Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών

+24
kostas VFR800F
pektis
anastasis
Binzis
mikemusic4
padelis
VEEFARIOS
grigoris
apostat
demon
Fanrider
gabadoo
Ο φυσικός
Vvag
Caracal
'AGGEVI'
ΗΛΙΑΣ
antoineBiscione
Don John
XLGeorge
tomakos
SCORPIOS
Seelenheil
gasoil
28 posters
Go down
kostas VFR800F
kostas VFR800F
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2014-07-08
Mηνύματα : 419
Ηλικία : 50
Μοντέλο : CRF1000 &99.765 km με vfr800f
Κράνος : Arai RX7V ,tour x4

Από το κοράκι κρα θα ακούσεις από το μ@ ..κ@ μ@....κιες

Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών  - Page 3 Empty Re: Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών

26/6/2015, 11:58 pm
Στην πυρα στην πυρά!
sotosvfr
sotosvfr
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2012-09-06
Mηνύματα : 481
Ηλικία : 54
Μοντέλο : vfr800 vtec 2003 silver
Κράνος : arai & shoei x spirit II

"Θαρσείν χρή ταχ' αύριον έσετ΄ άμεινον",

Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών  - Page 3 Empty Re: Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών

27/6/2015, 10:03 am
kostas VFR800F wrote:Έτσι να μην λένε για τη συντήρηση του vfr τα tracer θα αλλάζουν κινητήρα όταν εμείς θα ρυθμίζουμε βαλβίδες!

Χαχαχα...οντως ρε Κωστα ετσι ειναι!!!Απο τα καλυτερα που εχουν γραφτει εδω μεσα!!!
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών  - Page 3 Empty Re: Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών

11/10/2015, 3:57 pm
Διαβαζα προσφατα διαφορα θεματα σχετικα για βαλβιδες στο αμερικανικο vfrdiscussion.com και το συμπερασμα που βγαζω ειναι ..αφηστε τις στην ησυχια τους στο VTEC Laughing Υπαρχουν αρκετοι με εκατονταδες χιλιαδες χμ που δεν τις εχουν κοιταξει ποτε και αρκετοι που τις κοιταξανε μεταξυ 80-100Κ χμ και τις βρηκανε εντος οριων.

Μαλιστα καποιοι λενε οτι οι βαλβιδες VTEC ειναι καλυτερο να αφηνονται οπως ειναι αν εχουν "κλεισει" λιγο καθως λιγο κλειστες βαλβιδες κανουν την μεταβαση στη ζωνη λειτουργιας VTEC πιο ομαλη Very Happy

Το να ελεγξει κανεις τις μη VTEC βαλβιδες δεν ειναι δυσκολο, απλα χρειαζεται να λυθουν παρα πολλα πραγματα για να φτασει κανεις εκει. Αν καποιες βρεθουν εκτος οριων, τοτε πρεπει να βγουν οι εκκεντροφοροι για να αλλαχτουν τα καπελοτα οποτε μετραει κανεις και τις ανοχες των VTEC ετσι για να ξερει..
pektis
pektis
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2015-06-24
Mηνύματα : 95
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR 800 RC46 ABS(2006)

Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών  - Page 3 Empty Re: Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών

20/10/2015, 10:06 pm
Ρωτουσα τον τεχνικο που κοντευω τα 48.000χιλ. αν χρειαζεται να το ανοιξουμε για βαλβιδες και η απαντηση του ηταν... Blink
...Ηonda εχεις ρε φιλε, τι να ανοιξουμε απο τωρα; Razz
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών  - Page 3 Empty Re: Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών

20/10/2015, 10:18 pm
pektis wrote:Ρωτουσα τον τεχνικο που κοντευω τα 48.000χιλ. αν χρειαζεται να το ανοιξουμε για βαλβιδες και η απαντηση του ηταν...  Blink
...Ηonda εχεις ρε φιλε, τι να ανοιξουμε απο τωρα; Razz


Κοίτα, οι απόψεις διίστανται. Πολλοί κάτοχοι θα σου πουν ότι έχουν κάνει και 100.000χλμ και δεν έχουν ανοίξει κινητήρα, δεν κάνει κιχ. Άλλοι θα σου πουν να πας by the book (το οποίο παρεπιπτόντως λέει για ΕΛΕΓΧΟ κάθε 24.000χλμ).

Είναι γεγονός πως έχουμε έναν από τους πιο αξιόπιστους κινητήρες που υπάρχουν στις μοτοσυκλέτες, σε κάθε περίπτωση όμως, γνώμη μου είναι πως σ' αυτά τα χιλιόμετρα καλό θα ήταν να δεις τι παίζει εκεί μέσα. Είναι πολύ πιθανόν να μη χρειάζεται κάτι, αλλά έναν έλεγχο μπορείς να τον κάνεις για να' σαι σίγουρος. Wink


cheers
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών  - Page 3 Empty Re: Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών

21/10/2015, 12:03 pm
Vvag wrote:
Άλλοι θα σου πουν να πας by the book (το οποίο παρεπιπτόντως λέει για ΕΛΕΓΧΟ κάθε 24.000χλμ).

Ο ελεγχος καθε 24000χμ εχει ακυρωθει απο τη Χονδα, ειδικα στο UK. Μετα τον ντορο που ειχε γινει για το κοστος του ελεγχου λογω των VTEC βαλβιδων, η Χονδα εστειλε οδηγια στη Honda UK αναθεωρωντας αυτο το διαστημα και κανοντας το 48000 για "ελεγχο και πιθανη ρυθμιση".

Παντως αν τα διαστηματα αλλαγης λαδιου ειναι 6000χμ με καλο ημισυνθετικο λαδι, η πιθανοτητα να ειναι εκτος οριων οι βαλβιδες στα 48000 ειναι πολυ μικρη. Αν καποιος θελει peace of mind πληρωνει τα σχετικα εργατικα και ελεγχει τουλαχιστο τις μη VTEC βαλβιδες. Παντως ελαχιστοι το κανουν τοσο νωρις, οι περισοτεροι στα 96000χμ, και δεν εχει αναφερθει ποτε αστοχια βαλβιδας/κινητηρα λογω κλεισιματος (καψιμο βαλβιδας, χτυπημα στο πιστονι κλπ).
tragos
tragos
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-06
Mηνύματα : 122
Ηλικία : 34
Μοντέλο : VFR 800 vtec 2002
Κράνος : agv k3 sv

Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών  - Page 3 Empty Re: Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών

30/10/2017, 2:40 pm
Καλησπερα στην παρεα. εχω πολυ καιρο να γραψω στο φορουμ λογο παροπλισμου του vfr 400 που ειχα.
εδω και λιγο καιρο εχω στα χερια μου ενα vfr 800 vtec του 2002. ο πρωην ιδιοκτητης μου εδωσε κ το βιβλιο σερβις της μηχανης κ οπως το χαζευα ειδα οτι στην μια και μοναδικη φορα που εγινε ελεγχος βαλβιδων (80.000κμ) εγιναν αλλαγες σε 3 απλα καπελωτα και σε 2 του vtec. αυτο που με εκανε μεγαλη εντυπωση ομως ειναι οτι εγραψε οτι τοποθετησε στις 2 βαλβιδες του vtec τα δυο λεπτοτερα καπελωτα που ειναι διαθεσιμα απο την honda 2.65 και 2.72. δηλαδη οχι απλα ηθελε αλλαγη στα καπελωτα αλλα ειναι σχεδον καμενες 2 βαλβιδες του vtec. τι παιζει εδω εχει κανεις αποψη επι του θεματος?
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών  - Page 3 Empty Re: Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών

30/10/2017, 9:06 pm
H Honda είναι μια εταιρία, που όταν λέει το τάδε εξάρτημα αντέχει π.χ. 1000 ώρες, εννοεί 1000 ώρες.

Όχι 1004. Όχι 1012. 1000. Δουλεψέ το 1000 ώρες και 1'' και θα χαλάσει.

Ομοίως οι κουβέντες τύπου ''δεν έχει ανάγκη, δεν παθαίνουν τπτ οι βαλβίδες, είναι VFR δεν έχει ανάγκη αυτό'' μπλα μπλα μπλα.... ορίστε πάρε τώρα καμένες βαλβίδες...

Δείξε μου ένα όχημα με ιδιοκτήτη τύπου ''δεν έχει ανάγκη αυτό'' που δεν κάνει τις εργασίες σέρβις που λέει το εργοστάσιο, να σου δείξω τον επόμενο ιδιοκτήτη που θα του σκάσει η επισκευή....

Τώρα, δεν ξέρω να σου πω κάτι για το συγκεκριμένο Αντώνη. Μέτρα διάκενα τις βαλβίδες με το ελάχιστο καπελότο. Έχουν τουλάχιστον το προβλεπόμενο διάκενο (=τουλάχιστον δουλεύει μέχρι να το πουλήσεις) ή έχουν μηδενίσει ακόμα και με αυτό (=οσονούπω αρχίζει η απώλεια συμπίεσης) ;

Το πρόβλημα αυτό το είχα πάθει σε μία βαλβίδα στο MR2 και φυσικά για να φτιαχτεί, βγήκε κεφαλή, πήγε μηχανουργείο, αλλάχθηκε έδρα&βαλβίδα, ξαναδέθηκε και ήρθε στα ίσια του. Πήγε κανά 300ρι η δουλειά, γιατί τα έκανα όλα εγώ (ήμουν τυχερός γιατί στο συγκεκριμένο βγαίνει η κεφαλή χωρίς κατέβασμα μοτέρ). Αν τώρα πας σε μάστορα να κάνει όλη την δουλεια αυτός, το 1000ρικο σε κόστος, έρχεται καταπάνω μας με δρασκελιές... Και VFR κιόλλας, με δυο κεφαλές και κοστολόγια μηχανής... κλάμα.
tragos
tragos
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-06
Mηνύματα : 122
Ηλικία : 34
Μοντέλο : VFR 800 vtec 2002
Κράνος : agv k3 sv

Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών  - Page 3 Empty Re: Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών

31/10/2017, 9:58 pm
Μιχάλη αυτό φοβόμουν κ εγω. Οτι δεν έγινε έλεγχος βαλβιδων στην ωρα τους είχαν κλείσει τα διάκενα και κάηκαν οι εδρες. Πράγμα απίστευτα σπανιο γιατι κυριολεκτικά δεν ρυθμιζει σχεδόν κανένας τις βαλβίδες του vtec λογο οτι κυκλοφορεί έντονα η φήμη οτι δεν θέλουν ποτε. Τώρα θα μου πεις αυτο το πότε ειναι που θα μας φάει. Μου κάνει εντύπωση πάντως να έχει συμβεί κατι τέτοιο. Πρέπει να ειναι τρομακτικη η φθορά για να φτάσεις στο τελευταίο καπελωτο στον πρώτο έλεγχο βαλβιδων. Αυτο δεν θα έπρεπε να δουλεύει καθόλου πριν του βάλουν αυτα τα καπελωτα. Φοβάμαι οτι ειναι πατάτα του μάστορα.
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών  - Page 3 Empty Re: Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών

1/11/2017, 9:55 pm
Σχετικα με τις βαλβιδες των VTEC υπαρχουν ενα σωρο θεματα σε φορουμ του εξωτερικου. Δεν υπαρχει παντως ουτε ενα μηχανακι το οποιο να ειχε θεμα με καμενγ βαλβιδα κλπ. Καποιοι εχουν αφησει τα μηχανακια ακοιταχτα μεχρι τα 100000 μιλια (160000χμ) χωρις κανενα θεμα. Το δικο μου εχει 95000χμ και δεν τις εχω κοιταξει ακομη, ο Αναστασης κοιταξε τις δικες του μετα στα 112000χμ (μονο τις μη-VTEC) και τις βρηκε ολες ενταξει. Τωρα αν οι VTEC, τις οποιες σπανια ελεγχουν οι κατοχοι, εμφανιζουν τετοια φθορα, ποιος ξερει. Παντως δεν εχει υπαρξει ποτε θεμα με βαλβιδα σε μηχανακι.

Βασικα οι βαλβιδες VTEC δεν εχουν καπελοτο, αλλαζει κανεις ολοκληρο το bucket/lifter της βαλβιδας. Ελπιζω να μην εχει γινει καποιο λαθος στη μετρηση οταν εγινε ο ελεγχος και εχει μπει λαθος διασταση. Μαθε απο τον πρωην ιδιοκτητη ποιο ειναι το συνεργειο και ρωτησε τους σχετικα.
Roberto
Roberto
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-28
Mηνύματα : 1162
Ηλικία : 47
Μοντέλο : VFR 800 RC46 II Α5
Κράνος : Arai Quantum

Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών  - Page 3 Empty Re: Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών

2/11/2017, 5:44 pm
Το όλο θέμα παραπέμπει σε απρόσεκτο ιδιοκτήτη και μηχανικό.
Θα είχε ενδιαφέρον να μαθούμε τα παρακάτω:
1. Εφόσον η μηχανή έχει τόσα χλμ., δεν αποκλείται να είχε γίνει ρυθμιση και πιο πριν χωρίς να έχει σημειωθεί πουθενά. Μήπως είχε και άλλον ιδιοκτήτη που δεν γνωρίζεις? Έχει γίνει όντως μόνο μία ρύθμιση (στις 80.000χλμ.)?
2. Το βιβλίο συντήρησης είναι επίσημο και σφραγισμένο από εξουσιοδοτημένο?
3. Αν ναι, ποιο εξουσιοδοτημένο πραγματοποίησε τη ρύθμιση?
4. Αν όχι, ο μηχανικός είχε κατάλληλη γνώση στην μηχανή ή ρυθμιζε παπάκια και XT?

Σε περίπτωση που αποδειχθεί ότι εξουσιοδοτημένο έχει κάνει λάθος, θα πρότεινα να στείλουμε mail στον τεχνικό διευθυντή του Σαρακάκη να τον ενημερώσουμε.
Έχω επικοινωνήσει στο παρελθόν μαζί του για παρόμοιο θέμα και ήταν πολύ εξυπηρετικός.
tragos
tragos
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-06
Mηνύματα : 122
Ηλικία : 34
Μοντέλο : VFR 800 vtec 2002
Κράνος : agv k3 sv

Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών  - Page 3 Empty Re: Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών

21/11/2017, 1:04 am
Λοιπόν η μηχανή μπορεί να εχει ανοιχτεί ξανα για βάλβιδες κ πριν τις 80.000 απλα αυτο δεν το ξέρω γιατι δεν ειναι γραμμένο πουθενά. Το service εχει γίνει το εχει κανει ο Θεοδωρίδης εδω στη Θεσσαλονίκη που φτιάχνει την συγκεκριμένη μηχανή πανω απο 10 χρόνια συνεχόμενα. Εγω δεν μπορώ να φανταστώ τι μπορεί να εχει γίνει. Όντως η εχει βάλει λάθος καπελοτα η ήθελε να κοροιδεψει τον πρώην ιδιοκτήτη της μηχανής. Οταν πηγα απο εκει να τον ρωτήσω τι παιζει με ολα αυτα που εχει γραμμένα στο βιβλίο σέρβις μου τα μασουσε δίνοντας μου απαντήσεις δημοτικου του τυπου 'τι το ψαχνεις τωρα' 'αφου δουλεύει μια χαρα μην το πειράζεις' κ αλλα πολλά τέτοια που κοντεψαμε να αρπαχτουμε γιατί περίμενα πιο σοβαρές απαντήσεις. Επισεις υποτίθεται οτι 2000κμ πριν αγοράσω την μηχανη είχε αλλαξει φίλτρο αερα αλλα εγω οταν άνοιξα το φιλτροκουτι επαθα σοκ από το τι είχε εκει μεσα.
Αισίως πατήσαμε τα 120.000κμ και συνεχίζουμε.
Roberto
Roberto
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-28
Mηνύματα : 1162
Ηλικία : 47
Μοντέλο : VFR 800 RC46 II Α5
Κράνος : Arai Quantum

Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών  - Page 3 Empty Re: Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών

28/11/2017, 12:39 pm
tragos wrote:....περίμενα πιο σοβαρές απαντήσεις. Επισεις υποτίθεται οτι 2000κμ πριν αγοράσω την μηχανη είχε αλλαξει φίλτρο αερα αλλα εγω οταν άνοιξα το φιλτροκουτι επαθα σοκ από το τι είχε εκει μεσα.
Αισίως πατήσαμε τα 120.000κμ και συνεχίζουμε.

Σου εύχομαι να περασεις και τις 300.000!
Πάντως, όπως προείπα μπορουμε να στείλουμε ένα mail, αν το επιθυμείς φυσικά.
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών  - Page 3 Empty Re: Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών

22/2/2022, 3:53 pm
Αν και δεν γραφει κανεις πια στο φορουμ μ'αυτο το μ@μημενο φατσομπουκι, γραφω δυο λογια για να πω το εξης σχετικα με τις βαλβιδες του VTEC. Ελυσα το μηχανακι το περασμενο σ/κ μετα απο 17.5 χρονια και 116000χμ για να μετρησω τα διακενα των μη-vtec βαλβιδων, το οποιο ειναι πολυ ευκολο και το ιδιο με ολα τα αλλα μηχανακια. Βρηκα τις 2 εισαγωγης στο διακενο τους 0.20mm και τις αλλες 2 σπο στο 0.19mm δηλ. ουσιαστικα το ιδιο, και ολες της εξαγωγης στο 0.31 με 0.32 οταν το διακενο πρεπει να ειναι 0.35+-0.02mm. Αρα ουσιαστικα ολες οκ μετα απο - οχι ευγενικη - χρηση 116000χμ. Τα μεταλλα που βαζει η Big H στα μηχανακια δεν υπαρχουν, οπως μουχε πει καποτε και ο βελτιωτης κινητηρων μηχακων Χρηστος Μόνος πριν καποια χρονια. Ο Αναστασης ειχε πιει μια Μαλαματινα οταν ειχε βρει πανω-κατω το ιδιο, εγω ηπια scotch on the rocks Smile

Αυτ(ι)α, ελπισω να ειστε ολοι καλα σ'αυτους τους δυσκολους και παραξενους καιρους cheers

ΥΓ Ενας φιλος και συνταξιδιωτης αγορασε προσφατα το VFR750 του Dentocop.

Caracal and pektis like this post

Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών  - Page 3 Empty Re: Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών

22/2/2022, 8:45 pm
Ετσι όπως το γράφεις, οι εξαγωγής ήταν όλες εκτός προδιαγραφής, άρα όχι ''ουσιαστικά όλες ΟΚ''.

Του Dentocop το πήρε ο φίλος, αλλά σάματι κάπου είδα, το πουλάει πάλι.
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών  - Page 3 Empty Re: Βαλβίδες σε Vtec και ρύθμιση αυτών

22/2/2022, 9:52 pm
Ουαου, καποιος διαβαζει φορουμ, good old Caracal post Very Happy

Λαθος δικο μου εγραψα πανω, και δεν μπορουσα να διορθωσω οταν το ειδα (απο Firefox και Chrome, δυστυχως το φορουμ ειναι παρατημενο). Αρχικα οι προδιαγραφες ειναι 0.35+-0.03 και οχι +-0.02 οπως εγραψα. Οι εξαγωγης των πισω κυλινδρων ειναι 0.32 και 0.33 ενω των μπροστινων κυλινδρων 0.31 και 0.32. Να πω οτι ακομα και στις μπροστινες το φιλερ 0.33 μπαινει αλλα στην 0.31 με πολλη δυσκολια. Ουσιαστικα μονο μια ειναι 0.01 κατω απο το κατω οριο, και εχοντας παρει και αλλες γνωμες, ολοι μου ειπανε να τις αφησω ως εχουν για ακομα 30-40000χμ.

Τεσπα, το μηχανακι τοχω ακομη ανοιχτο και θα αποφασισω αν ειναι να βγαλω εκκεντροφορους να παω τις 0.31 και 0.32 στο 0.36 ωστε να μην το ξανανοιξω για αλλες 100000χμ.

ΥΓ Ο φιλος δεν πουλαει το VFR750, του περασε απο το μυαλο αλλα θα το κρατησει.

Caracal likes this post

Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum