Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

+25
oσονοuπω
vagelis78
kortomalteze
VEFALIFT
ELENA
Fanrider
anastasis
Roberto
DENTOCOP
Don John
SCORPIOS
Ο φυσικός
Verbal Kint
DoctorAbo
Tinder
apostat
Παναγιώτης Κ.
Postman
da_beazt
Caracal
posnightmist
XLGeorge
KiloMeater
tomakos
Vvag
29 posters
Go down
Verbal Kint
Verbal Kint
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-09
Mηνύματα : 414
Ηλικία : 51
Μοντέλο : XRV 750 RD07A / VFR 800A3 Vtec
Κράνος : Arai Tour X-3 / Arai Chaser

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

9/7/2012, 5:17 pm
Ανοιχτο μονο το τμημα Mοτοσυκλετα ωστε να μην γεμιζει το φορουμ μελη τα οποια γραφτηκαν μονο και μονο
επειδη ηθελαν να αγορασουν VFR και ηθελαν να δουνε τα υπερ και τα κατα των VFR. Cool

Απο εκει και περα οποιος κανει την αγορα και θελει να γινεις μελος του φορουμ, παντα καλοδεχουμενος.
Οποιος δεν εχει την συγκεκριμενη μοτο, μπορει να μπει ανετα μετα απο προταση φιλου που ειναι ηδη γραμμενος στο φορουμ.
Το δευτερο μπορει να ακουγεται λιγο ρατσιστικο αλλα αποκλειει τις περιπτωσεις του "δεν εχω σχεση με κανενα, δεν εχω καν μοτοσυκλετα, αλλα ειδα φως και μπηκα" Suspect

Ολα τα αλλα τμηματα κλειστα. Δεν ενδιαφερει τον καθενα που δεν ειναι στο φορουμ τα "χαχαχα" μας και οι μαλακιες μας... Bye
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

9/7/2012, 6:26 pm
Μετά από πολυήμερη απουσία (όχι ρε, δεν θα ανεβάσω το ταξιδιωτικό πριν το 2014! Razz) θα ήθελα να σχολιάσω τα όσα έχουν ήδη ειπωθεί.
1. Όπως είπε κι ο Vvag τα 3 χρόνια που λειτουργεί το φόρουμ μας δεν έχει μπει ΚΑΙ συμμετάσχει κόσμος που να δημιουργεί προβλήματα. Υπό αυτήν την έννοια νομίζω ότι η ελεύθερη εγγραφή όποιου ενδιαφέρεται να εγγραφεί είναι η καλύτερη λύση. Επίσης είναι η απλούστερη λύση, πράγμα σημαντικό.
2. Για το σπαμ νομίζω ότι είναι θέμα αυτοσυγκράτησης. Σε τεχνικά και ταξιδιωτικά καλό θα ήταν η αυτοσυγκράτηση να είναι ακόμα μεγαλύτερη και ενδεχομένως τα σχετικά θέματα να "καθαρίζονται" σε βάθος χρόνου.
3. Με εξαίρεση τα τεχνικά-ιστορικά θέματα δεν θα ήταν κακή ιδέα οι υπόλοιπες κατηγορίες να είναι μόνο για τα μέλη. Για τα ταξιδιωτικά δεν ξέρω τι να προτείνω. Κάποια είναι γραμμένα σαν ταξιδιωτικά άρθρα, χωρίς πολλές προσωπικές αναφορές ενώ κάποια άλλα έχουν αρκετές προσωπικές πινελιές και ίσως δεν είναι ωραίο να είναι ανοικτά στον καθένα.
4. Αν κριθεί ότι μπορώ να βοηθήσω θα χαρώ να ανήκω στην κακόφημη ομάδα των "κλικαδόρων" του φόρουμ. (Επειδή κάνουν κλικ, μην πάει το μυαλό σας αλλού)
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

9/7/2012, 8:12 pm
Συμφωνώ κι εγώ με τον καθαρισμό απο τα spam και να κλειδωθούν τα θέματα
ωστε να τα βλέπουν μόνο μέλη.
Εμένα ένα άλλο που με αρέσει απο άλλα forum που βλέπω είναι που έχουν
ποιο πολύ οργάνωση (χωρίς παρεξήγηση έτσι?)σε διάφορα γκατζετάκια του club.
π.χ μπουζάκια,αυτοκόλητα,ημερολόγια,μπρελόκ και οτιδήποτε άλλο.
Μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω παραπάνω αλλά δεν κατέχω απο ίντερνετ μόνο απο μαγειρική όποιος θέλει. cheers
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

9/7/2012, 8:57 pm
Αα και οι προσφορές απο μαγαζιά καλοδεχούμενες. Thumbsup
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

10/7/2012, 12:04 am
Κυρίες και Κύριοι, εγώ ένα μόνο έχω να πώ επί του θέματος και θυμηθείτε τα λόγια μου............

Λ.Ε.Φ.Τ.Α. Υ.Π.Α.Ρ.Χ.Ο.Υ.Ν.
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

10/7/2012, 12:37 am
DoctorAbo wrote:Aυτούς που δεν οδηγάνε VFR αλλά δε ζηλεύετε τα μηχανάκια τους τι θα τους κάνετε ?

Ποιος παπαρας σου ειπε πως δεν τα ζηλευουμε ? Mad Razz
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

10/7/2012, 12:41 am
Παναγιώτης Κ. wrote:Κυρίες και Κύριοι, εγώ ένα μόνο έχω να πώ επί του θέματος και θυμηθείτε τα λόγια μου............

Λ.Ε.Φ.Τ.Α. Υ.Π.Α.Ρ.Χ.Ο.Υ.Ν.


confused2 confused2 confused2 confused2 confused2 confused2
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

10/7/2012, 12:43 am
Vvag wrote:Επίσης περιμένω ακόμα να δω αν διατείθεται κόσμος να αναλάβει να βοηθήσει στην οργάνωση.

cheers

ΑΝ μπορω να βοηθησω σε κατι, και στον οποιο χρονο εχω ελευθερο, εδω ειμαι Neutral
Roberto
Roberto
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-28
Mηνύματα : 1162
Ηλικία : 47
Μοντέλο : VFR 800 RC46 II Α5
Κράνος : Arai Quantum

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

10/7/2012, 12:56 am
Caracal wrote: Παρόλαυτά, η προηγούμενη ομάδα ήταν της αντίθετης ιδέας και δεν το έκανε.......

Ελπίζω ετούτη η ομάδα να έχει καλύτερη αντίληψη και να κάνει την δουλειά.

Λάθος τα λες, αν και σου είχα εξηγήσει τότε τα πράγμτα....
....δεν ήταν η προηγούμενη ομάδα αντίθετη, ήταν ότι κάποιοι δεν ήθελαν να σβηστούν τα posts τους.
Τώρα, αν συμφωνήσουμε να τα σβήσουμε.....Μιχάλη....ευχαρίστως να το κάνουμε...και εμένα θα μου άρεσε να δω τα topic καθαρά.
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

10/7/2012, 1:07 am
Ο φυσικός wrote:
3. Με εξαίρεση τα τεχνικά-ιστορικά θέματα δεν θα ήταν κακή ιδέα οι υπόλοιπες κατηγορίες να είναι μόνο για τα μέλη. Για τα ταξιδιωτικά δεν ξέρω τι να προτείνω. Κάποια είναι γραμμένα σαν ταξιδιωτικά άρθρα, χωρίς πολλές προσωπικές αναφορές ενώ κάποια άλλα έχουν αρκετές προσωπικές πινελιές και ίσως δεν είναι ωραίο να είναι ανοικτά στον καθένα.

Κατα τη γνωμη μου τα ταξιδιωτικα πρεπει να ειναι ανοιχτα. Πολλες φορες στελνω links για τα ταξιδιωτικα που ανεβαζω σε φιλους και γνωστους που δεν εχουν καμμια σχεση με το φορουμ στο οποιο τα ανεβαζω. Ενας λογος πχ που δεν θα ανεβαζα καποιο ταξιδιωτικο σε καποιο φορουμ ειναι οταν το τελευταιο ειναι κλειστο μονο σε μελη. Ενα καλο χωρισμο μεταξυ κλειστων και ανοιχτων ενοτητων εχει π.χ. το τρανσαλπ φορουμ. Στα σιγουρα παντως, δεν θαθελα να δω ταξιδιωτικα και τεχνικα θεματα κλειστα.
Don John
Don John
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 4543
Ηλικία : 61
Μοντέλο : VFR 750 F RC24 - VFR 800abs RC46
Κράνος : HJC FG 15 - NOLAN N103

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

10/7/2012, 1:10 am
VFGeorge wrote:Κατα τη γνωμη μου τα ταξιδιωτικα πρεπει να ειναι ανοιχτα. Πολλες φορες στελνω links για τα ταξιδιωτικα που ανεβαζω σε φιλους και γνωστους που δεν εχουν καμμια σχεση με το φορουμ στο οποιο τα ανεβαζω. Ενας λογος πχ που δεν θα ανεβαζα καποιο ταξιδιωτικο σε καποιο φορουμ ειναι οταν το τελευταιο ειναι κλειστο μονο σε μελη. Ενα καλο χωρισμο μεταξυ κλειστων και ανοιχτων ενοτητων εχει π.χ. το τρανσαλπ φορουμ. Στα σιγουρα παντως, δεν θαθελα να δω ταξιδιωτικα και τεχνικα θεματα κλειστα.

+100 :_hi:
anastasis
anastasis
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 1315
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 800 06 ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Wo Es war, soll Ich werden

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

10/7/2012, 1:13 am
VFGeorge wrote:
Κατα τη γνωμη μου τα ταξιδιωτικα πρεπει να ειναι ανοιχτα. Πολλες φορες στελνω links για τα ταξιδιωτικα που ανεβαζω σε φιλους και γνωστους που δεν εχουν καμμια σχεση με το φορουμ στο οποιο τα ανεβαζω. Ενας λογος πχ που δεν θα ανεβαζα καποιο ταξιδιωτικο σε καποιο φορουμ ειναι οταν το τελευταιο ειναι κλειστο μονο σε μελη. Ενα καλο χωρισμο μεταξυ κλειστων και ανοιχτων ενοτητων εχει π.χ. το τρανσαλπ φορουμ. Στα σιγουρα παντως, δεν θαθελα να δω ταξιδιωτικα και τεχνικα θεματα κλειστα.

Συμφωνώ!!! Και θα προτιμούσα μάλιστα το σύνολο του forum να είναι ανοιχτό.
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

10/7/2012, 1:36 am
Roberto_Diavolo wrote:
Caracal wrote: Παρόλαυτά, η προηγούμενη ομάδα ήταν της αντίθετης ιδέας και δεν το έκανε.......

Ελπίζω ετούτη η ομάδα να έχει καλύτερη αντίληψη και να κάνει την δουλειά.

Λάθος τα λες, αν και σου είχα εξηγήσει τότε τα πράγμτα....
....δεν ήταν η προηγούμενη ομάδα αντίθετη, ήταν ότι κάποιοι δεν ήθελαν να σβηστούν τα posts τους.
Τώρα, αν συμφωνήσουμε να τα σβήσουμε.....Μιχάλη....ευχαρίστως να το κάνουμε...και εμένα θα μου άρεσε να δω τα topic καθαρά.

Υπήρξε κάποιος συγκεκριμένος, που τον ρώτησες επί αυτού, και είπε, ''όχι εγώ δεν θέλω να σβηστεί το μπράβο που είχα γράψει πέρσυ στο VNR project του Caracal και αυτό παρόλο που βλέπω ότι με ευχαριστεί έτσι κι αλλοιώς παρακάτω'';

Ποιός συγκεκριμένα ήταν αυτός, να τον ρωτήσω κι εγώ;
Roberto
Roberto
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-28
Mηνύματα : 1162
Ηλικία : 47
Μοντέλο : VFR 800 RC46 II Α5
Κράνος : Arai Quantum

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

10/7/2012, 1:39 am
1. Spam:
Καλό θα είναι να έχουμε μια συναίσθηση και αυτοσυγκράτηση στο spam και στα μπραβο, κτλ, όταν πρόκειται για θέματα σχετικά με μοτοσυκλέτα, δλδ τεχνικά, ταξιδιωτικά.

2. Διαχείριση, εκκαθάριση θεμάτων.
Συμφωνώ, να καθαριστούν τα θέματα μοτο-ενδιαφέροντος και το να ορίσουμε κάποιους υπεύθυνους σε συγκεκριμένες κατηγορίες, θα βοηθήσει διότι θα επιμερίστει η δουλειά, που σίγουρα είναι αρκετή, αφού όπως φαίνεται πρέπει να κάνουμε επιλογή τι θα σβήσουμε και τι όχι. Συμφωνούμε να καθαριστούν τα θέματα λοιπόν?

3. Εκκαθάριση μελών
Δεν συμφωνώ να σβήσουμε τα ανενεργά μέλη. Ο λόγος που αναφέρθηκε με καλύπτει. Παλαιότερα, μόνο μετά από έγκριση του Νίκου γινόσουν δεκτός. Θέλουμε να γυρίσουμε σε κάτι τέτοιο? Πάντως δεν φαίνεται να μας έχει χαλάσει το γεγονός ότι όλοι γίνονται δεκτοί.

4. Κλείδωμα θεμάτων
Το σημείο τριβής είναι τα ταξιδιωτικά, όπου φαινόμαστε. Ο μοναδικός λόγος που φαίνεται να υπάρχει για να μην τα κλειδώσουμε είναι αυτός που προέταξε ο VFGeorge. Για εμένα καλύτερα να τα κλειδώσουμε εντελώς, δεν θα ήθελα να φαίνομαι.
Γενικότερα, τα δικαιώματα έχουν από κλείδωμα ανά κατηγορία και είναι εφικτό από γενικό κλείδωμα, μέχρι μόνο φωτογραφίες, μόνο links ή και συνδυασμός. Ότι αποφασίζουμε, κάνουμε.
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

10/7/2012, 8:33 am
Η Λύση για τα ταξιδιωτικά είναι απλή: Δύο ενότητες ταξιδιωτικών, μια ανοιχτή μια κλειστή, και ο δημιουργός αποφασίζει πού θα το σηκώσει.

Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

10/7/2012, 8:50 am
DENTOCOP wrote:
Παναγιώτης Κ. wrote:Κυρίες και Κύριοι, εγώ ένα μόνο έχω να πώ επί του θέματος και θυμηθείτε τα λόγια μου............

Λ.Ε.Φ.Τ.Α. Υ.Π.Α.Ρ.Χ.Ο.Υ.Ν.


confused2 confused2 confused2 confused2 confused2 confused2


Σκέφτομαι να κατεβάσω συνδυασμό με σκοπό την "δημοκρατική" κατάληψη της εξουσίας.......... mod

Λαϊκό Ενωτικό Φόρουμ Των Απανταχού της Υφηλίου Πανμέγιστων Αναβατών Ροπάτων Χόντα. Ομάδα Υποψήφιων Νταβατζήδων.


Razz
apostat
apostat
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-05-16
Mηνύματα : 2107
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR VTec, XR650
Κράνος : HJC HQ-1 carbon

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

10/7/2012, 8:51 am
Με όλο τον σεβασμό για όλες τις γνώμες που ακούγονται, έχω επιβεβαιώσει ένα "δικό" μας ρητό (κομπιουτεράδων) πολλές φορές.
Νομίζω ότι αυτό το ρητό μεταφέρεται εύκολα σε πολλούς τομείς ανθρώπινη δραστηριότητας:

Never change a running system.

Ποτέ μην αλλάζεις κάτι που λειτουργεί καλά. Και αυτό το φόρουμ λειτουργεί καλά ως έχει.
Μην παραβλέπουμε ότι εδώ μιλάμε για ένα δημόσιο φόρουμ, που για να γίνεις μέλος απλά πρέπει να κάνεις εγγραφή. Δεν μιλάμε για ένα κλειστό club, όπου τα πράγματα υπόκεινται σε πραγματικό έλεγχο παρέας. Αν κάποιος έχει πρόβλημα να φαίνεται η πινακίδα του σε κάποια φωτογραφία, ας την φωτοσοπιάσει πριν την ανεβάσει.

Προσωπικά πιστεύω έτσι κι αλλιώς ότι η σωστή μορφή διαδικτυακής επικοινωνίας μεταξύ φίλων, είναι το κλειστό club. Δεν νομίζω όμως ότι μπορεί να επιτευχθεί αυτό το ποσοστό άνεσης, απλά και μόνο κλειδώνοντας κάποιες περιοχές μόνο για τα μέλη. Το επόμενο βήμα θα είναι να θέλει ο καθένας να βλέπουν τα δικά του συγκεκριμένα μόνο μέλη, που θεωρεί κολλητούς του.
Νομίζω ότι για τέτοιου είδους επικοινωνία υπάρχουν πιο κατάλληλα μέσα από ένα φόρουμ, όπως το facebook ή τελικά το eMail.
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

10/7/2012, 9:37 am
Παναγιώτης Κ. wrote:
DENTOCOP wrote:
Παναγιώτης Κ. wrote:Κυρίες και Κύριοι, εγώ ένα μόνο έχω να πώ επί του θέματος και θυμηθείτε τα λόγια μου............

Λ.Ε.Φ.Τ.Α. Υ.Π.Α.Ρ.Χ.Ο.Υ.Ν.


confused2 confused2 confused2 confused2 confused2 confused2


Σκέφτομαι να κατεβάσω συνδυασμό με σκοπό την "δημοκρατική" κατάληψη της εξουσίας.......... mod

Λαϊκό Ενωτικό Φόρουμ Των Απανταχού της Υφηλίου Πανμέγιστων Αναβατών Ροπάτων Χόντα. Ομάδα Υποψήφιων Νταβατζήδων.


Razz

Μέσα κι εγω.

1.Dentocop
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

10/7/2012, 9:55 am
apostat wrote:Με όλο τον σεβασμό για όλες τις γνώμες που ακούγονται, έχω επιβεβαιώσει ένα "δικό" μας ρητό (κομπιουτεράδων) πολλές φορές.
Νομίζω ότι αυτό το ρητό μεταφέρεται εύκολα σε πολλούς τομείς ανθρώπινη δραστηριότητας:

Never change a running system.

Ποτέ μην αλλάζεις κάτι που λειτουργεί καλά. Και αυτό το φόρουμ λειτουργεί καλά ως έχει.
Μην παραβλέπουμε ότι εδώ μιλάμε για ένα δημόσιο φόρουμ, που για να γίνεις μέλος απλά πρέπει να κάνεις εγγραφή. Δεν μιλάμε για ένα κλειστό club, όπου τα πράγματα υπόκεινται σε πραγματικό έλεγχο παρέας. Αν κάποιος έχει πρόβλημα να φαίνεται η πινακίδα του σε κάποια φωτογραφία, ας την φωτοσοπιάσει πριν την ανεβάσει.

Προσωπικά πιστεύω έτσι κι αλλιώς ότι η σωστή μορφή διαδικτυακής επικοινωνίας μεταξύ φίλων, είναι το κλειστό club. Δεν νομίζω όμως ότι μπορεί να επιτευχθεί αυτό το ποσοστό άνεσης, απλά και μόνο κλειδώνοντας κάποιες περιοχές μόνο για τα μέλη. Το επόμενο βήμα θα είναι να θέλει ο καθένας να βλέπουν τα δικά του συγκεκριμένα μόνο μέλη, που θεωρεί κολλητούς του.
Νομίζω ότι για τέτοιου είδους επικοινωνία υπάρχουν πιο κατάλληλα μέσα από ένα φόρουμ, όπως το facebook ή τελικά το eMail.

Διαβάζω, ξαναδιαβάζω γνώμες και αρχίζω και μπερδεύομαι. Τελικά μου φαίνεται πως θα ξανασυμφωνήσω με το σοφό προλαλήσαντα γέροντα.... Think Think Think Razz Razz Razz Razz
Never change a running system. Ή αλλιώς εντεκάδα που κερδίζει δεν αλλάζει.... Wink
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

10/7/2012, 10:43 am
Θα συμφωνήσω με τον apostat, το φόρουμ λειτουργεί καλά.
Μια παρατήρηση για τα ταξιδιωτικά, στα οποία είπα ότι ίσως θα έπρεπε να κλειδώνονται. Όπως και ο GeorgeVFR, στέλνω αρκετά από τα ταξιδιωτικά σε φίλους και βέβαια δεν θέλω να είναι κλειδωμένα. Αλλά όταν πρόκειται πχ για μια πανελλήνια συγκέντρωση, όπου το ενδιαφέρον εστιάζεται περισσότερο στο πώς περάσαμε και όχι στο πού πήγαμε δεν θα με πείραζε να είναι κλειδωμένο. Μην ξεχνάτε ότι ενώ μπορούμε να ελέγξουμε ποιες φωτογραφίες ανεβάζουμε δεν μπορούμε να ελέγξουμε τι φωτογραφίες μας ανεβάζουν άλλοι παρά μόνο να ελπίζουμε στο καλό τους γούστο.
Σε κάθε περίπτωση δεν θεωρώ ότι το θέμα είναι φλέγον αλλά το θέτω προς σκέψη.
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

10/7/2012, 11:20 am
Ο φυσικός wrote:Θα συμφωνήσω με τον apostat, το φόρουμ λειτουργεί καλά.
Όπως και ο GeorgeVFR, στέλνω αρκετά από τα ταξιδιωτικά σε φίλους και βέβαια δεν θέλω να είναι κλειδωμένα. Αλλά όταν πρόκειται πχ για μια πανελλήνια συγκέντρωση, όπου το ενδιαφέρον εστιάζεται περισσότερο στο πώς περάσαμε και όχι στο πού πήγαμε δεν θα με πείραζε να είναι κλειδωμένο.

Ειμαι ο VFGeorge κυριε Φυσικε, ο GeorgeVFR ειναι αλλος Rolling Eyes Ετσι ακριβως παντως Thumbsup

Και αυτο το φορουμ λειτουργει καλα, οπως και ειπωθηκε..
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

10/7/2012, 11:34 am
Ούτε μια γκάφα δεν μπορεί να κάνεις πια.... Blush
posnightmist
posnightmist
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-28
Mηνύματα : 1908
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Honda VFR 800 2002 Suzuki DRZ 400S 2002
Κράνος : ARAI RX-7 GP

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

10/7/2012, 11:46 am
Για τα ταξιδιωτικά θα συμφωνήσω με τις 2 ενότητες μία ανοιχτή μία κλειστή!
Θα ήταν κρίμα να μην είναι προσβάσιμα τα εξαιρετικά ταξιδιωτικά του Φυσικού και άλλων αλλά από την άλλη οι εκδρομές που κυρίως έχει φωτογραφίες μελών δεν αισθάνομαι καλά να τις βλέπει ο καθένας...
Τα τεχνικά θα πρέπει να είναι ανοιχτά αλλά όσο γίνεται πιο καθαρά από ανούσιο σπαμ.
XLGeorge
XLGeorge
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-17
Mηνύματα : 1073
Ηλικία : 43
Μοντέλο : VFR800 VTEC A4, Transalp 650 2002 & 2006
Κράνος : Shoei XR1100, Arai Tour X4

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

10/7/2012, 1:06 pm
posnightmist wrote:
Τα τεχνικά θα πρέπει να είναι ανοιχτά αλλά όσο γίνεται πιο καθαρά από ανούσιο σπαμ.

Thumbsup
Fanrider
Fanrider
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 2290
Ηλικία : 59
Μοντέλο : VFR 800 το καλό , CB.1 τετρακοσια , INNOVA 125
Κράνος : Shoei XR-1000

Ένας τρόπος να ξεδίνεις και να ξεχνάς τα προβλήματα σου.. γκάζι και φύγαμε

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

10/7/2012, 1:54 pm
Για τα ταξιδιωτικα ανοιχτη και κλειστη ενοτητα νομιζω ειναι καλη ιδεα , εχουν γινει πολλες αλχιμιες με ταξιδιωτικα αλλων περρασμενα απο φωτοσοπ .

Οι διαχειρηστες θα πρεπει να εχουν ενοτητες που θα πρεπει να ασχολουνται οπως και οι συντονιστες , και μαλλον χρειαζεται να ειναι περισσοτεροι.

Οσο για το σπαμ , αυτο δεν περιοριζετε , οσο και να παρακαλας , αυτοσυγκρατηση η μονη λυση , τουλαχιστον να καθαριζετε το ανουσιο σπαμ απο τα τεχνικα θεματα και ταξιδιωτικα ειναι πολυ λογικο .


Γενικα και γω πιστευω πως ομαδα που κερδιζει δεν την αλλαζεις , παρα μονο αν εχεις κατι καλυτερο στον παγκο , το μαγαζι ειναι παρειστικο και οχι κλαμπ με κανονες , μη το ξεχναμε .

Το να διαγραφονται τα πληρως ανενεργα μελη ιστερα απο ενα χρονικο διαστημα και αφου εχουν λαβει ειδοποιηση απο τον Αντμιν με βρισκει συμφωνο , δε μπορεις νομιζω μονο να παρακολουθεις και υστερα να πας να γραφεις σε αλλα φορα ως ειδημων


Μια αλλη ιδεα ειναι να μπει ο Τακης διαχ. και εγω με τον Παναη Κ. μοντ.
και μετα να δω ποσα vtec θα μεινουν εδω μεσα lol! lol! lol! να ακουν και οι φιλοι μου εχουν vfr ... μαλλον να βλεπουν Laughing

Τετοια κουβεντα που ανοιξατε τωρα με 40 βαθμους ....ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΛΙΑ !!!!!



Αν παραστει αναγκη βοηθειας και δεν βρεθουν αλλοι , απο το χρονο που μπορω να διαθεσω ... ευχαριστως ... Wink

Thumbsup
ELENA
ELENA
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 2888
Ηλικία : 43
Μοντέλο : YAMAHA MT-09 TRACER
Κράνος : Shoei RF-1100

لا تتخلي غن حلمك

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 12:28 am
Σχετικά με το πόσο εκτεθειμένοι είμαστε , απλά πληκτρολογείστε vfrh logo επιλέξτε φωτογραφίες στο chrome και καμαρώστε . Εμένα προσωπικά με ενοχλεί πολύ .
Postman
Postman
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-03
Mηνύματα : 5672
Ηλικία : 45
Μοντέλο : John Deere 990HP
Κράνος : M-1935 απο τον πολεμο.

https://www.youtube.com/hornetkav

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 12:30 am
ELENA wrote:Σχετικά με το πόσο εκτεθειμένοι είμαστε , απλά πληκτρολογείστε vfrh logo επιλέξτε φωτογραφίες στο chrome και καμαρώστε . Εμένα προσωπικά με ενοχλεί πολύ .

.... lol! lol! lol! lol! lol! ......
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 12:30 am
ELENA wrote:Σχετικά με το πόσο εκτεθειμένοι είμαστε , απλά πληκτρολογείστε vfrh logo επιλέξτε φωτογραφίες στο chrome και καμαρώστε . Εμένα προσωπικά με ενοχλεί πολύ .

έλα ρε κι αυτή μέλος είναι;

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 253046072783063758_3BmVFRH2_c
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 12:36 am
ωωωωω και το παλιό μου ρεκόρ για 400... χμμμμ

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 1004128u
ELENA
ELENA
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 2888
Ηλικία : 43
Μοντέλο : YAMAHA MT-09 TRACER
Κράνος : Shoei RF-1100

لا تتخلي غن حلمك

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 2 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 12:39 am
Θα 'θελες ? Νομίζω πώς όταν μίλησες σοβαρά δεν πετάχτηκε κάποιος να σπαμάρει γιατί νομίζω πως μιλάμε κάπως σοβαρά .
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum