Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

+24
posnightmist
Caracal
Epivainousa
Dimitrisk12
chr1s_86
DoctorAbo
teacher
kortomalteze
DENTOCOP
xristos280
Postman
Ο φυσικός
ELENA
da_beazt
anastasis
Don John
alexandros
apostat
tomakos
Tinder
Verbal Kint
Παναγιώτης Κ.
SCORPIOS
Vvag
28 posters
Go down

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

5 - 10%
4 - 8%
16 - 33%
6 - 13%
17 - 35%
 
Total Votes: 48
 
Poll closed
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 7:12 pm
Παναγιώτης Κ. wrote:Μια ερώτηση προς όσους ψηφίζουν "όλα ανοιχτά". Τί ακριβώς θα ενοχλούσε και μια ενότητα "κλειστή" στους απ'έξω; Αν δηλαδή το φόρουμ παρέμενε όπως είναι σήμερα, απλά να υπήρχε και μιά επιπλέον ενότητα "για τα μάτια μας μόνο".......


H δική μου απάντηση Πάνο είναι πως πολύ απλά , υιοθετώ απόλυτα την τοποθέτηση του Στάθη: «Never change a running system» η και εκείνη αν θες του Βαγγέλη: «. Ή αλλιώς εντεκάδα που κερδίζει δεν αλλάζει»


Τώρα παρεμπιπτόντως, πως γίνεται βρε Βαγγο, από την μια να ασπάζεσαι την παραπάνω άποψη του Στάθη και την ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, να φέρνεις πρόταση αλλαγών ΔΕΝ το πολυκαταλαβαινω………. Suspect αλλά οκ……… Neutral

Και για να το κάνω πιο λιανά: Πάμε μια εκδρομή.
Περνάμε καλά, γυρίζουμε πίσω και «εγώ» αποφασίζω να ανοίξω θεματάκι με εντυπώσεις και φωτογραφίες από τα μέρη που επισκεφτήκαμε.
Εγώ, επειδή χ….τηκα αν θα δει κάποιος τις φώτο μου και επειδή ΔΕΝ έχω κάτι να κρύψω από την εκδρομή μου αυτήν, βάζω το θεματακι στα "ανοιχτά" και εκτός στοάς, θεματα. Cool

Ακολουθείς εσύ. Και επειδή εσύ θεωρείς (και καλά κάνεις για τα δικά σου μέτρα, αλλά ΔΕΝ είναι το θεμα μας αυτό) , πως οι φωτο που θα βάλεις (η που θα ήθελες να βάλεις), είναι μόνο για "εντος στοάς", πολύ απλά δεν γράφεις στο θεματακι.
Η εναλλακτικά γράφεις μεν και μετά από 2-3 μέρες "θυμάσαι" ότι τις φωτο αυτές, κακώς τις έβαλες και τώρα θες να τις βγάλουμε……..
Η βάζεις μεν κάποιες αλλά επειδή ακριβώς εγώ το θέμα το έκανα ανοιχτό, απλούστατα δεν βάζεις εκείνες που πολύ θα ήθελες σε διαφορετική περίπτωση
Η, ακόμα χειρότερα, ανοίγεις άλλο, για την ίδια εκδρομή, αλλά αυτήν την φορά στην "κλειστή" κατηγορία……………..

Μάλιστα……………..τέλειο!!! Rolling Eyes

Πάμε και ανάποδα? Ανοίγεις πρώτα εσύ, στην κλειστή κατηγορία αυτή την φορά , γιατί αυτό κρίνεις εσύ σωστό (και ΞΑΝΑλεω, καλά κάνεις), και έρχομαι εγώ μετά, που γουστάρω να βάλω τις φωτο μου ανοιχτές για το κοινό και ανοίγω άλλο θεμα…….


Καλό και αυτό? Τέλειο……………!!! Suspect


Να ρωτήσω και κάτι ακόμα…………Τοοοοοσο καιρό, που το φόρουμ είναι ορατό σε ΟΛΟΥΣ, δεν βάζαμε ότι γούσταρε ο καθένας? Δεν ξέραμε πως είναι προσβασιμα σε όλους? Τώρα ξαφνικά ανησυχήσαμε για το ότι δεν είναι κλειστά?

Αλήθεια , δεν είναι λίγο όψιμο ? Suspect
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 7:15 pm
anastasis wrote:
Παναγιώτης Κ. wrote:Μια ερώτηση προς όσους ψηφίζουν "όλα ανοιχτά". Τί ακριβώς θα ενοχλούσε και μια ενότητα "κλειστή" στους απ'έξω; Αν δηλαδή το φόρουμ παρέμενε όπως είναι σήμερα, απλά να υπήρχε και μιά επιπλέον ενότητα "για τα μάτια μας μόνο".......

Το βλέπεις από την δική σου σκοπιά που θέλεις να βάλεις μόνο δύο τρεις φωτογραφίες και να τις μοιραστείς με κάποιους που παρόλα ταύτα δεν τους γνωρίζεις όλους.

Αλλά θα καταλήξει τα πάντα να γράφονται εκεί καθώς θα αρκεί ένας και μόνο να το ζητήσει. Εγώ γιατί μου φαίνεται μεγάλη η κοιλιά μου lol! ο άλλος γιατί δεν βγήκε φωτογενής η φάτσα του που ξενύχτησε το βράδυ. Και κάθε φορά θα γίνεται συζήτηση για αυτό. Και όταν κάποιος θα θέλει να γράψει κάτι φανερά θα τον κατηγορούμε για αυτό πως άνοιξε παράλληλο θέμα.
Αυτό μπορεί να γίνει στο FB όπου μπορεί ο admin να δέχεται μόνο όσα μέλη γνωρίζει.

Όπως και να το κάνουμε δεν είμαστε club γνωστών. Αν γνωρίσαμε πολλά και καλά άτομα μέσα από αυτό είναι άλλο. Αν θέλουμε να αλλάξουμε τον χαρακτήρα του site είναι άλλο. Αν θέλουμε να γίνουμε club είναι άλλο. Αν θέλουμε παράλληλα να κάνουμε κάποια από αυτά είναι πάλι άλλο.

Νομίζω ότι με αυτόν τον τρόπο το site θα μαραζώσει, έχει ξαναγίνει, και η παρέα θα μικρύνει. Είναι όπως και να το δούμε ένα εμπόδιο που δεν προσφέρει κάτι από μια επίπλαστη "ιδιωτικότητα". Είναι σαν να λες ότι δεν μπορείς να μπεις στον χώρο αυτό παρά μόνο αν χτυπήσεις το κουδούνι, αλλά η πόρτα ούτως η άλλως θα ανοίξει αυτόματα πατώντας το πλήκτρο.





Τάσο Respect

ΔΕν ειχα δει την απαντηση σου, πραγμα που ΑΝ ειχα κανει, θα με ειχε απαλλαξει απο τον κοπο να γραψω τα οσα εγραψα :_hi:
da_beazt
da_beazt
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-02
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda CBF 2005 ABS, Honda Transalp 2002 και τέρμα τα ιταλικά
Κράνος : ARAI chaser, ARAI tour-x 3, HJC FS-10, CABERG V2 407, LOUIS jet and PROBIKER S2

Κοίτα που πας γιατί θα πας εκεί που κοιτάς

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 7:35 pm
Εγώ ψήφισα το 3 και μετά προβληματίστηκα. Και ο Anastasis έχει ένα δίκιο αλλά και ο Verbal Kint έχει ένα άλλο.

Γιατί να είναι τα ταξιδιωτικά ανοικτά;
1. Για να μπορεί ο καθένας που ίσως δεν έχει μηχανή ή δεν έχει πάει ποτέ πουθενά ή δεν το έχει σκεφτεί μέχρι τώρα να το δει και να ονειρευτεί, να πάρει κουράγιο και να το τολμήσει, να βάλει συμμετοχή σε εκδρομή και να έρθει.
2. Γιατί όταν γράφεις και αναρτάς ένα ταξιδιωτικό σε δημόσιο χώρο το κάνεις για να μοιραστείς με όποιον φτάνει σε αυτόν τον χώρο.
3. Γιατί τα ταξιδιωτικά δεν πρέπει να μένουν κρυφά. Ποιος ο λόγος να πας ταξίδι αν δεν γνωρίσεις νέους τόπους, νέους ανθρώπους ή δεν γυρίσεις να το διαδώσεις σε όποιον κάτσει να σε ακούσει(1);
4. Πες ότι θες να πας στον Γράμμο (έχεις μόλις διαβάσει την ιστορία του εμφυλίου και θες να δεις την περιοχή Γράμμου - Βιτσίου). Πατάς "Γράμμος" στον γκούγκλη. Γιατί να μην έχεις την δυνατότητα να διαβάσεις τον Τάκη;

Γιατί να είναι τα ταξιδιωτικά κλειστά;
Νομίζω ότι το μόνο που θα μπορούσα να δεχθώ να είναι κλειστό είναι οι πανελλήνιες ή άλλες μαζώξεις. Το αν είμαστε γλαρωμένοι από τα ποτά και ξάπλα σε καρέκλες, τραγουδώντας κουτσοπηλό θα μπορούσα να δεχθώ να μην βγαίνει στον γκούγκλη όταν κάποιος πατάει Πήλιο.

Για ποιο λόγο να είναι τα τεχνικά ανοιχτά;
Νομίζω ότι τα τεχνικά θα έπρεπε να είναι ανοιχτά για να τα βλέπουν όλοι. Έχω μόλις πάρει το καινούργιο μου VFR Fi και έχω μια απορία για τον ανορθωτή. Δεν έχω γραφτεί ακόμα σε κανένα φόρουμ (παρόλο που μένω στην Αθήνα ο DENTOCOP είτε δεν με έχει πετύχει ακόμα είτε δεν βγάζω τα γράμματα του). Γιατί να μην μπορώ να δω μια τεχνική συμβουλή που μπορεί να με βοηθήσει; Γιατί να πρέπει να γραφτώ και να περιμένω να γίνω παλιός; Επίσης γιατί να μην βοηθήσεις γράφοντας κάτι κάποιον που δεν είναι μέλος; Νομίζω ότι οι εξωτερικές οικονομίες (2) του να είναι ανοικτά τα τεχνικά είναι αυταπόδεικτες.

Γιατί να είναι τα τεχνικά κλειστά;
Γιατί θα χρεώνουμε την θέαση τους. Δεν μπορώ να σκεφτώ άλλο λόγο. Α επίσης γιατί δεν θέλω να δει ο κακεντρεχής φίλος μου που έχει Fi και δεν είναι γραμμένος στο φόρουμ ότι το πανέμορφο V-TEC μου έκαψε πάλι λάμπα.

Και τι γίνεται με τις φωτογραφίες;
Για τις μαζώξεις και τις πανελλήνιες τα είπα και παραπάνω. Η ιδιωτικότητα είναι μια πολύ σημαντική παράμετρος της ζωής μας (3) και θα πάρω το θάρρος να προτείνω μια ριζοσπαστική λύση (που εφάρμοσε για πολλά χρόνια ο αδερφός μου και ο da_beazt επίσης). Αν δεν θέλετε φωτογραφίες σας στο φόρουμ πείτε στους φωτογράφους ότι δεν θέλετε να αναρτήσουν φωτογραφίες σας στο φόρουμ (4). Εμένα μου το έχουν πει και το δέχομαι αδιαμαρτύρητα.

Υποσημειώσεις:
(1) σε έχουν στείλει επαγγελματικό ταξίδι, ή είσαι ταξιδιώτης της αγάπης, ή κρύβεσαι από τον νόμο/σύζυγο/αφεντικό/γείτονα/γειτόνισσα/τράπεζα/παπά/γονείς/παιδιά/παράνομη σχέση.
(2) Εν συντομία εξωτερική οικονομία έχουμε όταν το άτομο κάνει κάτι για το ιδιωτικό συμφέρον του και καταλήγει να οφελεί το σύνολο. Πχ κάθε πρωί καθαρίζω το πεζοδρόμιο μπροστά από το μαγαζί μου για να φαίνεται καλύτερα η βιτρίνα μου και όλοι οι διαβάτες που περνάν από κει και δεν ρίχνουν ματιά στην βιτρίνα απολαμβάνουν το καθαρό πεζοδρόμιο.
(3) Άλλωστε το είπαν και οι Death στο 1000 Eyes στο μακρινό 1995. Κάντε ένα κόπο να διαβάσετε τους στίχους http://www.lyricsmode.com/lyrics/d/death/1000_eyes.html
(4) Για να δουλέψει θα χρειαστεί ασφαλώς να μην μπαίνετε μπροστά στον φακό κάνοντας φρικτές γκριμάτσες κάθε φορά που κάποιος σηκώνει την φωτ. μηχανή του.


και λίγο ΣΠΑΜ:
Για καλύτερα αποτελέσματα ακούστε IRON MAIDEN Como estais amigos και IRON MAIDEN The thin line between love and hate καθώς το διαβάζετε (εγώ τα άκουγα όταν τα έγραφα)


Last edited by da_beazt on 11/7/2012, 7:36 pm; edited 1 time in total
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 7:35 pm
Don John wrote:Τώρα παρεμπιπτόντως, πως γίνεται βρε Βαγγο, από την μια να ασπάζεσαι την παραπάνω άποψη του Στάθη και την ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, να φέρνεις πρόταση αλλαγών ΔΕΝ το πολυκαταλαβαινω………. Suspect αλλά οκ……… Neutral

Δεν ήταν πρόταση αλλαγών... Ήταν απλά θέμα προς συζήτηση, επειδή αρκετοί μίλησαν για την ιδιωτικότητα του φόρουμ.
Βασικά ξεκίνησα το όλο θέμα επειδή βρέθηκα στη θέση του admin και ενώ ΔΕΝ ήθελα εξ αρχής να αναλάβω, είπα να πάρω την πρωτοβουλία, να δω τι σκέφτεται ο καθένας για το πως θα ήθελε το φόρουμ και να οργανωθούμε σε νέες βάσεις.

Τελικά βέβαια έχει γίνει τόσο μεγάλο θέμα που ίσως τελικά δεν έπρεπε να μιλήσω (για τον απλούστατο λόγο ότι όλα τρέχουν μια χαρά όπως είναι τώρα), αλλά ΟΚ... αφού κάποιοι τελικά θα ήθελαν να αλλάξουν πράγματα ας τα δούμε και αποφασίζουμε πως θα κινηθούμε στην πορεία.

cheers
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 7:57 pm
Vvag wrote:
Don John wrote:Τώρα παρεμπιπτόντως, πως γίνεται βρε Βαγγο, από την μια να ασπάζεσαι την παραπάνω άποψη του Στάθη και την ΙΔΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, να φέρνεις πρόταση αλλαγών ΔΕΝ το πολυκαταλαβαινω………. Suspect αλλά οκ……… Neutral

Δεν ήταν πρόταση αλλαγών... Ήταν απλά θέμα προς συζήτηση, επειδή αρκετοί μίλησαν για την ιδιωτικότητα του φόρουμ.
Βασικά ξεκίνησα το όλο θέμα επειδή βρέθηκα στη θέση του admin και ενώ ΔΕΝ ήθελα εξ αρχής να αναλάβω, είπα να πάρω την πρωτοβουλία, να δω τι σκέφτεται ο καθένας για το πως θα ήθελε το φόρουμ και να οργανωθούμε σε νέες βάσεις.

Τελικά βέβαια έχει γίνει τόσο μεγάλο θέμα που ίσως τελικά δεν έπρεπε να μιλήσω (για τον απλούστατο λόγο ότι όλα τρέχουν μια χαρά όπως είναι τώρα), αλλά ΟΚ... αφού κάποιοι τελικά θα ήθελαν να αλλάξουν πράγματα ας τα δούμε και αποφασίζουμε πως θα κινηθούμε στην πορεία.

cheers



αυτο ΑΚΡΙΒΩΣ λεω βρε Very Happy

...και να οργανωθουμε σε "νεες βασεις"..................

τι τις θες τις "νεες" ΑΝ πραγματικα εκτιμουσες τις "παλιες" ?? Rolling Eyes

αλλα οκ .... Rolling Eyes
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 8:46 pm
Προσωπικά δεν εχω θεμα για το ποιος βλέπει τις φωτο μας, γιατι προσέχω γενικά τι θα ανεβάσω, οπότε τέτοια θεματακια απο μερους μου δεν
υπάρχουν, ετσι κι' αλλιώς οι δικες μου φωτο, εχουν πλέων τοση λασπη, χωμα και βρώμα πανω τους και πανω μου που δεν φαινεται τιποτα....
ετσι κι'αλλιως στο internet είμαστε ο καθενας ας αναλαβει τις ευθύνες του !!!!!

Λεμε ΝΑΙ στο ελευθερο forum!! "αν δεν θελεις να δω τον πισινό σου μην τον ανεβάζεις, αν θελεις να τον δω μονο εγω , να το κοιταξεις...."

Λεμε ΟΧΙ στo ασύστολο και ανελέητο spam των ευρωπαϊκών δυνάμεων!!!

ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΗΟ(Υ)NDA ΤΩΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩΝ !!!!!

Με αγωνιστικούς χαιρετισμούς.


"Νο5"
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 9:14 pm
Don John wrote:αυτο ΑΚΡΙΒΩΣ λεω βρε Very Happy

...και να οργανωθουμε σε "νεες βασεις"..................

τι τις θες τις "νεες" ΑΝ πραγματικα εκτιμουσες τις "παλιες" ?? Rolling Eyes

αλλα οκ .... Rolling Eyes

Γιάννη το ότι εγώ κι ο Apostat γίναμε admin, είναι εκ των πραγμάτων νέες βάσεις. Wink Wink Wink
ΔΕΝ θέλω τη δουλειά του admin, θέλω μόνο να επιληφθώ του εικαστικού του φόρουμ (και ίσως του περιεχομένου της αρχικής).
Συνεπώς κάποιος πρέπει να αναλάβει τη δουλειά του admin. Επίσης ίσως πρέπει να δημιουργηθεί συντονιστική ομάδα. Άρα να οργανωθούμε..!
Αυτά λοιπόν έθεσα εξ αρχής, άλλο αν η κουβέντα πήγε στα spam και στην ιδιωτικότητα... Wink Wink Wink


postmankav wrote:Λεμε ΟΧΙ στo ασύστολο και ανελέητο spam των ευρωπαϊκών δυνάμεων!!!

Προσπαθώ να σκεφτώ κάποια Ευρωπαϊκή δύναμη να κάνει ασύστολο και ανελέητο σπαμ, έχω σπάσει το κεφάλι μου σΕ λέω, και να μη μπορώ να σκεφτώ κανέναν...
Δε γίνεται, δε μπορεί, το DoctorAbo θα εννοείς έτσι; lol! lol! lol! lol! lol! lol!
xristos280
xristos280
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-08-08
Mηνύματα : 489
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR 800 2009
Κράνος : SHOEI XR 1000 crest

Χρήστος

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

11/7/2012, 10:19 pm
προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα να φαίνετε οτιδήποτε.

είναι καλό να μοιραζόμαστε τις, ευτυχώς μόνο, ευχάριστες στιγμές που έχουμε με τον οποιονδήποτε ενδιαφέρετε και θέλει να μάθει.
όλοι μας το έχουμε αποδείξει πώς σε καμία περίπτωση δεν προσβάλουμε κανέναν

είμαστε ώριμοι και καλό είναι να το δείχνουμε.

ψήφισα το 5 και δεν με χαλάει αν βγάλουμε και οποιοδήποτε άλλο.



μπράβο βαγκ ....... Thumbsup Thumbsup Thumbsup
alexandros
alexandros
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-24
Mηνύματα : 712
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR 800 V-Tec '08
Κράνος : Shoei XR-1100,Marushin 777,Uvex wing III

Αμαν!! Ο Καζαμπουμπου!

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

12/7/2012, 12:12 am
postmankav wrote:Προσωπικά δεν εχω θεμα για το ποιος βλέπει τις φωτο μας, γιατι προσέχω γενικά τι θα ανεβάσω, οπότε τέτοια θεματακια απο μερους μου δεν
υπάρχουν, ετσι κι' αλλιώς οι δικες μου φωτο, εχουν πλέων τοση λασπη, χωμα και βρώμα πανω τους και πανω μου που δεν φαινεται τιποτα....
ετσι κι'αλλιως στο internet είμαστε ο καθενας ας αναλαβει τις ευθύνες του !!!!!

Λεμε ΝΑΙ στο ελευθερο forum!! "αν δεν θελεις να δω τον πισινό σου μην τον ανεβάζεις, αν θελεις να τον δω μονο εγω , να το κοιταξεις...."

Λεμε ΟΧΙ στo ασύστολο και ανελέητο spam των ευρωπαϊκών δυνάμεων!!!

ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΗΟ(Υ)NDA ΤΩΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩΝ !!!!!

Με αγωνιστικούς χαιρετισμούς.


"Νο5"

+9999999999999
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

12/7/2012, 1:05 am
[quote="Don John"]
Παναγιώτης Κ. wrote:
Να ρωτήσω και κάτι ακόμα…………Τοοοοοσο καιρό, που το φόρουμ είναι ορατό σε ΟΛΟΥΣ, δεν βάζαμε ότι γούσταρε ο καθένας? Δεν ξέραμε πως είναι προσβασιμα σε όλους? Τώρα ξαφνικά ανησυχήσαμε για το ότι δεν είναι κλειστά?

Αλήθεια , δεν είναι λίγο όψιμο ? Suspect

Πολύ απλά ΟΧΙ, εγώ δεν έβαζα όποιες φώτο ήθελα, και ζητούσα και από τους υπόλοιπους (και τους ευχαριστώ όλους που το σεβάστηκαν) να κάνουν το ίδιο σε βόλτες, συναντήσεις και ταξίδια που συμμετείχα με την κόρη μου. Έτσι λοιπόν "λογοκρίθηκαν" φώτο και από τις βόλτες μας με τον Φυσικό (χυμό) στην Καβάλα και την Θάσο, και από την συνάντηση στον Όλυμπο, και από αρκετές βόλτες. Το ενδιαφέρον δεν είναι όψιμο Γιάννη, απλά τώρα φαίνεται να υπάρχει η δυνατότητα να μην είναι όλες οι φώτο μας φόρα-παρτίδα στην διάθεση του καθενός.
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

12/7/2012, 9:45 am
da_beazt wrote:. Έχω μόλις πάρει το καινούργιο μου VFR Fi και έχω μια απορία για τον ανορθωτή. Δεν έχω γραφτεί ακόμα σε κανένα φόρουμ (παρόλο που μένω στην Αθήνα ο DENTOCOP είτε δεν με έχει πετύχει ακόμα είτε δεν βγάζω τα γράμματα του).


Θα σε πετύχω ρε που θα μου πας??? Knupp

Μια σταλιά είναι η Αθήνα. Razz Razz Razz
kortomalteze
kortomalteze
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-09-06
Mηνύματα : 537
Ηλικία : 46
Μοντέλο : vfr 800 vtec 2004
Κράνος : Arai Maverick - Arai Astro R

πίσω κουφάλες έρχονται κρεμάλες!!!
http://alex-politis.blogspot.com

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

12/7/2012, 10:22 am
εγώ να εξηγήσω το φαινόμενο της πεταλούδας στο θέμα αυτό...που το έχω ξαναγράψει βέβαια...

εγώ πριν από 3 χρόνια έψαχνα για μπαταρία για τη VeFa μου...και ο γούγλης μου έβγαλε το vfrh.net...από βιασύνη δεν είδα το "h" και αναρωτήθηκα ποιος μεταφράζει τώρα άλλη γλώσσα στα ελληνικά...κι εγένετο το θαύμα...αριστερό κλικ και όλα ελληνικά και ωραίος στρωτός γραπτός λόγος, και χαβαλέ...και λέω εδώ είμαστε...αίτηση για εγγραφή και εκδρομή στη Λίμνη Πλαστήρα 1 μήνα μετά την εγγραφή μου...

αν το φόρουμ ήταν κλειδωμένο σε τεχνικά ή άλλα θέματα προφανώς δεν θα γνώριζα κανένα από εσάς, δεν θα είχα πάει στη Λίμνη Πλαστήρα μέχρι τώρα, δεν θα περνούσα μερικά ωραία σαββατοκύριακα στην Καβάλα, στο Ξυλόκαστρο, στη Θεσσαλονίκη, στη Χαλκιδική, Νάουσσα, ούτε θα έπινα καφέ στην Ασπροβάλτα χαζεύοντας το 1200 του Στέφανου, Πήλιο μάλλον δεν, δεν θα ερχόταν ο Βαγγέλης στον Έβρο φαντάρος ή αν ερχόταν δεν θα μέναμε μαζί, δεν θα κάναμε το ωραίο τσιμπούσι στο κτήμα, δεν θα είχα αποκτήσει το καταπληκτικό φρίσμπι των m & m's δώρο του ΚτήνουΖ, δεν, δεν, δεν...

πραγματικά μου κοστίσατε αρκετά σε βενζίνες, service, φαγητά αλλά άξιζε τον κόπο και με το παραπάνω...ίσως να ήμουν εδώ και 3 χρόνια χωρίς μηχανή γιατί σκεφτόμουν σοβαρά το ενδεχόμενο της πώλησης γιατί δεν είχε ενδιαφέρον πλέον να καβαλάς μόνος και να τριγυρνάς...τώρα το τι κόστισε σε εσάς που με φορτωθήκατε είναι άλλου παπά ευαγγέλιο Doh!

Σεβόμενος το γεγονός των ευαίσθητων προσωπικών δεδομένων (βλ. θέμα Παναγιώτη) θα έλεγα ότι η δική μου επιλογή είναι 99% ανοιχτό το φόρουμ σε όλους και 1% πρόσβαση μόνο σε μέλη σε πολύ ειδικές κατηγορίες όπως η προαναφερόμενη...

άρα λέω το 5 με μία μικρή μετατροπή και όχι φόρουμ 2 ταχυτήτων...εξάλλου ο μαγικός κόσμος της μοτοσυκλέτας που υπηρετούμε είναι ίσως όλα αυτά τα ταξιδιωτικά, η άλλη οπτική στην οδήγηση, στον προορισμό, στην προσέγγιση, στην φιλία...
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

12/7/2012, 10:26 am
kortomalteze wrote:εγώ να εξηγήσω το φαινόμενο της πεταλούδας στο θέμα αυτό...που το έχω ξαναγράψει βέβαια...

εγώ πριν από 3 χρόνια έψαχνα για μπαταρία για τη VeFa μου...και ο γούγλης μου έβγαλε το vfrh.net...από βιασύνη δεν είδα το "h" και αναρωτήθηκα ποιος μεταφράζει τώρα άλλη γλώσσα στα ελληνικά...κι εγένετο το θαύμα...αριστερό κλικ και όλα ελληνικά και ωραίος στρωτός γραπτός λόγος, και χαβαλέ...και λέω εδώ είμαστε...αίτηση για εγγραφή και εκδρομή στη Λίμνη Πλαστήρα 1 μήνα μετά την εγγραφή μου...

αν το φόρουμ ήταν κλειδωμένο σε τεχνικά ή άλλα θέματα προφανώς δεν θα γνώριζα κανένα από εσάς, δεν θα είχα πάει στη Λίμνη Πλαστήρα μέχρι τώρα, δεν θα περνούσα μερικά ωραία σαββατοκύριακα στην Καβάλα, στο Ξυλόκαστρο, στη Θεσσαλονίκη, στη Χαλκιδική, Νάουσσα, ούτε θα έπινα καφέ στην Ασπροβάλτα χαζεύοντας το 1200 του Στέφανου, Πήλιο μάλλον δεν, δεν θα ερχόταν ο Βαγγέλης στον Έβρο φαντάρος ή αν ερχόταν δεν θα μέναμε μαζί, δεν θα κάναμε το ωραίο τσιμπούσι στο κτήμα, δεν θα είχα αποκτήσει το καταπληκτικό φρίσμπι των m & m's δώρο του ΚτήνουΖ, δεν, δεν, δεν...

πραγματικά μου κοστίσατε αρκετά σε βενζίνες, service, φαγητά αλλά άξιζε τον κόπο και με το παραπάνω...ίσως να ήμουν εδώ και 3 χρόνια χωρίς μηχανή γιατί σκεφτόμουν σοβαρά το ενδεχόμενο της πώλησης γιατί δεν είχε ενδιαφέρον πλέον να καβαλάς μόνος και να τριγυρνάς...τώρα το τι κόστισε σε εσάς που με φορτωθήκατε είναι άλλου παπά ευαγγέλιο Doh!

Σεβόμενος το γεγονός των ευαίσθητων προσωπικών δεδομένων (βλ. θέμα Παναγιώτη) θα έλεγα ότι η δική μου επιλογή είναι 99% ανοιχτό το φόρουμ σε όλους και 1% πρόσβαση μόνο σε μέλη σε πολύ ειδικές κατηγορίες όπως η προαναφερόμενη...

άρα λέω το 5 με μία μικρή μετατροπή και όχι φόρουμ 2 ταχυτήτων...εξάλλου ο μαγικός κόσμος της μοτοσυκλέτας που υπηρετούμε είναι ίσως όλα αυτά τα ταξιδιωτικά, η άλλη οπτική στην οδήγηση, στον προορισμό, στην προσέγγιση, στην φιλία...

Συγκηνήθηκα σΕ λέω....!!! love3 Thumbsup Thumbsup Thumbsup cheers cheers cheers
teacher
teacher
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-23
Mηνύματα : 590
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800 V-tec (2005)
Κράνος : SHOEI XR-1000 Diabolic, SHOEI XR-1100

Never ride faster than your angel can fly...
http://www.couchsurfing.com/profile.html?id=3HHTV5

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

12/7/2012, 12:59 pm
Ψήφισα το 5.

Έως τώρα το forum δουλεύει μια χαρά, τυχόν 2 ενότητες πιστεύω θα δημιουργήσουν μπλέξιμο και πιστέυω ότι η "ασφάλεια" του να μην μπορεί να δει κάτι ένα μη μέλος... ενώ είναι ελεύθερο το να γίνεσαι μέλος (ευτυχώς!!! και εννοείται πως το θεωρώ σωστό!!), απλά δεν έχει και πολύ νόημα. Ίσα - ίσα θα γεμίσουμε με ανενεργά μέλη που μπήκαν 1 φορά για να δουν κάτι.....

Επίσης, πιστεύω ότι αν κάποιος θα ήθελε να "κρύψει" κάτι τότε ας μην το βάλει... ούτως ή άλλως αναρωτιέμαι με 541 μέλη !!!!!! τι ακριβώς εννοούμε να μη φαίνεται παραέξω....

cheers cheers
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

12/7/2012, 1:33 pm
kortomalteze wrote:εγώ να εξηγήσω το φαινόμενο της πεταλούδας στο θέμα αυτό...που το έχω ξαναγράψει βέβαια...

Αν το φόρουμ ήταν κλειδωμένο σε τεχνικά ή άλλα θέματα προφανώς δεν θα γνώριζα κανένα από εσάς, δεν θα είχα πάει στη Λίμνη Πλαστήρα μέχρι τώρα, δεν θα περνούσα μερικά ωραία σαββατοκύριακα στην Καβάλα, στο Ξυλόκαστρο, στη Θεσσαλονίκη, στη Χαλκιδική, Νάουσσα, ούτε θα έπινα καφέ στην Ασπροβάλτα χαζεύοντας το 1200 του Στέφανου, Πήλιο μάλλον δεν, δεν θα ερχόταν ο Βαγγέλης στον Έβρο φαντάρος ή αν ερχόταν δεν θα μέναμε μαζί, δεν θα κάναμε το ωραίο τσιμπούσι στο κτήμα, δεν θα είχα αποκτήσει το καταπληκτικό φρίσμπι των m & m's δώρο του ΚτήνουΖ, δεν, δεν, δεν...

Αυτά που γράφεις είναι επιχειρήματα για να είναι ανοικτό το φόρουμ; lol! lol! lol! lol! lol! lol!
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

12/7/2012, 1:44 pm
kortomalteze wrote:εγώ να εξηγήσω το φαινόμενο της πεταλούδας στο θέμα αυτό...που το έχω ξαναγράψει βέβαια...

εγώ πριν από 3 χρόνια έψαχνα για μπαταρία για τη VeFa μου...και ο γούγλης μου έβγαλε το vfrh.net...από βιασύνη δεν είδα το "h" και αναρωτήθηκα ποιος μεταφράζει τώρα άλλη γλώσσα στα ελληνικά...κι εγένετο το θαύμα...αριστερό κλικ και όλα ελληνικά και ωραίος στρωτός γραπτός λόγος, και χαβαλέ...και λέω εδώ είμαστε...αίτηση για εγγραφή και εκδρομή στη Λίμνη Πλαστήρα 1 μήνα μετά την εγγραφή μου...

αν το φόρουμ ήταν κλειδωμένο σε τεχνικά ή άλλα θέματα προφανώς δεν θα γνώριζα κανένα από εσάς, δεν θα είχα πάει στη Λίμνη Πλαστήρα μέχρι τώρα, δεν θα περνούσα μερικά ωραία σαββατοκύριακα στην Καβάλα, στο Ξυλόκαστρο, στη Θεσσαλονίκη, στη Χαλκιδική, Νάουσσα, ούτε θα έπινα καφέ στην Ασπροβάλτα χαζεύοντας το 1200 του Στέφανου, Πήλιο μάλλον δεν, δεν θα ερχόταν ο Βαγγέλης στον Έβρο φαντάρος ή αν ερχόταν δεν θα μέναμε μαζί, δεν θα κάναμε το ωραίο τσιμπούσι στο κτήμα, δεν θα είχα αποκτήσει το καταπληκτικό φρίσμπι των m & m's δώρο του ΚτήνουΖ, δεν, δεν, δεν...

πραγματικά μου κοστίσατε αρκετά σε βενζίνες, service, φαγητά αλλά άξιζε τον κόπο και με το παραπάνω...ίσως να ήμουν εδώ και 3 χρόνια χωρίς μηχανή γιατί σκεφτόμουν σοβαρά το ενδεχόμενο της πώλησης γιατί δεν είχε ενδιαφέρον πλέον να καβαλάς μόνος και να τριγυρνάς...τώρα το τι κόστισε σε εσάς που με φορτωθήκατε είναι άλλου παπά ευαγγέλιο Doh!

Σεβόμενος το γεγονός των ευαίσθητων προσωπικών δεδομένων (βλ. θέμα Παναγιώτη) θα έλεγα ότι η δική μου επιλογή είναι 99% ανοιχτό το φόρουμ σε όλους και 1% πρόσβαση μόνο σε μέλη σε πολύ ειδικές κατηγορίες όπως η προαναφερόμενη...

άρα λέω το 5 με μία μικρή μετατροπή και όχι φόρουμ 2 ταχυτήτων...εξάλλου ο μαγικός κόσμος της μοτοσυκλέτας που υπηρετούμε είναι ίσως όλα αυτά τα ταξιδιωτικά, η άλλη οπτική στην οδήγηση, στον προορισμό, στην προσέγγιση, στην φιλία...


Worthy Worthy
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

12/7/2012, 2:08 pm
kortomalteze wrote:.............. δεν θα γνώριζα κανένα από εσάς, δεν θα είχα πάει στη Λίμνη Πλαστήρα μέχρι τώρα, δεν θα περνούσα μερικά ωραία σαββατοκύριακα στην Καβάλα, στο Ξυλόκαστρο, στη Θεσσαλονίκη, στη Χαλκιδική, Νάουσσα, ούτε θα έπινα καφέ στην Ασπροβάλτα χαζεύοντας το 1200 του Στέφανου, Πήλιο μάλλον δεν, δεν θα ερχόταν ο Βαγγέλης στον Έβρο φαντάρος ή αν ερχόταν δεν θα μέναμε μαζί, δεν θα κάναμε το ωραίο τσιμπούσι στο κτήμα, δεν θα είχα αποκτήσει το καταπληκτικό φρίσμπι των m & m's δώρο του ΚτήνουΖ, δεν, δεν, δεν...

πραγματικά μου κοστίσατε αρκετά σε βενζίνες, service, φαγητά αλλά άξιζε τον κόπο και με το παραπάνω...ίσως να ήμουν εδώ και 3 χρόνια χωρίς μηχανή γιατί σκεφτόμουν σοβαρά το ενδεχόμενο της πώλησης γιατί δεν είχε ενδιαφέρον πλέον να καβαλάς μόνος και να τριγυρνάς...τώρα το τι κόστισε σε εσάς που με φορτωθήκατε είναι άλλου παπά ευαγγέλιο Doh!

Σεβόμενος το γεγονός των ευαίσθητων προσωπικών δεδομένων (βλ. θέμα Παναγιώτη) θα έλεγα ότι η δική μου επιλογή είναι 99% ανοιχτό το φόρουμ σε όλους και 1% πρόσβαση μόνο σε μέλη σε πολύ ειδικές κατηγορίες όπως η προαναφερόμενη...

άρα λέω το 5 με μία μικρή μετατροπή και όχι φόρουμ 2 ταχυτήτων...εξάλλου ο μαγικός κόσμος της μοτοσυκλέτας που υπηρετούμε είναι ίσως όλα αυτά τα ταξιδιωτικά, η άλλη οπτική στην οδήγηση, στον προορισμό, στην προσέγγιση, στην φιλία...

Και εμάς μας κόστισες αλλά μην το κάνουμε θέμα τώρα......... Razz

Δύο - τρείς διευκρινίσεις:

1. Δεν είναι "θέμα του Παναγιώτη" η ύπαρξη μιας ενότητας μόνον για τα μέλη. Και άλλοι το ζήτησαν και το ζητάνε. Φόρουμ δύο ταχυτήτων δεν γίνεται από την στιγμή που η ενότητα αυτή θα είναι ανοιχτή σε όλα τα μέλη και όχι σε μερικά. Και η σκέψη είναι πως θα μοιραζόμαστε περισσότερα πράγματα με όλα τα μέλη του φόρουμ, του ΦΙΛΟΥΣ μας, πράγματα που φυσικά δεν θέλουμε να είναι φόρα παρτίδα στην διάθεση του κάθε περίεργου απλού επισκέπτη.
2. Το 5 "με μια μικρή μετατροπή" είναι το 3 ρε Κώστα.
3. Το επιχείρημα "ομάδα που κερδίζει κλπ" είναι η μεγαλύτερη παπάντζα της ιστορίας. Εγώ θα αντιπαραθέσω πως εχθρός του καλού είναι το καλύτερο. Και τα CB 750 καλά ήταν, και "ομάδα που κέρδιζε" ήταν. Σκεφτείτε να μην άλλαζε ποτέ, τίποτε και από κανέναν, με τον "φόβο" μήπως "χαλάσει η συνταγή".........

Πάντως πολύ κοσμογονικό γεγονός έχει γίνει μιά μικρή (και αναστρέψιμη) αλλαγή. Πολύ θεωρία και πολύ κουβέντα. Ούτε δημοσιοϋπαλληλική συνδικαλιστική οργάνωση να ήμασταν. Το πιό απλό, το να το κάνουμε και να το δούμε πώς δουλεύει στην πράξη και αν δεν μας αρέσει το ξαναανοίγουμε, είναι φαίνεται πέρα από την σφαίρα της φαντασίας.
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

12/7/2012, 2:37 pm
Παναγιώτης Κ. wrote:1. Δεν είναι "θέμα του Παναγιώτη" η ύπαρξη μιας ενότητας μόνον για τα μέλη. Και άλλοι το ζήτησαν και το ζητάνε. Φόρουμ δύο ταχυτήτων δεν γίνεται από την στιγμή που η ενότητα αυτή θα είναι ανοιχτή σε όλα τα μέλη και όχι σε μερικά. Και η σκέψη είναι πως θα μοιραζόμαστε περισσότερα πράγματα με όλα τα μέλη του φόρουμ, του ΦΙΛΟΥΣ μας, πράγματα που φυσικά δεν θέλουμε να είναι φόρα παρτίδα στην διάθεση του κάθε περίεργου απλού επισκέπτη.

Ρε συ Πανάγο, αυτό δε μπορείς να το κάνεις και στο Facebook; Που είναι πολύ λιγότερα τα μέλη (απουσιάζουν όλοι αυτοί οι ανενεργοί που δεν ξέρεις καν ποιοι είναι) και οι περισσότεροι απ' αυτούς είναι φίλοι;

Εγώ την ένστασή μου για τις δύο ενότητες την είπα και παραπάνω. Φοβάμαι πως θα γίνει μπέρδεμα και εξήγησα το γιατί. Ακόμα και δοκιμαστικά.
Εκτός κι αν ανοιχτεί μια ενότητα γενικού περιεχομένου και ο καθένας να βάζει ό,τι θέλει μέσα, το οποίο θα θέλει να το μοιραστεί μόνο με τα μέλη του φόρουμ. Δύο ενότητες ταξιδιωτικών απ' την άλλη, ε θα ήταν μπέρδεμα...
Νομίζω πάντως πως είναι αρκετά καλό επιχείρημα, το ότι μπορεί πολύ εύκολα ο οποιοσδήποτε να γίνει μέλος στο φόρουμ, οπότε μία η άλλη - αν κάποιος θέλει να δει φωτογραφίες, ακόμα και κλειδωμένες να είναι, θα τις δει.
Ότι και να γίνει πάντως, προσωπικά λίγο θα με επηρρεάσει (έως καθόλου). cheers
anastasis
anastasis
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 1315
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 800 06 ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Wo Es war, soll Ich werden

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

12/7/2012, 4:45 pm
Παναγιώτης Κ. wrote:.....
3. ........Εγώ θα αντιπαραθέσω πως εχθρός του καλού είναι το καλύτερο. ................
Αυτό δεν το λέμε όταν προσπαθώντας να βελτιώσουμε κάτι το χειροτερεύουμε;
kortomalteze
kortomalteze
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-09-06
Mηνύματα : 537
Ηλικία : 46
Μοντέλο : vfr 800 vtec 2004
Κράνος : Arai Maverick - Arai Astro R

πίσω κουφάλες έρχονται κρεμάλες!!!
http://alex-politis.blogspot.com

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

12/7/2012, 6:04 pm
Παναγιώτης Κ. wrote:

1. Δεν είναι "θέμα του Παναγιώτη" η ύπαρξη μιας ενότητας μόνον για τα μέλη. Και άλλοι το ζήτησαν και το ζητάνε. Φόρουμ δύο ταχυτήτων δεν γίνεται από την στιγμή που η ενότητα αυτή θα είναι ανοιχτή σε όλα τα μέλη και όχι σε μερικά. Και η σκέψη είναι πως θα μοιραζόμαστε περισσότερα πράγματα με όλα τα μέλη του φόρουμ, του ΦΙΛΟΥΣ μας, πράγματα που φυσικά δεν θέλουμε να είναι φόρα παρτίδα στην διάθεση του κάθε περίεργου απλού επισκέπτη.
2. Το 5 "με μια μικρή μετατροπή" είναι το 3 ρε Κώστα.

1. Παναγιώτη έτυχε να έχεις σηκώσει πρόσφατα ένα θεματάκι και το είπα...δεν φωτογραφίζω εσένα και το θέμα σου...αλλά κατανοώ πλήρως ότι θέματα όπως το συγκεκριμένο δεν είναι για να τα βλέπουν πολλοί! εγώ μένω με τη χαρά ότι μοιράστηκες τη χαρά του πατέρα και μαζί μου!!!

2. Αν τέτοιας ευαισθησίας θέματα κλειδωθούν είναι το 1% του συνολικού αριθμού θεμάτων που περιέχει το φόρουμ...Η επιλογή 3 νομίζω ότι περιλαμβάνει το 20% των θεμάτων του φόρουμ...γι αυτό και είπα το 5...

ότι και να αποφασιστεί δε θα με χαλάσει πάντως...θα συνεχίζω να σας κοστίζω ακριβά!!!!

και μην αρχίσει κανείς και παίζει με τα % γιατί Bop
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

12/7/2012, 6:16 pm
Ρε Κώστα εννοείται πως αυτά είναι αφορμή για κουβέντα και ανταλλαγή απόψεων και όχι αντιπαράθεσης.

Το κόστος σου θα αρχίσεις να το μειώνεις με την έλευση του Σκορπιού εκεί παν' και την διευθέτηση ορισμένων εκκρεμοτήτων που αφορούν την ποσότητα και την σύνθεση της γέμισης του εριφίου.......... Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 754750
kortomalteze
kortomalteze
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-09-06
Mηνύματα : 537
Ηλικία : 46
Μοντέλο : vfr 800 vtec 2004
Κράνος : Arai Maverick - Arai Astro R

πίσω κουφάλες έρχονται κρεμάλες!!!
http://alex-politis.blogspot.com

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

12/7/2012, 6:20 pm
Παναγιώτης Κ. wrote:Ρε Κώστα εννοείται πως αυτά είναι αφορμή για κουβέντα και ανταλλαγή απόψεων και όχι αντιπαράθεσης.

Το κόστος σου θα αρχίσεις να το μειώνεις με την έλευση του Σκορπιού εκεί παν' και την διευθέτηση ορισμένων εκκρεμοτήτων που αφορούν την ποσότητα και την σύνθεση της γέμισης του εριφίου.......... Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 754750

λοιπόν παίζει σοβαρά το ενδεχόμενο να πάμε Σαμοθράκη το επόμενο πσκ κι αν όχι το επόμενο, μετά τις 10 Αυγούστου για 4-5 διανυκτερεύσεις...θα χαρούμε να γεμίσουμε μαζί το ερίφιο ή τις κοιλίτσες μας με το γεμιστό ερίφιο...

σκέψου καλά τι πας να κάνεις...
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

12/7/2012, 6:43 pm
kortomalteze wrote:
Παναγιώτης Κ. wrote:Ρε Κώστα εννοείται πως αυτά είναι αφορμή για κουβέντα και ανταλλαγή απόψεων και όχι αντιπαράθεσης.

Το κόστος σου θα αρχίσεις να το μειώνεις με την έλευση του Σκορπιού εκεί παν' και την διευθέτηση ορισμένων εκκρεμοτήτων που αφορούν την ποσότητα και την σύνθεση της γέμισης του εριφίου.......... Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 754750

λοιπόν παίζει σοβαρά το ενδεχόμενο να πάμε Σαμοθράκη το επόμενο πσκ κι αν όχι το επόμενο, μετά τις 10 Αυγούστου για 4-5 διανυκτερεύσεις...θα χαρούμε να γεμίσουμε μαζί το ερίφιο ή τις κοιλίτσες μας με το γεμιστό ερίφιο...

σκέψου καλά τι πας να κάνεις...

Δες τα ΠΜ σου....... Innocent
chr1s_86
chr1s_86
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-09
Mηνύματα : 474
Ηλικία : 37
Μοντέλο : '88 BROS & '01 VFR
Κράνος : SHARK

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

12/7/2012, 8:12 pm
Ψήφισα το 3 βιαστικά αλλά μάλλον πιο σωστό είναι το 4... Think Think
Dimitrisk12
Dimitrisk12
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-09-22
Mηνύματα : 246
Ηλικία : 41
Μοντέλο : VFR 800 VTEC, PCX 125
Κράνος : SHOEI MULTITECH, X-LITE X 801 RR

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

12/7/2012, 10:25 pm
Ψήφισα το 5. Θεωρώ ότι τόσο καιρό το Vfrh λειτουργούσε απροβλημάτιστα οπότε ποιος ο λόγος να αλλάξει κάτι; Από τη στιγμή που οποιοσδήποτε γίνεται πολύ απλά μέλος τότε τι θα καταφέρουμε με το να κλειδωθεί; Απλά λίγη προσοχή στο τι ανεβαίνει.... Wink
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

15/7/2012, 1:10 am
Vvag wrote:
postmankav wrote:Λεμε ΟΧΙ στo ασύστολο και ανελέητο spam των ευρωπαϊκών δυνάμεων!!!

Προσπαθώ να σκεφτώ κάποια Ευρωπαϊκή δύναμη να κάνει ασύστολο και ανελέητο σπαμ, έχω σπάσει το κεφάλι μου σΕ λέω, και να μη μπορώ να σκεφτώ κανέναν...
Δε γίνεται, δε μπορεί, το DoctorAbo θα εννοείς έτσι; lol! lol! lol! lol! lol! lol!

<object style="height: 390px; width: 640px"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/LeAS39JD-4c?version=3&feature=player_detailpage"><param name="allowFullScreen" value="true"><param name="allowScriptAccess" value="always"><embed src="https://www.youtube.com/v/LeAS39JD-4c?version=3&feature=player_detailpage" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="360"></object>

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Epivainousa
Epivainousa
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 1033
Ηλικία : 61
Μοντέλο : Των φιλων μου!
Κράνος : Καμία επιλογή

Angel ( 90% )

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

15/7/2012, 12:10 pm
Αν και δεν έχω ενεργό συμμετοχή (άρα, δεν φαίνομαι παρά σε κάτι αρχαία ποστς) ,ψήφισα το 2 (Κλειδωμένο μερικώς στα ταξιδιωτικά κ προσωπικά) αν και πραγματικά δεν αντιλαμβάνομαι εάν είναι εφικτός αυτός ο διαχωρισμός (και ποιός θα κάτσει να βγάλει όλη τη χαμαλοδουλειά που απαιτείται).

Γενικότερα,για να ξεκαθαρίσω και τη θέση μου,δεν ψηφίζω και δεν έχω άποψη σε θέματα στα οποία δεν έχω καμμία συμμετοχή πχ. στο θέμα της Πανελλήνιας.
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

16/7/2012, 10:47 am
Λοιπόν όπως είπα και στην αρχή, ψήφισα το 4 (να αποκρύπτονται οι φωτογραφίες), χωρίς όμως να το θέλω και πολύ.
Ασπάζομαι τις απόψεις των περισσότερων, να είναι δηλαδή τελείως ανοιχτό το φόρουμ.

ΟΜΩΣ

Σήμερα συνέβη το εξής.
Μπήκα όπως κάθε μέρα στο contra.gr να διαβάσω τι γίνεται με την αθλητική επικαιρότητα για να δω στο 4ο άρθρο του "πρωτοσέλιδου" πάνω πάνω, (εκεί που λέει για τον καιρό) μια φωτογραφία της αδερφής μου, που έχω τραβήξει εγώ πριν 8 χρόνια!!!!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Δεν με πείραξε τόσο λόγω προσώπου, αλλά λόγω πνευματικών δικαιωμάτων. Μιλάμε για ένα site που είναι στην πρώτη πεντάδα σε αναγνωσιμότητα στην Ελλάδα, έγραψαν "καλοκαίρι" στο google, βρήκαν μια φωτό και την έβαλαν (την οποία τη βρήκαν από ένα άσχετο blog παρεπιπτόντως). Τη φωτογραφία αυτή την είχα ανεβάσει σε ένα ελληνικό φόρουμ φωτογραφίας, πριν από 8 χρόνια.

Εδώ μέσα λοιπόν, στα ταξιδιωτικά κυρίως, παίζουν πολλές και ωραίες φωτογραφίες μας.
Θα με χάλαγε να δω αναδημοσιευμένη φωτογραφία χωρίς άδεια σε κάποιο ανάλογο site και όπως ξαναείπαμε, στις εικόνες του google εμφανίζονται ΤΑ ΠΑΝΤΑ.
Τροφή για σκέψη...

cheers
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

16/7/2012, 12:26 pm
Q.E.D.
anastasis
anastasis
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 1315
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 800 06 ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Wo Es war, soll Ich werden

Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;  - Page 2 Empty Re: Πόσο "ιδιωτικό" θέλουμε να είναι το VFRh;

16/7/2012, 1:03 pm
Vvag wrote:

Θα με χάλαγε να δω αναδημοσιευμένη φωτογραφία χωρίς άδεια σε κάποιο ανάλογο site και όπως ξαναείπαμε, στις εικόνες του google εμφανίζονται ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

cheers

Δηλαδή πιο πολύ θα σε πείραζε αν δεν σε ρωτούσαν
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum