Μελλοντικη αγορά VFR

+15
Don John
Semiaz
SCORPIOS
KiloMeater
chr1s_86
tomakos
N.V.8
Dimitrisk12
Ο φυσικός
S.W.
da_beazt
easy rider
gabadoo
Caracal
SOTOS80
19 posters
Go down
SOTOS80
SOTOS80
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-09-08
Mηνύματα : 82
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : ARAI ASTRO-R

http://www.shipofools.gr

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

12/9/2011, 3:44 pm
Dimitrisk12 wrote:Τα λάδια λίγο πολύ ίδια θα σου έρχονται γιατί παίρνουν ίδια ποσότητα. Τακάκια και λάστιχα θα σου βγαίνουν πιο ακριβά και πιο συχνά οι αλλαγές και ανάλογα με τα χιλιόμετρα που θα έχει η μηχανή που θα πάρεις, θα προκύψουν και άλλες τυχόν βλέβες όπως ανορθωτές, θερμοστάτες, εντατήρες κλπ που έχουν γραφτεί κατά καιρούς στο forum και έχουν υψηλά κόστη αντικατάστασης. Μπορεί και να μην στα βγάλει αλλά υπολόγισέ τα να είσαι μέσα. Βέβαια το κόστος συντήρησης εξαρτάται από το που παίρνεις τα αναλλώσιμα/ανταλλακτικά καθώς και με το που΄κάνεις τα service.

Πάντως, νομίζω ότι η βενζίνη είναι ο κυριότερος παράγοντας που πρέπει να σκεφτείς και θα δεις μεγάλη διαφορά σε σχέση με δικύλινδρο. Εκεί είναι τα πολλά λεφτά....

Για Bandit που συζητάς, δεν νομίζω ότι αξίζει σε σχέση με V-strom. Δεν θα δεις ιδιαίτερη διαφορά σε αίσθηση. Το VFR, με το που θα το καβαλήσεις θα νιώσεις μεγάλη διαφορά. Θα καταλάβεις μηχανή με χαρακτήρα. Και που να ανοίξει και το VTEC........

Με ενδιαφέρει κυρίως η αλλαγή κατηγορίας γι αυτό κοιτούσα το GSXF , και αν είναι να το κάνω ας το κάνω σωστα. Βέβαια αν τελικά το VFR δεν βολέψει ή αν δώ ότι είναι τόσο ασύμφορο οικονομικά σε σχέση με το GSXF τότε το ξεχνάω και κοιτάω κάτι πιο φιλικό (απο όλες τις απόψεις)
N.V.8
N.V.8
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 486
Ηλικία : 43
Μοντέλο : KTM 950 ADVENTURE LC8
Κράνος : Arai tour x3

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

12/9/2011, 4:00 pm
"... Σαββατοκύριακα στο εξοχικό όπου είναι 200 χιλιόμετρα απο Αθηνα..."

Αυτά θα τα κάνεις για πλάκα αυθημερών και θα θέλεις κι άλλα...

Εγώ την χρησιμοποιούσα απο το 2004 μέχρι το 2007. Έκανα περίπου 70000χλμ.
Κάθε μέρα Κουβαράς-Ν.Ψυχικό (70χλμ)
2 φορες την εβδομάδα περίπου κέντρο και γύρω-γύρω καμια 30+ χλμ

Πρέπει να ήμουν όλη μέρα πάνω στην μηχανή για να πώ οτι κουράστικα.
Μου έκανε όλα τα χατήρια... αλλά της τα έκανα κι εγώ!!!

Έχουν απίθανη αίσθηση γενικά όλα τα VFR και νομίζω οτι αξίζει κανείς να ζήσει την εμπειρία αυτή έστω και για λίγο...
SOTOS80
SOTOS80
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-09-08
Mηνύματα : 82
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : ARAI ASTRO-R

http://www.shipofools.gr

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

12/9/2011, 4:04 pm
N.V.8 wrote:"... Σαββατοκύριακα στο εξοχικό όπου είναι 200 χιλιόμετρα απο Αθηνα..."

Αυτά θα τα κάνεις για πλάκα αυθημερών και θα θέλεις κι άλλα...

Εγώ την χρησιμοποιούσα απο το 2004 μέχρι το 2007. Έκανα περίπου 70000χλμ.
Κάθε μέρα Κουβαράς-Ν.Ψυχικό (70χλμ)
2 φορες την εβδομάδα περίπου κέντρο και γύρω-γύρω καμια 30+ χλμ

Πρέπει να ήμουν όλη μέρα πάνω στην μηχανή για να πώ οτι κουράστικα.
Μου έκανε όλα τα χατήρια... αλλά της τα έκανα κι εγώ!!!

Έχουν απίθανη αίσθηση γενικά όλα τα VFR και νομίζω οτι αξίζει κανείς να ζήσει την εμπειρία αυτή έστω και για λίγο...

Έτσι έτσι πείτε μου και άλλα τέτοια να φτιαχνομαι Smile Smile . Μπορεί να γίνομαι φλαμπέ όταν κυκλοφορλω κέντρο στην Αθήνα με 35+ βαθμους αλλα τι να κάνουμε.. όποιο 4κύλινδρο και να πάρω κάπως έτσι θα είναι η κατάσταση (άντε ίσως λίιγο καλύτερα).
gabadoo
gabadoo
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-25
Mηνύματα : 1311
Ηλικία : 54
Μοντέλο : V-Strom
Κράνος : Schuberth S1

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

12/9/2011, 4:37 pm
SOTOS80 wrote:

Έτσι όπως μου τα λέτε πρέπει να έρχεται σχεδόν στα ίδια με το vstrom σε έξοδα μιας και εχει πιο αραια διαστηματα service. Δεν υπολογίζω φυσικά την βενζίνη όπου λογικό είναι να καίει περισσότερο.

Λοιπον απο οσα εχω διαβασει μεχρι τωρα φιλε Soto

Βγαλε απο το μυαλο σου οποιαδηποτε συγκριση VFR και Strom 650...
Αλλες κατηγοριες,αλλες φιλοσοφιες,αλλες ,αλλες ,αλλες,αλλες τα παντα ολα ειναι διαφορετικα....

Απο την μια το απροσωπο,φθηνο σε ολα του,Σουζουκι,απο την αλλη η αριστοκρατια των V-4

Καμμια σχεση σε συγκρισεις λογιστικες,το εχεις καταλαβει αυτο...Σε λογιστικη βαση,μονο το
χιλιαρι Στρομ θα ειναι συγκρισιμο σε εξοδα με μια VFR

Περισσοτερο εχει να κανει με το τι θελει η καρδια σου,και το τι εισαι διατεθιμενος να πληρωσεις
για αυτο που θελει.....

Βλεπεις τα εξοδα,αλλα σκιρταει το φυλλοκαρδι σου αμα βλεπεις VFR????

Παρτη να βρεις την υγεια σου (την εσωτερικη..)

Δεν ειναι οτι το Στρομ ειναι κακη μοτοσυκλετα,αλλα αμα σου γυαλισε η αριστοκρατισσα,ορμα
να τελειωνεις

Οι ακριβες γκομενες πληρωνονται,αλλα αυτο θα το ξερεις φανταζομαι!!!!

Αντε τελειωνεεεεεε

και η θεση οδηγησης ειναι γαματη,στο λεει ενας που εχει ΗΔΗ VStrom 650 και εχει οδηγησει
πολλακις VFR 800 VTec,απλα ειμαι γοριλλοσωμος 1,96 και κατι,και δεν ταιριαζω εγω
στην μοτοσυκλετα αισθητικα,την κρυβω,την αδικω.....Αλλα απο οσες φορες την εχω οδηγησει
ουτε οδηγοι στο μποι μου αντιμετωπιζουν προβληματα με την θεση οδηγησης της!!!!!

Παρτη λεμεεεεε
SOTOS80
SOTOS80
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-09-08
Mηνύματα : 82
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : ARAI ASTRO-R

http://www.shipofools.gr

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

12/9/2011, 4:41 pm
gabadoo wrote:
SOTOS80 wrote:

Έτσι όπως μου τα λέτε πρέπει να έρχεται σχεδόν στα ίδια με το vstrom σε έξοδα μιας και εχει πιο αραια διαστηματα service. Δεν υπολογίζω φυσικά την βενζίνη όπου λογικό είναι να καίει περισσότερο.

Λοιπον απο οσα εχω διαβασει μεχρι τωρα φιλε Soto

Βγαλε απο το μυαλο σου οποιαδηποτε συγκριση VFR και Strom 650...
Αλλες κατηγοριες,αλλες φιλοσοφιες,αλλες ,αλλες ,αλλες,αλλες τα παντα ολα ειναι διαφορετικα....

Απο την μια το απροσωπο,φθηνο σε ολα του,Σουζουκι,απο την αλλη η αριστοκρατια των V-4

Καμμια σχεση σε συγκρισεις λογιστικες,το εχεις καταλαβει αυτο...Σε λογιστικη βαση,μονο το
χιλιαρι Στρομ θα ειναι συγκρισιμο σε εξοδα με μια VFR

Περισσοτερο εχει να κανει με το τι θελει η καρδια σου,και το τι εισαι διατεθιμενος να πληρωσεις
για αυτο που θελει.....

Βλεπεις τα εξοδα,αλλα σκιρταει το φυλλοκαρδι σου αμα βλεπεις VFR????

Παρτη να βρεις την υγεια σου (την εσωτερικη..)

Δεν ειναι οτι το Στρομ ειναι κακη μοτοσυκλετα,αλλα αμα σου γυαλισε η αριστοκρατισσα,ορμα
να τελειωνεις

Οι ακριβες γκομενες πληρωνονται,αλλα αυτο θα το ξερεις φανταζομαι!!!!

Αντε τελειωνεεεεεε

και η θεση οδηγησης ειναι γαματη,στο λεει ενας που εχει ΗΔΗ VStrom 650 και εχει οδηγησει
πολλακις VFR 800 VTec,απλα ειμαι γοριλλοσωμος 1,96 και κατι,και δεν ταιριαζω εγω
στην μοτοσυκλετα αισθητικα,την κρυβω,την αδικω.....Αλλα απο οσες φορες την εχω οδηγησει
ουτε οδηγοι στο μποι μου αντιμετωπιζουν προβληματα με την θεση οδηγησης της!!!!!

Παρτη λεμεεεεε

Smile Smile Smile ε τώρα τί να πώ!!! ΜΕ ΕΠΕΙΣΕΣ χαχα!! Πρέπει να το οδηγήσω πρώτα ώστε να βγάλω συμπεράσματα δικά μου...και αν βολευτώ προχωράω...
N.V.8
N.V.8
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-18
Mηνύματα : 486
Ηλικία : 43
Μοντέλο : KTM 950 ADVENTURE LC8
Κράνος : Arai tour x3

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

12/9/2011, 5:12 pm
Θα βολευτείς σίγουρα!!!!
SOTOS80
SOTOS80
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-09-08
Mηνύματα : 82
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : ARAI ASTRO-R

http://www.shipofools.gr

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

13/9/2011, 11:02 pm
Τελικά παιδιά ύστερα απο όλη αυτή την συζήτηση νομίζω ότι θα πρέπει να το ξανασκεφτώ για την αγορά του VFR. Ίσως είναι καλύτερα να δώ για το GSX650F όπου μ αρέσει καθώς θα είναι πιο φιλικό μέσα στην Αθήνα και γενικότερα στην χρήση που θα του κάνω. Σύμφωνα με τα λεγόμενα σας αλλά και φίλων σχεδόν όλοι λέτε ότι θα είναι ταλαιπορία (για εμένα πιο πολύ και όχι για το μηχανάκι) να κινούμαι στο λεκανοπέδιο της Αττικής καθημερινά.

Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας και ποτέ δεν ξέρεις...μπορεί και να αλλάξω γνώμη ΑΝ καταφέρω και το οδηγήσω.
Semiaz
Semiaz
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 343
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR800A8
Κράνος : X Spirit 2

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

30/9/2011, 8:55 pm
SOTOS80 wrote:Τελικά παιδιά ύστερα απο όλη αυτή την συζήτηση νομίζω ότι θα πρέπει να το ξανασκεφτώ για την αγορά του VFR. Ίσως είναι καλύτερα να δώ για το GSX650F όπου μ αρέσει καθώς θα είναι πιο φιλικό μέσα στην Αθήνα και γενικότερα στην χρήση που θα του κάνω. Σύμφωνα με τα λεγόμενα σας αλλά και φίλων σχεδόν όλοι λέτε ότι θα είναι ταλαιπορία (για εμένα πιο πολύ και όχι για το μηχανάκι) να κινούμαι στο λεκανοπέδιο της Αττικής καθημερινά.

Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας και ποτέ δεν ξέρεις...μπορεί και να αλλάξω γνώμη ΑΝ καταφέρω και το οδηγήσω.

Άργησα λίγο μιας και δε πολυμπαίνω αλλά τέλοσπάντων.
Εγώ το χρησιμοποιώ καθημερινά. (btw μου έκανε και άνετα 2500km σε 10 ημερούλες κατα τα οποία η γυναίκα δε γκρίνιαξε καθόλου για το κωλαράκι της) Μέσα στην πόλη μου βγάζει το γέμισμα στα 19 λίτρα 170 km.
Για να μη τα πολυλογώ έχω κάνει ένα excel και υπολόγισα οτι το μηχανάκι κοστίζει γύρω στα 25 λεπτά το χιλιόμετρο μαζί με τα service στην αντιπροσωπεία.
Άν τα κάνεις μόνος σου η τιμή πέφτει πολύ οπότε πολύ χοντρικά υπολόγιζε στα 20min-25max λεπτά το χιλιόμετρο όλα μέσα.

Τα παιδιά που σου είπανε για μικρό μηχανάκι δε στο είπανε ούτε για να σε χαλάσουνε ούτε για τίποτε άλλο πέραν του κόστους.
Παρόλο που δεν χρησιμοποιώ άλλο μηχανάκι πιστεύω επίσης πως είναι η καλύτερη λύση σε κάθε περίπτωση.

Απο κει και πέρα θα συμφωνήσε απόλυτα με τον λακωνικότατο kilomeater πως πρέπει να καβαλάς αυτό που τραβάει η καρδιά σου.
Με λίγα τηλεφωνάκια σε Honda αντιπροσωπείες θα βρείς σίγουρα κάποιο διαθέσιμο για test ride οπότε και θα έχεις την ευκαιρία που αναζητάς (όπως πολύ γλαφυρά το θέτεις).

Ίσως και να βρείς μαζί κανένα μεταχειρισμένο παπάκι που θα στο αφήσει και μισοτιμής ποιος ξέρει Razz

Τα παραείπα οπότε θα κλείσω με τα λόγια του αρχαίου σοφού kilomeater:
"μηχανάκι θες να αγοράσεις όχι τηλεόραση"
SOTOS80
SOTOS80
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-09-08
Mηνύματα : 82
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : ARAI ASTRO-R

http://www.shipofools.gr

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

30/9/2011, 9:41 pm
Τα παιδιά που μου είπανε για 2ο μηχανάκι μέσα στην πόλη δεν θεωρώ ότι το είπανε για το θέμα κόστους..και γενικά όπου διαβάζω ΟΛΟΙ λένε το ίδιο...καλό χρυσό το VFR σλλά...ΔΕΝ ειναι για πόλη και αυτό λόγο θερμοκρασίας και clip on. Αυτό έχω καταλάβει εγώ τουλάχιστον.
Το θέμα κόστους είναι το λιγότερο όταν έχεις πάθος με κάτι Smile Smile

Με το vstrom που έχω τώρα με 20 € κάνω περίπου 200 κάτι χιλιόμετρα. Δεν θυμάμαι σε λίτρα γιατί έχω πολύ καιρό να το υπολογίσω και θεωρώ απόλυτα λογικό ένα μηχανάκι 800 κυβικά και με VTEC να καίει παραπάνω και φυσικά δεν το συκγρίνω με το στρώμα..

Ο προβληματισμός μου είναι το θέμα άνεση και θερμοκρασία στην πόλη.

Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

30/9/2011, 9:48 pm
SOTOS80 wrote:Το θέμα κόστους είναι το λιγότερο όταν έχεις πάθος με κάτι Smile Smile


Αυτα διαβαζει ο Βενιζελος και μας σκιζει τον πατο Razz Razz lol!

Για να αφησω ομως την πλακα, παρε το μηχανακι και κανε το κεφι σου............


ακου την κ@υ..α silent Blush σου (κατα το "ακου την διψα σου") Wink
SOTOS80
SOTOS80
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-09-08
Mηνύματα : 82
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : ARAI ASTRO-R

http://www.shipofools.gr

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

30/9/2011, 9:56 pm
Θα πρέπει να το κάνω ένα test ride σίγουρα ώστε να βγάλω συμπεράσματα μόνος μου αλλιώς ότι και να λέμε εδω μέσα... Smile Smile
Αλλα απο την άλλη σκέφτομαι ότι για να λέτε όλοι σχεδόν το πόσο άβολο (και ασύμφορο) είναι το VFR μέσα στην πόλη, εεε όλο και κάτι ξέρετε.
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

30/9/2011, 9:57 pm
Δεν είναι άβολο, απλά δεν είναι παπί. scooter
SOTOS80
SOTOS80
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-09-08
Mηνύματα : 82
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : ARAI ASTRO-R

http://www.shipofools.gr

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

30/9/2011, 10:00 pm
Ε καλά...εννοείται ότι δεν συγκρίνω με παπί και φυσικά ούτε με το vstrom. Απλά θα ήθελα να αντέχεται μέσα στην πόλη (τα clip on εννοώ) και να ταξιδεύει καλύτερα απο το vstrom κυρίως στο θέμα κάλυψη αέρα και γενικότερα αίσθηση κύλισης στον δρόμο.
Dimitrisk12
Dimitrisk12
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-09-22
Mηνύματα : 246
Ηλικία : 41
Μοντέλο : VFR 800 VTEC, PCX 125
Κράνος : SHOEI MULTITECH, X-LITE X 801 RR

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

30/9/2011, 11:10 pm
Αν θες να οδηγησεις ενα VFR ιδού η ευκαιρία σου:

http://www.fanmoto.gr/product.asp?catid=1605
SOTOS80
SOTOS80
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-09-08
Mηνύματα : 82
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : ARAI ASTRO-R

http://www.shipofools.gr

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

30/9/2011, 11:11 pm
Dimitrisk12 wrote:Αν θες να οδηγησεις ενα VFR ιδού η ευκαιρία σου:

http://www.fanmoto.gr/product.asp?catid=1605

Σε ευχαριστώ...θα το κοιτάξω!!
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

30/9/2011, 11:33 pm
SOTOS80 wrote:. Απλά θα ήθελα να αντέχεται μέσα στην πόλη (τα clip on εννοώ) και να ταξιδεύει καλύτερα απο το vstrom κυρίως στο θέμα κάλυψη αέρα και γενικότερα αίσθηση κύλισης στον δρόμο.

αντεχεται να εισαι σιγουρος...........ΔΕΝ ειναι δα και κανενα SS Neutral
SOTOS80
SOTOS80
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-09-08
Mηνύματα : 82
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : ARAI ASTRO-R

http://www.shipofools.gr

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

30/9/2011, 11:36 pm
Το ξέρω απλά όλοι όσοι έχω ρωτήσει...ακούω το ίδιο πράγμα.. Με τίποτα VFR στην Αθήνα - Οπωσδήποτε και 2ο μηχανάκι.
tomakos
tomakos
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-26
Mηνύματα : 2098
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR μπιφτεκ του οκτώνε λέμε
Κράνος : shoei xr-1000, scorpion exo 1000

ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

30/9/2011, 11:47 pm
SOTOS80 wrote:Το ξέρω απλά όλοι όσοι έχω ρωτήσει...ακούω το ίδιο πράγμα.. Με τίποτα VFR στην Αθήνα - Οπωσδήποτε και 2ο μηχανάκι.

Μάλλον ρωτάς πλούσιους, εγώ τόσα χρόνια που δουλεύω κέντρο με αυτό πηγαινοέρχομαι χειμώνα καλοκαίρι, τώρα αν οι μεταξωτοί κώλοι θέλουν παπιά άλλο πραμα αυτό
SOTOS80
SOTOS80
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-09-08
Mηνύματα : 82
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : ARAI ASTRO-R

http://www.shipofools.gr

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

1/10/2011, 12:05 am
Smile Smile Δεν είναι θέμα τόσο κόστους έτσι και αλλιώς το vstrom δεν καίει και λίγα μηχανή είναι και αυτό.Υπάρχουν φορές που θα ήθελα κ εγώ ένα παπί για μέσα στην πόλη αλλά απο την άλλη η ασφάλεια που μου δίνει η μηχανή δεν συγκρίνεται. Δεν θα ήθελα να ήμουν με παπί σε στιγμές που μου έχουν κάτσει και έχω σωθεί λόγο της μηχανής και ας μην έχει ABS. Το παπί (επειδή είχα παλιότερα) θεωρώ ότι είναι καθαρά για το κέντρο...και μόνο.Επειδή η δουλειά μου όπως έχω πεί είναι 20 -25 χιλιόμετρα απο το σπίτι και κάνω καθημερινά αυτή την διαδρομή (μερικές φορές και απο Αττική οδό) και επειδή χρειάζεται συχνά να βρεθώ και ακόμα πιο μακριά για ραντεβού π.χ Λαγονήσι - Γλυφάδα δεν θα ήθελα να με φανταστώ με παπί. Απο την άλλη ένα scooter θα ήταν πολύ πιο άνετο αλλά και πάλι δεν μου δίνει την σιγουριά. Και εκτός όλων αυτών... θεωρώ ότι την μηχανή που θα έχω θέλω να την χαίρομαι κάθε μέρα και όχι να περιμένω Σαββατοκύριακα (όπου έτσι όπως έχουν τα πράγματα..το ένα θα δουλεύω το άλλο θα γκρινιάζει η γυναίκα γιατί θα θέλει αυτοκίνητο, το επόμενο δεν θα υπάρχουν λεφτά κτλ κτλ) και θα καταλήξει η μηχανή να κάθεται και να περιμένει ΠΟΤΕ θα την βγάλω βόλτα. Και το αυτοκίνητο στην ίδια κατάσταση ήταν (2θέσιο cabrio) Και το κουνούσα μόνο Σαββατοκύριακα για βόλτες και καθημερινές μία στο τόσο να μην μείνει απο μπαταρία μέχρι που τελικά το πούλησα γιατί το λυπήθηκα να κάθεται. Γι αυτό τον λόγο δεν θέλω να καταλήξει και η μηχανή έτσι... :(
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

1/10/2011, 12:33 am
SOTOS80 wrote:Το ξέρω απλά όλοι όσοι έχω ρωτήσει...ακούω το ίδιο πράγμα.. Με τίποτα VFR στην Αθήνα - Οπωσδήποτε και 2ο μηχανάκι.

Μολις τωρα βλεπω αυτο το νημα και ας προσθετω δυο λογια. Απο τον Σεπτεμβρη του 2004 που αγορασα το μηχανακι μεχρι και τον Ιουλη του 2010, δηλ. για σχεδον 6 χρονια, το χρησιμοποιουσα για ολες τις μετακινησεις στο Λονδινο οπου μενω μονιμα. Μαλιστα σπο τον Σεπτεμβρη του 2006 πηγαινα μ'αυτο στη δουλεια μου καθημερινα στο κεντρο του Λονδινου, 16+16=32 χιλιομετρα (πριν το 2006 δουλευα εξω απο το Λονδινο). Η κινηση ειναι παρομοια με της Αθηνας αν και οι θερμοκρασιες εδω ειναι χαμηλοτερες και το βεντιλατερ δεν δουλευε τοσο συχνα. Η μεση καταναλωση με τετοια χρηση ητανε 8 λτ / 100 χμ - συμπεριλαμβανομενης και της κλασικης βολτας σκισιματος με παρεα την Κυριακη Wink Very Happy

Το φχαριστιομουνα? You bet Laughing Οι δε κοντριτσες με διαφορα μηχανακια μου φτιαχνανε τη μερα. Το μονο που αλλαξα απο τοτε που αρχισα το commuting ητανε bar risers 2.9εκ που κανανε ολη τη διαφορα. Με την ευκαιρια να πω οτι εδω οι περισοτεροι κατοχοι βλεπουν το μηχανακι σαν all-rounder, οποτε commuting ειναι μεσα στο προγραμμα. Απο τον Σεπτεμβρη του 2010 εχω εδω το Transalp 650 και παρα το οτι αυτο ειναι σχεδον ποδηλατο στην πολη, το πηγαινελα στη δουλεια εχει χασει το ...αλατοπιπερο του - η καταναλωση εχει πεσει βεβαια στα 6.3 λτ / 100 χμ, αλλα χαθηκαν και οι κοντριτσες και το σκισιμο της Κυριακης :(

Τον τελευταιο χρονο εχω το VFR στην Ελλαδα και εχω κυκλοφορησει αρκετα μεσα στην Αθηνα, ακομη και με 39'C τον περασμενο Ιουλη. Παρα το οτι εχω και ενα XLR250, προτιμω να παιρνω το VFR και αυτο νομιζω οτι λεει κατι. Αν παντως εμενα μονιμα στην Αθηνα, θα εκανα την πατεντα με τον διακοπτη βεντιλατερ ωστε να μην ανεβαινει η θερμοκρασια συχνα στους 100'C. Σημειωση: η τσεπη μου αντεχει την διαφορα στην καταναλωση απο ενα μικροτερο μηχανακι και κανω και ολη τη συντηρηση μονος μου.

SOTOS80
SOTOS80
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-09-08
Mηνύματα : 82
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : ARAI ASTRO-R

http://www.shipofools.gr

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

1/10/2011, 12:59 am
Για να συνοψίσουμε, τα αρνητικά που έχω ακούσει - διαβάσει για το VFR:

- Τα clip on
- Το βάρος
- Οι θερμοκρασίες που ανεβάζει (βέβαια εδώ κάπου διάβασα ότι λόγω διάταξης δεν πάει η ζέστη στον οδηγό)
- Κάποιοι λέγανε και ότι δεν είναι τόσο άνετο σε ταξίδι (για την σέλα)

σε σύγκριση τώρα με το vstrom...(το ξέρω ότι δεν έχει κανένα νόημα καθώς είναι εντελώς διαφορετικά)

Το vstrom όπως έχω πεί, καλό αλλά μέτριο σε όλα. Το θέμα βάρος.. δεν είναι και πολύ ελαφρύ και θεωρώ ότι επειδή το έχει σχετικά ψηλά αυτόματα το κάνει λίγο δύσκολο στον χειρισμό του μέχρι να του πάρεις τον αέρα. όσο κινείται όλα μια χαρά αλλά όταν είναι σταματημένο ζορίζει λίγο. Το έχω συνηθίσει βέβαια και δεν μου φαίνεται πλέον. Επειδή έχει και φαρδιά σέλα αν είσαι γύρω στο 1,76 όπως είμαι εγώ σε κάνει να μην πατάς πολύ καλά κάτω. Απο την άλλη σε ταξίδι... (έχω την ζελατίνα με το φρυδάκι) μπορώ να πώ ότι μέχρι και τα 140 ταξιδεύεις μια χαρά, απο εκεί και πάνω αλλάζουν λίγο τα πράγματα. Προσωπικά η θέση οδήγησης του vstrom δεν με βόλεψε .. με αποτέλεσμα να έχω αλλάξει σέλα με ανατομική και τιμόνι πιο χαμηλό και πιο ίσιο βάζοντας όμως αποστάτες που το φέρνουν πιο κοντά και λίγο πιο πάνω. Είχα θέμα με πόνο στην πλάτη ψηλά και ακόμα μερικές φορές απλά με τις αλλαγές που του έχω κάνει έχει βελτιωθεί η κατάσταση.

Θεωρώ ότι με ένα πιο σκυφτό μηχανάκι ίσως είναι καλύτερα τα πράγματα, συγκρίνοντας με ένα fazer 600 που είχα οδηγήσει και δεν με ενόχλησε η θέση.

Απο την άλλη ίσως το VFR να χάνει σε άνεση του συνεπιβάτη (χωρίς να είμαι σίγουρος γι αυτό απλά γιατί ίσως να αναγκάζεται να σκύβει λίγο όταν ανεβαίνουν τα χιλιόμετρα, άν ταξιδεύεις με 120 θεωρώ ότι θα μπορεί να κάθεται και πιο όρθιος ειδικά αν υπάρχει και βαλίτσα πίσω)

Απ όσο ξέρω τα περισσότερα 4κύλινδρα το καλοκαίρι στην κίνηση υποφέρουν λιγάκι και μαζί με αυτά και ο οδηγός τους καθώς η ζέστη σκάει κατευθείαν πάνω του όταν λειτουργεί το βεντιλατέρ. Το θέμα είναι...το VFR έχει πρόβλημα να δουλεύει μέσα στην Αθήνα ΑΝ ο οδηγός του το αντέχει? Κάπου διάβασα ότι μπορεί να βράσουν τα υγρά.. χωρίς να το πολυκαταλάβω αυτό.

Στο θέμα clip on - τιμόνι δεν έχω άποψη καθώς το μόνο clipoνατο που έχω οδηγήσει είναι το CBR600F όπου είναι πιο χαμηλά απο του VFR, άρα λογικά το VFR είναι πιο άνετο.
noe13
noe13
Μέλος
Μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-23
Mηνύματα : 276
Ηλικία : 39
Μοντέλο : vfr 800 v-tec 2005
Κράνος : Καμία επιλογή

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

1/10/2011, 4:34 pm
Με μια προταση αυτο που θα στερηθεις μεσα στη πολη θα στο αποζημιωσει εκτος!
Semiaz
Semiaz
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 343
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR800A8
Κράνος : X Spirit 2

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

7/10/2011, 8:19 pm
Συνάδελφε δε θέλω να γίνω Velociraptor αλλά πραγματικά έρχονται στιγμές που τον μνημονεύω.
Αν διαβάσεις προσεκτικά θα διαπιστώσεις οτι όλοι οι κάτοχοι είπανε πάνω κάτω τα ιδια πράγματα.
Πολλή θεωρία για το τίποτα απο εδώ κι εμπρός.
Πάρε να οδηγήσεις 1 απο κάθε μηχανάκι που σου αρέσει (ή φαντάζεσαι οτι σου αρέσει) κι όποιο σου κάτσει καλύτερα πάνε κι αγόρασε το.
Μόνο ο Vvag λείπει απο δω μέσα για να θεωρηθεί και επίσημα πλεον το θέμα ως spam!!
Innocent Innocent
mikemusic4
mikemusic4
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-10-07
Mηνύματα : 96
Ηλικία : 48
Μοντέλο : VFR 800 vtec
Κράνος : OGK - FF5

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

7/10/2011, 11:31 pm
Έψαχνα να βρω κάποιο νήμα για να σας γράψω "καλός σας βρήκα" δεν βρήκα κάτι κ έπεσα εδω πάνω το οποίο εχει πολύ ενδιαφέρον..

Φίλε Σότο πάρε την μηχανή , πάρε το vfr κ άσε τα δεν κάνει για το ενα δεν κάνει για το άλλο..

Οδηγώ περίπου 11 χρόνια on-off, τα βαρέθηκα λίγο τα μοντέλα της Honda (κακός) και αγόρασα το Vstrom (πολύ κακός) η Vstrom δεν είναι on-off είναι on road και μόνο, χώμα θα πάει εκει που θα πάει και το tdm, fazer κτλ έτσι αφου η Suzuki με το DL με απομάκρυνε απο το χώμα είδα οτι είναι μέτρια για την άσφαλτο με γνώμονα πάντα οτι δεν κάνει για off πολύ καλύτερη στην άσφαλτο απο ένα Transalp αλλά το Transalp πάει μια χαρά off road οπότε συγχωρείς τις όποιες ατέλιες εχει σε on road..

Φίλε Σότο δεν ξέρω ή δεν θυμάμαι να διευκρινίζεις ποιο μοντέλο Vfr σε ενδιαφέρει, εγω μπήκα στην πρίζα να πουλήσω το Dl γιατι όπως πολύ σωστά λες είναι μέτριο σε ολα (εγω θα πω περίπου σε ολα, πολύ καλή κατανάλωση, τεράστια άνεση στο ταξίδι) και προσανατολίστηκα σε μια μηχανή που πάντα την έβλεπα και μου έπεφταν τα σάλια, το Vfr !!! (Vfr 800 vtec)

Το οδήγησα που λες και είπα τον δεσπότη Παναγιώτη, φιλικότητα απίστευτη, φρενάρες, ποιότητα, ομορφιά και τόσα άλλα καλούδια που θα γίνω βαρετός αν συνεχίσω, πήρα το dl μετά για να παω σπίτι και ήθελα να το πετάξω στα σκουπίδια !!!

Την Δευτέρα αν ολα πάνε καλά θα εχω αγοράσει το vfr και πουλήσει το DL..

Κάνε αυτο που θέλεις και μην ακούς αυτο δεν κάνει για την πόλη , το χωριό και το βουνό, της μηχανές τις πάμε εμεις και οχι αυτές..

Αν ολοι σκεφτόμασταν με την λογική τι κάνει για την πόλη πραγματικά αναρωτιέμαι γιατι βλέπω στην πύχτρα της Αθήνας Gs 1200, Varadero, Caponord, adventure 990, τζιπάκια και Suv 2000cc, 2500cc, 3000cc και πάει λέγοντας ??

Γιατι το VStrom είναι μια χαρά για την πόλη ? είναι στο στοιχείο του ? Ολόκληρη κουμούτσα τι κάνει μέσα στην Ομόνοια ? Για ταξίδι είναι και το Vstrom, για την πόλη είναι μόνο τα παπιά και τα scooter εως 250-300cc Ολα τα άλλα που βλέπουμε τι δουλειά εχουν στην πόλη ?

Επίσης είμαι κ εγω της άποψης οτι την μοτοσυκλέτα πρέπει να την χαίρεσαι συνέχεια, τι θα πει εχω μια για το ταξίδι , μια για την Πόλη μια για την θάλασσα και μια για οταν κάνει κρύο ?

Δεν καταλαβαίνω πως κάποιος παίρνει μια μηχανή πολυτελείας οπως είναι το Vfr , σκάει ενα κάρο λεφτά για να την αποκτήσει και μετά μετράει με το σταγονόμετρο πόσο βενζίνα καιει !!

Μια είναι η καψούρα και αυτη πρέπει να κυνηγάμε..

Οδήγα το Vfr και θα πάθεις πλάκα, εγω αυτο έπαθα πάντως..

Δεν θέλω να προσβάλω κανέναν, ολες οι απόψεις δεκτές, απλά αυτη είναι η δική μου άποψη..

Αγαπάω ολες τις μοτοσυκλέτες και μου αρέσουν όλες !!

Καλώς σας βρήκα, απο βδομάδα κ εγω θα ανοίκω στο club της Βέφας !!! Smile
mikemusic4
mikemusic4
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-10-07
Mηνύματα : 96
Ηλικία : 48
Μοντέλο : VFR 800 vtec
Κράνος : OGK - FF5

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

7/10/2011, 11:55 pm
*Παιδιά τροποποίηση μηνύματος δεν υπαρχει? διαβάζοντας είδα ορθογραφικά λάθη κ είπα να τα διορθώσω !!
SOTOS80
SOTOS80
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-09-08
Mηνύματα : 82
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : ARAI ASTRO-R

http://www.shipofools.gr

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

8/10/2011, 5:49 pm
mikemusic4 wrote:Έψαχνα να βρω κάποιο νήμα για να σας γράψω "καλός σας βρήκα" δεν βρήκα κάτι κ έπεσα εδω πάνω το οποίο εχει πολύ ενδιαφέρον..

Φίλε Σότο πάρε την μηχανή , πάρε το vfr κ άσε τα δεν κάνει για το ενα δεν κάνει για το άλλο..

Οδηγώ περίπου 11 χρόνια on-off, τα βαρέθηκα λίγο τα μοντέλα της Honda (κακός) και αγόρασα το Vstrom (πολύ κακός) η Vstrom δεν είναι on-off είναι on road και μόνο, χώμα θα πάει εκει που θα πάει και το tdm, fazer κτλ έτσι αφου η Suzuki με το DL με απομάκρυνε απο το χώμα είδα οτι είναι μέτρια για την άσφαλτο με γνώμονα πάντα οτι δεν κάνει για off πολύ καλύτερη στην άσφαλτο απο ένα Transalp αλλά το Transalp πάει μια χαρά off road οπότε συγχωρείς τις όποιες ατέλιες εχει σε on road..

Φίλε Σότο δεν ξέρω ή δεν θυμάμαι να διευκρινίζεις ποιο μοντέλο Vfr σε ενδιαφέρει, εγω μπήκα στην πρίζα να πουλήσω το Dl γιατι όπως πολύ σωστά λες είναι μέτριο σε ολα (εγω θα πω περίπου σε ολα, πολύ καλή κατανάλωση, τεράστια άνεση στο ταξίδι) και προσανατολίστηκα σε μια μηχανή που πάντα την έβλεπα και μου έπεφταν τα σάλια, το Vfr !!! (Vfr 800 vtec)

Το οδήγησα που λες και είπα τον δεσπότη Παναγιώτη, φιλικότητα απίστευτη, φρενάρες, ποιότητα, ομορφιά και τόσα άλλα καλούδια που θα γίνω βαρετός αν συνεχίσω, πήρα το dl μετά για να παω σπίτι και ήθελα να το πετάξω στα σκουπίδια !!!

Την Δευτέρα αν ολα πάνε καλά θα εχω αγοράσει το vfr και πουλήσει το DL..

Κάνε αυτο που θέλεις και μην ακούς αυτο δεν κάνει για την πόλη , το χωριό και το βουνό, της μηχανές τις πάμε εμεις και οχι αυτές..

Αν ολοι σκεφτόμασταν με την λογική τι κάνει για την πόλη πραγματικά αναρωτιέμαι γιατι βλέπω στην πύχτρα της Αθήνας Gs 1200, Varadero, Caponord, adventure 990, τζιπάκια και Suv 2000cc, 2500cc, 3000cc και πάει λέγοντας ??

Γιατι το VStrom είναι μια χαρά για την πόλη ? είναι στο στοιχείο του ? Ολόκληρη κουμούτσα τι κάνει μέσα στην Ομόνοια ? Για ταξίδι είναι και το Vstrom, για την πόλη είναι μόνο τα παπιά και τα scooter εως 250-300cc Ολα τα άλλα που βλέπουμε τι δουλειά εχουν στην πόλη ?

Επίσης είμαι κ εγω της άποψης οτι την μοτοσυκλέτα πρέπει να την χαίρεσαι συνέχεια, τι θα πει εχω μια για το ταξίδι , μια για την Πόλη μια για την θάλασσα και μια για οταν κάνει κρύο ?

Δεν καταλαβαίνω πως κάποιος παίρνει μια μηχανή πολυτελείας οπως είναι το Vfr , σκάει ενα κάρο λεφτά για να την αποκτήσει και μετά μετράει με το σταγονόμετρο πόσο βενζίνα καιει !!

Μια είναι η καψούρα και αυτη πρέπει να κυνηγάμε..

Οδήγα το Vfr και θα πάθεις πλάκα, εγω αυτο έπαθα πάντως..

Δεν θέλω να προσβάλω κανέναν, ολες οι απόψεις δεκτές, απλά αυτη είναι η δική μου άποψη..

Αγαπάω ολες τις μοτοσυκλέτες και μου αρέσουν όλες !!

Καλώς σας βρήκα, απο βδομάδα κ εγω θα ανοίκω στο club της Βέφας !!! Smile

Με το καλό να την παραλάβεις την VFR σου!!! Κι εγώ για VTEC ψάχνω. Δεν έχω καταφέρει να βρώ κάποια να οδηγήσω ακόμα. Πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα αλλά δεν γινότανε να την οδηγήσω γιατί την είχαν στο άλλο μαγαζί - συνεργείο όπου ήταν κλειστό λόγο Σαββάτου. Ελπίζω να βρεθεί κάποια να την οδηγήσω ώστε να μου λυθούν όποιες απορίες εχω σχετικά με το VFR.!!!
mikemusic4
mikemusic4
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-10-07
Mηνύματα : 96
Ηλικία : 48
Μοντέλο : VFR 800 vtec
Κράνος : OGK - FF5

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

9/10/2011, 12:16 am
Σωτήρη σε κατάστημα δύσκολα θα την οδηγήσεις, αν για κάποιον λόγο την εχουν και καιρό κ εχουν βγάλει πινακίδα, δεν εχει ασφάλεια κτλ τότε σχεδόν είναι ακατόρθωτο, φοβούνται και αυτοι μην γίνει τίποτα..

Βρες κάποια αγγελία που σε ενδιαφέρει, πήγαινε δες την μηχανή και οδήγησε την..

Αλλιώς αν είσαι και γειτονάκι να κάνω το ψυχικό να βρεθούμε να σου δώσω την δικιά μου (με το καλό, πρώτα ο θεός να την πάρω κ εγω)
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

9/10/2011, 12:39 pm
Mike, αν την παρεις τελικα την Δευτερα (που ολοι στο ευχομαστε), ελα ΣΥΜΟΦΕ για τα καλοριζικα cheers .

Συμφερει Wink , δυο ευρουλακια η μπυρα , φτηνα θα την βγαλεις με τα κερασματα Razz Thumbsup
Roberto
Roberto
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-28
Mηνύματα : 1162
Ηλικία : 47
Μοντέλο : VFR 800 RC46 II Α5
Κράνος : Arai Quantum

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

9/10/2011, 1:02 pm
mikemusic4 wrote:*Παιδιά τροποποίηση μηνύματος δεν υπαρχει? διαβάζοντας είδα ορθογραφικά λάθη κ είπα να τα διορθώσω !!

Ίσως να μπορείς να το κάνεις μέσα σε λίγα λεπτά από την απάντηση σου, αλλίως μετά δεν υπάρχει.
mikemusic4
mikemusic4
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-10-07
Mηνύματα : 96
Ηλικία : 48
Μοντέλο : VFR 800 vtec
Κράνος : OGK - FF5

Μελλοντικη αγορά VFR - Page 2 Empty Re: Μελλοντικη αγορά VFR

9/10/2011, 3:13 pm
Don John wrote:Mike, αν την παρεις τελικα την Δευτερα (που ολοι στο ευχομαστε), ελα ΣΥΜΟΦΕ για τα καλοριζικα cheers .

Συμφερει Wink , δυο ευρουλακια η μπυρα , φτηνα θα την βγαλεις με τα κερασματα Razz Thumbsup

χαχαχα 700 κατοστάρικα το κεφάλι ε? Πάλι καλά που είσαστε/είμαστε λίγοι Evil or Very Mad

Το ξέρω το ΣΥΜΟΦΕ είχα σκάσει παλιότερα άλλη μέρα σε άλλο club, σε ευχαριστώ πάρα πολύ Γιάννη για την πρόσκληση θα προσπαθήσω να ερθω, κατα τις 8 - 9 μαζεύεστε ?
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum