, Honda Transalp 2002 και τέρμα τα ιταλικά
Κράνος : ARAI chaser, ARAI tour-x 3, HJC FS-10, CABERG V2 407, LOUIS jet and PROBIKER S2

Κοίτα που πας γιατί θα πας εκεί που κοιτάς

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

16/7/2012, 6:01 pm
Έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει VFR και "χαμηλή θερμοκρασία γιατί δεν ανάβει ποτέ το βεντιλατέρ όταν πάω βόλτα στη ΣΥΜΟΦΕ τις Δευτέρες τα βράδια που είναι εκεί κάποιος που κάνει σεμινάρια φωτογραφίας" να δούμε τι βγάζει;
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

16/7/2012, 6:05 pm
Ο φυσικός wrote:
Νόμιζα ότι το google ήταν αξιόπιστη μηχανή αναζήτησης. Δηλαδή άμα ψάξω ¨όμορφη και δυναμική Γερμανίδα" θα βγάλει Μέρκελ;


Γιατι ρε ? Mad δεν ειναι ομορφη και δυναμικη? Mad


Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

16/7/2012, 6:33 pm
posnightmist
posnightmist
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-28
Mηνύματα : 1908
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Honda VFR 800 2002 Suzuki DRZ 400S 2002
Κράνος : ARAI RX-7 GP

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

20/7/2012, 12:54 pm
Μετά από πολλή σκέψη και αφού διάβασα όλες τις απόψεις η γνώμη μου είναι ότι το φορουμ πρέπει να είναι κλειστό!
Ψήφισα λοιπόν το 1!
Δεν το είχα σκεφτεί παλαιότερα αλλά τώρα δεν θέλω να είναι τα προσωπικά μου δεδομένα(φωτο για παράδειγμα) διαθέσιμα σε όλους!
Δεν με νοιάζει καθόλου τι γνώμη έχουν τα μη μέλη!
Αν θέλουν γνώμη και πρόσβαση ας γίνουν μέλη!
Δε νομίζω να μαραζώσει το φόρουμ από μια τέτοια εξέλιξη γιατί το φορουμ είναι τα μέλη του και για αυτά δεν αλλάζει τίποτα!


Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

20/7/2012, 7:18 pm
posnightmist wrote:......................................Δεν με νοιάζει καθόλου τι γνώμη έχουν τα μη μέλη!..........................


ΣΩΣΤΑ !! Thumbsup

ΟΥΤΕ εμενα Rolling Eyes καθολου μα καθολου Cool

με νοιαζει ομως (και ειμαι σιγουρος πως σε νοιαζει ΚΑΙ εσενα), τι γνωμη εχουν τα μελη Wink

cheers cheers
posnightmist
posnightmist
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-28
Mηνύματα : 1908
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Honda VFR 800 2002 Suzuki DRZ 400S 2002
Κράνος : ARAI RX-7 GP

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

20/7/2012, 7:40 pm
Don John wrote:
posnightmist wrote:......................................Δεν με νοιάζει καθόλου τι γνώμη έχουν τα μη μέλη!..........................


ΣΩΣΤΑ !! Thumbsup

ΟΥΤΕ εμενα Rolling Eyes καθολου μα καθολου Cool

με νοιαζει ομως (και ειμαι σιγουρος πως σε νοιαζει ΚΑΙ εσενα), τι γνωμη εχουν τα μελη Wink

cheers cheers

Η γνώμη των μελών με ενδιαφέρει και για αυτό είπα ότι χαίρομαι με τέτοιου είδους θέματα!
Και θέλω να πάρουν θέση και να μας πουν τη γνώμη του όσο το δυνατόν περισσότερα μέλη γίνεται!
Άλλωστε μέχρι αυτή τη στιγμή που γράφεται αυτή η απάντηση η πλειοψηφία των μελών που έχουν πάρει θέση έχουν διαλέξει κάποια μορφή κλειδώματος του φόρουμ μερική η ολική!

anastasis
anastasis
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 1315
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 800 06 ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Wo Es war, soll Ich werden

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

20/7/2012, 10:07 pm
posnightmist wrote:Μετά από πολλή σκέψη και αφού διάβασα όλες τις απόψεις η γνώμη μου είναι ότι το φορουμ πρέπει να είναι κλειστό!
Ψήφισα λοιπόν το 1!
Δεν το είχα σκεφτεί παλαιότερα αλλά τώρα δεν θέλω να είναι τα προσωπικά μου δεδομένα(φωτο για παράδειγμα) διαθέσιμα σε όλους!
Με την λέξη ΟΛΟΥΣ εννοείς το google search.
Ως δεδομένα εννοείς μόνο τις φωτογραφίες. Ελάχιστα άλλα δεδομένα υπάρχουν, αν υπάρχουν, και ΔΕΝ μπορείς να ελέγξεις την χρήση τους.

posnightmist wrote:
Δεν με νοιάζει καθόλου τι γνώμη έχουν τα μη μέλη!
Κατ'αρχάς δεν πρόκειται περί μελών. Είναι παραπλανητικός ο όρος. Subscription είναι η εγγραφή. Εγγράφεται ελεύθερα οποιοσδήποτε.

posnightmist wrote:
Αν θέλουν γνώμη και πρόσβαση ας γίνουν μέλη!
Και πως θα γίνει αυτό. Θα τους σταματάμε στο δρόμο και θα τους λέμε τι ωραία παρέα είμαστε ελάτε! Very Happy

Η λογική συνέχεια θα ήταν να το κάνουμε ένα είδος "στοάς" και για να εγγράφεται κάποιος να χρειάζεται πρόταση και εγγύηση τριών μελών ότι έχει "σώας τας φρένας".

Να το κάνουμε , και να μπει ο όρος κανένας να μην έχει αντίρρηση από τους παλιούς και να έρθει και μία πανελλήνια ως ΔΕVFRH (Δόκιμος Εγγεγραμμένος VFRH) lol!
Μετά θα του δίνουμε ένα αυτοκόλλητο και το δικαίωμα να χρησιμοποιήσει το search του site και να δει επιτέλους τι υπάρχει πίσω από την αναζήτηση "VFRH" + "Γραβιά".

Μα την αλήθεια δεν νομίζω ότι είμαστε το κέντρο της Γής και το VFRH δεν είναι η κρεβατοκάμαρά μας αλλά η ΑΥΛΗ μας. Καιι στη αυλή δεν βγαίνουμε γυμνοί.
Και δεν είναι για μένα σωστό κάτι που σχεδιάστηκε από την αρχή ως αυλή και άτομα έχουν επενδύσει σε αυτό χρόνο και συναισθήματα να αλλάζει χρήση.

posnightmist wrote:
Δε νομίζω να μαραζώσει το φόρουμ από μια τέτοια εξέλιξη γιατί το φορουμ είναι τα μέλη του και για αυτά δεν αλλάζει τίποτα!
Δηλαδή θεωρείς με το 1 που ψήφισες ότι για να δει κάποιος τι γίνεται σε αυτό το forum ότι θα πρέπει να μπει στην διαδικασία να εγγραφεί, χωρίς να τον γνωρίζει κανένας, και μετά να πει ε καλό φαίνεται να συνεχίσω.
Φυσικά και θα μαραζώσει γιατί νέα μέλη θα έρχονται μόνο με ιδιωτικές προσκλήσεις.

Και πιθανό κάποια από τα παρόντα μέλη να βαρεθούνε και να αποχωρίσουν.

Μήπως κάτι καινούργιο, επιπρόσθετο, όπως www.VFRH-Private.com να ήταν μια λύση;
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

20/7/2012, 10:27 pm
anastasis wrote:Μήπως κάτι καινούργιο, επιπρόσθετο, όπως www.VFRH-Private.com να ήταν μια λύση;

Εγώ το είπα.
Θεωρώ πως μία μέση λύση να είναι μια γενική ενότητα private, εντός φόρουμ.
Όποιος θέλει να ανεβάσει θέμα που για οποιοδήποτε λόγο (φωτογραφίες, περιεχόμενο κλπ) δε θέλει να φαίνεται εκτός φόρουμ, το ανεβάζει εκεί μέσα.
Και ζούμε εμείς καλά και εμείς καλύτερα. Razz Razz Razz Razz
posnightmist
posnightmist
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-28
Mηνύματα : 1908
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Honda VFR 800 2002 Suzuki DRZ 400S 2002
Κράνος : ARAI RX-7 GP

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

20/7/2012, 11:01 pm
Anastasis πραγματικά πες μου τι συμφέρον έχεις και θες να μείνει ανοικτό το φόρουμ και επιμένεις τόσο???
nikos-ex victor
nikos-ex victor
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-02
Mηνύματα : 1880
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR 800Α '08 & DR 250S '91
Κράνος : HJC, KABUTO

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

20/7/2012, 11:07 pm
posnightmist wrote:
Η γνώμη των μελών με ενδιαφέρει και για αυτό είπα ότι χαίρομαι με τέτοιου είδους θέματα!
Και θέλω να πάρουν θέση και να μας πουν τη γνώμη του όσο το δυνατόν περισσότερα μέλη γίνεται!
Άλλωστε μέχρι αυτή τη στιγμή που γράφεται αυτή η απάντηση η πλειοψηφία των μελών που έχουν πάρει θέση έχουν διαλέξει κάποια μορφή κλειδώματος του φόρουμ μερική η ολική!



έχουν ψηφίσει τα 45 από τα 545 μέλη!!

εγώ προτιμώ την ντεμί λύση....όντως τους απέξω δεν τους ενδιαφέρει η χαρά μας ή η λύπη μας(παράδειγμα δίνω!)
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

20/7/2012, 11:39 pm
posnightmist wrote:Anastasis πραγματικά πες μου τι συμφέρον έχεις και θες να μείνει ανοικτό το φόρουμ και επιμένεις τόσο???

Συμφερον ?? Surprised

Χωρις να θελω να απαντησω για τον Ανασταση, αλλα ΜΟΝΟ για εμενα (επειδη και εγω το ΠΡΟΤΙΜΩ), θα ελεγα πως προσωπικα δεν εχω κανενα "συμφερον" Neutral

Προσωπικα μπηκα/γραφτηκα σε πολλα (η εστω αρκετα) ακομα μοτοσικλετιστικα φορουμ........

Γιατι εμεινα εδω ? Μα γιατι απλουστατα εδω εισεπραξα περισσοτερο απο οτι σε αλλα, αυτην την παρεϊστικη ατμοσφαιρα και γιατι γουσταρα την πλακα ........

Και γιατι αν ειχα βρει μια παρεα με στεγανα και "κλειστες ομαδες", το πιο πιθανο ειναι να μην ειχα μεινει Neutral

Και θα μου πει καποιος: ε ενταξει ρε φιλε, χεσ...αμε και αν δεν εμενες Razz

Ομως ΙΣΩΣ να μην ειχε μεινει ουτε και αυτος που θα το πει, η ισως να μην ειχε μεινει καποιος απο αυτους για τους οποιους δεν χεστ...αμε Suspect

Αν σκεφτουμε πως περασαμε εξω απο αυτην την αυλη (οπως σωστα αποκαλεσε το Τασος), πως ανοιξαμε την πορτα και μπηκαμε να "παιξουμε" σε αυτην.

Και ας αναλογιστουμε αν θα καναμε το ιδιο, αν ο φρακτης της ηταν τοσο ψηλος, που δεν θα μας επετρεπε να δουμε μεσα, οταν περνουσαμε απ'εξω Suspect

Γιατι σε αυτην την "αυλη" νομιζω ολοι για να "παιξουμε" μπηκαμε Very Happy Razz

παιχνιδι λοιπον θα το ελεγα.............συμφερον με τιποτα Cool
vagelis78
vagelis78
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-07-07
Mηνύματα : 1041
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR 800 ' 03
Κράνος : Shoei XR1100

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

20/7/2012, 11:53 pm
Don John wrote:
posnightmist wrote:Anastasis πραγματικά πες μου τι συμφέρον έχεις και θες να μείνει ανοικτό το φόρουμ και επιμένεις τόσο???

Συμφερον ?? Surprised

Χωρις να θελω να απαντησω για τον Ανασταση, αλλα ΜΟΝΟ για εμενα (επειδη και εγω το ΠΡΟΤΙΜΩ), θα ελεγα πως προσωπικα δεν εχω κανενα "συμφερον" Neutral

Προσωπικα μπηκα/γραφτηκα σε πολλα (η εστω αρκετα) ακομα μοτοσικλετιστικα φορουμ........

Γιατι εμεινα εδω ? Μα γιατι απλουστατα εδω εισεπραξα περισσοτερο απο οτι σε αλλα, αυτην την παρεϊστικη ατμοσφαιρα και γιατι γουσταρα την πλακα ........

Και γιατι αν ειχα βρει μια παρεα με στεγανα και "κλειστες ομαδες", το πιο πιθανο ειναι να μην ειχα μεινει Neutral

Και θα μου πει καποιος: ε ενταξει ρε φιλε, χεσ...αμε και αν δεν εμενες Razz

Ομως ΙΣΩΣ να μην ειχε μεινει ουτε και αυτος που θα το πει, η ισως να μην ειχε μεινει καποιος απο αυτους για τους οποιους δεν χεστ...αμε Suspect

Αν σκεφτουμε πως περασαμε εξω απο αυτην την αυλη (οπως σωστα αποκαλεσε το Τασος), πως ανοιξαμε την πορτα και μπηκαμε να "παιξουμε" σε αυτην.

Και ας αναλογιστουμε αν θα καναμε το ιδιο, αν ο φρακτης της ηταν τοσο ψηλος, που δεν θα μας επετρεπε να δουμε μεσα, οταν περνουσαμε απ'εξω Suspect

Γιατι σε αυτην την "αυλη" νομιζω ολοι για να "παιξουμε" μπηκαμε Very Happy Razz

παιχνιδι λοιπον θα το ελεγα.............συμφερον με τιποτα Cool


Πολύ καλά τα είπες. Συμφωνούμε απολυτα.
anastasis
anastasis
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 1315
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 800 06 ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Wo Es war, soll Ich werden

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

21/7/2012, 4:13 am
posnightmist wrote:Anastasis πραγματικά πες μου τι συμφέρον έχεις και θες να μείνει ανοικτό το φόρουμ και επιμένεις τόσο???

Αγαπητέ posnightmist, προσπαθώ αυτό το οποίο υποστηρίζω να το εκφράσω με επιχειρήματα και προσπαθώ ειλικρινά να πείσω για αυτό.

Ξαναδιάδασε σε παρακαλώ αυτά που έγραψα και αυτά που έγραψες.

Βλέπω στον λόγο σου μια έκφραση συναισθηματική, έναν θα τον έλεγα αφορισμό περί ιδιωτικότητας, έναν φόβο ο οποίος δεν έχει βάση. Μόνο αυτό προσπαθώ να δείξω ότι θα επιφέρει περισσότερα αρνητικά από όσα υπολογίζεις. Αυτό που έχουμε εδώ είναι ένας "τόπος" επικοινωνίας. Το ότι εγγραφόμαστε είναι προς ευκολία αναγνώρισης και μόνο.

Ο λόγος ο φορτισμένος με φόβο και επιβάλλεται και έχει και οπαδούς, αλλά δεν είναι δημιουργικός. Πάρε ως παράδειγμα, σαν νέος άνθρωπος που είσαι, τα αποτελέσματα των πρόσφατων εκλογών το πως επιρρεάστικαν από την άκρατη χρήση φόβου.

Το συμφέρον μου είναι λοιπόν υπέρ όλης της αυτής της παρέας στην οποία συμμετέχω και την οποία εύκολα χαρακτηρίζουμε καταπληκτική μόνο από το αποτέλεσμα χωρίς να γνωρίζουμε το γιατί. Αυτό που εκφράζεις υποστηρίζω, ελπίζω με επιχειρήματα, ότι θα την διαταράξει.

Επίσης υποστηρίζω ότι η ανταλλαγή απόψεων όπως αυτή που κάνουμε εδώ μας προάγει, μας κάνει αυτό που λέει ο Σοφοκλής στην "Αντιγόνη" δεινότερους. Και αυτό λοιπόν το ότι επιμένω είναι συμφέρον μου.
chr1s_86
chr1s_86
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-09
Mηνύματα : 474
Ηλικία : 37
Μοντέλο : '88 BROS & '01 VFR
Κράνος : SHARK

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

28/7/2012, 5:13 pm
nikos-ex victor wrote:
έχουν ψηφίσει τα 45 από τα 545 μέλη!!

εγώ προτιμώ την ντεμί λύση....όντως τους απέξω δεν τους ενδιαφέρει η χαρά μας ή η λύπη μας(παράδειγμα δίνω!)


Κάτι που δείχνει πόσοι μπαίνουν στο forum / πόσοι ενδιαφέρονται...



posnightmist
posnightmist
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-28
Mηνύματα : 1908
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Honda VFR 800 2002 Suzuki DRZ 400S 2002
Κράνος : ARAI RX-7 GP

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

5/11/2012, 9:50 am
Επαναφέρω το θέμα γιατί δεν έχω καταλάβει τελικά πόσο ιδιωτικό θα είναι το φόρουμ!
Το δημοψήφισμα όπως μπήκε το θεωρώ λάθος μιας και δίνει πολλές επιλογές σε κάποιου είδους κλείδωμα (φορουμ, μόνο φωτογραφίες, κάποια θέματα) ενώ μόνο μία στο εντελώς ελεύθερο περιεχόμενο με αποτέλεσμα να υπάρχει μια διασπορά στις ψήφους αυτών που επιθυμούν κλείδωμα!
Απάντηση στο θέμα αυτό δεν δόθηκε...
Τι τελικά ισχύει???
Χθες με λύπη παρατήρησα ότι σε ένα θέμα έχουν κλειδωθεί οι φωτογραφίες χωρίς καμία ενημέρωση και ρωτώ:
Τι το ξεχωριστό έχει αυτό το θέμα και είναι κλειδωμένες οι φωτό?
Γιατί δεν κλειδώθηκαν οι φωτό και σε άλλα θέματα που ζητήθηκε (πχ συναντήσεις)???
Ποιος αποφασίζει σε ποια θέματα θα φαίνονται οι φωτό και σε ποια όχι και με ποια κριτήρια???

Το θέμα με τις κλειδωμένες φωτό είναι αυτό:
http://www.vfrh.net/t4271p228-topic#93765
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

5/11/2012, 10:33 am
Εγω τις βλέπω κανονικά Βαγγέλη τις φωτό. Think
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

5/11/2012, 10:39 am
Καλημέρα.
Τα' χουμε πει πολλές φορές πια και δημόσια και κατ' ιδίαν. Το θέμα με κούρασε υπερβολικά, έχω πολύ σημαντικότερα πράγματα ν' ασχοληθώ.
Κι εμένα κλειδωμένες μου τις εμφανίζει, αλλά δεν έχω πειράξει τίποτα. Έχω τοποθετηθεί από την αρχή κατά του κλειδώματος και δεν υπήρχε λόγος να κλειδώσω κάτι κατά βούληση.
Την άποψή μου περί του δημοψηφίσματος δε θα την ξαναπω, την έχω πει πολλές φορές, όπως και το αν θέλω το φόρουμ κλειδωμένο ή όχι.
Είχα την ιδέα να φτιάξω μια γενική κατηγορία κλειδωμένη, να βάζει όποιος θέλει τα θέματά του εκεί μέσα, αλλά πλέον δεν έχω όρεξη ούτε αυτό να κάνω.

Δε με ενδιαφέρει αν θα είναι κλειδωμένο το φόρουμ ή αν δε θα είναι.
Μου φτάνει μόνο που μπορούμε και τα λέμε από εδώ.
Ας ασχοληθούν αυτοί που τους ενδιαφέρει.

Παρακαλώ το Roberto ή τον Apostat να με βγάλουν από την ομάδα των admin (δε βρίσκω πως να το κάνω μόνος μου), δεν έχει κανένα νόημα να παραμένω.
Είναι προτιμότερο, από το τσακωθώ με τους φίλους μου για μαλακίες.

cheers
posnightmist
posnightmist
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-28
Mηνύματα : 1908
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Honda VFR 800 2002 Suzuki DRZ 400S 2002
Κράνος : ARAI RX-7 GP

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 3 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

5/11/2012, 10:44 am
DENTOCOP wrote:Εγω τις βλέπω κανονικά Βαγγέλη τις φωτό. Think

αποσυνδέσου και ξανακοίτα Dento!
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum