Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

+19
macrozan
S.W.
easy rider
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
laume
alextsouk
Postman
gabadoo
Ταξιδευτής
glystras
Epivainousa
xamogelo
DoctorAbo
Al_Bandy
KiloMeater
Don John
posnightmist
Vvag
Φυσαλίδα
23 posters
Go down
S.W.
S.W.
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-10-04
Mηνύματα : 203
Ηλικία : 104
Μοντέλο : vfr800 abs
Κράνος : HJC

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

15/4/2010, 6:21 pm
africaman wrote:
η ρουτινα ειναι δεδομενη για πολους.το θεμα ειναι να βρισκεις τροπους να δοσεις χρομα στην καθιμερινοτιτα σου ουτοσοστε να κρατας ισοροπιες!


Αδελφε στη σημερινη κοινωνια αυτο ειναι λιγο δυσκολο για το μεσο πολιτη!
Εισαι εγλοβισμενος σαυτο που λεμε ρουτινα και ισως για να πετυχεις καπια πραγματα ειδικα στον επαγγελματικο τομεα πρεπει να την αγγαλιασεις τι ρουτινα την οποια εκεινη τη στιγμη δεν το καταλαβενεις και ερχετε μια μερα που εσθανεσε μακακας γιατι ασφικτιεις και δεν γνωριζεις πια τον εαυτο σου!

η γνωμη μου ειναι οτι σαυτο το σημειο πρεπει να παρθει το μεγαλο ρισκο
της ριζικης αλαγης, για οσους δεν ειναι αργα!
macrozan
macrozan
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-05
Mηνύματα : 543
Ηλικία : 68
Μοντέλο : R1150GS
Κράνος : ARAI RX7 GP-SCHUBERTH S3

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

16/4/2010, 1:54 am
Photoula wrote:αν υπάρχουν κάποιοι, που δεν ρουτινιάζουν και γεμίζουν τις ημέρες τους με πράγματα που τους κάνουν ευτυχισμένους και πλήρης, για εμένα είναι τυχεροί!

Φωτούλα μου, δηλώνω τυχερός ! Very Happy (θα σου αποκαλύψω τον τρόπο μιά μέρα) cheer up now ! cheers
easy rider
easy rider
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-10-29
Mηνύματα : 880
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR 800 ABS 2005 το καλό το κόκκινο
Κράνος : full face (carbon bmw)

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

16/4/2010, 2:09 am
Δεν ξερω ρε παιδια απο το μεσημερι που σχολασα διαβαζω και ξαναδιαβαζω το θεμα και ειληκρινα δεν ξερω τι να πω δεν ξερω τι να σκεφτω ! !
ειναι πολλα μικρα προβληματακια που εγιναν ενα μεγαλο ;;
ειναι ενα μεγαλο που εγινε ακομα μεγαλητερο ;;
ειναι απο τις φορες που θες να πεις τοσα μα τοσα πολλα που τελικα πνιγεσαι μεσ' τα ιδια τα λογια σου ;;
ειναι φορες που σκεφτεσαι και ξανα σκεφτεσαι και τελικα λες :
ωραια και τι εκανα τωρα ;;
ή μηπως ειναι απο τις φορες που λες-υποσχεσε στον εαυτο σου ΄δεν θα το επιτρεψω αυτο ξανα΄ κι ομως το ξανα επιτρεπουμαι
Και τελικα ερχετε ενα πρωι που λες ΄΄καλε που ειμαι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;΄΄ ΄΄χαθηκα !!!!!!!΄΄

Οι Εnigma λενε σε ενα τραγουδι τους
I LOVE YOU
I WILL KILL YOU
BUT I LOVE YOU
FOR EVER

δεν ξερω αν ειναι σχετικο ή ασχετο , κολλαει ή δεν κολλαει(το 4τραστιχο)απλα το βαζω γιατι απο την πρωτη φορα που το ακουσα κατι μου εκανε δεν ξερω τι αλλα κατι μου εκανε
Enigma - I love you... I'll kill you
Sir Eater
Sir Eater
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-16
Mηνύματα : 435
Ηλικία : 42
Μοντέλο : Honda VFR 800 '05
Κράνος : Arai Viper GT Takahashi Replica

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

16/4/2010, 3:08 am
Κι έτσι λοιπόν έβαλα ένα Τζαμεσον (Jameson) των 12 ετώνε όπως το λένε και τα Σκώτια, άναψα και ένα τσιγάρο και είπα να γράψω κι εγώ δυο κουβέντες…

Τι με πιάνει μαλάκα…? Πολλές φορές λοιπόν πίστεψα στη ζωή μου ότι με έπιαναν μαλάκα οι άλλοι, άλλες φορές πίστεψα ότι με έπιασαν μαλάκα οι καταστάσεις, άλλες πάλι πίστεψα ότι με πιάνει μαλάκα το «σύστημα» (εδώ μπορούμε και να γελάσουμε)!!! Ως που σιγά σιγά άρχισα να καταλαβαίνω ότι τα είχα σκεφτεί σχεδόν όλα… εκτός από ένα πράγμα…

ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ…!!!

Ναι λοιπόν… τότε μπορώ να πω ένιωσα μια ανατριχίλα και καθώς άρχισα να γυρίζω τις σκέψεις μου προς τα πίσω και να παρατηρώ εμένα στην ιστορία της ζωής μου… μαντέψτε… ο εαυτός μου ήταν πάντα εκεί… χαχαχα!!! Ναι γελαω γιατί για γέλια είναι, για να μην πω για κλάματα! Και κάπου εκεί στην εσωτερική μου φιλοσοφικοφιλολογική αναζήτηση, πετυχαίνω μια ατάκα του Ιούλιου του Καίσαρα, ναι του γνωστού, που λέει… «Ο μεγαλύτερος εχθρός κρύβεται στο πιο απίθανο σημείο που θα ψάξεις». Χα! Τι είπε το άτομο, λέω! Λίγο το ανήσυχο (βλαμμένο θα το έλεγα εγώ) πνεύμα μου γύρω από τα φιλοσοφικουπαρξιακά, λίγο η καψούρα που είχα πάντα με την ψυχολογία –και των άλλων αλλά και την δική μου φυσικά- , λίγο το χομπάκι μου να εξερευνώ τα μυαλά των ανθρώπων γύρω μου αλλά και το πώς μπορεί να σκέπτονται σε σχέση με το πώς πράττουν… έφτασα στο συμπέρασμα ότι το πιο απίθανο μέρος αλλά συνάμα και το τελευταίο που μπορεί να έψαχνα να βρω τον μεγαλύτερο εχθρό ήταν ο εαυτός μου! Και πώς να μην ήταν άλλωστε αφού όλοι νομίζω έχουμε εμπιστοσύνη στον εαυτό μας και τυφλή μάλιστα!!!
Ωραία λέω, άντε καλά, κάναμε πες ένα βήμα παρακάτω και βρήκαμε τον εχθρό, ποιος είναι τελικά αυτός ο εχθρός όμως? ΕΓΩ. Εγώ? Εγώ = εγωισμός? Χμμμ…??? Πάμε πάλι λοιπόν προς τα πίσω να ξαναδούμε που και πως πιάστηκα μαλάκας και βασικότερο από όλα από τι ή από ποιον!!!

Δυστυχώς για εμένα η τελικά όπως κατάλαβα αργότερα ευτυχώς και λέω ευτυχώς γιατί ήταν ένα πολύ καλό μάθημα για την υπόλοιπη ζωή μου αυτό, δεν πιάστηκα μαλάκας από κανέναν και από τίποτα!!! Ο μόνος που με έπιασε μαλάκα ήταν ο εαυτός μου και ο εγωισμός μου!

Για να μην συνεχίσω όμως να σας ζαλίζω με τις παρανοϊκές μου σκέψεις θα καταλήξω θέλοντας να πω ότι τίποτα και κανένας δεν μπορεί να μας πιάσει μαλάκες παρά μόνο αν το επιτρέψουμε εμείς οι ίδιοι, μόνο εμείς μπορούμε να ρυθμίσουμε την ισορροπία ανάμεσα στο να μας ελέγχει το εγώ μας η να το ελέγχουμε εμείς, μόνο εμείς μπορούμε να επιτρέψουμε στο μυαλό μας να μας παίζει παιχνίδια η απλά να το παίζουμε εμείς όπως θέλουμε ώστε να το χρησιμοποιούμε σωστά και προς όφελος μας.

Έτσι λοιπόν τουλάχιστον εγώ από τότε που κατάλαβα ότι περνούν από το δικό μου χέρι πολύ περισσότερα πράγματα από ότι πίστευα όσον αφορά το τι με κάνει να είμαι καλά και τι όχι, προσπαθώ να δημιουργώ μόνος μου τις συνθήκες που θα με κάνουν να χαμογελώ και να νιώθω ήρεμος, προσπαθώ να αντιμετωπίζω ακόμα και τα στραβά όσο αυτό γίνεται με ένα χαμόγελο η αν αυτό δεν γίνεται, τότε με όση ψυχή διαθέτω χωρίς τσιγκουνιές η περικοπές, κι όσο έχω να δώσω, δίνω, ε, κι άμα τελειώσει… ε, άνθρωπος είμαι κι εγώ, σαν όλους τους άλλους, σταθείτε να ξαποστάσω δυο λεπτά και ξανα ‘ρχίζω…

Υ.Γ. «Η μεγαλύτερη απάτη που μπορείς να διαπράξεις είναι να κανείς τον εαυτό σου να πιστέψει ότι είναι εσύ…»
Ατάκα από ταινία
Sir Eater
Sir Eater
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-16
Mηνύματα : 435
Ηλικία : 42
Μοντέλο : Honda VFR 800 '05
Κράνος : Arai Viper GT Takahashi Replica

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

16/4/2010, 4:19 am
Dave Matthews Band - You Might Die Trying



Lyrics:

To change the world,
Start with one step.
However small,
The first step is hardest of all.

Once you get your gate,
You will walk in tall.
You said you never did,
Cause you might die trying,
Cause you might die trying.
Cause you---

If you close your eyes,
Cause the house is on fire.
And think you couldn't move,
Until the fire dies.
The things you never did,
Oh, cause you might die trying,
Cause you might die trying.
You'd be as good as dead,
Cause you might die trying,
Cause you might die trying.

If you give, you, you begin to live.
If you give, you begin to live.
You begin, you get the world.
If you give, you begin to give
You get the world, you get the world.
If you give, you begin to live.

You might die trying.
Oh, you might die trying.
Yeah, you might die trying.

The things you never did,
Cause you might die trying;
You'd be as good as dead.
You never did.
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

16/4/2010, 9:25 am
gfagas wrote:Έτσι λοιπόν τουλάχιστον εγώ από τότε που κατάλαβα ότι περνούν από το δικό μου χέρι πολύ περισσότερα πράγματα από ότι πίστευα όσον αφορά το τι με κάνει να είμαι καλά και τι όχι, προσπαθώ να δημιουργώ μόνος μου τις συνθήκες που θα με κάνουν να χαμογελώ και να νιώθω ήρεμος, προσπαθώ να αντιμετωπίζω ακόμα και τα στραβά όσο αυτό γίνεται με ένα χαμόγελο η αν αυτό δεν γίνεται, τότε με όση ψυχή διαθέτω χωρίς τσιγκουνιές η περικοπές, κι όσο έχω να δώσω, δίνω, ε, κι άμα τελειώσει… ε, άνθρωπος είμαι κι εγώ, σαν όλους τους άλλους, σταθείτε να ξαποστάσω δυο λεπτά και ξανα ‘ρχίζω…

Υ.Γ. «Η μεγαλύτερη απάτη που μπορείς να διαπράξεις είναι να κανείς τον εαυτό σου να πιστέψει ότι είναι εσύ…»
Ατάκα από ταινία


Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect

Τα είπες όλα Φαγά. Δε χρειάζεται να προσθέσω ούτε κόμμα.
Τελικά αυτό το παιδί πολύ το πάω!!! cheers cheers cheers cheers cheers
xamogelo
xamogelo
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2009-03-20
Mηνύματα : 621
Ηλικία : 49
Μοντέλο : cbf 500
Κράνος : shoei xr 1100

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

16/4/2010, 3:05 pm
gfagas wrote:Κι έτσι λοιπόν έβαλα ένα Τζαμεσον (Jameson) των 12 ετώνε όπως το λένε και τα Σκώτια, άναψα και ένα τσιγάρο και είπα να γράψω κι εγώ δυο κουβέντες…

Τι με πιάνει μαλάκα…? Πολλές φορές λοιπόν πίστεψα στη ζωή μου ότι με έπιαναν μαλάκα οι άλλοι, άλλες φορές πίστεψα ότι με έπιασαν μαλάκα οι καταστάσεις, άλλες πάλι πίστεψα ότι με πιάνει μαλάκα το «σύστημα» (εδώ μπορούμε και να γελάσουμε)!!! Ως που σιγά σιγά άρχισα να καταλαβαίνω ότι τα είχα σκεφτεί σχεδόν όλα… εκτός από ένα πράγμα…

ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ…!!!

Ναι λοιπόν… τότε μπορώ να πω ένιωσα μια ανατριχίλα και καθώς άρχισα να γυρίζω τις σκέψεις μου προς τα πίσω και να παρατηρώ εμένα στην ιστορία της ζωής μου… μαντέψτε… ο εαυτός μου ήταν πάντα εκεί… χαχαχα!!! Ναι γελαω γιατί για γέλια είναι, για να μην πω για κλάματα! Και κάπου εκεί στην εσωτερική μου φιλοσοφικοφιλολογική αναζήτηση, πετυχαίνω μια ατάκα του Ιούλιου του Καίσαρα, ναι του γνωστού, που λέει… «Ο μεγαλύτερος εχθρός κρύβεται στο πιο απίθανο σημείο που θα ψάξεις». Χα! Τι είπε το άτομο, λέω! Λίγο το ανήσυχο (βλαμμένο θα το έλεγα εγώ) πνεύμα μου γύρω από τα φιλοσοφικουπαρξιακά, λίγο η καψούρα που είχα πάντα με την ψυχολογία –και των άλλων αλλά και την δική μου φυσικά- , λίγο το χομπάκι μου να εξερευνώ τα μυαλά των ανθρώπων γύρω μου αλλά και το πώς μπορεί να σκέπτονται σε σχέση με το πώς πράττουν… έφτασα στο συμπέρασμα ότι το πιο απίθανο μέρος αλλά συνάμα και το τελευταίο που μπορεί να έψαχνα να βρω τον μεγαλύτερο εχθρό ήταν ο εαυτός μου! Και πώς να μην ήταν άλλωστε αφού όλοι νομίζω έχουμε εμπιστοσύνη στον εαυτό μας και τυφλή μάλιστα!!!
Ωραία λέω, άντε καλά, κάναμε πες ένα βήμα παρακάτω και βρήκαμε τον εχθρό, ποιος είναι τελικά αυτός ο εχθρός όμως? ΕΓΩ. Εγώ? Εγώ = εγωισμός? Χμμμ…??? Πάμε πάλι λοιπόν προς τα πίσω να ξαναδούμε που και πως πιάστηκα μαλάκας και βασικότερο από όλα από τι ή από ποιον!!!

Δυστυχώς για εμένα η τελικά όπως κατάλαβα αργότερα ευτυχώς και λέω ευτυχώς γιατί ήταν ένα πολύ καλό μάθημα για την υπόλοιπη ζωή μου αυτό, δεν πιάστηκα μαλάκας από κανέναν και από τίποτα!!! Ο μόνος που με έπιασε μαλάκα ήταν ο εαυτός μου και ο εγωισμός μου!

Για να μην συνεχίσω όμως να σας ζαλίζω με τις παρανοϊκές μου σκέψεις θα καταλήξω θέλοντας να πω ότι τίποτα και κανένας δεν μπορεί να μας πιάσει μαλάκες παρά μόνο αν το επιτρέψουμε εμείς οι ίδιοι, μόνο εμείς μπορούμε να ρυθμίσουμε την ισορροπία ανάμεσα στο να μας ελέγχει το εγώ μας η να το ελέγχουμε εμείς, μόνο εμείς μπορούμε να επιτρέψουμε στο μυαλό μας να μας παίζει παιχνίδια η απλά να το παίζουμε εμείς όπως θέλουμε ώστε να το χρησιμοποιούμε σωστά και προς όφελος μας.

Έτσι λοιπόν τουλάχιστον εγώ από τότε που κατάλαβα ότι περνούν από το δικό μου χέρι πολύ περισσότερα πράγματα από ότι πίστευα όσον αφορά το τι με κάνει να είμαι καλά και τι όχι, προσπαθώ να δημιουργώ μόνος μου τις συνθήκες που θα με κάνουν να χαμογελώ και να νιώθω ήρεμος, προσπαθώ να αντιμετωπίζω ακόμα και τα στραβά όσο αυτό γίνεται με ένα χαμόγελο η αν αυτό δεν γίνεται, τότε με όση ψυχή διαθέτω χωρίς τσιγκουνιές η περικοπές, κι όσο έχω να δώσω, δίνω, ε, κι άμα τελειώσει… ε, άνθρωπος είμαι κι εγώ, σαν όλους τους άλλους, σταθείτε να ξαποστάσω δυο λεπτά και ξανα ‘ρχίζω…

Υ.Γ. «Η μεγαλύτερη απάτη που μπορείς να διαπράξεις είναι να κανείς τον εαυτό σου να πιστέψει ότι είναι εσύ…» Ατάκα από ταινία


ΣΥΜΦΩΝΩ, ΑΠΟΛΥΤΑ, ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ!!!

ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΥΣΤΕΡΟΓΡΑΦΟ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ, ΟΝΤΩΣ, ΟΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ, ΑΛΛΑ Ο ΡΟΛΟΣ ΠΟΥ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΝΑ "ΠΑΙΞΟΥΜΕ" ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΟΛΟ ΝΑ ΕΞΕΛΙΧΘΟΥΜΕ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΣΑΝ ΨΥΧΕΣ...

ΓΙΑΤΙ, ΟΠΩΣ, ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΔΙΔΑΧΤΗΚΑ Η ΨΥΧΗ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ...

ΑΝ ΤΟ ΑΝΑΛΟΓΙΣΤΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΕΠΗΡΕΑΣΜΕΝΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΜΑΣ, ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΌ ΤΟ "ΕΓΩ" ΜΑΣ, ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΑΣ gfagas...

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ..... Smile
Tinder
Tinder
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-14
Mηνύματα : 1139
Ηλικία : 56
Μοντέλο : HONDA VFR 800 04' V-TEC ABS
Κράνος : SHOEI XR-1000

"once punk... always punk" μάλλον

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

16/4/2010, 3:19 pm
xamogelo wrote:
gfagas wrote:Κι έτσι λοιπόν έβαλα ένα Τζαμεσον..
.
.
.
...είναι να κανείς τον εαυτό σου να πιστέψει ότι είναι εσύ…» Ατάκα από ταινία


ΣΥΜΦΩΝΩ, ΑΠΟΛΥΤΑ, ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ!!!

ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΥΣΤΕΡΟΓΡΑΦΟ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ, ΟΝΤΩΣ, ΟΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ, ΑΛΛΑ Ο ΡΟΛΟΣ ΠΟΥ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΝΑ "ΠΑΙΞΟΥΜΕ" ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΟΛΟ ΝΑ ΕΞΕΛΙΧΘΟΥΜΕ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΣΑΝ ΨΥΧΕΣ...

ΓΙΑΤΙ, ΟΠΩΣ, ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΔΙΔΑΧΤΗΚΑ Η ΨΥΧΗ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ...

ΑΝ ΤΟ ΑΝΑΛΟΓΙΣΤΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΕΠΗΡΕΑΣΜΕΝΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΜΑΣ, ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΌ ΤΟ "ΕΓΩ" ΜΑΣ, ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΑΣ gfagas...

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ..... Smile

"Μίλα σιγά και μην φωνάζεις
είμαι μικρός και με τρομάζεις... "
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-12-26
Mηνύματα : 1500
Ηλικία : 47
Μοντέλο : ΑFRICA TWIN 750
Κράνος : ΒANDIT ALIEN 2

ΘΑΡΡΕΙΝ ΣΩΖΕΙ.

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

16/4/2010, 3:52 pm
εγω την παλεβω με τους τροπους μου και αποτη φενετε για την ωρα τα καταφερνω! Wink







απανταω με τραγουδι γιατι ειναι λεπτο και προσοπικο το θεμα και δεν θελω να επεκταθω! Wink
ELENA
ELENA
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 2888
Ηλικία : 43
Μοντέλο : YAMAHA MT-09 TRACER
Κράνος : Shoei RF-1100

لا تتخلي غن حلمك

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

16/4/2010, 8:33 pm
Διαβάζω όλα όσα γράψατε και ένα έχω να πω . Η Αθήνα θα σας χαζέψει στο τέλος . Φωτούλα στόχος στην ζωή μου είναι να κάνω τους άλλους να νιώθουν έτσι και όχι εγώ . Πάνω απ' όλα αν τα έχεις καλά με την πάρτη σου όλα κυλούν όπου τα πας εσύ και οι πράξεις σου . Όσο γι'αυτά που είναι πάνω από τις δυνάμεις μου απλά τα απολαμβάνω !!!
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

17/4/2010, 5:08 pm
ELENA wrote:Διαβάζω όλα όσα γράψατε και ένα έχω να πω . Η Αθήνα θα σας χαζέψει στο τέλος . Φωτούλα στόχος στην ζωή μου είναι να κάνω τους άλλους να νιώθουν έτσι και όχι εγώ . Πάνω απ' όλα αν τα έχεις καλά με την πάρτη σου όλα κυλούν όπου τα πας εσύ και οι πράξεις σου . Όσο γι'αυτά που είναι πάνω από τις δυνάμεις μου απλά τα απολαμβάνω !!!

+1000000000000000 Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup
macrozan
macrozan
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-05
Mηνύματα : 543
Ηλικία : 68
Μοντέλο : R1150GS
Κράνος : ARAI RX7 GP-SCHUBERTH S3

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

17/4/2010, 9:01 pm
ELENA wrote:Διαβάζω όλα όσα γράψατε και ένα έχω να πω . Η Αθήνα θα σας χαζέψει στο τέλος . Φωτούλα στόχος στην ζωή μου είναι να κάνω τους άλλους να νιώθουν έτσι και όχι εγώ . Πάνω απ' όλα αν τα έχεις καλά με την πάρτη σου όλα κυλούν όπου τα πας εσύ και οι πράξεις σου . Όσο γι'αυτά που είναι πάνω από τις δυνάμεις μου απλά τα απολαμβάνω !!!

Ελενίτσα μου, διαφωνώ. Έτσι κατέληξε ο αρχαίος ''Ιδιώτης' να φθάσει στα Φράγκικα να σηματοδοτεί τον 'Idiot' = ''Ηλίθιο'.
Το μέλλον μας θα βελτιωθεί μόνο όταν ο καθένας φροντίζει τον άλλο και όχι μόνο την πάρτη του. Φιλάκια ! Smile
Φυσαλίδα
Φυσαλίδα
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2009-03-18
Mηνύματα : 942
Ηλικία : 43
Μοντέλο : nexxon 72cc
Κράνος : x-spirit shoei

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

17/4/2010, 9:46 pm
εγώ πάντως ένα μόνο έχω να πώ!!!!
ΠΩΣ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ο glystras και εγώ, ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΠΟΥ ΚΑΠΟΥ ΜΑΛΑΚΕΣ!!!

που μόνο εμείς οι δύο δεν έχουμε κατανοήσει το νόημα της ζωής..

rock on
ELENA
ELENA
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 2888
Ηλικία : 43
Μοντέλο : YAMAHA MT-09 TRACER
Κράνος : Shoei RF-1100

لا تتخلي غن حلمك

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

17/4/2010, 11:46 pm
macrozan wrote:
ELENA wrote:Διαβάζω όλα όσα γράψατε και ένα έχω να πω . Η Αθήνα θα σας χαζέψει στο τέλος . Φωτούλα στόχος στην ζωή μου είναι να κάνω τους άλλους να νιώθουν έτσι και όχι εγώ . Πάνω απ' όλα αν τα έχεις καλά με την πάρτη σου όλα κυλούν όπου τα πας εσύ και οι πράξεις σου . Όσο γι'αυτά που είναι πάνω από τις δυνάμεις μου απλά τα απολαμβάνω !!!

Ελενίτσα μου, διαφωνώ. Έτσι κατέληξε ο αρχαίος ''Ιδιώτης' να φθάσει στα Φράγκικα να σηματοδοτεί τον 'Idiot' = ''Ηλίθιο'.
Το μέλλον μας θα βελτιωθεί μόνο όταν ο καθένας φροντίζει τον άλλο και όχι μόνο την πάρτη του. Φιλάκια ! Smile


Αγαπητέ macrozan δεν εννοώ ότι είμαι παρτάκιας ούτε θεωρώ τον εαυτό μου ηλίθιο όπως με αποκαλείς στην προσπάθειά μου να επιβιώσω από μικρή με ένα κάρο μαλάκες γύρω μου . Είναι θέμα εξυπνάδας και επιβίωσης και όλα τ'άλλα είναι αμπελοφιλοσοφίες !! Η ζωή είναι μικρή και σκληρή για να την αναλώνω σε βλακείες .Φιλάκια
Tinder
Tinder
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-14
Mηνύματα : 1139
Ηλικία : 56
Μοντέλο : HONDA VFR 800 04' V-TEC ABS
Κράνος : SHOEI XR-1000

"once punk... always punk" μάλλον

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

18/4/2010, 2:57 am
... εγώ παραγγέλνω το φαγητό, εσύ ετοιμάζεις το φαγητό και ο πελάτης τρώει το φαγητό.
Θα το κάνουμε αυτό για 40 χρόνια και ύστερα θα πεθάνουμε... καλό μου ακούγετε !


λόγια του κυρίου Καλαμάρι. Cool
macrozan
macrozan
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-05
Mηνύματα : 543
Ηλικία : 68
Μοντέλο : R1150GS
Κράνος : ARAI RX7 GP-SCHUBERTH S3

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

18/4/2010, 4:31 am
ELENA wrote:
macrozan wrote:
ELENA wrote:Διαβάζω όλα όσα γράψατε και ένα έχω να πω . Η Αθήνα θα σας χαζέψει στο τέλος . Φωτούλα στόχος στην ζωή μου είναι να κάνω τους άλλους να νιώθουν έτσι και όχι εγώ . Πάνω απ' όλα αν τα έχεις καλά με την πάρτη σου όλα κυλούν όπου τα πας εσύ και οι πράξεις σου . Όσο γι'αυτά που είναι πάνω από τις δυνάμεις μου απλά τα απολαμβάνω !!!

Ελενίτσα μου, διαφωνώ. Έτσι κατέληξε ο αρχαίος ''Ιδιώτης' να φθάσει στα Φράγκικα να σηματοδοτεί τον 'Idiot' = ''Ηλίθιο'.
Το μέλλον μας θα βελτιωθεί μόνο όταν ο καθένας φροντίζει τον άλλο και όχι μόνο την πάρτη του. Φιλάκια ! Smile


Αγαπητέ macrozan δεν εννοώ ότι είμαι παρτάκιας ούτε θεωρώ τον εαυτό μου ηλίθιο όπως με αποκαλείς στην προσπάθειά μου να επιβιώσω από μικρή με ένα κάρο μαλάκες γύρω μου . Είναι θέμα εξυπνάδας και επιβίωσης και όλα τ'άλλα είναι αμπελοφιλοσοφίες !! Η ζωή είναι μικρή και σκληρή για να την αναλώνω σε βλακείες .Φιλάκια

Δεν σε αποκαλώ τίποτα τέτοιο !!!
Σού λέω απλά και μόνο την άποψή μου για ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΣ.
Όχι γιά σένα, προς Θεού.
Epivainousa
Epivainousa
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 1033
Ηλικία : 61
Μοντέλο : Των φιλων μου!
Κράνος : Καμία επιλογή

Angel ( 90% )

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

18/4/2010, 11:02 am
macrozan wrote:
ELENA wrote:Διαβάζω όλα όσα γράψατε και ένα έχω να πω . Η Αθήνα θα σας χαζέψει στο τέλος . Φωτούλα στόχος στην ζωή μου είναι να κάνω τους άλλους να νιώθουν έτσι και όχι εγώ . Πάνω απ' όλα αν τα έχεις καλά με την πάρτη σου όλα κυλούν όπου τα πας εσύ και οι πράξεις σου . Όσο γι'αυτά που είναι πάνω από τις δυνάμεις μου απλά τα απολαμβάνω !!!

Ελενίτσα μου, διαφωνώ. Έτσι κατέληξε ο αρχαίος ''Ιδιώτης' να φθάσει στα Φράγκικα να σηματοδοτεί τον 'Idiot' = ''Ηλίθιο'.
Το μέλλον μας θα βελτιωθεί μόνο όταν ο καθένας φροντίζει τον άλλο και όχι μόνο την πάρτη του. Φιλάκια ! Smile

Ξεφευγοντας λιγο απο το θεμα που ανεβασε η Φωτουλα, θελω να πω οτι συμφωνω απολυτα με τη θεση της Ελενας (οχι με την Αθηνα που θα μας χαζεψει, η Αθηνα ειναι η γενεθλια πολη μου και την αγαπαω-ναι ειμαι ανωμαλη!!!) στο συγκεκριμενο κομματι:
Πάνω απ' όλα αν τα έχεις καλά με την πάρτη σου όλα κυλούν όπου τα πας εσύ και οι πράξεις σου . Όσο γι'αυτά που είναι πάνω από τις δυνάμεις μου απλά τα απολαμβάνω !!!

ΟΛΑ ξεκινανε απο μεσα μας! Αναλογιστειτε ποσο πιο γαλανος σας φαινεται ο ουρανος η ποσο πιο ρομαντικη η λασποβροχη οταν ειστε ερωτευμενοι!
ΕΜΕΙΣ οριζουμε,αν οχι τη μοιρα μας, τουλαχιστον ομως το πως θα πορευτουμε στη ζωη!

Διαφωνω στο κομματι του να κανουμε τους αλλους να αισθανθουν ασχημα, ομως διαφωνω εξ ισου και με τον φιλτατο Μacrozan, ΔΕΝ θεωρω οτι ολοι οι ανθρωποι αξιζουν προσφορας!
Προσωπικα σεβομαι (ναι,ακομα και τον πακιστανο στα φαναρια)και αντιμετωπιζω με ευγενεια και ως ισοτιμο τον καθε ανθρωπο απεναντι μου,μεχρις αποδειξεως του εναντιου!(μεχρι ο πακιστανος να μου κανει ετσιθελικα τα τζαμια μονο και μονο επειδη ειμαι γυναικα και στη χωρα του δεν τις ρωτανε!!!)
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

18/4/2010, 11:19 am
Σκόπιμα, δεν έχω γράψει μέχρι τώρα στο συγκεκριμένο θέμα. Αλλά μου έχει κάνει εντύπωση η μεγάλη συμμετοχή στο θέμα και είναι ένδειξη του γενικότερου ψυχισμού αυτή την περίοδο. Πάντως, δεν σας κρύβω ότι μου φαίνεται μίζερο και ο τίτλος του αποκαρδιωτικός. Θα αντιτείνουν κάποιοι ότι η πραγματικότητα είναι αποκαρδιωτική, όχι ο τίτλος. Δεν μπορώ να συμφωνήσω με αυτό. Είναι αλήθεια ότι η πραγματικότητα έχει δυσάρεστες πλευρές. Πάντα έχει, και τμήμα της ωρίμανσης ενός ανθρώπου είναι να το αποδεχθεί. Όχι να το αποδεχθεί μοιρολατρικά, αλλά να το αποδεχθεί ως πιθανότητα. Με αυτό ως δεδομένο, ξέροντας ότι πολλά πράγματα μπορεί να (και θα) πάνε άσχημα, πέρα από τις δυνάμεις του και τις επιλογές του, πρέπει και μπορεί να ζήσει αυτόν το λίγο χρόνο που του αναλογεί όσο πιο δημιουργικά, δυναμικά, αγαπησιάρικα(!) και αισιόδοξα γίνεται.

Και για να μην αμπελοφιλοσοφούμε, περνώ στο δια ταύτα. Προτιμώ να στρέφω το βλέμμα και την ενεργητικότητά μου σε θετικά πλάνα, με θετικούς ανθρώπους παρά το αντίθετο. Δεν ζω σε γυάλα, ενημερώνομαι και ανησυχώ. Αλλά ο μόνος τρόπος να μπορώ να προσφέρω αυτά τα λίγα που μπορώ, είναι να έχω καλή διάθεση, να αισιοδοξώ και να ζω.

Εν αναμονή του αντίλογου, καλημέρα σας!
glystras
glystras
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-24
Mηνύματα : 878
Ηλικία : 55
Μοντέλο : 2004
Κράνος : Καμία επιλογή

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

18/4/2010, 11:29 am
δηλαδή η αντίδρασή σας είναι να κλειστούμε στον εαυτό μας και να τον πείσουμε ότι όλα είναι μια χαρά ....

ευτυχώς που δεν έχουμε καμιά χούντα ή κατοχή
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

18/4/2010, 11:33 am
Ήμουν σίγουρος ότι θα απαντούσες αμέσως! Razz

Έγραψα: "Δεν ζω σε γυάλα, ενημερώνομαι και ανησυχώ."

Είναι καλύτερα να μεμψιμοιρώ; Και δεν εννοώ ότι το κάνεις εσύ (αν και μάλλον εννοείς ότι αν είχαμε κατοχή θα καθόμουν στα αυγά μου)
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

18/4/2010, 11:38 am
Κάτι ακόμα.

Στην κατοχή (και σε άλλες εποχές) όσοι αντιστάθηκαν είχαν πίστη και αισιοδοξία ότι κάτι μπορούσε να αλλάξει. Με κόστος βέβαια, αλλά μπορούσε να αλλάξει. Τίποτα δεν μπορεί να γίνει αν δεν βλέπουμε κάπου κάτι θετικό να μας κρατάει ζωντανούς.
glystras
glystras
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-24
Mηνύματα : 878
Ηλικία : 55
Μοντέλο : 2004
Κράνος : Καμία επιλογή

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

18/4/2010, 11:51 am
Ο φυσικός wrote:Τίποτα δεν μπορεί να γίνει αν δεν βλέπουμε κάπου κάτι θετικό να μας κρατάει ζωντανούς.

η διαφορά μας είναι ότι μερικοί προτιμάνε να δημιουργήσουν και να αγωνιστούν για το θετικό που μετά εσύ θα δεις.
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

18/4/2010, 12:04 pm
Δεν βλέπω που είναι η διαφορά μας. Έγραψα ότι μόνο αν είσαι θετικός μπορείς να προσφέρεις. Το να προσφέρεις συνεπάγεται δημιουργία νέων θετικών στοιχείων.
Φυσαλίδα
Φυσαλίδα
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2009-03-18
Mηνύματα : 942
Ηλικία : 43
Μοντέλο : nexxon 72cc
Κράνος : x-spirit shoei

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

18/4/2010, 12:10 pm
το thread που ανέβασα είναι: ΤΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ ΜΑΛΑΚΑ?

ελάχιστοι είναι αυτοί που ουσιαστικά απάντησαν στην ερώτησή μου!!
οι περισσότεροι, απάντησαν δείχνοντάς μου, πόσο αισιόδοξα πρέπει να βλέπω την ζωή και πόσο καλά έχουν καταφέρει οι ίδιοι να ζουν την καθημερινότητά τους.
και εγώ λέω, ότι ακριβώς επειδή ΘΕΛΩ και ΑΠΑΙΤΩ να ζώ τη ζωή μου με αξιόλογους ανθρώπους για εμένα και όμορφα πράγματα γύρω μου, ΔΕΝ μπορώ να βλέπω τα παντά αισιόδοξα.
και είναι πολλές οι φορές που η αδικία, η αδιαφορία, η απραξία, η μή αντίδραση, η απάθια, με κάνουν να κοιτώ τον ουρανό και να σκέφτομαι..ΩΧ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕ..!! και με κάνουν να νιώθω μαλάκας.
παιδιά, ο καθένας έχει το δικαίωμα να ζεί την ζωή του όπως τη θέλει.
και εγώ την ζώ όσο πιο δημιουργικά, δυναμικά, αγαπησιάρικα(!) και αισιόδοξα γίνεται!!
αλλά είναι στιγμές...αυτές οι στιγμές... που βράζω μέσα μου. Very Happy δικαίωμά μου και αυτό!
και είμαι σίγουρη πώς όσοι αντιστάθηκαν ένιωθαν...αδικημένοι.
αδικημένος αισθάνεσαι όταν ονειρεύεσαι το καλύτερο! αλλά για το καλύτερο πρέπει να εχεις καταλάβει το χειρότερο.
με λίγα λόγια..γιατί αυτή η κουβέντα απαιτεί πολλά περισσότερα Smile
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

18/4/2010, 12:23 pm
Photoula wrote:ελάχιστοι είναι αυτοί που ουσιαστικά απάντησαν στην ερώτησή μου!!
οι περισσότεροι, απάντησαν δείχνοντάς μου, πόσο αισιόδοξα πρέπει να βλέπω την ζωή και πόσο καλά έχουν καταφέρει οι ίδιοι να ζουν την καθημερινότητά τους.

Δεν νομιζω οτι κανεις που τους προλαλησαντες εχει καταφερει να ζει και τοσο καλα την καθημερινοτητα του βρε συ Φωτουλα...
Ολοι εχουμε τα ιδια ΧΟΝΤΡΑ προβληματα... Τρελα κοστη, κοροιδια απο τους ανευθυνους "υπευθυνους", ατιμωρησια, κομπινες για τους εχοντες και εξαθλιωση για εμας, δουλεια χωρις αυριο και χωρις καμια εξασφαλιση για το μελλον...

Τι να λεμε; Ταπεινη μου αποψη οτι αν καποιος γυρνουσε και ελεγε οτι περναει καλα, ειτε θα ζουσε σε αλλη χωρα ειτε απλα θα πλανοταν πλανη ικτραν!

Αυτο που γραψαν τα παιδια νομιζω οτι ηταν "ναι, ολοι στο ιδιο καζανι βραζουμε, αλλα να ο Χ τροπος μου για να την παλευω".

Αλλο αυτο και αλλο το "τα εχω καταφερει".
Ολοι εχουμε τις στιγμες μας... Το μεγαλο στοιχημα ειναι να μην γινουν οι στιγμες αυτες μια ολοκληρη ζωη... Wink
glystras
glystras
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-24
Mηνύματα : 878
Ηλικία : 55
Μοντέλο : 2004
Κράνος : Καμία επιλογή

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

18/4/2010, 12:24 pm
φυσικέ οκ αλλιώς το πήρα.... μπορώ ακόμα να ελπίζω σε σένα Very Happy


Photoula wrote: αλλά για το καλύτερο πρέπει να εχεις καταλάβει το χειρότερο.

και κάπου εδώ τελειώνει η κουβέντα χωρίς πολλά πολλά λόγια Very Happy

Ταξιδευτή ο τρόπος που την παλεύουμε δείχνει ότι δεν έχουμε καταλάβει Wink
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

18/4/2010, 1:01 pm
glystras wrote:φυσικέ οκ αλλιώς το πήρα.... μπορώ ακόμα να ελπίζω σε σένα Very Happy


Photoula wrote: αλλά για το καλύτερο πρέπει να εχεις καταλάβει το χειρότερο.

και κάπου εδώ τελειώνει η κουβέντα χωρίς πολλά πολλά λόγια Very Happy

Ταξιδευτή ο τρόπος που την παλεύουμε δείχνει ότι δεν έχουμε καταλάβει Wink

[spam]
Πολυ ζορι αυτη η περιοδος ε;

Laughing

[/spam]
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

18/4/2010, 1:06 pm
Έχουμε πολύ γέλιο! lol!
glystras
glystras
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-24
Mηνύματα : 878
Ηλικία : 55
Μοντέλο : 2004
Κράνος : Καμία επιλογή

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

18/4/2010, 1:17 pm
Ο φυσικός wrote:Έχουμε πολύ γέλιο! lol!

εσύ τώρα γιατί γελάς Mad θες να νευριάσωWall .. πήγαινε πλύνε τα πιάτα και γρήγορα Mad Mad Mad

αλλά όλοι το ίδιο ήσαστε κανείς δεν με καταλαβαίνει εμένα Bash Bash Bash
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-12-26
Mηνύματα : 1500
Ηλικία : 47
Μοντέλο : ΑFRICA TWIN 750
Κράνος : ΒANDIT ALIEN 2

ΘΑΡΡΕΙΝ ΣΩΖΕΙ.

Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@?? - Page 2 Empty Re: Tι σε κάνει να νιώθεις ότι ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΕΙ Μ@Λ@Κ@??

18/4/2010, 9:43 pm
Popcorn Popcorn Popcorn Popcorn
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum