Go down
'AGGEVI'
'AGGEVI'
Συντονιστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-05
Mηνύματα : 1954
Ηλικία : 50
Μοντέλο : - VFR 800 FI - F650 ST -
Κράνος : Arai - Suomy

'Alfisti Team'

Casey Stoner εκτός για τρείς αγώνες ! Empty Casey Stoner εκτός για τρείς αγώνες !

13/8/2009, 1:01 am
Casey Stoner εκτός για τρείς αγώνες ! Stoner150x150


Τετάρτη 12/08/2009,

Ο Casey Stoner θα απέχει από την αγωνιστική δράση για τους επόμενους τρεις αγώνες σε Brno, Indianapolis και Misano, μετά από σύσταση των γιατρών του στην Αυστραλία για ξεκούραση. Αυτοί εκτιμούν πως ο νεαρός αναβάτης έφτασε άρρωστος στη Βαρκελώνη και πίεσε τον εαυτό του πέραν κάποιου ορίου με αποτέλεσμα η βλάβη να είναι τέτοια που συνεχίζει να τον επηρεάζει ακόμη και σήμερα, σχεδόν δύο μήνες και πέντε αγώνες μετά. Μιλάμε για την ανεξήγητη κόπωση που δεν επιτρέπει στον πρωταθλητή του 2007 να παλεύει για ολόκληρη τη διάρκεια του αγώνα, φαινόμενο που τον ταλανίζει από τον αγώνα της Catalunya και η αιτία του εξακολουθεί να μη μπορεί να εντοπιστεί από όσους γιατρούς τον εξέτασαν σε Ιταλία και Η.Π.Α.

Μετά από αυτή την απόφαση, τη θέση του Stoner στην εργοστασιακή ομάδα της Marlboro Ducati θα πάρει για τους επόμενους τρεις αγώνες ο Mika Kallio, ο οποίος με τη σειρά του να αναπληρωθεί στην ομάδα της Pramac από τον Michel Fabrizio.

:( :( :(
gabadoo
gabadoo
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-25
Mηνύματα : 1311
Ηλικία : 54
Μοντέλο : V-Strom
Κράνος : Schuberth S1

Casey Stoner εκτός για τρείς αγώνες ! Empty Re: Casey Stoner εκτός για τρείς αγώνες !

13/8/2009, 9:13 am
Ηταν ηλιου φαεινοτερον οτι ο Στονερ δεν θα μπορουσε να συνεχισει...

Το θεμα ειναι οτι(προσωπικως μιλωντας...) εχω ενα σχετικο προβλημα με την επιλογη του Καλιο.....

Δεν ειναι τοσο οτι δεν εμπιστευομαι τον "μικρο" ,αλλα μου αρεσει περισσοτερο ο Φαμπριτσιο,το πεισμα του και η τρελλα του...

Μην ξεχναμε οτι το "στρες" των μαχων που δινει στην τριαδα των SBK,δεν συγκρινετε με το χαροπαλεμα του Καλιο και της δορυφορικης ομαδας στα GP....

Θελω να πω οτι ο Φαμπριτσιο ειναι σε υψηλο επιπεδο στον χωρο του,ενω ο Καλιο στον δικο του,οχι....

Και εχω και ενα θεμα "Ιταλος με ιταλικη μοτοσυκλετα..."

Αντε και παλι....περπατωντας θα το παρει ο γιατρος....


Και μετα σου λεει ....θεαμα τα MotoGP....

Πφφφφφ!!!!!
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum