Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

+12
dirty
Don John
Athanor
XLGeorge
grigoris
gabadoo
georgevfr
Al_Bandy
icex
Vvag
Ταξιδευτής
Ο φυσικός
16 posters
Go down
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

21/1/2009, 1:56 am
Από το 94άρι τις πανέμορφες αεροτομές στα πλαϊνά πλαστικά.
Από όλα τα VFR μετά το 94 την αυξημένη (έστω και λίγο) χωρητικότητα του ρεζερβουάρ (μα ποιος μ...... στη HONDA έβαλε ντεπόζιτο με 19 λίτρα μόνο;)
Από όλα τα 800άρια τα φρένα.
Από τα V-TEC την εκπληκτική ουρά και την απόδοση των φώτων. Όχι ότι είναι άσχημο το υπόλοιπο!
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

21/1/2009, 9:10 pm
Σε γενικες γραμμες συμφωνω, μονο που το 94αρι μοντελο (Gen4) εχει ντεποζιτο 21 λιτρα! Wink Ηταν μια απο τις (αρκετες) διαφορες με το Gen3 (90-93).

Εγω θα προσθετα τις πανεμορφες λευκες ακτινωτες ζαντες του 90-93 I love you και το ασπρο χρωμα του (θυμαστε τη διαφημιση του ΝΟΥΝΟΥ καποτε;)...
Επισης περα απο την πανεμορφη ουρα του Gen6 και τις εξατμισεις κατω απο την ουρα, και βεβαια τα ψαρωτικα ψυγεια στο πλαι.
Αν και απο οτι βλεπω στην πραξη πολυ κακως τα βαλανε εκει οι μηχανικοι της Χοντα... Neutral
Στην βολτα στον Πορο, και παρα το γερο κρυο, η VFR του Βαγγελη αναψε κ τα βεντιλατερ εκαναν παρτυ, ενω στη δικια μου η θερμοκρασια ηταν μολις ενα κλικ πανω απο το Cold! Blink
Μπρος τα καλλη τι ειναι πονος ομως;; Laughing
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

21/1/2009, 9:42 pm
Ταξιδευτής wrote:Σε γενικες γραμμες συμφωνω, μονο που το 94αρι μοντελο (Gen4) εχει ντεποζιτο 21 λιτρα! Wink Ηταν μια απο τις (αρκετες) διαφορες με το Gen3 (90-93).


Εγω θα προσθετα τις πανεμορφες λευκες ακτινωτες ζαντες του 90-93 I love you και το ασπρο χρωμα του (θυμαστε τη διαφημιση του ΝΟΥΝΟΥ καποτε;)...



Επισης περα απο την πανεμορφη ουρα του Gen6 και τις εξατμισεις κατω απο την ουρα, και βεβαια τα ψαρωτικα ψυγεια στο πλαι.
Αν και απο οτι βλεπω στην πραξη πολυ κακως τα βαλανε εκει οι μηχανικοι της Χοντα... Neutral
Στην βολτα στον Πορο, και παρα το γερο κρυο, η VFR του Βαγγελη αναψε κ τα βεντιλατερ εκαναν παρτυ, ενω στη δικια μου η θερμοκρασια ηταν μολις ενα κλικ πανω απο το Cold! Blink
Μπρος τα καλλη τι ειναι πονος ομως;; Laughing

Νίκο για το δικό μου (90-93) έγραψα ότι έχει μόνο 19 λίτρα. Aπό το δικό σου και μετά το διορθώσανε, ως όφειλαν!
Αχ οι άσπρες ζάντες είναι όμορφες αλλά επειδή λερώνανε ανεπανόρθωτα τις
έβαψα μαύρες και ησύχασα. Razz
Στη διαφήμιση του Νουνού το μοντέλο είναι το
87-89, το πρώτο VFR 750.
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

21/1/2009, 9:46 pm
Ταξιδευτής wrote:
Στην βολτα στον Πορο, και παρα το γερο κρυο, η VFR του Βαγγελη αναψε κ τα βεντιλατερ εκαναν παρτυ, ενω στη δικια μου η θερμοκρασια ηταν μολις ενα κλικ πανω απο το Cold! Blink
Μπρος τα καλλη τι ειναι πονος ομως;; Laughing

Ντάαααξ, όχι και γερό το κρύο... Αλλά 10 βαθμοί είναι 10 βαθμοί, όπως και να το κάνεις είναι περίεργο να ανάψει βεντιλατέρ!!! Αυτό δεν είναι τίποτα!!! Άναψε για ένα λεπτό και έσβησε! Που να δεις τι γίνεται το καλοκαίρι... πάρτυ...!! Εκεί να δεις τι είναι ο ΠΟΝΟΣ. Με 38 βαθμούς να ανεβαίνω Χαλκιδική, το βεντιλατέρ ΜΟΝΙΜΑ αναμμένο και η θερμοκρασία να δείχνει 112 βαθμούς..!!! This Αυτό λοιπόν είναι κάτι που ΔΕΝ ζηλέυω από τη GEN6 VFR!!! Razz

Εγώ τι ζηλεύω από παλιότερες VFR... χμμμ... την κατάσταση της 12χρονης VFR του Νίκου!!!! Laughing Laughing Laughing Καινούρια!!! Τώρα αν η ΤΟΣΟ καλή ποιότητα κατασκευής έχει μείνει ίδια και στα τωρινά μοντέλα... το μέλλον θα δείξει...
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

21/1/2009, 9:55 pm
Vvag wrote:
Εγώ τι ζηλεύω από παλιότερες VFR... χμμμ... την κατάσταση της 12χρονης VFR του Νίκου!!!! Laughing Laughing Καινούρια!!! Τώρα αν η ΤΟΣΟ καλή ποιότητα κατασκευής έχει μείνει ίδια και στα τωρινά μοντέλα... το μέλλον θα δείξει...

Η αληθεια ειναι οτι η ποιοτητα κατασκευης της VFR αν κρινω απο τη δικη μου ειναι εντελως εξωπραγματικη... Blink
Παντως, σου ευχομαι ολοψυχα Βαγγελη μου να κρατησεις την ΚΟΥΚΛΑ σου τοσα χρονια και αλλα τοσα και να την καμαρωσεις και εσυ ετσι! Cool cheers
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

21/1/2009, 10:02 pm
Ο φυσικός wrote:
Αχ οι άσπρες ζάντες είναι όμορφες αλλά επειδή λερώνανε ανεπανόρθωτα τις εβαψα μαύρες και ησύχασα. Razz

Τι εκανες λεεεεειιιιι;;;;; Shocked Εγκληματιααααα!!!! Shoot Shoot Shoot Shoot

lol!
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

21/1/2009, 10:06 pm
Σας καλούμε στην κηδεία του φυσικού. Crying or Very sad
Εκτελέστηκε από την τρομοκρατική οργάνωση "Σώστε τις λευκές ζάντες"
Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz
Χωρίς πλάκα με λευκές ζάντες και γκρί σέλα που το έβγαζε η HONDA ήταν σαν ψυγείο με 100 άλογα που έλεγε και το ΜΟΤΟ!
Θα σου δείξω φωτό πριν και μετά και θα μου πεις. Smile
icex
icex
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 277
Ηλικία : 49
Μοντέλο : vfr 800 rc46 vfr 750 rc36
Κράνος : AGV TI TECH

http://www.icecubes.gr

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

21/1/2009, 10:32 pm
Η αληθεια ειναι οτι η λευκη ζαντα ειναι τρελα αλλα λερωνει παρα πολυ ευκολα
κυριως οταν λαδωνεις την αλυσιδα γινεται μαυρα χαλια.
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

21/1/2009, 10:34 pm
Ειδικά με το Scottoiler η κατάσταση είναι ανυπόφορη!
icex
icex
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 277
Ηλικία : 49
Μοντέλο : vfr 800 rc46 vfr 750 rc36
Κράνος : AGV TI TECH

http://www.icecubes.gr

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

21/1/2009, 10:37 pm
Αυτο παντως που ζηλευω απο τo παλιo vfr και μιλαω για rc 36 90-93 ειναι η ποιοτιτα που ειχει,η οποια δεν μπορει να
συγκριθει με το σημερινο vfr.
Βεβαια δεν ειναι μεγαλη η διαφορα αλλα υπαρχει σιγουρα.
Al_Bandy
Al_Bandy
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-08
Mηνύματα : 259
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda cb1300 xr 250
Κράνος : Shoei xr1100

πιγκουινοπαιδο

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

14/3/2009, 4:49 pm
ομορφια (τι πραμα αυτο το μονομπρατσο που χουν τα vfr)
αυτονομια
ποιοτητα ( το fz1 τριζει στο φιλτροκουτι απο μανα του Wall )

δε ζηλεύω: γκάζι άνεση κίνηση στην πόλη
georgevfr
georgevfr
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-23
Mηνύματα : 386
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR 800 ABS '08
Κράνος : Arai corcair rx 7

cover me with chocolate and throw me to the lesbians

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

14/3/2009, 6:08 pm
Εγω απο την Κυριακη που πηγαμε για καφε και δυστηχως το εμαθα ζηλευω τον καταλητη του GEN 5 γιατι δεν ειναι τοσο φιμωμενος οσο απο 07 και μετα. Δεν γινεται το VFR του φιλου Βασιλακου να βγαζει 270 και το δικο μου 245 με ουριο ανεμο. Αμα αυτη η Honda ωρες ωρες. Νομιζω οτι θα κλαψω Crying or Very sad
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

14/3/2009, 6:25 pm
georgevfr wrote:Εγω απο την Κυριακη που πηγαμε για καφε και δυστηχως το εμαθα ζηλευω τον καταλητη του GEN 5 γιατι δεν ειναι τοσο φιμωμενος οσο απο 07 και μετα. Δεν γινεται το VFR του φιλου Βασιλακου να βγαζει 270 και το δικο μου 245 με ουριο ανεμο. Αμα αυτη η Honda ωρες ωρες. Νομιζω οτι θα κλαψω Crying or Very sad

Μην τον πιστεύεις το Βασιλάκο, και σε μένα τα ίδια έλεγε. Απλά έχει κόμπλεξ που έχει πιο παλιό VFR από μας... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Πάντως πρόσφατα είδα 250 με ΚΟΝΤΡΑ άνεμο... Rolling Eyes
gabadoo
gabadoo
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-25
Mηνύματα : 1311
Ηλικία : 54
Μοντέλο : V-Strom
Κράνος : Schuberth S1

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

14/3/2009, 7:03 pm
georgevfr wrote:Εγω απο την Κυριακη που πηγαμε για καφε και δυστηχως το εμαθα ζηλευω τον καταλητη του GEN 5 γιατι δεν ειναι τοσο φιμωμενος οσο απο 07 και μετα. Δεν γινεται το VFR του φιλου Βασιλακου να βγαζει 270 και το δικο μου 245 με ουριο ανεμο. Αμα αυτη η Honda ωρες ωρες. Νομιζω οτι θα κλαψω Crying or Very sad

Xμμμμμμμμ....
Λοιπον θα το πω..
Ο Βασιλακος τα λεει αυτα για να με ψαρωσει εμενα και μονον...
Για οταν θα παρω το CBR 1000 F,να με προκαταβαλει αρνητικα ...
Αλλα δεν μασαω,ουτε ψαρωνω..
Σε τελικες θα τον κερναω τσαγακιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!


Γιωργαρε,μην τσιμπας Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
georgevfr
georgevfr
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-23
Mηνύματα : 386
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR 800 ABS '08
Κράνος : Arai corcair rx 7

cover me with chocolate and throw me to the lesbians

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

14/3/2009, 7:12 pm
Mεχρι να πεσει το δολλαριο ειναι Βαγγελη μετα οι Two Brothers θα ειναι γεγονος πανω στη μηχανη μου και τοτε τα λεμε. Οχι οτι θελω να το παιξω γληγορος αλλα οσο ν΄αναι λιγο γκαζακι παραπανω δεν βλαπτει , ασε που λενε οτι δεν ανεβαζει και τοσο γαμ@τ@ θερμοκρασια Yahoo
grigoris
grigoris
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-26
Mηνύματα : 311
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 750 G1987,Tenere 600 1985,ΤT 600 1998
Κράνος : Καμία επιλογή

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

27/11/2009, 3:08 pm
Στα μοντέλα 87-93 την κίνηση εκκεντροφόρου με γρανάζια!
Κάπου είχα διαβάσει οτι για να πετύχει την μέγιστη ακρίβεια αντίγραψε΄;το κατασκεύασε σε μια ελβετική εταρεία ρολογιών!
Δεν είμαι σίγουρος πως ισχύει 100% όμως!
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

27/11/2009, 3:45 pm
grigoris wrote:Στα μοντέλα 87-93 την κίνηση εκκεντροφόρου με γρανάζια!

87-01 για να ειμαστε ακριβεις. Μονο στα VTEC μπηκανε αλυσιδες για την κινηση των εκκεντροφορων. Αυτο ειναι κατι που ζηλευω κι'εγω, λογω θορυβου και οχι λογω αξιοπιστιας.
Athanor
Athanor
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-02
Mηνύματα : 176
Ηλικία : 47
Μοντέλο : Honda VFR 800 FIW & Piaggio Vespa PX 125
Κράνος : Shoei XR1100/Z-One

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

27/11/2009, 4:02 pm
από το 94-97 τη χαρακτηριστική μαύρη εσόχη στα πλαϊνά, τα φώτα και τις χειρολαβές που κλείνουν κάτω από τη σέλα
http://www.mediaweb06.com/diffusion/annonces/5d5c6bdf.jpg
Από το δικό μου (98-01) την αξιοπιστία του και τις καμπύλες του.
Από τα V-TEC, ζηλεύω τις εξατμίσεις και γενικά όλο το οπίσθιο της.
Από το VFR 7ης γενιάς, ζηλεύω αυτούς που θα το αποκτήσουν
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

27/11/2009, 4:14 pm
Από 86-01 (γιατι 86 ειναι), ΔΕΝ ζηλευω το γραναζι γιατι το εχω Razz και μαλιστα rc24 οριτζιναλ ΝΟΥΝΟΥ (και το παω με 1000) lol! Popcorn

Από το 02-09 ΔΕΝ ζηλευω την αξιοπιστία του, τις καμπύλες του, τις εξατμίσεις και γενικά όλο το οπίσθιο της γιατι το εχω και το χαιρομαι Razz και μαλιστα και σε φοβερο χρωμα Whistle Whistle (εσυ που ετοιμαζεσαι με το μαυρο, παψε naaa )

Από το VFR 7ης γενιάς ΝΑΙ , ζηλεύω και εγω αυτούς που θα το αποκτήσουν Razz
Athanor
Athanor
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-02
Mηνύματα : 176
Ηλικία : 47
Μοντέλο : Honda VFR 800 FIW & Piaggio Vespa PX 125
Κράνος : Shoei XR1100/Z-One

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

27/11/2009, 4:38 pm
Πάει, με έβγαλε ανέραστο ο νονός.
dirty
dirty
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-29
Mηνύματα : 1985
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750 96-xr 400r 96 -scott voltage yz3 2003
Κράνος : shoei xr1000

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

27/11/2009, 4:39 pm
εγω ρε παιδια δεν ξερω για εσας αλλα θα ηθελα να ειχε τον κινητηρα τον1000 που εμπαινε απο το 84-86 στα vf1000r και f
grigoris
grigoris
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-26
Mηνύματα : 311
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 750 G1987,Tenere 600 1985,ΤT 600 1998
Κράνος : Καμία επιλογή

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

27/11/2009, 4:45 pm
VFGeorge wrote:
grigoris wrote:Στα μοντέλα 87-93 την κίνηση εκκεντροφόρου με γρανάζια!

87-01 για να ειμαστε ακριβεις. Μονο στα VTEC μπηκανε αλυσιδες για την κινηση των εκκεντροφορων. Αυτο ειναι κατι που ζηλευω κι'εγω, λογω θορυβου και οχι λογω αξιοπιστιας.
Νομίζω πως όλα τα 800 έχουν αλυσίδες εκκεντροφόρου!!
dirty
dirty
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-29
Mηνύματα : 1985
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750 96-xr 400r 96 -scott voltage yz3 2003
Κράνος : shoei xr1000

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

27/11/2009, 4:46 pm
grigoris wrote:
VFGeorge wrote:
grigoris wrote:Στα μοντέλα 87-93 την κίνηση εκκεντροφόρου με γρανάζια!

87-01 για να ειμαστε ακριβεις. Μονο στα VTEC μπηκανε αλυσιδες για την κινηση των εκκεντροφορων. Αυτο ειναι κατι που ζηλευω κι'εγω, λογω θορυβου και οχι λογω αξιοπιστιας.
Νομίζω πως όλα τα 800 έχουν αλυσίδες εκκεντροφόρου!!
μονο τα vtec ολα τα προγενεστερα εχουν γραναζια
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

27/11/2009, 4:51 pm
Athanor wrote:Πάει, με έβγαλε ανέραστο ο νονός.

Για καποιον αλλον με μαυρο ελεγα Κωστα μου Razz Razz
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

27/11/2009, 4:58 pm
grigoris wrote:Νομίζω πως όλα τα 800 έχουν αλυσίδες εκκεντροφόρου!!

Πω πω Γρηγόρη, τι Faux pas ήταν αυτό; Shocked
Ανακάλεσε πριν πέσουν να σε φάνε οι Βιεφεράδες με τα γραναζωτά 800άρια. Ένα πράμα έχουν και αυτοί να χαίρονται, και τους το πήδηξες. Laughing
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

27/11/2009, 5:01 pm
VFGeorge wrote:Αυτο ειναι κατι που ζηλευω κι'εγω, λογω θορυβου και οχι λογω αξιοπιστιας.
Ναι, και εγώ το ζήλευα αυτό, γιαυτό και έβαλα ένα MP3 με γραναζοήχο. Εν' τω μεταξύ τον βαρέθηκα όμως και παίζω σκυλάδικα στα ταξίδια. violin
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

27/11/2009, 7:33 pm
Don John wrote:
Athanor wrote:Πάει, με έβγαλε ανέραστο ο νονός.

Για καποιον αλλον με μαυρο ελεγα Κωστα μου Razz Razz

Μα για ποιον λέει άραγε;.... Whistle Whistle Whistle Whistle

apostat wrote:
VFGeorge wrote:Αυτο ειναι κατι που ζηλευω κι'εγω, λογω θορυβου και οχι λογω αξιοπιστιας.
Ναι, και εγώ το ζήλευα αυτό, γιαυτό και έβαλα ένα MP3 με γραναζοήχο. Εν' τω μεταξύ τον βαρέθηκα όμως και παίζω σκυλάδικα στα ταξίδια. violin

lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Εμένα ρε παιδιά αυτός ο θόρυβος ΜΟΥ ΤΗ ΣΠΑΕΙ!!! Τι να κάνουμε γούστα είναι αυτά... ούτε τα σκυλάδικα μ' αρέσουν. lol!



Να προσθέσω πως ζηλεύω ένα πράγμα από τα 750: Το καρμπυρατέρ... τόσο μα τόσο γλυκιά λειτουργία στο γκάζι... I love you Τα injection είναι πολύ απότομα στο άνοιξε-κλείσε ρε γαμώτο...
Ομαλή λειτουργία μάλλον θα την έχει και το επόμενο, γιατί θα είναι ride by wire. Ελπίζω το σύστημά του μην έχει windows όμως γιατί θα κολλάει συνεχώς. lol!
Fanrider
Fanrider
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 2290
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 800 το καλό , CB.1 τετρακοσια , INNOVA 125
Κράνος : Shoei XR-1000

Ένας τρόπος να ξεδίνεις και να ξεχνάς τα προβλήματα σου.. γκάζι και φύγαμε

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

27/11/2009, 9:43 pm
Ο καλυτερος συνδιασμος, αθραυστο μοτερ FI με το κουστουμακι του VTEC .

Ολοι οι VTECαδες αυτο το κρυφο ποθο εχουνε.

Whistle

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; 21c8g1k
'AGGEVI'
'AGGEVI'
Συντονιστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-05
Mηνύματα : 1954
Ηλικία : 50
Μοντέλο : - VFR 800 FI - F650 ST -
Κράνος : Arai - Suomy

'Alfisti Team'

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

27/11/2009, 9:56 pm
CB1-FAN wrote:Ο καλυτερος συνδιασμος, αθραυστο μοτερ FI με το κουστουμακι του VTEC .

Ολοι οι VTECαδες αυτο το κρυφο ποθο εχουνε.

Whistle

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; 21c8g1k


+800 και γραναζωτα... Wink
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR; Empty Re: Τι 'ζηλεύουμε' από τα μεταγενέστερα ή προγενέστερα μοντέλα VFR;

29/11/2009, 10:45 pm
Ταξιδευτής wrote:
Στην βολτα στον Πορο, και παρα το γερο κρυο, η VFR του Βαγγελη αναψε κ τα βεντιλατερ εκαναν παρτυ, ενω στη δικια μου η θερμοκρασια ηταν μολις ενα κλικ πανω απο το Cold! Blink
Μπρος τα καλλη τι ειναι πονος ομως;; Laughing

Αυτο εχει να κανει με ολες τις πιο καινουργιες μηχανες με ψεκασμο και καταλυτες για τις τελευταιες Ευρωπαϊκες νορμες καυσαεριων. Το Transalp 650 που εχω αναβει μονο σε μονοπατια Very Happy ενω για το 700αρι εχει γινει μεγαλη κουβεντα στο transalp forum. Επισης τα τελευταια ψεκαστα Blackbird, το CBR1000RR που εχει ενας φιλος, τα ΚΤΜ990 που εχουν πολλοι φιλοι κλπ "αναβουν" επισης για πλακα. Απο αυτη την αποψη, τα G6 απο 2006 και μετα με τις πιο αυστηρες νορμες αναβουν πιο ευκολα απο τα προηγουμενα.

Και να μην αρχισουμε για την αρχοντικη αποκριση στο γκαζι ολων των καρμπυρατερατων μηχανων... Whistle
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum