Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

+19
macrozan
S.W.
easy rider
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
laume
alextsouk
Postman
gabadoo
Ταξιδευτής
glystras
Epivainousa
xamogelo
DoctorAbo
Al_Bandy
KiloMeater
Don John
posnightmist
Vvag
Φυσαλίδα
23 posters
Go down
Φυσαλίδα
Φυσαλίδα
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2009-03-18
Mηνύματα : 942
Ηλικία : 43
Μοντέλο : nexxon 72cc
Κράνος : x-spirit shoei

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 9:38 am
τώρα είναι πολλά τί να λέμε..
αλλά, αυτήν την κώλο-καθημερινή-ΡΟΥΤΙΝΑ δε μπορώ να την χωνέψω με τιποτα.
και Suspect Suspect Suspect Suspect σκέφτομαι, ξανασκέφτομαι και λέω...κάπου..μωρέ κάπου...με έχουν πιάσει..
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 9:43 am
Photoula wrote:τώρα είναι πολλά τί να λέμε..
αλλά, αυτήν την κώλο-καθημερινή-ΡΟΥΤΙΝΑ δε μπορώ να την χωνέψω με τιποτα.
και Suspect Suspect Suspect Suspect σκέφτομαι, ξανασκέφτομαι και λέω...κάπου..μωρέ κάπου...με έχουν πιάσει..

Είναι θέμα οπτικής γωνίας και ξεκουνήματος. Δε σ' έπιασαν μαλάκα, νομίζεις ότι σ' έχουν πιάσει. ΞΕΚΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑ!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
posnightmist
posnightmist
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-28
Mηνύματα : 1908
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Honda VFR 800 2002 Suzuki DRZ 400S 2002
Κράνος : ARAI RX-7 GP

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 9:46 am
η απάντηση μου στο θέμα της ρουτίνας:
http://troktiko.blogspot.com/2010/04/2_9436.html
Φυσαλίδα
Φυσαλίδα
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2009-03-18
Mηνύματα : 942
Ηλικία : 43
Μοντέλο : nexxon 72cc
Κράνος : x-spirit shoei

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 9:49 am
Vvag wrote:
Photoula wrote:τώρα είναι πολλά τί να λέμε..
αλλά, αυτήν την κώλο-καθημερινή-ΡΟΥΤΙΝΑ δε μπορώ να την χωνέψω με τιποτα.
και Suspect Suspect Suspect Suspect σκέφτομαι, ξανασκέφτομαι και λέω...κάπου..μωρέ κάπου...με έχουν πιάσει..

Είναι θέμα οπτικής γωνίας και ξεκουνήματος. Δε σ' έπιασαν μαλάκα, νομίζεις ότι σ' έχουν πιάσει. ΞΕΚΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑ!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ?? ΚΟΙΤΑ ΓΥΡΩ ΣΟΥ!!!! ΚΑΙ ΞΕΚΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑ
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 9:49 am
posnightmist wrote:η απάντηση μου στο θέμα της ρουτίνας:
http://troktiko.blogspot.com/2010/04/2_9436.html

Τέλος!!! Παραιτούμαι και πάω να μάθω Γαλλικά!!! Rock Rock Rock Rock
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 9:50 am
Photoula wrote:ΚΟΙΤΑ ΓΥΡΩ ΣΟΥ!!!! ΚΑΙ ΞΕΚΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑ

Το' χω κάνει εδώ και καιρό. Smile Smile Smile
Φυσαλίδα
Φυσαλίδα
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2009-03-18
Mηνύματα : 942
Ηλικία : 43
Μοντέλο : nexxon 72cc
Κράνος : x-spirit shoei

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 9:51 am
Vvag wrote:
Photoula wrote:ΚΟΙΤΑ ΓΥΡΩ ΣΟΥ!!!! ΚΑΙ ΞΕΚΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑ

Το' χω κάνει εδώ και καιρό. Smile Smile Smile


απλά εμένα δε μου αρκεί μόνο αυτό. και συνεχίζω να νιώθω...
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 10:11 am
Eγώ έχω πιάσει μαλάκες τους άλλους!!!!!!!!!! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 10:19 am
αν το καταφερες "μπραβο σου"......................αλλα δεν σε κοβω για ετσι ρε Βαγγο Wink

παρατηστε την μαυριλα πρωι πρωι ρεεεεεεεεεε
KiloMeater
KiloMeater
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-31
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR800 vtec, SYM HD 200iEvo
Κράνος : ARAI RX-7

Full time dad

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 10:25 am
Τίποτα
Με τις δικές μου επιλογές είμαι συμφιλιωμένος , για μένα αυτές μετράνε
Για τις επιλογές τον άλλων, δεν αισθάνομαι μ@λ@κ@ς σε καμία περίπτωση.
Ναι τις απορρίπτω, ναι στο βαθμό που μου αναλογεί να προσπαθήσω να βελτιώσω κάποια πράγματα, αλλά υπεύθυνος για τις επιλογές άλλων δε θα νιώσω, πόσο μάλλον ένοχος η μ@λκας
Al_Bandy
Al_Bandy
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-08
Mηνύματα : 259
Ηλικία : 43
Μοντέλο : Honda cb1300 xr 250
Κράνος : Shoei xr1100

πιγκουινοπαιδο

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 10:32 am
μαλακας αισθανομαι οταν εμπειτευομαι καποιον πιο πολυ απο οσο θα πρεπε αλλα αισθανομαι οτι εγω ειμαι πιθηκος και οχι οτι με πιασαν πιθηκο
και φυσικα παιρνω το μαθημα μου και η ζωη συνεχιζεται...

Τρυπες
Γι' άλλη μια κτηνωδία γι' άλλη μια σφαγή
Κάθε στιγμή είναι μια υπέροχη ευκαιρία
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 10:39 am
Don John wrote:[color=blue]αν το καταφερες "μπραβο σου"......................αλλα δεν σε κοβω για ετσι ρε Βαγγο Wink

Αστειεύομαι. Με την καλή έννοια το λέω, το αντίθετο δηλαδή απ' αυτό που λέει η Φώτο. ΕΓΩ ορίζω τη ζωή μου, δε μου την ορίζουν άλλοι. Wink Όποιος κλαίγεται ότι του ορίζουν τη ζωή, απλά αποποιείται της ευθύνης να την ορίσει μόνος του!!!

KiloMeater wrote:Τίποτα
Με τις δικές μου επιλογές είμαι συμφιλιωμένος , για μένα αυτές μετράνε
Για τις επιλογές τον άλλων, δεν αισθάνομαι μ@λ@κ@ς σε καμία περίπτωση.
Ναι τις απορρίπτω, ναι στο βαθμό που μου αναλογεί να προσπαθήσω να βελτιώσω κάποια πράγματα, αλλά υπεύθυνος για τις επιλογές άλλων δε θα νιώσω, πόσο μάλλον ένοχος η μ@λκας

Αυτό ακριβώς εννοώ. Smile

Al_Bandy wrote:
Τρυπες
Γι' άλλη μια κτηνωδία γι' άλλη μια σφαγή
Κάθε στιγμή είναι μια υπέροχη ευκαιρία

+782!!! Rock Rock Rock
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 11:00 am
Coffee

για συνεχίστε ..... για συνεχίστε παρακαλώ !!!!!
xamogelo
xamogelo
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2009-03-20
Mηνύματα : 621
Ηλικία : 49
Μοντέλο : cbf 500
Κράνος : shoei xr 1100

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 12:23 pm
Ο μόνος που μπορεί να μας κάνει χαρούμενους και γεμάτους είναι ο Εαυτός μας...

Ο τρόπος που μεγάλωσα ήταν εξαρτητικός με αποτέλεσμα να φτάσω να νομίζω πως για να κάνω το ο,τιδήποτε έπρεπε να ήμουν με κάποιον!!!

Δοξάζω το Θεό, που με φώτισε να ακολουθήσω το δύσκολο δρόμο στη ζωή μου, όπως κάνω πάντα, είτε καλώς είτε κακώς...

Ένας από τους δυσκολότερους δρόμους για μας τους ανθρώπους είναι να βρούμε την Αλήθεια μας...

Γιατί, πιστέψτε με, ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ ότι βλέπουμε, νομίζουμε ότι ξέρουμε, νομίζουμε ότι συμφωνούμε, νομίζουμε ότι διαφωνούμε, νομίζουμε ότι ακούμε, νομίζουμε ότι νιώθουμε....

Είναι τέτοιες και τόσες οι πεποιθήσεις που μας έχουν φυτέψει ΟΛΟΙ γύρω μας (οικογένεια, σχολείο, θρησκεία, κουλτούρα κλπ) που ο καθένας μας φοράει ένα ζευγάρι γυαλιά και κοιτάει μέσα από αυτά... Με αποτέλεσμα, συνεχώς, να νομίζει...

Το χρώμα των φακών το επιλέγουμε Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΟΝΟΣ ΜΑΣ, αφού πρώτα μπούμε στον πυρήνα και στην εσωτερική μας χαρά και ευτυχία....

"Έχασα", αρκετό πολύτιμο χρόνο νομίζοντας πως η χαρά είναι εκεί έξω...
Μην το κάνετε και εσείς στους εαυτούς σας...

Μην περιμένετε να είστε με κάποιον/κάποια για να ζήσετε... Καντε το δώρο εσείς στον εαυτό σας...

Βρείτε τον εαυτό σας, τα θέλω σας, τις αλήθειες σας και καλοδεχέίτε όποιον ή όποια τα αναγνωρίσει και ανοίξτε του την αγκαλιά σας...

Δεν μπορούμε να κάνουμε σχέσεις με τους άλλους αν πρώτα δεν κάνουμε σχέση με τους εαυτούς μας...


Την αγάπη μου!
Epivainousa
Epivainousa
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 1033
Ηλικία : 61
Μοντέλο : Των φιλων μου!
Κράνος : Καμία επιλογή

Angel ( 90% )

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 12:34 pm
αφιερωμενο εξαιρετικα σε σενα , Φωτουλα !



Somewhere over the rainbow
Way up high,
There's a land that I heard of
Once in a lullaby.

Somewhere over the rainbow
Skies are blue,
And the dreams that you dare to dream
Really do come true.

Someday I'll wish upon a star
And wake up where the clouds are far
Behind me.
Where troubles melt like lemon drops
Away above the chimney tops
That's where you'll find me.
glystras
glystras
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-24
Mηνύματα : 878
Ηλικία : 55
Μοντέλο : 2004
Κράνος : Καμία επιλογή

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 12:37 pm
οχι μόνο μαλάκες μας έχουν................. αλλά και φοβισμένους μαλάκες.......... όλοι έχουμε περιορισμένα όνειρα και έχουμε καταντήσει να λέμε ευτυχώς που έχουμε και αυτά τα λίγα

μας έχουν περάσει ότι η μόνη άμυνα μας είναι να απομονωθούμε και να προσπαθούμε να οχυρώσουμε όσο καλύτερα γίνετε τα λίγα πράγματα που μας έχουν δώσει.

Photoula έχεις απόλυτο δίκιο

θέλω να πιστεύω ότι θα ζήσω και θα λάβω μέρος στην επικείμενη επανάσταση που θα οδηγήσει όλος αυτός ο εγκλωβισμός της ελεύθερης ζωής και σκέψης...
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 12:42 pm
Αδερφε Γλυστρα, οσο επαναστατουν τα προβατα που τα μαντρωνουν και τα σφαζουν χιλιαδες χρονια τωρα αλλο τοσο θα επαναστατησουμε και μεις... :(

Την επανασταση μην την περιμενετε απο τους αλλους -καντε ο καθενας τη δικη του!
glystras
glystras
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-24
Mηνύματα : 878
Ηλικία : 55
Μοντέλο : 2004
Κράνος : Καμία επιλογή

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 12:55 pm
η ιστορία έχει αποδείξει ότι όποτε μια κοινωνία φτάσει σε στάσιμο σημείο και δε είναι αρκετά εύκαμπτη ώστε να μεταβάλετε μαζί με τα γεγονότα τότε αργά ή γρήγορα θα γίνει επανάσταση ( μπορεί και σιωπηλή ) . όλα ξεκινάνε από σκόρπιες σκέψεις μέχρι να βρεθεί κάποιος-κάποιοι που με αφορμή ένα γεγονός τις ενώσει
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 1:57 pm
Πάρα πολύ ωραία .....

Φίλε Γλύστρα, και καλή μας Φωτούλα θα ήθελα να σας παραπέμψω στην θεωρία του βρασίματος του βατράχου !!!

Αν λοιπόν βάλεις ένα βατραχάκι μέσα σε μια κατσαρόλα με θερμοκρασία νερού ίση με αυτή του περιβάλλοντος, το βατραχάκι θα είναι πολύ χαρούμενο. Αν αρχίσεις σιγά σιγά να σηκώνεις τη θερμοκρασία, περίπου 1βαθμό κελσίου / λεπτό, το βατραχάκι στην αρχή δε θα καταλάβει τίποτα και θα συνεχίσει να είναι χαρούμενο. Κάποια στιγμή θα νοιώσει άβολα, αλλά θα προσπαθήσει να προσαρμοστεί διότι ή αύξηση της θερμοκρασίας θα είναι αργή. Αυτό θα συνεχίζεται μέχρι που το βατραχάκι θα φτάσει σε σημείο που να μη μπορέσει να αντιδράσει πλέον παρόλο που καίγεται σε βαθμό κακουργήματος. Σύντομα, θα είναι ένα βρασμένο και άψυχο βατραχάκι.

Αν όμως, πάρεις μια κατσαρόλα με σχεδόν βραστό νερό και πετάξεις μέσα το ίδιο βατραχάκι ξέρετε τι θα κάνει ? Μπλουπ ένα πήδο και θα πεταχτεί έξω.

Λοιπόν σας αφήνω τώρα, πάω να μπω στη κατσαρόλα μου γιατί αύριο είναι Παρασκευή και έχουμε και έξοδα Razz

Coffee
Φυσαλίδα
Φυσαλίδα
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2009-03-18
Mηνύματα : 942
Ηλικία : 43
Μοντέλο : nexxon 72cc
Κράνος : x-spirit shoei

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 1:58 pm
Vvag wrote:
Don John wrote:[color=blue]αν το καταφερες "μπραβο σου"......................αλλα δεν σε κοβω για ετσι ρε Βαγγο Wink

Αστειεύομαι. Με την καλή έννοια το λέω, το αντίθετο δηλαδή απ' αυτό που λέει η Φώτο. ΕΓΩ ορίζω τη ζωή μου, δε μου την ορίζουν άλλοι. Wink Όποιος κλαίγεται ότι του ορίζουν τη ζωή, απλά αποποιείται της ευθύνης να την ορίσει μόνος του!!!


βαγγέλη μου ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ορίζω την ζωή μου.
οι επιλογές είναι δικές σου! πρόσεχε όμως. στις ευκαιρίες που σου ορίζουν οι άλλοι.
εγω αυτό αισθάνομαι και γι αυτό δε μπορώ να ησυχάσω.
gabadoo
gabadoo
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-25
Mηνύματα : 1311
Ηλικία : 54
Μοντέλο : V-Strom
Κράνος : Schuberth S1

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 2:14 pm
Στην βαση που θετει η Φωτουλα την κουβεντα,την ρουτινα,ΤΙΠΟΤΑ ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΘΩ μαλ@@@ς!!!!!!

Καθημερινοτητα και ρουτινα δεν υπαρχουν για μενα....Παντα κατι κανω,παντα κατι φτιαχνω,τελειως διαφορετικα πραματα
και φαινομενικα ασυνδετα.Οι οικειοι μου ομολογω οτι αδυνατουν να με παρακολουθησουν,και μερικες φορες με ψεγουν....

Κανω οτι μου πει η καρδια μου,και δεν αισθανομαι καθολου εγκλωβισμενος πουθενα.
Μπορει να κανω κατι στην μηχανη-πολλες φορες χωρις να το χρειαζεται κιολας-και ξαφνικα να τα παρατησω συξυλο ολα και να παω να γρατζουνισω την κιθαρα,γιατι μου ηρθε στο μυαλο ενα τραγουδι....Και μετα επιστρεφω στην μηχανη...

Ενταξει,με πιανουν κοτσο αρκετες φορες,κυριως στις αγορες μου,αλλα Οκ δεν θα πεθανω κιολας.Ολα καλα,ειναι θεμα σκεψης,αντιληψης και διαθεσης για αντισταση σε οτιδηποτε μας ενοχλει....

Εξω η ρουτινα ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 2:14 pm
Χαχαχχα τι λες τωρα ρε Φωτουλα… εμενα σημερα το πρωι κατά τις 6,30 μολις μπαινω στη δουλεια αντι για καλημερα…. ΜΑΛΑΚΑ με βαφτισανε , τους καμας ή δε τους καμας πρωι πρωι…. Για άλλη μια μερα γινανε τα νευρα μου κουδουνια….




Φυσαλίδα
Φυσαλίδα
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2009-03-18
Mηνύματα : 942
Ηλικία : 43
Μοντέλο : nexxon 72cc
Κράνος : x-spirit shoei

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 2:22 pm
εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι η ζωή μου, ξεκινά μετά τις 20:00, σχεδόν καθημερινά.
αν υπάρχουν κάποιοι, που δεν ρουτινιάζουν και γεμίζουν τις ημέρες τους με πράγματα που τους κάνουν ευτυχισμένους και πλήρης, για εμένα είναι τυχεροί!
εγώ δε μπορώ ακόμη να μην ρουτινιάσω...ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ!!
alextsouk
alextsouk
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 264
Ηλικία : 41
Μοντέλο : honda cbr 600rr
Κράνος : arai viper gt

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 2:29 pm
το θεμα ειναι να κανεις επιλογες περα απο αυτες που σου εχουν "δώσει"...καποιες φορες το καταφερνουμε οταν το κανουμε μονιμα τοτε βρηκαμε την ακρη. αντε παμε και οσοι μεινουν.... Razz Razz
KiloMeater
KiloMeater
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-31
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR800 vtec, SYM HD 200iEvo
Κράνος : ARAI RX-7

Full time dad

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 2:30 pm
Photoula wrote:εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι η ζωή μου, ξεκινά μετά τις 20:00, σχεδόν καθημερινά.

ρε συ, αυτό είναι εφιάλτης... Surprised
για δές το λίγο...
laume
laume
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-31
Mηνύματα : 713
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Honda CBF 250!!!
Κράνος : HJC Samurai MC1

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 3:08 pm
Photoula wrote:εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι η ζωή μου, ξεκινά μετά τις 20:00, σχεδόν καθημερινά.

Ξέρω ακριβώς τι εννοείς Φωτούλα μου... Wall
Αυτά... Δεν λέω κάτι άλλο για την ώρα!
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-12-26
Mηνύματα : 1500
Ηλικία : 47
Μοντέλο : ΑFRICA TWIN 750
Κράνος : ΒANDIT ALIEN 2

ΘΑΡΡΕΙΝ ΣΩΖΕΙ.

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 3:23 pm
Photoula wrote:εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι η ζωή μου, ξεκινά μετά τις 20:00, σχεδόν καθημερινά.
αν υπάρχουν κάποιοι, που δεν ρουτινιάζουν και γεμίζουν τις ημέρες τους με πράγματα που τους κάνουν ευτυχισμένους και πλήρης, για εμένα είναι τυχεροί!
εγώ δε μπορώ ακόμη να μην ρουτινιάσω...ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ!!

η ρουτινα ειναι δεδομενη για πολους.το θεμα ειναι να βρισκεις τροπους να δοσεις χρομα στην καθιμερινοτιτα σου ουτοσοστε να κρατας ισοροπιες!
KiloMeater
KiloMeater
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-31
Mηνύματα : 889
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR800 vtec, SYM HD 200iEvo
Κράνος : ARAI RX-7

Full time dad

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 3:26 pm
Φωτούλα
μήπως ήρθε η ώρα να γίνεις μάνα;

Θα αλλάξει η προοπτική σου....
easy rider
easy rider
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-10-29
Mηνύματα : 880
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR 800 ABS 2005 το καλό το κόκκινο
Κράνος : full face (carbon bmw)

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 6:05 pm
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 6:10 pm
KiloMeater wrote:Φωτούλα
μήπως ήρθε η ώρα να γίνεις μάνα;

Θα αλλάξει η προοπτική σου....

Λοιπόν, πρόσφατα την άκουσα να λέει ότι θέλει να γίνει μάνα σε 5 χρόνια. Λίγο πριν τη σύνταξη. ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΕΔΩ ΚΟΝΤΑ ?
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum