Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

+36
Armenis
dirty
konstantinosv4
easy rider
icex
Seelenheil
DoctorAbo
Φυσαλίδα
alextsouk
kortomalteze
tomakos
DENTOCOP
Tinder
chr1s_86
gabadoo
ΑΦΡΙΚΑΝΟΣ
Fanrider
ΗΛΙΑΣ
SCORPIOS
da_beazt
Them1s xXx
Roberto
Epivainousa
stef64
Ο φυσικός
Caracal
gasoil
demon
nikos-ex victor
apostat
Vvag
Παναγιώτης Κ.
Postman
KiloMeater
Don John
Ταξιδευτής
40 posters
Go down
Epivainousa
Epivainousa
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 1033
Ηλικία : 61
Μοντέλο : Των φιλων μου!
Κράνος : Καμία επιλογή

Angel ( 90% )

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

10/12/2010, 7:59 am
Roberto_Diavolo wrote:

Η χρυσή τομή είναι όντως κάπου στη μέση, όπως είπαν κάποιοι.

Ξέρω ότι με την παρακάτω θέση μου ( ως φιλοξενούμενη πάντα-αρμένικη βίζιτα) θα εισάγω καινά δαιμόνια, αλλά νομίζω ότι οι παραδοχές είναι πανθομολογούμενα δύο:'
ναι,ο Ταξιδευτής το άνοιξε και το έχτισε ,και,
ΝΑΙ,η ψυχή αυτού του φόρουμ είσαστε / είμαστε όλοι/ες εμείς που το ζούμε,το γεμίζουμε ,το αγαπάμε.

Με βάση τα παραπάνω ,μήπως είναι δίκαιο να συνεισφέρουμε ΚΑΙ οικονομικά ???

Δεν μιλάω για "συνδρομή" αλλά συμμετοχή, όσων έχουν αυτή τη δυνατότητα, στα έξοδα (εφάπαξ κόστος ???), τα οποία, εξ όσων γνωρίζω, επιβαρύνεται εξ ολοκλήρου ο Ταξιδευτής . ( αν κάνω λάθος,διορθώστε με, αλλά η πρότασή μου παραμένει )
ΗΛΙΑΣ
ΗΛΙΑΣ
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 1289
Ηλικία : 50
Μοντέλο : 2004.
Κράνος : Καμία επιλογή

ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΓΑΜΩ

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

10/12/2010, 8:45 am
Epivainousa wrote:
Roberto_Diavolo wrote:

Η χρυσή τομή είναι όντως κάπου στη μέση, όπως είπαν κάποιοι.

Ξέρω ότι με την παρακάτω θέση μου ( ως φιλοξενούμενη πάντα-αρμένικη βίζιτα) θα εισάγω καινά δαιμόνια, αλλά νομίζω ότι οι παραδοχές είναι πανθομολογούμενα δύο:'
ναι,ο Ταξιδευτής το άνοιξε και το έχτισε ,και,
ΝΑΙ,η ψυχή αυτού του φόρουμ είσαστε / είμαστε όλοι/ες εμείς που το ζούμε,το γεμίζουμε ,το αγαπάμε.

Με βάση τα παραπάνω ,μήπως είναι δίκαιο να συνεισφέρουμε ΚΑΙ οικονομικά ???

Δεν μιλάω για "συνδρομή" αλλά συμμετοχή, όσων έχουν αυτή τη δυνατότητα, στα έξοδα (εφάπαξ κόστος ???), τα οποία, εξ όσων γνωρίζω, επιβαρύνεται εξ ολοκλήρου ο Ταξιδευτής . ( αν κάνω λάθος,διορθώστε με, αλλά η πρότασή μου παραμένει )
..... Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup Thumbsup
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

10/12/2010, 9:01 am
Epivainousa wrote:
Με βάση τα παραπάνω ,μήπως είναι δίκαιο να συνεισφέρουμε ΚΑΙ οικονομικά ???

Ναι, ας μας πει ο Νίκος πρώτα πόσο κοστίζει ένα φόρουμ στο forumotion. Very Happy

(Δες σας το λέω εγώ, μην νοιώσει πάλι ταπεινωμένος και κάνει τίποτα κουτό)
dirty
dirty
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-29
Mηνύματα : 1985
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750 96-xr 400r 96 -scott voltage yz3 2003
Κράνος : shoei xr1000

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

10/12/2010, 9:59 am
konstantinosv4 wrote:Καταρχας Βαγγελη που ρωτουσες με υφος "μα καλα, ποιος ειναι αυτος", εγω ειμαι αυτος που εφτιαξα αυτη την ολη ιστορια. Αν δεν το ειχα ξεκινησει ολο αυτο τοτε εσυ ακομα θα εψαχνες παρεες να πας καμια βολτα, κανεις δεν θα ειχε γνωρισει κανεναν,



επειδή νίκο το ίδιο είχες πεί κ σε εμένα κ μάλιστα με το ίδιο υφάκι μόνο κ μόνο για αυτά τα λόγια σου κ με τον τρόπο που τα εννοείς απο σήμερα θα ήθελα παρακαλώ να διαγραφώ πλήρως απο το forum ΣΟΥ.
Κωστα καλυτερα να μην διαγραφεις ,δεν αξιζει να το κανεις για κανεναν αυτο πιστευω οτι εισαι πολυ καλη παρεα και δεν θα ηθελα να χασω ατομα τα οποια μου αρεσει να επικοινωνω εδω μεσα και εκτιμω.
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

10/12/2010, 10:52 am
Να πω κι εγω???

Κατά την γνώμη μου αυτό που ενόχλησε τους περισσότερους ήταν το....νταηλίκι με το οποίο έγιναν οι διαγραφές των θεμάτων και όχι οι διαγραφές αυτές καθ'αυτές.( Δεν χάσαμε πολλά-εκτος απο τον postman και την περιουσία του Razz ) . Καθώς και το στύλ που δικαιολογήθηκαν αυτές.Δεν άρεσαν σε΄ΕΜΕΝΑ τα σπαμ,ΔΙΚΟ ΜΟΥ είναι το φόρουμ,έτσι θέλω ΕΓΩ κτλ.

Βέβαια κι εγω κουράζομαι καμιά φορά με τα απανωτά σπαμ των postman-Vvag-Φυσικού-Dento, σε όλόυς τους δυνατούς συνδυασμούς,αλλά δεν σας κρύβω ότι ήταν απο τα πράγματα που με κράτησαν ζεστό στο να παραμείνω στην παρέα,μετά τα πρώτα-ευγενικά,φυσιολογικά-καλωσορίσματα.

Το φόρουμ είναι μια μικρογραφία της κοινωνίας μας,με την έννοια ότι υπάρχουν κάθε λογής χαρακτήρες εδω μέσα.
(Μόνο τσουλάκια δεν έχουμε γμτ την ατυχία μου Razz )
Οπότε χαλαρά και όλα θα είναι καλά.
tomakos
tomakos
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-26
Mηνύματα : 2098
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR μπιφτεκ του οκτώνε λέμε
Κράνος : shoei xr-1000, scorpion exo 1000

ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

10/12/2010, 11:07 am
Ρε ΄σεις μην τρελαθούμε τι διαγραφές και πράσινα άλογα γράφετε, όποια παρεξήγηση υπάρχει μπορεί να λυιθεί κατά ιδίαν με συζήτηση, όλοι είμαστε χρήσιμοι σε αύτην τη διαδυκτιακή παρέα, μη παίρνεται αποφάσεις εν θερμό, ηρεμήστε, άμα πια Mad Very Happy Smile
Armenis
Armenis
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-28
Mηνύματα : 613
Ηλικία : 36
Μοντέλο : VFR 1200F '13
Κράνος : Shoei XR-1100

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

10/12/2010, 1:52 pm
θα πω κι εγω την αποψη μου μιας κι εχω αναλογη εμπειρια απο το φορουμ με τα σκουτερ που ημουν...

στο Scooter club λοιπον ειχα μπει σε μια περιοδο που ηταν ολα σχετικα χαλαρα... εδεσα με καποια παιδια απο την πατρα που καναμε χαβαλε στο φορουμ (χωρις να προσβαλουμε και να υπερβαλουμε) και γνωριστηκα με τα παιδια και πολλους αλλους μεσα σε εκεινο το φορουμ και δεσαμε πολυ σαν παρεα... καναμε απιστευτες εκδρομες περνουσαμε φοβερα κλπ... κι ολα αυτα με ενα σκουτερ...

μεχρι που καποια μερα καποιοι που δεν συμμετειχαν σ αυτη την παρεα ενοχληθηκαν!;!;! και αρχισαν να μας κρινουν και να μας διαγραφουν ποστ... εγιναν απιστευτες συζητησεις (εντονες πολλες φορες) οι οποιες πεσαν στο κενο... τα ποστ διαγραφηκαν, το καλο κλιμα μεσα στο φορουμ χαλασε κι η παρεα εσπασε σιγα σιγα... γιατι αυτο που καναμε ηταν να συνδυαζουμε το χομπυ μας (εκδρομες με σκουτερ) με την καλη παρεα και το δεσιμο που δημιουργηθηκε...

η παρεα χαλασε ολοκληρωτικα και πλεον χαθηκαμε εντελως... γιατι; γιατι ΞΕΝΕΡΩΣΑΜΕ...!

το φορουμ δεν ειναι μεσο να βγαλεις χρηματα ουτε να παρταθετεις μονο τεχνικες αποψεις... ειναι μια δημοσια συζητηση... ειναι ενα μερος οπου ανθρωποι με κοινα ενδιαφεροντα θα μιλησουν για το χομπυ τους αλλα οταν οι σχεσεις γινουν πιο κοντινες κ δυνατες ειναι ενα μερος οπου αυτοι οι ανθρωποι θα πουν και την μαλακια τους... γτ ειμαστε ανθρωποι με συναισθηματα και οχι κομπιουτερ κ ρομποτ που θα πουν θελω να γραψω οτι εχω προβλημα με τον ανορθωτη οποτε θα μπω στο φορουμ θα μου λυσουν την απορια κ θα το κλεισω...

οταν αρχισα να γραφω και εγραφα για τις πρωτες μου εντυπωσεις με το μηχανακι χαρηκα που εβλεπα ενα καλο κλιμα στο φορουμ και ο χαβαλες που γινοταν με τραβηξε και με ωθησε να ασχοληθω περισσοτερο με τα παιδια εδω μεσα (γι αυτο ακολουθησα σε εκδρομες κλπ.. αλλιως θα πηγαινα με αλλους φιλους μου...).

ο χαβαλες και το θετικο κλιμα που υπαρχει εδω μεσα δεν αξιζει να χαλασει αν καποιος εχει την εντυπωση οτι οταν μπαινει ενα νεο μελος θα βλεπει αυτη την κατασταση και θα φευγει... αλλωστε οι μηχανοβιοι εχουμε μια τρελα στο κεφαλι μας και αυτη ειναι πακετο με τα θεματα της μηχανης μας... οποτε σπανια θα ενοχληθει καποιος απο αυτη την κατασταση... κι αν ενοχληθει δεν τον θελουμε... γτ ειμαστε ανθρωποι κι οχι πληροφοριοδοτες...

αν δεν υπαρχει θεμα χωρου δεν πιστευω οτι υπαρχει λογος για διαγραφες και καθαρισμα κατα βουληση των μοντς... το τι λενε 3 ατομα που κανουν μεταξυ τους πλακα δεν μπορει να το καταλαβουν ολοι... αλλα αυτοι οι 3 περνανε καλα... και αν ξενερωσουνε 3 - 3 θα χαλασει σιγα σιγα ολο το κλιμα στο φορουμ και θα κλεισει το μαγαζι...

πχ ανοιξαμε ποστ για μπυρα εδω οι βορειοι... εκανα χαβαλε με την τανια οτι και καλα δεν την θελω στην παρεα... καναμε πλακα... φαινοταν αυτο.... οταν το δει καποιος θα πει αυτοι εκει ειναι δεμενοι κ συμπαθιουνται... οποτε θα του αρεσει και θα ακολουθησει... ετσι δημιουργουνται τοπικα παρεακια που σεμια πανελληνια σμιγουνε και γινονται μεγαλη παρεα...

και φυσικα το δεσιμο οφειλεται στο ΣΠΑΜΑΡΙΣΜΑ... κι οχι στο οτι με βοηθησαν 5 παιδια να βρω το μανιουαλ για τις βασεις των πλαινων βαλιτσων...

αξιζει να σημειωσω οτι με το σκουτερ κλαμπ οταν ολα ηταν καλα πηγαιναμε καθε ΣΚ εκδρομη... μετα πηγανε 4-5 εκδρομες το χρονο...
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

10/12/2010, 4:27 pm
Armenis wrote:και φυσικα το δεσιμο οφειλεται στο ΣΠΑΜΑΡΙΣΜΑ... κι οχι στο οτι με βοηθησαν 5 παιδια να βρω το μανιουαλ για τις βασεις των πλαινων βαλιτσων...

Έτσι είσαι εεεε... σιγά μη σου ξαναπώ τίποτα για τίς βαλίτσες ρε... λέγκο έπαιζες; Ε, βάλε φαντασία και θα τις βάλεις!!!!! naaa naaa naaa naaa lol! lol!

Thumbsup Thumbsup Thumbsup
Armenis
Armenis
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-28
Mηνύματα : 613
Ηλικία : 36
Μοντέλο : VFR 1200F '13
Κράνος : Shoei XR-1100

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

10/12/2010, 4:41 pm
BAN τον Βαγγελη ΤΩΡΑ! Razz
stef64
stef64
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-26
Mηνύματα : 411
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 1200F
Κράνος : SHOEI XR 1100

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

10/12/2010, 4:56 pm
Armenis wrote:BAN τον Βαγγελη ΤΩΡΑ! Razz


Δεν γινεται σημερα ειναι εορταζων !!!!
Armenis
Armenis
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-28
Mηνύματα : 613
Ηλικία : 36
Μοντέλο : VFR 1200F '13
Κράνος : Shoei XR-1100

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

10/12/2010, 5:00 pm
stef64 wrote:
Armenis wrote:BAN τον Βαγγελη ΤΩΡΑ! Razz


Δεν γινεται σημερα ειναι εορταζων !!!!

ε για δωρο ντε...

σε μας Cake

θα το εγραφα με πιο μικρα αλλα δεν ξερω αν θα το εβγαζες στεφανε... σε ειδα χτες ζοριζοσουνα! lol! lol! cheers Bash
stef64
stef64
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-06-26
Mηνύματα : 411
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 1200F
Κράνος : SHOEI XR 1100

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

10/12/2010, 5:04 pm
Armenis wrote:
stef64 wrote:
Armenis wrote:BAN τον Βαγγελη ΤΩΡΑ! Razz


Δεν γινεται σημερα ειναι εορταζων !!!!

ε για δωρο ντε...

σε μας Cake

θα το εγραφα με πιο μικρα αλλα δεν ξερω αν θα το εβγαζες στεφανε... σε ειδα χτες ζοριζοσουνα! lol! lol! cheers Bash

Τι εγραψες " χε σε μας" Cake ?? δεν τα βγαζω ρε γμτ !!
Armenis
Armenis
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-28
Mηνύματα : 613
Ηλικία : 36
Μοντέλο : VFR 1200F '13
Κράνος : Shoei XR-1100

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

10/12/2010, 5:05 pm
χαχαχα Razz
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

10/12/2010, 9:03 pm
αααα και παρεπιπτοντως και παρα του οτι.....................


Ταξιδευτής wrote:
Η πλειοψηφια μιλησε, και θελει ολο το σπαμ, τα παντα ελευθερα και να μην σβηνεται τιποτα.
Και δεν θα τα βαλω με την πλειοψηφια. Επεστρεψα ΟΛΑ μα ολα τα θεματα που ειχαν σβηστει στην κατηγορια Περι ανεμων και ειναι διαθεσιμα σε ολους ξανα. Κομπλε με ολα τα σπαμαρισματα κλπ.


εως και αυτη την στιγμη ΔΕΝ εχει "επιστραφει" ΤΙΠΟΤΑ Suspect Suspect

κανω καποιο λαθος??? Whistle Whistle

Epivainousa
Epivainousa
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 1033
Ηλικία : 61
Μοντέλο : Των φιλων μου!
Κράνος : Καμία επιλογή

Angel ( 90% )

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

10/12/2010, 9:27 pm
Don John wrote:αααα και παρεπιπτοντως και παρα του οτι.....................


Ταξιδευτής wrote:
Η πλειοψηφια μιλησε, και θελει ολο το σπαμ, τα παντα ελευθερα και να μην σβηνεται τιποτα.
Και δεν θα τα βαλω με την πλειοψηφια. Επεστρεψα ΟΛΑ μα ολα τα θεματα που ειχαν σβηστει στην κατηγορια Περι ανεμων και ειναι διαθεσιμα σε ολους ξανα. Κομπλε με ολα τα σπαμαρισματα κλπ.


εως και αυτη την στιγμη ΔΕΝ εχει "επιστραφει" ΤΙΠΟΤΑ Suspect Suspect

κανω καποιο λαθος??? Whistle Whistle


εμενα εξακολουθουν να λειπουν περιπου 200 ποστς...συνηθως γραφω κατι και δεν ειναι μονο χαμογελακια, αλλα σιγουρα δεν εχω συνεισφερει καθολου σε τεχνικα θεματα , παρα μονο σε κοινωνικα,πολιτικα,πολιτισμικα....
οποτε,σιγουρα δεν ηταν "χρησιμα" η απολυτα εντος (μοτοσυκλετιστικου) θεματος (με εξαιρεση ενα-δυο πχ το οτι μαζευαν μηχανακια στην λεωφορο αλεξανδρας κλπ)...

gasoil
gasoil
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-06
Mηνύματα : 252
Ηλικία : 60
Μοντέλο : VFR 03 VTEC ABS
Κράνος : Καμία επιλογή

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

10/12/2010, 10:02 pm
Υπάρχουν για μένα δύο προσεγγίσεις αφού το φόρουμ ανήκει σε κάποιον και δεν υπάρχει δημοκρατία και σβήνει οτι δεν του αρέσει.
α. γουστάρω την παρέα και στο τέλος λέω δεν γαμιέται.
β. μαζεύω τα κουβαδάκια μου και πάω σε άλλη παραλία.
Εχω τρείς φορές αρπαχτεί μαζί σου και για μην σε μπερδεύω σου λέω μόνο δυο λέξεις.
Μην σβήνεις
Ψάχνω στα post να βρω φωτό από την μηχανή μου με τα πλαστικά να δείξω στον κορτομαλτέζε στο διπλανο ποστ και τα εχεις σβήσει.
Θα κρατηθώ και δεν θα σε βρίσω.
Αλλά εγώ δεν σε ανέχομαι άλλο.
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

11/12/2010, 6:24 pm
gasoil wrote:
Ψάχνω στα post να βρω φωτό από την μηχανή μου με τα πλαστικά να δείξω στον κορτομαλτέζε στο διπλανο ποστ και τα εχεις σβήσει.

Πρωτον κυριε μου, το θεμα δεν ηταν σχετικο με το ΜΟΤΟφορουμ, δευτερον δεν ειχε πολλες απαντησεις συμμετοχες (2-3 σελιδες απο οτι θυμαμαι), τριτον ηταν "πολυ παλιο".......

αα και ναι μεν ηταν η μηχανη σου αλλα ηταν post μου Wink

Ρωτας γιατι δεν το βρισκεις? Μα σου απαντησα Razz
Dimitrisk12
Dimitrisk12
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-09-22
Mηνύματα : 246
Ηλικία : 41
Μοντέλο : VFR 800 VTEC, PCX 125
Κράνος : SHOEI MULTITECH, X-LITE X 801 RR

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

11/12/2010, 7:43 pm
Κι εγώ σαν καινούριο και όχι πολύ ενεργό μέλος έχω να πω το εξής:

Όταν μου πούλησε το VFR ο Κωνσταντίνος, εκτός από τις βαλίτσες τα θερμαινόμενα γκριπ και το αφόρετο πίσω αμορτισέρ της WP (...ζήλια ψώρα...), σαν extra μου προσέφερε και μια δωρεάν εφόρου ζωής συμμετοχή στο φόρουμ. Και μάλιστα μου υπερτόνισε το γεγονός ότι είναι πολύ καλή φάση η παρέα που γίνεται και πάνω απ' όλα ΤΑ ΑΤΟΜΑ που το απαρτίζουν. Με προέτρεψε άμεσα να γραφτώ το φορουμ και να έρχομαι στη ΣΥΜΟΦΕ (ναι ναι αυτός ο άνθρωπος που αυτή την στιγμή ζητάει να διαγραφεί πάραυτα.....). Ευτυχώς το έκανα με ό,τι αυτό συνεπάγεται με το πως βλέπω από τότε το θέμα μοτοσυκλέτα εν γένει.....

Η φάση της ΣΥΜΟΦΕ είναι άλλο καπέλο (πολύ καλό πάντα...). Σχετικά με το φόρουμ όμως, παρόλο που δεν γράφω συχνά και δεν σπαμάρω ποτέ, θεωρώ ότι όντως ξεχωρίζει από άλλα φόρα στο ότι είναι μια παρέα με ωραίο κλίμα, ευχάριστη παρεΐστικη διάθεση και όρεξη για προσφορά, στο σημείο κάποιος που δεν ξέρει, να λέει "μα καλά αυτοί που την βρίσκουν την ώρα και γράφουν συνέχεια", παρόλο που ο χρόνος είναι πολύτιμος για όλους. Και αυτό είναι κάτι για το οποίο ο Νίκος πρέπει να αισθάνεται περήφανος, γιατί το φόρουμ ΤΟΥ έγινε κάτι πολύ πετυχημένο. Σ' αυτό συνέβαλαν όλοι, όμως....

Σχετικά με τα polls, θα έλεγα ότι είναι περιττά, μιας που από αυτό το post, το οποίο είναι γεμάτο spam, η επικρατούσα άποψη είναι κάτι παραπάνω από εμφανής.... Όσο για τις διαγραφές, θα αναγκαστώ να διαφωνήσω γιατί προφανώς θίγει κάποιους. Τέλος για την επέκταση των θεμάτων, θεωρώ ότι είναι θεμιτή αλλά με κάποιο συμμάζεμα. Για αυτό άλλωστε υπάρχουν και οι κατηγοριοποιήσεις στα θέματα του φόρουμ.

Εν κατακλείδι, θεωρώ ότι τίποτα δεν γίνεται μέχρι στιγμής λάθος και δεν θα πρέπει να αλλάξει κάτι για να μην αλλοιωθεί αυτός ο όμορφος χαρακτήρας του φόρουμ.

N.V.8
N.V.8
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 486
Ηλικία : 43
Μοντέλο : KTM 950 ADVENTURE LC8
Κράνος : Arai tour x3

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

13/12/2010, 1:56 pm
Θα πώ αυτά που αισθάνομαι....

Μπερδεμένος,στενάχωρος....γενικά οτι βρίσκομαι σε μια "εμπόλεμη ζώνη"!!!

Είμαι "φλωράκι"ακόμα στο φόρουμ και δεν μπορώ να εκφράσω γνώμη για τον καθένα
μέσα σε αυτό το "σπίτι", "καφενείο" ή όπως αλλιώς το παρουσιάζουμε. Λογικό είναι να έχω δέσει παραπάνω με κάποιους, κυρίως με ΚV4,John Bravo,φυσικό,Vvag,Doctor abo,Afrikano,nikh,mak,DimitrisK12,pos,Paneas,ο φαγάς μάλλον θα με πάρει στο μαγαζί του,*Roberto,*aggevi..(τελικά είναι πολλοί)

Αυτό που ξέρω είναι οτι η ΠΑΡΕΑ αυτή υπάρχει επειδή έχουμε τον ίδιο τρόπο σκέψης κυρίως στο θέμα "ΒΟΛΤΑ" όπως και σε μερικά άλλα που αξίζει να τα συζητάμε,να κάνουμε πλάκα,να διαφωνούμε.Δεν γίνεται να συμφωνούμε σε όλα!Καλοί οι κανόνες και πρέπει να υπάρχουν,αλλα έτσι γνωριζόμαστε.Έτσι μας γουστάρουμε!Έτσι γίνονται οι ΠΑΡΕΕΣ!!!Δεν με νοιάζει ποιανου είναι!Στις ΠΑΡΕΕΣ δεν υπάρχουν "αφεντικά"!Όλων μας είναι!!! Εμείς το κρατάμε! Όλοι μας!
Ξέρω επίσης οτι ναι μεν ο ΚV4 με σύστησε και τον ευχαριστώ υπερβολικά πολυ αλλα οι προαναφερόμενοι και μή ήταν οι αιτία που έμεινα σε αυτή την ΠΑΡΕΑ.
Ο καθένας λοιπόν, είτε παλιός είτε νέος,όλοι μαζι όμως έχουμε βάλει το "λιθαράκι "μας που λέμε, για να κρατήσει αυτο το φόρουμ τον χαρακτήρα του. Είναι κρίμα κατα την γνώμη μου να ξενερώνουμε για "προβλήματα"που μπορούμε να λύσουμε αρκεί βέβαια να υπάρχει θέληση για συζήτηση.
Μάλλον ο καθένας έχει το δίκιο του απ όσα διάβασα, σίγουρα είναι θέματα-προβλήματα που έχουν και την λύση τους.

ΥΓ. Είστε η ΠΑΡΕΑ που μου έλειπε!

Φιλικά
Νίκος VFR 800 (N.V.8)

* τους 2 τελευταιους τους προσθεσα μετα επειδη γινανε mod και θελω να τους εχω
απο κοντα lol! lol! lol!

Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

13/12/2010, 3:32 pm
Ειχα πει στον εαυτο μου οτι δεν θα ξαναεγραφα στο φορουμ αλλα το κανω γιατι θελω να ξεκαθαρισω κατι που λογικο ειναι να μην γνωριζετε.
Για ενδεχομενα σβησιματα ΚΑΤΟΠΙΝ του σιγυρισματος ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΧΕΣΗ.

Οταν σβηνεται ενα θεμα ΔΕΝ σβηνεται πληρως αλλα μπαινει σε μια κρυφη κατηγορια που λεγεται Recycle Bin και που προσβαση εχουν οι moderators/admin.

Οτι μα ΟΤΙ θεματα υπηρχαν εκει μεσα μετα το σβησιμο που ειχα κανει τα επανεφερα. Αυτη τη στιγμη η κατηγορια recycle bin ειναι αδεια απο μυνηματα -οι μοντ μπορουν να σας βεβαιωσουν το αληθες των λογων μου.

Αν υπαρχουν θεματα σβησμενα (οπως αυτο του Kilomeater) που δεν επανηλθαν φοβαμαι οτι ειναι γιατι για καποιο λογο το συστημα ΔΕΝ τα μετακινησε σε αυτη την κατηγορια αλλα τα εσβησε απευθειας. Το λογο ΔΕΝ τον γνωριζω αλλα αυτη ειναι η αληθεια.
ΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΒΗΣΕΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ. Εδω επανεφερα αλλα και αλλα, αυτο γιατι να μην επανελθει;;

Επισης ισως προσεξατε οτι στα στοιχεια μου πλεον αναφερει "Μελος". ΕΒΓΑΛΑ τον εαυτο μου απο την Ομαδα των Administrators και εδωσα πληρη δικαιωματα στα 2 παιδια, τον Αγγελο και τον Πανο ωστε να μπορουν να κανουν οτι θα μπορουσα να κανω και εγω.
Με απλα λογια ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΣΒΗΣΩ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΠΛΕΟΝ ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΔΙΚΩΝ ΜΟΥ.

* Να σημειωθει οτι εχω ΑΚΟΜΑ τη δυνατοτητα να επεμβω/διορθωσω πραγματα που απτονται των τεχνικων του forum (εμφανιση/σχεδιασμος κλπ) μεσω ενος control panel του forumotion, στο οποιο ΔΕΝ μπορω να μην ειμαι admin. Ομως οσον αφορα το forum ειμαι πλεον απλο μελος οπως ολοι.

Αυτο ειναι και το τελευταιο μηνυμα που γραφω εδω μεσα, ισως για πολυ καιρο ισως και για παντα, ισως και να σβησω ενα ενα ολα μου τα μυνηματα. Δεν ξερω. Αυτο που ξερω ειναι οτι καποιοι που θεωρουσα φιλοι βρηκαν ευκαιρια να μου επιτεθουν αισχρα και με τετοιους ανθρωπους δεν θελω να εχω καμια σχεση και εφοσων βρισκονται εδω μεσα εγω περισσευω.
Απλα ηθελα να γραψω τα παραπανω γιατι ειδα πολλους καλοθελητες να βρισκουν την ευκαιρια να με θιξουν και να μου την πουν οτι συνεχιζω να σβηνω μηνυματα/θεματα, κατι που ΔΕΝ ισχυει. Το φορουμ ειναι ολο δικο σας. Καντε το οτι γουσταρετε.
gabadoo
gabadoo
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-25
Mηνύματα : 1311
Ηλικία : 54
Μοντέλο : V-Strom
Κράνος : Schuberth S1

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

13/12/2010, 9:34 pm
Αυτοπροσδιορισμος....
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

14/12/2010, 12:47 am
Φίλε Νίκο αυτή η "θυματοποίηση" του εαυτού σου που επιχειρείς πιο πάνω:

- ούτε σου πάει
- ούτε πείθει (τουλάχιστον εμένα) Smile



Armenis
Armenis
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-01-28
Mηνύματα : 613
Ηλικία : 36
Μοντέλο : VFR 1200F '13
Κράνος : Shoei XR-1100

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

14/12/2010, 12:52 am
Νικο εγω παντως δεν πιστευω οτι ειναι λυση το να φυγεις απο το φορουμ! ουτε πιστευω οτι σου αξιζει κατι τετοιο...

ηταν μια λαθος (οπως φανηκε και απο την πλειοψηφια) αντιληψη του τι χρειαζεται στο φορουμ για τους λογους σου! οι οποιοι σιγουρα βασιζονταν σε καποια εικονα που ειχες για το φορουμ! πιστευω οτι ειμαστε μια παρεα και γι αυτο μεσα απο τη συζητηση (ισως και εντονη ορισμενες φορες) σου δειξαμε τι θελουμε και πως θελουμε αυτο το φορουμ! ΤΟ ΣΕΒΑΣΤΗΚΕΣ και ειναι πιστευω υπερ σου αυτο το πραγμα!

τωρα καποια πραγματα που ειπες οτι το φορουμ ειναι δικο σου κλπ δεν μου αρεσαν κι εμενα αλλα δεν μπορω να μην τα παραβλεψω μιας κι εσυ αρχισες αυτη την παρεα και εχεις ενα μεγαλο μεριδιο απο την ευγνωμοσυνη μας...

αλλωστε ενα ωραιο μηχανακι ηταν στην πλαστηρα! και θεμε να το ξαναδουμε! Cool

ο,τι εγινε εγινε, ο,τι ειπωθηκε ειπωθηκε (δεν τα εχω διαβασει ολα για να εχω πληρη αποψη) αλλα πιστευω οτι η κατανοηση και ο σεβασμος σε καποια προσωπα και κινησεις τους ειναι χαρακτηριστικα μιας τετοιας παρεας... Wink
tomakos
tomakos
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-26
Mηνύματα : 2098
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR μπιφτεκ του οκτώνε λέμε
Κράνος : shoei xr-1000, scorpion exo 1000

ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

14/12/2010, 1:03 am
Νίκο να κάτσεις στα αυγά σου και να αφήσεις τις βλακίες δεν ξαναγράφω, θα αυτοδιαγραφώ κοκ, εδώ είμαστε μια ωραία παρέα και βόλτες παρά τη κρίση θα πάμε και θα τσακωνόμαστε σα μικρά παιδιά και αρλούμπες θα λέμε και θα γράφουμε, δεν χρειάζετε να χαλάμε τις καρδιές μας, κάποια πράγματα τα προσπερνάς χωρίς να τους δίνεις σημασία εσκεμμένα, η ζωή τα ΄φτιαξε μ΄άλλον, και μεις συνεχίζουμε την πορεία μας με άλλην Smile
teacher
teacher
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-23
Mηνύματα : 590
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800 V-tec (2005)
Κράνος : SHOEI XR-1000 Diabolic, SHOEI XR-1100

Never ride faster than your angel can fly...
http://www.couchsurfing.com/profile.html?id=3HHTV5

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

14/12/2010, 10:18 am
Πάντως ενώ παρακολουθώ δεν έχω γράψει κάτι και θέλω να πω ότι αυτό το forum και η ωραία μοτο-παρέα που δημιουργήθηκε και συνεχίζει να υπάρχει, έγινε από το Νίκο. Πρέπει να πώ ότι είναι πολύ ωραία ιδέα και μπράβο... αλλά πραγματικά νιώθω ότι Νίκο τσακώνεσαι μόνος σου για κάτι που δεν υπάρχει.... και το καλοκαίρι όσοι ήταν στη συζήτηση έλεγαν ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τα spam αλλά το αντίθετο ότι μια χαρά είναι να σπάει η μονοτονία.

Δηλαδή γίνεται ένας τρελός "ντόρος" αυτό τον καιρό και πραγματικά με κάνει να αναρωτιέμαι γιατι; και για ποιό λόγο;..... μη χάνουμε την ουσία.... αν χαλαρώσεις Νίκο και το δεις απέξω.... κάθεσαι και στεναχωριέσαι και ψάχνεις να "διορθώσεις"/"βελτιώσεις" ένα forum που πραγματικά κρατάει καλά!!! Πολυ καλά!!! και με συναντήσεις (στη ΣΥΜΟΦΕ μαζευόμαστε) και με βόλτες.....

La Vita e' Bella !!! Ζήσε την και σταμάτα να την σχολιάζεις και αναλύεις και να προσπαθείς να βάλεις και άλλους στο τρυπακι να το κάνουν..... δεν υπάρχει κανένας λόγος.

Φιλικά, Γιώργος Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 354640
macrozan
macrozan
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-05
Mηνύματα : 543
Ηλικία : 67
Μοντέλο : R1150GS
Κράνος : ARAI RX7 GP-SCHUBERTH S3

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

16/12/2010, 12:48 am
... τελικά το άλλαξα το VFR με K1200S Wall Wall Wall
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts. - Page 4 Empty Re: Καθαρισμος θεματων, σβησμενα posts.

16/12/2010, 1:26 am
macrozan wrote:... τελικά το άλλαξα το VFR με K1200S Wall Wall Wall

Eντάξει, εξακολουθητικά είσαι ευπρόσδεκτος στους καυγάδες μας !!!!!!!! Razz Razz
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum