Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

+36
Armenis
dirty
konstantinosv4
easy rider
icex
Seelenheil
DoctorAbo
Φυσαλίδα
alextsouk
kortomalteze
tomakos
DENTOCOP
Tinder
chr1s_86
gabadoo
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
Fanrider
ΗΛΙΑΣ
SCORPIOS
da_beazt
Them1s xXx
Roberto
Epivainousa
stef64
Ο φυσικός
Caracal
gasoil
demon
nikos-ex victor
apostat
Vvag
Παναγιώτης Κ.
Postman
KiloMeater
Don John
Ταξιδευτής
40 posters
Go down
Tinder
Tinder
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-14
Mηνύματα : 1139
Ηλικία : 56
Μοντέλο : HONDA VFR 800 04' V-TEC ABS
Κράνος : SHOEI XR-1000

"once punk... always punk" μάλλον

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

9/12/2010, 12:44 am
Ομολογώ ότι όταν έγραψα το προηγούμενο σχόλιο δεν είχα διαβάσει όλα τα άλλα σχόλια των παιδιών.
Μετά από το διάβασμα ένα έχω να πω...
Που είναι το 5ο μου αστέρι ? What


.



.




.



.




Χαλαρουίτα Drinking



tomakos wrote:Εγώ πάλι νιώθω σαν αστερίας Laughing Razz lol! Άσχετο, πότε άλλαξες παρατσούκλι

Ξαναβαφτίστηκα, μάλλον την προηγούμενη Δευτέρα Very Happy
kortomalteze
kortomalteze
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-09-06
Mηνύματα : 537
Ηλικία : 46
Μοντέλο : vfr 800 vtec 2004
Κράνος : Arai Maverick - Arai Astro R

πίσω κουφάλες έρχονται κρεμάλες!!!
http://alex-politis.blogspot.com

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

9/12/2010, 12:50 am
να πω κι εγώ σαν νέος εδώ τη γνώμη μου????

εεεεε???

ε θα την πω λοιπόν...κι ας είμαι αλαφροίσκιωτος...

εγώ σας βρήκα τυχαία αναζητώντας πληροφορίες για καινούργια μπαταρία...στην αρχή δεν πρόσεξα το "Η" και είδα μονο το VFR forum και λέω άντε να μεταφράσεις τεχνικά από τα αγγλικά σε ελληνικά...με μεγάλη έκπληξη διαπίστωσα ότι πρόκειται για ελληνικό site άρτιο τεχνικά (για τα πολύ λίγα τεχνικά που κατέχω) και πολύ καλά στημένο φόρουμ...και αυθημερόν έκανα αίτηση εγγραφής...

περίμενα τον λεγόμενο μαλακοδιώκτη (περίπου 15 μέρες) και ξαφνικά μπήκα...στην αρχή ένοιασα ότι ήμουν σε μουσείο...εκθέματα τα τεχνικά, οι φωτογραφίες, τα ταξίδια...και χάζευα με τις ώρες...

κάτι όμως έλειπε...μου άρεσε το χιούμορ στα διάφορα θέματα...αλλά δεν ήξερα ποιος κρύβεται πίσω από κάθε ποστ...χάζευα ονόματα, μοντέλα κράνους, μηχανές και προσπαθούσα να φανταστώ τους συνομιλητές μου...

καπάκι κάθεται και το ΠΣΚ στην Λίμνη Πλαστήρα και λέω ευκαιρία να τους γνωρίσω (φημίζομαι για τη διαλλακτικότητά μου Cool )...πρώτο ραντεβού με τον Παναγιώτη Κ. αυτός μπροστά, εγώ πίσω, κι από πάνω βροχή, βροχή, βροχή και ομίχλη, ομίχλη...το αποτέλεσμα ήταν ότι όση ομίχλη και να είχε, ήταν τόσο καθαρά ήταν τα πράματα εκείνο το ΠΣΚ...τέλεια παρέα, χαλαρή διάθεση, πολύ βασικό ότι είδα στοιχεία καλής τρέλας στη Λίμνη και όλα τα πηγαδάκια ήταν μία παρέα...όλοι χαμογελούσαν...το ξανάπα από τα καλύτερα τσιγάρα με παρέα που έκανα (με άγνωστους μέχρι τότε) από τους καλύτερους καφέδες που ήπια...

από τότε παρακολουθώ το φόρουμ (όσο το επιτρέπει η εργασία μου τουλάχιστον) και γελάω (με την ψυχή μου με διάφορα ποσταρίσματα), χαμογελάω μέχρι τ αυτιά (με τοποθετήσεις ατόμων που γνώρισα ένα ΠΣΚ θυμούμενος το ύφος τους ή το στυλ τους) , προβληματίζομαι (με την καλή έννοια) με τις πολιτικές τοποθετήσεις άλλων (όχι κομματικές αλλά ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ) όπως ο Κανέλος και το Πολυτεχνείο, χαλαρώνω διαβάζωντας συνταγές μαγειρικής (αφρικάνε πρέπει να δοκιμάσω καποιο πιάτο σου) και σίγουρα έχω περάσει αρκετές ώρες ψάχνωντας site και link με οδηγίες που προτείνετε στα τεχνικά (Velo, apostat, gasoil κτλ κτλ) να δω πως θα βελτιώσω τη μηχανή μου, τι μου φταίει στην οδήγηση, μήπως είμαι κουλός κτλ κτλ?

Θέλω να πω ότι όλοι είναι χρήσιμοι σε ένα φόρουμ...και μάλιστα σας πληροφορώ ότι τα θέματα και οι απόψεις είναι πιο σοβαρές από αυτές που ακούγονται στο Δημοτικό Συμβούλιο της Αλεξανδρούπολης, οπότε και παρακολουθώ το φόρουμ με μεγαλύτερη προσοχή πλέον...

Σίγουρα δεν είμαι το άτομο που θα σας ανοίξει τα μάτια στο τεχνικό κομμάτι...και δεν ξέρω αν είμαι χρήσιμος ή άχρηστος για το φόρουμ αυτό...σίγουρα όμως προσπαθώ να βρω το ρόλο μου εδώ δείχνοντας απλά τον εαυτό μου...

το VFR η μαμά HONDA το χαρακτηρίζει ως sport - touring...εγώ κλείνω προς το 2ο κομμάτι της μηχανής...πάντα ήμουν ταξιδιάρα ψυχή ή προσαπθούσα τουλάχιστον...πέτυχα αυτό το φόρουμ μία περίοδο που στροβίλιζε στο μυαλό μου η σκέψη να πουλήσω τη μηχανή...η δικιά μου δεν ακολουθεί, η παρέα μου βάρυνε...κρίμα να κάθεται τέτοιο 2κυκλο σε μία πυλωτή...τώρα όμως ξέρω...είμαι έτοιμος για αρκετά χιλιόμετρα ακόμη και μάλιστα βρήκα συνοδοιπόρους...ξέρω ότι δεν φοβάμαι να μείνω στο δρόμο (όλο και κάποιος τεχνικός θα είναι μαζί μου), δεν φοβάμαι να πάω σε άγνωστα μέρη (όλο και κάποιος θα βρει την σωστή διαδρομή), δεν φοβάμαι μην πεινάσω (όλο και κάποιο τοστάκι θα έχει ο Da Beazt μαζί του)...κι όλα αυτά με χαμόγελο μέσα από το κράνος καθ' όλη τη διάρκεια της διαδρομής...

χαίρομαι που σας βρήκα παίδες κι ελπίζω να γράψουμε πολλά ακομα μαζί, τόσο σε χιλιόμετρα, όσο και σε βελτιώσεις, όσο και σε οδική συμπεριφορά, όσο και σε σπαμ...

το είπα και στο chat...μην παίρνετε στα σοβαρά όσα γράφονται εδώ μέσα...τα σοβαρά συμβαίνουν εκεί έξω...στο χέρι μας είναι να τα γράψουμε και να τα αλλάξουμε...

Υ.Γ. ανέφερα ενδεικτικά 2-3 ονόματα...αλλά δεν αποκλείω κανέναν μα κανέναν από το φόρουμ...είπαμε όλοι χρήσιμοι...
ΗΛΙΑΣ
ΗΛΙΑΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 1289
Ηλικία : 50
Μοντέλο : 2004.
Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

9/12/2010, 4:30 am
postmankav wrote:
Fanrider wrote:

Υ.Σ. Πάντως ρε μάγκες ότι και να λέμε εδώ είναι κάπως ..... , η πραγματική αληθινή και ωραία παρέα είναι έξω από δω , και εγώ αυτό γουστάρω , γκάζι και ξερό ψωμί .


Smile

Γεια σου ρε Φάνη!!!!! Very Happy Very Happy
... I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you scooter hehehe
alextsouk
alextsouk
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 264
Ηλικία : 41
Μοντέλο : honda cbr 600rr
Κράνος : arai viper gt

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

9/12/2010, 9:56 am
φιλε Νικο ακου πως εχει το θεμα...
αυτο εδω το φορουμ οπως και καθε φορουμ ειναι μια ηλεκτρονικη καφετερια με τα θεματα να ειναι τα τραπεζακια της. οταν εγω λοιπον πινω το καφε μου εδω μεσα αποφασιζω σε ποιο τραπεζακι θα κατσω, αν καποιο θεμα δεν μου αρεσει η δεν με ενδιαφερει, δεν το διαβαζω. επισης, παλι οταν πινω τον ηλεκτρονικο καφε μου θα συζητησω για γραναζια για εξατμξσεις για λαδια για τα θεματα που αφορουν την ελλαδα κοινονικο-πολιτικα, θα κανω κουτσομπολιο θα πω ανεκδοτα και στο τελος θα ασχολιθω με το κωλο που ειδα και για το αν η αλεξανδρατου θα γιρισει αλλη τσοντα και αν εχει κυταριτιδα. το θεμα εινα.ι οτι θα το αποφασισω εγω!!και οποιος θελει συμετεχει, οπως και γω σε οποιους θελω συμετεχω. ο καφεντζης εκτος απο το να με συνετησει αν παραφερομαι δεν μπορει να μου λεει τι θα πω ουτε να κανει λογοκρισια στα ποστ.επισης λογο αυτου του κληματος που υπηρχε μαζευονται στις βολτες διψηφιος αριθμος συμμετοχων, γι αυτο υπαρχει τοση συμετοχη εδω μεσα ακομα και στις μαλακιες.γι αυτο και το γουσταρο και ειμαι εδω. τις τελευταιες μερες το φορουμ ειναι σαν τις ειδησεις του σταρ κουτσομπολιο και ξεκατινιασμα!!!οποτε καφεντζη...ξεκολα το μυαλο σου, το καφενειο σου ανηκει, οχι ο κοσμος του και οι σκεψεις του κοσμου του.

τελειως φιλικα

Υ.Γ. στα λεει ανθρωπος που σπαμαρει ελαχιστα(εχασα μονο 4 ποστ)
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

9/12/2010, 12:47 pm
alextsouk wrote:
Υ.Γ. στα λεει ανθρωπος που σπαμαρει ελαχιστα(εχασα μονο 4 ποστ)


Πλακα με κανεις ρε.... εδω χασαμε περιουσια ολοκληρη... 720 post... Bash Bash Bash
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

9/12/2010, 12:53 pm
postmankav wrote:
alextsouk wrote:
Υ.Γ. στα λεει ανθρωπος που σπαμαρει ελαχιστα(εχασα μονο 4 ποστ)


Πλακα με κανεις ρε.... εδω χασαμε περιουσια ολοκληρη... 720 post... Bash Bash Bash


Τελικά αναλογικά δεν πρέπει να' χασα πολλά... γύρω στα 350-400, αλλά έχω και 4000. Όπως φαίνεται χάνω τον τίτλο του αρχισπάμμερ... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Razz Razz Razz
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

9/12/2010, 12:54 pm
Vvag wrote:
postmankav wrote:
alextsouk wrote:
Υ.Γ. στα λεει ανθρωπος που σπαμαρει ελαχιστα(εχασα μονο 4 ποστ)


Πλακα με κανεις ρε.... εδω χασαμε περιουσια ολοκληρη... 720 post... Bash Bash Bash


Τελικά αναλογικά δεν πρέπει να' χασα πολλά... γύρω στα 350-400, αλλά έχω και 4000. Όπως φαίνεται χάνω τον τίτλο του αρχισπάμμερ... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Razz Razz Razz

Καφε??
Φυσαλίδα
Φυσαλίδα
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2009-03-18
Mηνύματα : 942
Ηλικία : 43
Μοντέλο : nexxon 72cc
Κράνος : x-spirit shoei

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

9/12/2010, 2:02 pm
postmankav wrote:
Vvag wrote:
postmankav wrote:


Πλακα με κανεις ρε.... εδω χασαμε περιουσια ολοκληρη... 720 post... Bash Bash Bash


Τελικά αναλογικά δεν πρέπει να' χασα πολλά... γύρω στα 350-400, αλλά έχω και 4000. Όπως φαίνεται χάνω τον τίτλο του αρχισπάμμερ... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Razz Razz Razz

Καφε??


Shoot Shoot Shoot
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

9/12/2010, 3:20 pm
Λοιπον, αφου διαβασα τα παντα, οριστε πως εχουν τα πραγματα.

Καταρχας Βαγγελη που ρωτουσες με υφος "μα καλα, ποιος ειναι αυτος", εγω ειμαι αυτος που εφτιαξα αυτη την ολη ιστορια. Αν δεν το ειχα ξεκινησει ολο αυτο τοτε εσυ ακομα θα εψαχνες παρεες να πας καμια βολτα, κανεις δεν θα ειχε γνωρισει κανεναν, ο Σταθης ακομα θα βολοδερνε διωγμενος απο mybike και bikerspirit αλλα γενικα δεν θα ετρεχε καστανο.

ΜΑΘΕ οτι εχω ΚΑΘΕ δικαιωμα ως διαχειριστης ΟΠΩΣ ΚΑΘΕ ADMIN ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ να σβησω κατα το δοκουν οτι κρινω πως δεν ειναι καλο για το φορουμ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΡΟΙ ΧΡΗΣΗΣ ΣΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΤΩΡΑ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΝ. Ομως τα καλα και συμφεροντα. Παταμε ενα κλικ σε οτιδηποτε ορους χρησης/κανονισμους αλλα οταν ερθει η ωρα να τους εφαρμοσουμε τσιριζουμε και χτυπιομαστε.

Δεν ανακαλυψα τον τροχο, ουτε ηταν τοσο δυσκολο να στησω ενα φορουμ -σε ευχαριστω αγαπητε Σταθη που με εβαλες στη θεση μου δειχνοντας σε ολους ποσο γελοιο ειναι να στησει καποιος ενα φορουμ. Δηλωνω ταπεινωμενος.

ΟΜΩΣ, απο την ωρα που ξεκινησε αυτο το πραγμα θελησα πανω απο ολα να μαζεψω μια παρεα και οχι ενα ματσο ονοματα σε μια οθονη.
Εξ ου και ο "μαλακοδιωχτης",
εξ ου και η προσπαθεια να διαβαζω τα προφιλ χρηστων και να κανω εγκριση μελων εναν εναν με προσοχη,
εξ ου και η προσπαθεια να γινει πιο λειτουργικο το φορουμ -με πατεντες μιας που το forumotion εχει κλειδωσει την πλατφορμα σε μεγαλο βαθμο,
εξ ου και η προσπαθεια να γινει ομορφοτερο, με γραφικα, χρωματα,
εξ ου και η προσπαθεια για εκδηλωσεις, για οργανωση εκδρομων, για εκπτωσεις σε μαγαζια, για εκπτωσεις στα Track days και τα Σχολεια...

Για εμενα αυτο το φορουμ ΔΕΝ ειναι ενα απλο καφενειο φιλε Alextsouk. Το εφτιαξα με κοπο, χανοντας απειρες ωρες απο τη δουλεια αλλα και την ξεκουραση μου, προσπαθησα να το συντηρησω και να διορθωνω οσα κατα καιρους χαλουσαν και προσπαθησα να κανω οτι περνουσε απο το χερι μου για ολα τα μελη εδω ανεξαιρετως.
Για εμενα αυτο το φορουμ σημαινει καποια πραγματα και οταν ο Βαγγελης και ο Χ Βαγγελης μπαινει σε ολα τα θεματα και τα κανει μουτι με ποναει.
Εσυ μπορει να το βλεπεις αυτο ως ωραιο χαβαλε, πλακα, παρεα, κουβεντουλα η δεν ξερω τι, αλλα εμενα με στεναχωρει αφανταστα.

Πολλοι αναρωτηθηκατε κατα καιρους γιατι ειχα χαθει. Περαν των αλλων λογων, με το χερι στην καρδια σας λεω οτι επαψα να μπαινω συχνα διοτι απλα δεν εβρισκα σχεδον κανενα θεμα πλεον που να με ενδιαφερει!

Εμπαινα να δω για εκδρομες, να διαβασω καποια ταξιδιωτικα, καποιες σκεψεις/προβληματισμους/ιδεες φιλων, να δω για νεα μοντελα, φημες, γεγονοτα και οτι απτεται της μηχανης γενικοτερα και το μονο που εβρισκα ηταν για διαφορες γυναικων αντρων, μαγειρεματα, ανεκδοτα, βιντεακια και γενικα οτι θα μπορουσε να βρει κανεις στο cosmopolitan.gr η φορα γενικου περιεχομενου.

Ελπιζα οτι αυτο θα κανει τον κυκλο του και θα περασει. Ομως δεν περασε, παρα θεριεψε και μεγαλωσε και ξεφυγε απο καθε ελεγχο. Σπαμ, φατσουλες κλπ... Μπορει ολοι σας να το βρισκετε υπεροχο αυτο αλλα εγω το εβρισκα φοβερα κουραστικο να θελω να διαβασω μια απαντηση στο Χ θεμα και να πρεπει να περασω πανω απο 20+ ανουσια σπαμαρισματα για να βρω το επομενο μηνυμα που θα ειχε πανω απο 5 λεξεις για το θεμα.
Και αυτο στα θεματα ουσιας. Γιατι τα αλλα ηταν ηδη μια απεραντη παιδικη χαρα οπως ηδη προειπατε.

Εγω τι να κανω σε ολο αυτο το χαος; Σε ποιο θεμα να γραψω την γνωμη μου οταν 5 μυνηματα πανω και 5 κατω ηταν σπαμ και 3 λαλουν και 2 χορευουν;
Και να πει κανεις οτι δεν μιλησα για ολο αυτο... Το εγραψα μεσα στο φορουμ με τροπο, το ειπα και στο ΣΥΜΟΦΕ το καλοκαιρι... Ολο ναι ναι ναι, και μετα ξανα χυμα στο κυμα, σπαμ, χαζομαρα και μπαχαλο.

Μπορει να το βρισκετε υπεροχο αυτο, ελευθερια, διασκεδαση, η δεν ξερω τι αλλο, αλλα εγω νοιωθω σαν να εχω φτιαξει ενα σπιτι με κοπο και να εχει γινει κεντρο διερχομενων που το χρησιμοποιουν ως σακο του μποξ "απλα για να ξεσκασουν βρε αδερφε".
Δεν ειπα ποτε να μην ειναι ΚΑΙ αυτο αλλα πλεον ειναι ΜΟΝΟ αυτο.
Και εμενα αυτο με πειραζει και με ποναει. Αλλα θα μου πειτε προβλημα μου και θα συμφωνησω.

Η πλειοψηφια μιλησε, και θελει ολο το σπαμ, τα παντα ελευθερα και να μην σβηνεται τιποτα.
Και δεν θα τα βαλω με την πλειοψηφια. Επεστρεψα ΟΛΑ μα ολα τα θεματα που ειχαν σβηστει στην κατηγορια Περι ανεμων και ειναι διαθεσιμα σε ολους ξανα. Κομπλε με ολα τα σπαμαρισματα κλπ.

Συνεχιστε οπως γουσταρετε. Μονο μην αναρωτιεστε που ειναι ο Νικος πλεον...
Θα συνεχισω να ειμαι εδω γιατι οσο σκουπιδαριο και να γινει θα το αγαπαω αυτο το φορουμ, αλλα να με συγχωρειτε αν δεν θα συμμετεχω στο αν ειδα την τσοντα της Τζουλιας, στο γιατι ειναι καλυτερο να ειμαι αντρας, η στα πιατα της ημερας...
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

9/12/2010, 3:55 pm
Μιας και αναφέρεσαι τόσο συγκεκριμένα σ'εμένα, οφείλω να απαντήσω.

Ταξιδευτής wrote:ο Σταθης ακομα θα βολοδερνε διωγμενος απο mybike και bikerspirit
Είσαι αστείος Νίκο. Άκου "βολόδερνα", και βρήκα στέγη στο VFRh, ε; Very Happy
Για την ιστορία: Ποτέ, κανένας δεν με έδιωξε από πουθενά. Στο mybike είμαι ακόμα μέλος αλλά δεν έχω κάτι να πω. Από το bikerspirit αυτοδιαγράφτηκα, μιας και είχα λογαριασμό admin και μπορούσα να το κάνω.
Η virtual στέγη μου είναι ένα κλειστό Club, όπου "βολοδέρνω" παρέα με τους φίλους μου.

Ταξιδευτής wrote:
-σε ευχαριστω αγαπητε Σταθη που με εβαλες στη θεση μου δειχνοντας σε ολους ποσο γελοιο ειναι να στησει καποιος ενα φορουμ.
Είναι τόσο γελοίο όμως, και είναι το ίδιο γελοίο να στίσεις και ένα σωστό φόρουμ, με 100$ την διετία για τον server.
Ποια είναι η ταπείνωσή σου λοιπόν; Το ότι το έμαθαν όλοι πόσο γελοίο είναι; Αν σ'ενδιέφερε ο κόσμος εδώ μέσα όπως υποστηρίζεις, θα το έλεγες μόνος σου, και θα ήσουν περήφανος για αυτό. Τότε μόνο θα έπειθες λέγοντας ότι το έκανες για όλους, και όχι μόνο για την προσωπική σου ματαιοδοξία.

Αυτά λοιπόν από εμένα. Καλή συνέχεια και πάντα όρθιος. Thumbsup
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

9/12/2010, 4:09 pm
Μιας και αναφέρθηκες και σε μένα...

Δε θα μπω στον κόπο να σου απαντήσω τίποτα. Γιατί δεν έχω να αποδείξω τίποτα σε κανέναν και ΙΔΙΩΣ σε σένα. Wink
Μου φτάνει μόνο που επέστρεψες τα θέματα και κατάλαβες ότι εσύ μπορεί να είχες φαντασιωθεί κάτι, όλοι οι άλλοι το βλέπουν διαφορετικά όμως και προσωπικά σ' ευχαριστώ που το σέβεσαι.

Α, μην ξεχάσω. Σου είμαι ευγνόμων που το ξεκίνησες όλο, γνώρισα τα άτομα που γνώρισα και έκανα τους φίλους που έκανα.
Το τι θα είχε γίνει αν ΔΕΝ το είχες ξεκινήσει όμως, αυτό άσε να το ξέρει κανένα μέντιουμ.

cheers
demon
demon
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-10
Mηνύματα : 434
Ηλικία : 60
Μοντέλο : VFR800FI-01

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

9/12/2010, 4:56 pm
Παιδιά, όπως πάντα η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Νομίζω πως είναι λάθος να μηδενίζουμε την προσπάθεια του Νίκου και αυτό το αποδεικνύει η παρουσία και η συμμετοχή όλων μας εδώ. Επίσης είναι λάθος να καταδικάζουμε γενικώς τα αστεία και τα σπαμ, που όπως είπατε είναι το αλατοπίπερο του φόρουμ. Ως ώριμοι άνθρωποι όμως, θα πρέπει να δείχνουμε και την ανάλογη αυτοσυγκράτηση. Εγώ το ξαναλέω, δεν έχω κανένα πρόβλημα με την τάξη και με τους κανόνες αν θέλετε. Ακόμα και το σβήσιμο κάποιων ποστ δε με πειράζει, γιατί πιστεύω πως δεν πρέπει να διεκδικούμε copyright για την ΑΝΑΜΕΤΑΔΟΣΗ πληροφοριών. Και επιμένω ότι, πρέπει να γίνεται κατά καιρούς κάποιο ξεκαθάρισμα από μη επίκαιρα ποστ κτλ. Πιστεύω επίσης, πως η πλειοψηφία (η σιωπηρή έστω), δεν εγκρίνει να γίνεται ο χαμός που περιγράφει πιο πάνω ο Νίκος. Αν θέλετε λοιπόν να έχει ΔΙΑΡΚΕΙΑ αυτό το forum και να μπαίνουμε και αύριο και μεθαύριο και να μπορούμε να βρούμε μια πληροφορία και να μην βλέπουμε ένα μπάχαλο, βάλτε όλοι λίγο νερό στο κρασί σας και ο καθένας με τον τρόπο του ας βοηθάει στην τακτοποίηση, γιατί είναι όλων μας το σπίτι/forum όπως επανειλλημένα έχετε πει. Πραγματικά-λίγο απόμακρα έστω- δεν βλέπω λόγο, για όλη αυτή την αντίδραση στον Ταξιδευτή. Εκτός αν αγνοώ κάτι
alextsouk
alextsouk
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 264
Ηλικία : 41
Μοντέλο : honda cbr 600rr
Κράνος : arai viper gt

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

9/12/2010, 4:57 pm
το "καφενειο" ηταν απλα μια παρομοιωση.....αυτο που προσπαθω να σου πω ειναι οτι οπως και σε ενα καφε λες τα παντα, ετσι και εδω να υπαρχει το μερος (για οποιον θελει) να γραφει και να διαβαζει ασχετα. απλα ειμαι της αποψης οτι οποιος δεν θελει να διαβασει ενα θεμα δεν το διαβαζει....και στο ξανα λεω, δες τα μηνυματα μου και θα δεις σε τι θεματα συμετεχω!
οπως και να χει εδω μεσα γνωρισα πολλα αξιολογα ατομα και μια ωραια παρεα. οποτε δεν βλεπω το λογο που πρεπει να γινει ολο αυτο
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

9/12/2010, 6:14 pm
postmankav wrote:
Πλακα με κανεις ρε.... εδω χασαμε περιουσια ολοκληρη... 720 post... Bash Bash Bash

Αααα, 720p, χάι ντεφινίτιον δλδ...

violin
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

9/12/2010, 6:21 pm
Velociraptor wrote:
postmankav wrote:
Πλακα με κανεις ρε.... εδω χασαμε περιουσια ολοκληρη... 720 post... Bash Bash Bash

Αααα, 720p, χάι ντεφινίτιον δλδ...

violin

Ρε δεν τον πετάμε έξω αυτόν; Σπαμάρει!!!! Razz Razz Razz Razz Razz
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-12-26
Mηνύματα : 1500
Ηλικία : 47
Μοντέλο : ΑFRICA TWIN 750
Κράνος : ΒANDIT ALIEN 2

ΘΑΡΡΕΙΝ ΣΩΖΕΙ.

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

9/12/2010, 8:21 pm
ιπαρχουν αρκετα μελι που μουκανει εντιποση γιατι δεν εχουν παρει θεση... δεν τους αφορα η παρεα?
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

9/12/2010, 8:30 pm
καλησπέρα σε όλους,

παρακολούθησα με μεγάλη προσοχή όλη την εξέλιξη και δε μίλησα ως τώρα επίτηδες. Ο λόγος ήταν ότι συμφωνώ σχεδόν με κάθε έναν από τους προλαλήσαντες περιλαμβανομένου και του Νίκου σε κάποια σημεία.

Επίσης να πω ότι παρακολουθώντας το θέμα ένοιωσα ένα πολύ πλούσιο κοκτέηλ συναισθημάτων που περιλάμβαναν σκέψεις όπως :

ε το λαλάκα
καλά τα λέει αυτός
ρε μπας και να μη ξαναπατήσω?
Θα του την πω κατάμουτρα τώρα
ρε ουστ
α ρε μαμιόλη
τι λε μωρή λινάτσα
και ένα σωρό άλλα

τελικά δεν έκανα τίποτα από τα παραπάνω και αυτή τη στιγμή νοιώθω μάγκας. Ο λόγος είναι ότι :

Είπαν όλοι τα εσώψυχα τους (μάλλον σχεδόν όλοι και σχεδόν όλα) και σιγά σιγά άρχισε να εμφανίζεται μια σύνθεση (εύχομαι να μη τη βλέπω μόνο εγώ).

Η σκληρή αλήθεια είναι ότι τα φόρουμ έχουν όντως σκληρούς κανόνες και συνήθως δε τους μελετάμε
Η γλυκιά αλήθεια είναι πως κανείς και ποτέ δε ξέφυγε με τρόπο βάρβαρο ή άκρως προσβλητικό (λεκτικά εννοώ- όντως κάποια σβησίματα προσέβαλαν μερικούς αλλά ευτυχώς αποκαταστάθηκαν).

Νομίζω πως οι adminomoderators πρέπει να κατανοήσουν και να δουν καθαρά ότι καθένας μας έχει μια προσωπικότητα στα 30 / 45 / 50 / άντε και 58 και θέλει ιδιαίτερη προσοχή πως θα του μιλήσεις και τι θα του πεις του άλλου.

Το γεγονός ότι έχουμε την περιοχή "περί ανέμων και υδάτων" για να μιλάμε όντως περί ανέμων με ανακουφίζει. Τον λόγο τον είπε ο Don και ο Φυσικός. Αλίμονο να έπρεπε να μας εμπνέει μόνο το μηχανάκι.

Θα ήθελα να παρακαλέσω όσους σκέφτηκαν μέσα τους η φωναχτά ότι δε θα έρχονται ή ότι δε θα συμμετέχουν να αναθεωρήσουν τη σκέψη / απόφαση τους. Ο λόγος είναι ότι μερικές φορές οι άνθρωποι τρώμε γκολ από τον ίδιο μας τον εαυτό. Από μια απόφαση σε βρασμό εμποδίζουμε στη συνέχεια τον εαυτό μας από το να πάρει ικανοποίηση από τη δραστηριότητα ή τους ανθρώπους που γουστάρει να κάνει παρέα.

Βαριέμαι να πω άλλα. Τόσα.




Tinder
Tinder
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-14
Mηνύματα : 1139
Ηλικία : 56
Μοντέλο : HONDA VFR 800 04' V-TEC ABS
Κράνος : SHOEI XR-1000

"once punk... always punk" μάλλον

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

9/12/2010, 9:06 pm
DoctorAbo wrote:καλησπέρα σε όλους,

παρακολούθησα με μεγάλη προσοχή όλη την εξέλιξη και δε μίλησα ως τώρα επίτηδες. Ο λόγος ήταν ότι συμφωνώ σχεδόν με κάθε έναν από τους προλαλήσαντες περιλαμβανομένου και του Νίκου σε κάποια σημεία.

Επίσης να πω ότι παρακολουθώντας το θέμα ένοιωσα ένα πολύ πλούσιο κοκτέηλ συναισθημάτων που περιλάμβαναν σκέψεις όπως :

ε το λαλάκα
καλά τα λέει αυτός
ρε μπας και να μη ξαναπατήσω?
Θα του την πω κατάμουτρα τώρα
ρε ουστ
α ρε μαμιόλη
τι λε μωρή λινάτσα
και ένα σωρό άλλα

τελικά δεν έκανα τίποτα από τα παραπάνω και αυτή τη στιγμή νοιώθω μάγκας. Ο λόγος είναι ότι :

Είπαν όλοι τα εσώψυχα τους (μάλλον σχεδόν όλοι και σχεδόν όλα) και σιγά σιγά άρχισε να εμφανίζεται μια σύνθεση (εύχομαι να μη τη βλέπω μόνο εγώ).

Η σκληρή αλήθεια είναι ότι τα φόρουμ έχουν όντως σκληρούς κανόνες και συνήθως δε τους μελετάμε
Η γλυκιά αλήθεια είναι πως κανείς και ποτέ δε ξέφυγε με τρόπο βάρβαρο ή άκρως προσβλητικό (λεκτικά εννοώ- όντως κάποια σβησίματα προσέβαλαν μερικούς αλλά ευτυχώς αποκαταστάθηκαν).

Νομίζω πως οι adminomoderators πρέπει να κατανοήσουν και να δουν καθαρά ότι καθένας μας έχει μια προσωπικότητα στα 30 / 45 / 50 / άντε και 58 και θέλει ιδιαίτερη προσοχή πως θα του μιλήσεις και τι θα του πεις του άλλου.

Το γεγονός ότι έχουμε την περιοχή "περί ανέμων και υδάτων" για να μιλάμε όντως περί ανέμων με ανακουφίζει. Τον λόγο τον είπε ο Don και ο Φυσικός. Αλίμονο να έπρεπε να μας εμπνέει μόνο το μηχανάκι.

Θα ήθελα να παρακαλέσω όσους σκέφτηκαν μέσα τους η φωναχτά ότι δε θα έρχονται ή ότι δε θα συμμετέχουν να αναθεωρήσουν τη σκέψη / απόφαση τους. Ο λόγος είναι ότι μερικές φορές οι άνθρωποι τρώμε γκολ από τον ίδιο μας τον εαυτό. Από μια απόφαση σε βρασμό εμποδίζουμε στη συνέχεια τον εαυτό μας από το να πάρει ικανοποίηση από τη δραστηριότητα ή τους ανθρώπους που γουστάρει να κάνει παρέα.

Βαριέμαι να πω άλλα. Τόσα.


Καλά, εμένα το αστέρι μου γιατί δεν ξανάρθε ? Think
Seelenheil
Seelenheil
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-12-08
Mηνύματα : 294
Ηλικία : 41
Μοντέλο : ST-1300 / 2004
Κράνος : Shark Skwal

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

9/12/2010, 9:09 pm
Πρέπει να ομολογήσω πως όλη αυτή η ιστορία είναι αρκετά ενδιαφέρουσα. Αν και το θέμα φαίνεται να έχει λήξει, ήθελα να πω πως εμένα δεν με ενοχλεί το spam που γίνεται εδώ μέσα και το βρήσκω πολύ διασκεδαστικό. Επίσης χαίρομαι που απ'οτι φαίνεται θα μείνει ως έχει το Forum, γιατί εδώ που έχω έρθει είναι όμορφο να μαθαίνω νέα και να σας ζω έστω κι έτσι γιατί δεν έχω την δυνατότητα να δω κανέναν σας από κοντά -πλην του Sieche που πρακτικά είναι σε άλλη χώρα κι αυτός!-.
Βέβαια όλες οι όμορφες σχέσεις θέλουν που και που τα καβγαδάκια τους έτσι για να γίνονται πιο πικάντικες!

Keep on Rocking!
nikos-ex victor
nikos-ex victor
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-02
Mηνύματα : 1880
Ηλικία : 49
Μοντέλο : VFR 800Α '08 & DR 250S '91
Κράνος : HJC, KABUTO

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

9/12/2010, 9:30 pm
Seelenheil wrote:Πρέπει να ομολογήσω πως όλη αυτή η ιστορία είναι αρκετά ενδιαφέρουσα. Αν και το θέμα φαίνεται να έχει λήξει, ήθελα να πω πως εμένα δεν με ενοχλεί το spam που γίνεται εδώ μέσα και το βρήσκω πολύ διασκεδαστικό. Επίσης χαίρομαι που απ'οτι φαίνεται θα μείνει ως έχει το Forum, γιατί εδώ που έχω έρθει είναι όμορφο να μαθαίνω νέα και να σας ζω έστω κι έτσι γιατί δεν έχω την δυνατότητα να δω κανέναν σας από κοντά -πλην του Sieche που πρακτικά είναι σε άλλη χώρα κι αυτός!-.
Βέβαια όλες οι όμορφες σχέσεις θέλουν που και που τα καβγαδάκια τους έτσι για να γίνονται πιο πικάντικες!

Keep on Rocking!


Rock Rock Rock Rock jaaaa spam ϋber alles!!!


(ότι αποφασίσει η πλειονότητα, άν γίνει δημοσκόπηση!)


Last edited by victor on 9/12/2010, 10:13 pm; edited 1 time in total
ΗΛΙΑΣ
ΗΛΙΑΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 1289
Ηλικία : 50
Μοντέλο : 2004.
Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

9/12/2010, 9:49 pm
I love you I love you αγαπη και υγεια να εχουμε , ολα ειναι σχετικα.οι δικοι μας ανθρωποι να ειναι καλα.... σας χαιρετω λοιπον. scooter
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

9/12/2010, 11:09 pm
Vvag wrote:
Velociraptor wrote:
postmankav wrote:
Πλακα με κανεις ρε.... εδω χασαμε περιουσια ολοκληρη... 720 post... Bash Bash Bash

Αααα, 720p, χάι ντεφινίτιον δλδ...

violin

Ρε δεν τον πετάμε έξω αυτόν; Σπαμάρει!!!! Razz Razz Razz Razz Razz

Ναι δικος μας ειναι!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Tinder
Tinder
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-14
Mηνύματα : 1139
Ηλικία : 56
Μοντέλο : HONDA VFR 800 04' V-TEC ABS
Κράνος : SHOEI XR-1000

"once punk... always punk" μάλλον

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

9/12/2010, 11:20 pm
Ταχυδρόμε φυσάει πολύ και η σημαία σου μπαίνει σε ξένες περιοχές ! Laughing
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

9/12/2010, 11:28 pm
οκ τωρα??
Tinder
Tinder
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-14
Mηνύματα : 1139
Ηλικία : 56
Μοντέλο : HONDA VFR 800 04' V-TEC ABS
Κράνος : SHOEI XR-1000

"once punk... always punk" μάλλον

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

9/12/2010, 11:32 pm
postmankav wrote:οκ τωρα??
:_hi:
tomakos
tomakos
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-26
Mηνύματα : 2098
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR μπιφτεκ του οκτώνε λέμε
Κράνος : shoei xr-1000, scorpion exo 1000

ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

9/12/2010, 11:35 pm
Ωρέ που ήσασταν στη συνάντηση για καφέ όπου θα συζητιόταν το θέμα αυτό; Τέλος πάντων.
Συμφωνώ με τον Νίκο στα εξής:
-Ναι να σβήσουν θέματα, τα οποία δεν είναι πλέον επίκαιρα και δεν χρειάζονται να υπάρχουν
-Να διαγράφονται τα αστειάκια της στιγμής όταν τελειώνει το χ θέμα (περισσότερο θα έλεγα αυτά που αφορούν τα τεχνικά) και να μένει καθαρό, χωρίς ενδιάμεσες πλακίτσες και μπούρδες , ώστε οποιοδήποτε το ξαναδιαβάσει να καταλάβει τι θέλει να πει ο ποιητής.
-Ναι το διαδικτυακό μέρος που συνομιλούμε θέλει κανόνες και ας μην αρέσει σε κανέναν, η επιβολή αυτών δεν είναι χούντα είναι δημοκρατία
- Ναι ο Νίκος το δημιούργησε αυτό το οποίο βρισκόμαστε και ανταλλάσουμε απόψεις και δεν κατάλαβα γιατί τον ψέγεται
Τα υπόλοιπα θέματα, μαγειρικής για παράδειγμα γιατί να σβηστεί , ή αυτά που αναφέρονται στην πολιτιστική κατάσταση της χώρας. Απλά πρέπει να υπάρχει ένα μέτρο σε όλα και να καθαρίζονται τα θέματα. Απλά πράγματα._
icex
icex
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 277
Ηλικία : 49
Μοντέλο : vfr 800 rc46 vfr 750 rc36
Κράνος : AGV TI TECH

http://www.icecubes.gr

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

9/12/2010, 11:37 pm
Καλησπερα και απο εμενα

σκεφτομουν πολυ να γραψω καποια πραγματα, μετα ελεγα αστο, μεχρι που ο Νικος εγραψε κατι που εμενα κατι μου εκανε.


Ταξιδευτής wrote:
, αλλα εγω νοιωθω σαν να εχω φτιαξει ενα σπιτι με κοπο και να εχει γινει κεντρο διερχομενων που το χρησιμοποιουν ως σακο του μποξ "απλα για να ξεσκασουν βρε αδερφε".

...

Φιλε Νικο απο 11/01/2009 που γραφτηκα στο forum δεν ειχα καταλαβει οτι ειμαι στο σπιτι σου. Η λεξη σπιτι για εμενα τουλαχιστον ειναι μεγαλη κουβεντα, που περιεχει πολλα.
Σε αυτο το<σπιτι> οπως το αποκαλεις (αλλος το λεει καφετερια και καλος το αποκαλει ετσι) βαλαμε νομιζω ολοι μας απο κατι,αλλος λιγα αλλος πολλα,αλλος σημαντικα αλλος λιγοτερο σημαντικα,αλλα ΟΛΟΙ ΜΑΣ κατι βαλαμε για να χτιστει και να φτασει σε αυτο το σημειο που
για εμενα ειναι πολυ καλο.

Ερχεσαι λοιπον μετα απο καιρο σαν καλος πολιτικος μηχανικος και λες .Δημητρη δεν μου αρεσει η πορτα που εβαλες την χαλαω .Βαγγελη δεν μου αρεσουν τα παραθυρα,τα χαλαω.Δεν ειναι ετσι πλεον.
Οταν εισαι ΚΥΡΙΟΣ του εργου οφειλης να εισαι εκει απο την αρχη,και να φτιαξεις αποια λαθοι απο την αρχη και οχι στη μεση.
Γνωμη μου ειναι οτι ειμαστε μεγαλα παιδια πλεον και μπορουμε να καταλαβουμε, αρκει να υπαρχει τροπος (δεν θελει κοπο.θελεο τροπο)
Κανεις δεν θελει τον αστυφυλακα.
Ειμαστε μια μεγαλη ωραια παρεα απο την οποια δεν περρισευει κανεις,αλλα η παρεα δεν ειναι μονο μοτοσυκλετα ,αυτη ειναι μονο η αφορμη,δεν γυρναμε εμεις γυρω απο τη μοτοσυκλετα αλλα η μοοσυκλετα γυρω απο εμας .

Θα ηθελα να πω πολλα ακομα ......

Roberto
Roberto
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-28
Mηνύματα : 1162
Ηλικία : 47
Μοντέλο : VFR 800 RC46 II Α5
Κράνος : Arai Quantum

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

10/12/2010, 1:30 am
Θα πω και εγώ τη γνώμη μου, πιο πολύ λόγω ιδιότητας. Μέχρι αυτή τη στιγμή δεν είχα εκφραστεί ποτέ σε διαμάχες ή διαφωνίες, όπως θα γνωρίζετε.

Το έχουμε κάνει λάστιχο το θέμα, ενώ δεν θα έπρεπε να πάρει τόση έκταση. Δεν πειράζει όμως, τουλάχιστο εκτονωθήκε.

Η χρυσή τομή είναι όντως κάπου στη μέση, όπως είπαν κάποιοι.
Θα ήταν ανούσιο να κάνουμε δημοψήφισμα για το καθαρισμό κάποιων θεμάτων. Καλύτερα να ανοιγόταν ένα θέμα και να καταλήγαμε στις όποιες αποφάσεις, για να αποφύγουμε να ενοχληθούν κάποια παιδιά. Εγώ τουλάχιστο δεν έχω καμμία τέτοια πρόθεση.

Όμως, πρέπει να αναγνωρίσουμε ότι το θέμα του αλόγιστου σπαμαρίσματος και καθαρισμού των θεμάτων είχε επισημανθεί από το Νίκο, και όχι μόνο όπως σωστά υπέδειξε ο Kilomeater, και δεν είχαμε δώσει την ανάλογη προσοχή, απλά το αφήσαμε να σκεπαστεί και να διαιωνίζεται μια κατάσταση η οποία δεν ήταν ελκυστική σε κάποιους. Αν λοιπόν είχαμε να πούμε κάτι, γιατί δεν το λέγαμε τόσο καιρό?

Δεν υπάρχει λόγος να χαλάμε τις καρδιές μας για αυτά τα θέματα. Φυσικά και θα συνεχίσουν οι πλάκες, και τα θέματα γενικού περιεχομένου, αλλά ειδικά τα τελευταία καλό θα είναι να ποστάρονται με μέτρο. Επίσης, ελπίζω ότι δεν διαφωνεί κανείς να καθαρίσουν χαβαλέδες σε ένα σημαντικό θέμα ή αυτούς που πλέον δεν τους διαβάζει κανείς. Ίσως να χρειαστεί να αλλάξουμε και τις κατηγορίες. Γενικά όμως καλό θα είναι να διατηρήσουμε ως κυρίαρχο προφίλ το θέμα της μοτοσυκλέτας. Ποιος δεν έχει ευχαριστηθεί τις ανακατασκευές του demon και του Velociraptor, τα ταξιδιωτικά και το πιο πρόσφατο θέμα με τις βαλβίδες από τον Gasoil?

Εν τέλει, σε πολλά συμφωνούμε, μπορούμε να συμφωνήσουμε στα υπόλοιπα και η ιστορία να συνεχιστεί σε ωραίο κλίμα, όπως ξεκίνησε.

Φυσικά η πάρεα έχει μεγαλώσει και θα μεγαλώσει ακόμη. Κλίκες, γούστα, και ban στα κεφάλια μας είναι λογικό να υπάρχουν.
Όμως αν πούμε να μαζευτούμε ή να κάνουμε κάτι από κοινού, θα έρθουν τόσοι πολλοί, που κάθε φορά μας προκαλεί έκπληξη.
Και εις άλλα λοιπόν, όπως συνηθίζουμε να γράφουμε μετά από βόλτα!
easy rider
easy rider
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-10-29
Mηνύματα : 880
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR 800 ABS 2005 το καλό το κόκκινο
Κράνος : full face (carbon bmw)

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

10/12/2010, 1:54 am
Νίκο το πας πολύ προσωπικά το θέμα και δεν ΚΑΝΕΙ !!

Για να μιλάς ΕΣΥ για κανόνες και ΟΡΟΥΣ ΧΡΗΣΗΣ του forum (και όχι φορα) πρέπει πρώτα απ' όλα να τους εφαρμόζεις ΕΣΥ ο ΙΔΙΟΣ και μετά εμείς οι υπόλοιποι !!
Δεν νομίζω να γράφει πουθενά στους ΚΑΝΟΝΕΣ του forum ότι μπορεί ο ΑDMIN ή ο οποιοσδήποτε χρήστης να προσβάλει και να ειρωνεύεται κάποιον άλλον ;; ΕΣΥ όμως το έκανες !! Τι παπαριά ήταν αυτή που έγραψες ;;; ΒΟΛΟΔΕΡΝΕ !!
Ωπα ρε φιλαράκι ποιος είσαι ;; τι είσαι ;; και μιλάς έτσι για κάποιον άλλων ;; Tι είναι ο άλλος ;; το παιδάκι που δεν το παίζουν και ψάχνει να βρει κάποιον να παίξει ;;
Το πρόβλημα σου δεν έχει ξεκινήσει από το καλοκαίρι όπως λες επανειλημμένα !! έχει ξεκινήσει πολύ πριν το καλοκαίρι !!
Μα καλά δεν αναρωτήθηκες ούτε μια φορά γιατί όταν ανέβαζες κάποιες εκδρομές δεν είχες συμμετοχές και ήσουν εσύ κ εσύ ;; ενώ σε άλλα αντίστοιχα post υπήρχαν συμμετοχές ;;
Αναρωτήθηκες ποτέ πως ένιωσε ο χ ψ ω που ανεβάζει κάποια εκδρομή και εσύ τελικά τους φτύνεις για να πας με άλλο forum γιατί πολύ απλά η εναλλακτική διαδρομή που είχες προτείνει πολύ απλά δεν έγινε ;;
Δεν θα μπω στον κόπο να σου βρω ΤΑ link γιατί μπορεί να έχουν σβηστεί και αυτά όπως είχε γίνει στο παρελθόν με κάποια άλλα link που είχες αντιπαράθεση με κάποιον ή και κάποιους !! και τα ΕΣΒΗΣΕΣ για το και καλά τα ‘’ξεχνάμε όλα ψωμί και αλάτι βρε αδελφέ’’.
Και στην τελική ‘αυτοαποκαλούσε ο ΚΥΡΗΣ του ΣΠΙΤΙΟΥ οπότε σαν ΚΥΡΗΣ ξέρεις πολύ καλύτερα από εμένα το που θα τα βρεις που είμαι ένα ταπεινό μέλος με κάποια αστεράκια !!
Και μιας που μιλάμε για αφεντικά σπιτιών και νοικοκυραίους οικιών να σε ρωτήσω κάτι ;; την εκδρομή που είχαμε κάνει στο Γαλαξίδι-Ιτέα-Λειβαδιά την θυμάσαι ;; Εκτιμώ πως ναι !!
Εμένα με θυμάσαι τον Θωμά τον θυμάσαι ;; ήταν η πρώτη μας εκδρομή μαζί σας !!
Σαν καλός οικοδεσπότης που είσαι δεν θα έπρεπε στο τέλος της εκδρομής να μείνεις για 2-3 λεπτά στο πλάι της εθνικής όπως είχε κάνει ο Βαγγέλης με την Φωτούλα και ο Seelenheil με την κοπελιά του να χαιρετήσεις-καληνυχτίσεις τα 2 καινούρια μέλη αφού τελείωσε η εκδρομή ;;
Εγώ ‘’φιλαράκι’’ όταν πάω μοτο βόλτα στο νησί με την παρέα που γνωριζόμαστε 3 χρόνια πάντα στο τέλος της βόλτας σταματάμε και χαιρετιόμαστε !!
Είχαμε κάνει μια μικρή κουβέντα στη ΣΥΜΟΦΕ(αν θυμάσαι) σχετικά με το ότι έχουμε και άλλες μοτο στο forum πέρα από το VFR και σου είχα πει ότι σε 1 forum δεν μπορείς να έχεις χρήστες μόνο με VFR επειδή λέγετε VFR HELLAS CLUB ναι καταλαβαίνω πως αυτή ήταν η αρχική ιδέα αλλά στην πράξη δεν γίνετε το βλέπεις !! έτσι και τώρα σου ξαναλέω πως δεν μπορείς να έχεις γύρω σου ανθρώπους που να μιλανε και να ενδιαφέρονται μόνο για λάδια φίλτρα βίδες παξιμάδια !! υπάρχουν και άλλα πράγματα εκεί έξω !!
Πίστεψε με πως αν δεν είχαμε και αυτά τα άλλα πράγματα να ασχοληθούμε το forum θα βάλτωνε και ίσως κατέβαζε διακόπτες κάποια στιγμή !! Δεν νομίζω να θες ή να ήθελες κάτι τέτοιο ;;
Ειλικρινά σκεφτόμουνα πολύ να γράψω γιατί δεν σας κρύβω πως η όλη ιστορία με έχει χαλάσει αρκετά θα έλεγα !!

Ότι σου έγραψα είναι σκέψεις μου-παρατηρήσεις μου !!
Πάρτες όπως θες !!!!!!
konstantinosv4
konstantinosv4
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-07-14
Mηνύματα : 315
Ηλικία : 46
Μοντέλο : honda v-tec
Κράνος : x-lite 801

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 3 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

10/12/2010, 2:58 am
Καταρχας Βαγγελη που ρωτουσες με υφος "μα καλα, ποιος ειναι αυτος", εγω ειμαι αυτος που εφτιαξα αυτη την ολη ιστορια. Αν δεν το ειχα ξεκινησει ολο αυτο τοτε εσυ ακομα θα εψαχνες παρεες να πας καμια βολτα, κανεις δεν θα ειχε γνωρισει κανεναν,



επειδή νίκο το ίδιο είχες πεί κ σε εμένα κ μάλιστα με το ίδιο υφάκι μόνο κ μόνο για αυτά τα λόγια σου κ με τον τρόπο που τα εννοείς απο σήμερα θα ήθελα παρακαλώ να διαγραφώ πλήρως απο το forum ΣΟΥ.
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum