Go down
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Tακακια για RC36 Empty Tακακια για RC36

7/5/2009, 12:30 pm
Τι τακακια φορατε στα RC36 σας; Σημερα θα παω να παρω 2 ζευγαρια για να βαλω στην καλη μου και θα ηθελα γνωμες. Η μηχανη φοραει μεταλλικα τακακια (sintered) απο τη μανα της και εχω βρει αρκετες μαρκες που εχουν τετοιου τυπου οπως:

EBC, Armstrong HH, Carbone Lorraine, Brembo, Premier, κλπ

Εχω καταληξει στα Carbonne Loraine για τα οποια εχω ακουσει πολυ καλα λογια κατα καιρους. Το μονο που με ενδιαφερει ειναι (προφανως) να κανουν τη δουλεια τους και -εξισου σημαντικα- να μην σκουζουν! Laughing

Παντως η ταπεινη μου γνωμη ειναι οτι ολα ειναι λιγο πολυ τα ιδια απο αποδοση και διαφοροποιουνται στο ποσο γρηγορα τρωγονται και στο αν τσιριζουν η οχι.

Για πειτε γνωμες οι κατοχοι!
Sieche
Sieche
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-19
Mηνύματα : 184
Ηλικία : 51
Μοντέλο : VFR RC 46
Κράνος : O´NEAL Havoc

Tακακια για RC36 Empty Re: Tακακια για RC36

7/5/2009, 3:03 pm
Θα σου προτεινα να βαλεις τα γνησια της Nissin ή σαν δευτερη επιλογη τα EBC.
Ακομα και LUCAS αμα βρεις στην Ελλαδα.
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Tακακια για RC36 Empty Re: Tακακια για RC36

7/5/2009, 3:11 pm
Nissin τακακια; Ποιος τα εχει στο Ελλαντα; (Και ποσο θα κοστιζουν...) Neutral
EBC δεν βαΝω γιατι απο οσους τα εχουν δοκιμασει λενε οτι σκουζουν και αν γινει αυτο ειλικρινα προτιμω να μην εχω φρενα παρα να τσιριζουν!
Fanrider
Fanrider
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 2290
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 800 το καλό , CB.1 τετρακοσια , INNOVA 125
Κράνος : Shoei XR-1000

Ένας τρόπος να ξεδίνεις και να ξεχνάς τα προβλήματα σου.. γκάζι και φύγαμε

Tακακια για RC36 Empty Re: Tακακια για RC36

7/5/2009, 3:16 pm
θα σου προτεινα Nissin ξερω οτι δουλευουν καλα, για τα EBC που εχω δοκιμασει σε αλλη μηχανη φαγωθηκαν γρηγορα χωρις να εχουν και καποια ιδιαιτερη αισθηση

Εχω ακουσει και για τα Brembo οτι ειναι καλα χωρις να εχω προσωπικη πειρα αλλα ομως εχει νομιζω δυο τυπους Τα Premier ξερω οτι ειναι τα πιο φτηνα απο ολα, ομως δε ξερω κατι παραπανω


.Σε φωτισα ε? T
Fanrider
Fanrider
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 2290
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 800 το καλό , CB.1 τετρακοσια , INNOVA 125
Κράνος : Shoei XR-1000

Ένας τρόπος να ξεδίνεις και να ξεχνάς τα προβλήματα σου.. γκάζι και φύγαμε

Tακακια για RC36 Empty Re: Tακακια για RC36

7/5/2009, 3:24 pm
Για Nissin

Tακακια για RC36 10qc3e1
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Tακακια για RC36 Empty Re: Tακακια για RC36

7/5/2009, 3:33 pm
Νίκο
το δικό μου φοράει μη πλευστούς δίσκους αλλά νομίζω ότι έχουμε τις ίδιες δαγκάνες άρα μάλλον μπορώ να προτείνω κάτι.
Και αυτό που προτείνω είναι να βάλεις τα μαμίσια (τα οποία αν δεν απατώμαι είναι NISSIN ή φτιαγμένα από τη NISSIN). Δεν είναι ανάγκη να βάλεις τα τακάκια που δίνει η HONDA για το δικό σου αλλά μπορείς να δοκιμάσεις και όσα δίνει για μοντέλα με ίδιες δαγκάνες, ειδικά αν είναι νεώτερα.
Για τα Premier που είχα δοκιμάσει πρόσφατα μπορώ να πω ότι ήταν φτηνά αλλά χωρίς καλή αίσθηση.
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Tακακια για RC36 Empty Re: Tακακια για RC36

7/5/2009, 5:22 pm
Ο φυσικός wrote:αυτό που προτείνω είναι να βάλεις τα μαμίσια (τα οποία αν δεν απατώμαι είναι NISSIN ή φτιαγμένα από τη NISSIN). Δεν είναι ανάγκη να βάλεις τα τακάκια που δίνει η HONDA για το δικό σου

Wacko Sorry, καπου χαθηκα εδω περα. Να βαλω τα μαμισια η να μην τα βαλω;
Τα μαμισια δεν ειναι Honda;

Θελω να αποφυγω τα "γνησια ανταλλακτικα" γιατι με το Σαρακακη απο πισω η πινακιδα θα μπορουσε καλλιστα να λεει "καλως το δολλαριο" με σημα τον γερολαδα! crrazy
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Tακακια για RC36 Empty Re: Tακακια για RC36

7/5/2009, 5:31 pm
Έχεις δίκιο, δεν ήμουν σαφής. Να βάλεις γνήσια. Αγόρασα τα 2 μπροστινά ζευγάρια για περίπου 70 ευρώ πριν 3 μήνες. Δεν είναι κακή τιμή.

Η φράση "Δεν είναι ανάγκη να βάλεις τα τακάκια που δίνει η HONDA για το δικό σου" σημαίνει ότι μπορείς να πάρεις γνήσια τακάκια και με άλλον κωδικό από εκείνον που δίνει η HONDA για το δικό σου, αρκεί να προορίζονται για μοντέλο με ίδιες δαγκάνες.
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Tακακια για RC36 Empty Re: Tακακια για RC36

7/5/2009, 7:18 pm
Ρε συ Τακη, οταν ολα τα aftermarket κανουν γυρω στα 40-50 ευρω τα 2 ζευγαρια, τοτε τα 70 που ζηταει η Honda ειναι πολλα -ποσο μαλλον οταν μιλαμε για μηχανες δεκαετιας και βαλε! Suspect
Στα νεα δηλαδη τι ζητανε; Να στησουμε και κ@λο;;; Mad

Kραταω την προταση για Nissin στο πισω μερος του μυαλου μου -ισως αν καποια στιγμη χρειαστω παλι αλλαγη, και αν η τιμη τους ειναι καλυτερη απο 70 ευρω το βλεπουμε...
Στο VFR world forum ειναι πολλοι κατοχοι Gen 4 που πινουν νερο στο ονομα των Carbone Lorraine, οποτε λεω να τους εμπιστευτω. Ουτως η αλλως δεν τα αλλαζω για βελτιωση, αλλα λογω απολυτης αναγκης (τα δικα του ειναι ανυπαρκτα).
Καποια στιγμη ΙΣΩΣ βαλω και σωληνακια υψηλης, αλλα γενικα τα φρενα δεν με πολυαπασχολουν στην οδηγηση μου! (προτιμω να παιρνω φορα και να μην κοβω! Laughing )
glystras
glystras
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-24
Mηνύματα : 878
Ηλικία : 55
Μοντέλο : 2004
Κράνος : Καμία επιλογή

Tακακια για RC36 Empty Re: Tακακια για RC36

7/5/2009, 9:16 pm
Carbone Lorraine και εδώ. Wink τα superbike...
Απίστευτη αίσθηση και πολύ καλά στην πίστα.
Δεν ζεσταίνονται ποτέ, ούτε χάνουν απόδοση, τα μαμά πίστα ήταν λίγα και στράβωσαν και λίγο το δίσκο, αυτά μετά από άπειρα σκληρά φρεναρίσματα δεν μου έχουν πειράξει το δίσκο.

Προσοχή αν τα βάλετε για τουρισμό τότε δεν είναι ότι καλύτερο μιας και αν είναι κρύα στο πρώτο φρενάρισμα χάνουν αρκετά μέτρα. Μετά κανένα πρόβλημα.
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Tακακια για RC36 Empty Re: Tακακια για RC36

7/5/2009, 10:08 pm
glystras wrote:Carbone Lorraine και εδώ. Wink τα superbike...
Απίστευτη αίσθηση και πολύ καλά στην πίστα.
Δεν ζεσταίνονται ποτέ, ούτε χάνουν απόδοση, τα μαμά πίστα ήταν λίγα και στράβωσαν και λίγο το δίσκο, αυτά μετά από άπειρα σκληρά φρεναρίσματα δεν μου έχουν πειράξει το δίσκο.

Προσοχή αν τα βάλετε για τουρισμό τότε δεν είναι ότι καλύτερο μιας και αν είναι κρύα στο πρώτο φρενάρισμα χάνουν αρκετά μέτρα. Μετά κανένα πρόβλημα.

Για τουρισμο θα μπουν. Για την πιστα εχουμε αλλο εργαλειο! Cool

Αρωτηξις:
1. Σκουζουν;
2. Βγαζουν χλμ;

Σημειωση οτι δεν ειναι η σειρα "superbike", αλλα η σειρα Α3+:
Tακακια για RC36 51a9_1_sbl


Last edited by Ταξιδευτής on 7/5/2009, 10:17 pm; edited 1 time in total
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Tακακια για RC36 Empty Re: Tακακια για RC36

7/5/2009, 10:16 pm
Επισης, ψαχνοντας στα κιταπια μου βρηκα μια λιστα με ολες τις εταιριες και τους κωδικους τακακιων για το RC36:

BREMBO 07HO3005
BREMBO 07HO3405
CARBONE LORRAINE 2256
CARBONE LORRAINE 2313
EBC FA.142
EBC FA.196
GALFER FD 108
GALFER FD 140
NEWFREN .FD.0132
NEWFREN .FD.0132
SBS 627
SBS 654
SBS 700
FERODO FDB570
glystras
glystras
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-24
Mηνύματα : 878
Ηλικία : 55
Μοντέλο : 2004
Κράνος : Καμία επιλογή

Tακακια για RC36 Empty Re: Tακακια για RC36

7/5/2009, 10:21 pm
Μέσα σε πόλη σκούζουν αλλά όχι σπαστικά αν τους ρίξεις ένα καλό φρένο σταματάνε
Και φθορά έχουν αρκετή περίπου διπλάσια από μαμά αλλά δεν φθείρουν το δίσκο.

Πάντα μιλάω για τα superbike, η εταιρεία έχει και απλά τακάκια όχι τόσο αγωνιάρικα...... αλλά δεν μας ενδιαφέρου μιας και το εργαλείο είναι STRICTLY FOR RACE. Punk
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Tακακια για RC36 Empty Re: Tακακια για RC36

7/5/2009, 10:23 pm
Χμμμμ... Αν σκουζουν εστω και λιγο τοτε τρωνε ακυρο... :(
Μου φαινεται θα ξηλωσω αυτα που φοραει να δω τι ειναι. Παροτι εχουν πλεον φαγωθει τελειως αρνουνται πεισματικα να σκουξουν! Worship
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Tακακια για RC36 Empty Re: Tακακια για RC36

7/5/2009, 10:46 pm
Χμμμμ... Εδω http://vfrworld.com/forums/mechanics-garage/12389-learn-me-about-motorcycle-brake-pads.html λενε πολυ καλα λογια για τα EBC FA142 HH.... Μηπως να τα δοκιμασω;
Sieche
Sieche
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-19
Mηνύματα : 184
Ηλικία : 51
Μοντέλο : VFR RC 46
Κράνος : O´NEAL Havoc

Tακακια για RC36 Empty Re: Tακακια για RC36

8/5/2009, 2:21 am
Νικο για EBC εχω ακουσει και εγω πολυ καλα λογια απο κατοχους vfr.
Προσωπικα προτιμαω τα μαμα(Nissin) αλλα οπως ειπε και ο Glystras δεν ειναι για πολλα ζορια.Εχουν ομως φοβερη ,κατα την γνωμη μου,αισθηση δεν τριζουν και εχουν επισης μεγαλη διαρκεια ζωης.
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Tακακια για RC36 Empty Re: Tακακια για RC36

8/5/2009, 2:28 am
Νίκο
όπως σου είπα και στην αρχή έχω πολύ καιρό που δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο από Premier και Nissin. Τα Nissin έχουν καλή διάρκεια και αίσθηση και σίγουρα δεν κάνουν θόρυβο. Μακάρι να υπάρχει κάποια μάρκα που να προσφέρει τα παραπάνω συν χαμηλό κόστος. Ενημέρωσέ με για τις εντυπώσεις σου από ότι επιλέξεις.
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Tακακια για RC36 Empty Re: Tακακια για RC36

8/5/2009, 2:50 am
Μόλις είδα στα κιτάπια μου ότι έχω βάλει μια φορά Carbon Lorraine. Δεν θυμάμαι πως μου φάνηκαν γιατί πάνε χρόνια πολλά από τότε αλλά τα άλλαξα μετά από 12000 χλμ.
noe13
noe13
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-23
Mηνύματα : 276
Ηλικία : 39
Μοντέλο : vfr 800 v-tec 2005
Κράνος : Καμία επιλογή

Tακακια για RC36 Empty Re: Tακακια για RC36

8/5/2009, 9:06 am
Χτες μολισ εκανα σερβις και εβαλα τα ebc.Λιγο ακριβουτσικα μεν αλλα μου ειπαν τα καλυτερα!Για τα Νισσιν εχω να πω οτι προς το τελος τους (οχι τελειως φαγωμενα) μου εκανε ενα τρεμουλο το τιμονι στις μεγαλες ζεστες.Ο δισκος δεν ηταν στραβωμενος τον ειδαμε στο συνεργειο.Σιγουρα εφταιγαν τα τακακια!
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Tακακια για RC36 Empty Re: Tακακια για RC36

8/5/2009, 10:27 am
Tα Carbone Lorraine Α3 τα βρηκα στον "Kostpart" στη Δημητρακοπουλου 29 (210 92 41 400), με τιμη 27 ευρω το ζευγαρι.

Τα SBS τα βρηκα στον Ξυκη, Μιχαλακοπουλου 196 (210 77 79 874), με τιμη 25 ευρω το ζευγος.

Τα EBC HH τα βρηκα στο Βrake Shop και στον Πισσαρη. Ο Πισσαρης τα εχει 32 νομιζω, ενω το Brake Shop δεν ξερω αλλα θα περασω το απογευμα να μαθω.

Τελικα με βλεπω να προσανατολιζομαι στα ΕBC αν η τιμη ειναι λογικη (μεχρι 60 ευρω)... Αν τα Carbone Lorraine ειναι τοσο μαλακα που να τρωγονται στα 12,000 χλμ τοτε δεν μου κανουν. Η μηχανη εχει τουριστικο προορισμο και με ενδιαφερει να μπορει να γραψει χιλιομετρα χωρις προβλημα. Ιδωμεν.
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Tακακια για RC36 Empty Re: Tακακια για RC36

8/5/2009, 8:32 pm
To λοιπον... Πηγα τελικα απο το Brake shop αλλα τα αποτελεσματα ηταν απογοητευτικα. :(

Τα EBC HH ειναι πανακριβα στα 40 ευρω το ζευγαρι ενω και τα Nissin δεν πανε πισω με 38 ευρω το ζευγος. :(

Απο την αλλη και τα Carbone Lorraine αποκλειονται γιατι ειναι "πισταδικα", τελειωνουν γρηγορα και (ενδεχομενως) τσιριζουν, ενω ειναι και αυτα αρκετα πιο ακριβα απο οσο ψαχνω, στα 35 ευρω το ζευγαρι.

Μου ειπε οτι ειχε κατι DP στα 31 ευρω το ζευγαρι, αλλα δεν ειχα ξανακουσει τη μαρκα και ειλικρινα δεν μου γεμισαν το ματι. Μου εδειξε και τα Premier αλλα τα θεωρω δευτερης ποιοτητας οποτε ουτε αυτα παιζουν. Suspect

Ειλικρινα δεν ξερω... Αν και ο ανθρωπος εχει τεραστια ποικιλια απο τακακια κλπ, μου φανηκε ακριβος... Τα Carbone Lorraine τα βρηκα 27 ευρω οπως ειπα παραπανω και αυτος τα ειχε 35. Θα μου πεις σιγα τη διαφορα, αλλα αν σκεφτεις οτι παει εις διπλουν το ενα ειναι στα 54 ευρω και το αλλο στα 70

Παρομοιως τα SBS τα ειχε περιπου 70 ευρω τα 2 ζευγη, ενω ο Ξυκης τα εχει 50 ευρω, αλλα δεν εχει ετοιμοπαραδοτα.
Για να μην πω για μαγαζια στο ebay ποσο τα εχουν...

Γγγκκρρρρ!!! Εχω εκνευριστει με αυτη την ιστορια! Μια απλη ιστορια κατεληξε να γινει ολοκληρη οδυσσεια. Mad

Update: Tα τακακια που εχει ο Ξυκης ειναι τα 627 HF (οργανικα) και ΟΧΙ τα 627 HS (μεταλλικα) που φοραει κανονικα η μηχανη! Για αυτο ειναι και πιο φτηνα...


YΓ. Τα τακακια της Ντουκατι κοστιζουν ...... Crying or Very sad 75 ευρω το ΣΕΤ, οποτε τα 2 σετ = ................ Crying or Very sad 150 ευρω! Knife
Και αυτο ειναι μονο τα (οκτω!) μπροστινα! Knife Fool
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Tακακια για RC36 Empty Re: Tακακια για RC36

9/5/2009, 1:51 pm
Τελικα σημερα καταφερα και εβγαλα ακρη με το θεμα! Smile

1. Καταρχας, ΔΕΝ χρειαζονται αλλαγη! Τα εβγαλα και οι 3 ενδεικτικες γραμμες που εχουν ειναι ακομα αρκετα βαθιες, κατι που επιβεβαιωσαν και σε συνεργειο Χονδα που πηγα και ρωτησα.

2. Επισης τα τακακια που φοραει ειναι της Lucas, που νομιζω οτι ειναι μια budget εταιρια. Αν παει τοσο καλα με αυτα τα φτηνα τακακια, τοτε με ενα καλο σετ θα πεταει!

3. Τα τακακια αυτα δεν ειναι μεταλλικα οπως τα "μαμα" αλλα ημι-μεταλλικα οπως μου ειπε ο ανθρωπος στο Brake shop, οποτε νομιζω (διορθωστε με αν κανω λαθος) ειναι υποδεεστερα.

Εν ολιγοις τα τακακια αυτα βγαζουν ακομα μερικες χιλιαδες χλμ οποτε γλυτωνουμε το εξοδο επι του παροντως.

Και στο θεμα ομως του τι να βαλω, τελικα εβγαλα ακρη! Smile
Μετα τα παραπανω ειχα αρχισει να σκεφτομαι πολυ σοβαρα τα τακακια της SBS. Πολυ γνωστη εταιρια (ιδιως στους αγωνες), φτιαχνει τακακια για την Brembo (απο εγκυρες πληροφοριες) και σε καλες τιμες.
Χθες που ειχα ρωτησει τον υπαλληλο στο Brake Shop δεν καταφερα να βγαλω ακρη γιατι ο τυπος ειναι αρκετα "περιεργος" και οπως ειδα βαριεται να απανταει σε ερωτησεις! Suspect

Ετσι απο τα οσα ειχε πει εβγαλα το συμπερασμα οτι τα SBS ειχαν περι τα 35 ευρω το ζευγαρι, κατι που τα εβαζε στην ιδια κατηγορια τιμης με τα Lorraine και ενα κλικ πιο φτηνα απο τα Nissin και ΕBC.
Σημερα ομως που ξαναπηγα και ρωτησα μου ειπε οτι τα μεταλλικα SBS κανουν 26 ευρω το ζευγαρι!!! Thumbsup

Οποτε παμε για τα SBS 627 HS στην επομενη αλλαγη! Cool
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Tακακια για RC36 Empty Re: Tακακια για RC36

9/5/2009, 9:08 pm
Γεια σου ρε Νίκο με το ενδελεχές ψάξιμο!
Οι πληροφορίες σου είναι πολύ χρήσιμες αλλά σκέφτομαι τι θα γίνει αν χρειαστεί πχ να αλλάξεις αμορτισέρ.... Doh!
Ταξιδευτής
Ταξιδευτής
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2008-12-17
Mηνύματα : 2634
Ηλικία : 124
Μοντέλο : Honda RC36 II
Κράνος : Arai Chaser / Shark S900 Glow

Riders on the storm...
http://openhorizons.wordpress.con

Tακακια για RC36 Empty Re: Tακακια για RC36

9/5/2009, 10:20 pm
Ο φυσικός wrote:Γεια σου ρε Νίκο με το ενδελεχές ψάξιμο!
Οι πληροφορίες σου είναι πολύ χρήσιμες αλλά σκέφτομαι τι θα γίνει αν χρειαστεί πχ να αλλάξεις αμορτισέρ.... Doh!

Eιμαι λιγο ψειρας... Blush Ομολογω.... Blush
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum