Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

+25
oσονοuπω
vagelis78
kortomalteze
VEFALIFT
ELENA
Fanrider
anastasis
Roberto
DENTOCOP
Don John
SCORPIOS
Ο φυσικός
Verbal Kint
DoctorAbo
Tinder
apostat
Παναγιώτης Κ.
Postman
da_beazt
Caracal
posnightmist
XLGeorge
KiloMeater
tomakos
Vvag
29 posters
Go down
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 12:48 am
Έτσι κι αλλοιως σοβαρή ενέργεια (δλδ ότι ζήτησα να γίνει) δεν έγινε ακόμα, οπότε λόγια σοβαρά, λόγια αστεία...μόνο λόγια.

Τι ζόρια τραβάς εσύ, και βάζεις άλλους να μου λένε να μην δίνω ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ αλήθεια;
ELENA
ELENA
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Female
Εγγραφή : 2010-01-19
Mηνύματα : 2888
Ηλικία : 43
Μοντέλο : YAMAHA MT-09 TRACER
Κράνος : Shoei RF-1100

لا تتخلي غن حلمك

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 12:55 am
Caracal wrote:

Τι ζόρια τραβάς εσύ, και βάζεις άλλους να μου λένε να μην δίνω ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ αλήθεια;

τι θέλει να πει ο ποιητής ???? Think

Κατ'αρχήν προσπαθούμε να καταλήξουμε κάπου όλοι μαζί , επομένως μην περιμένεις άμεσες κινήσεις . Νομίζω πως ξέρεις καλά πλέον πώς ότι έχω να πώ το λέω κατευθείαν χωρίς να βάζω κανέναν . Ας λήξει εδώ η κουβέντα μπας και βγει η ρημάδα η άκρη . Και για να το καταλάβεις καλύτερα γιατί μάλλον κάτι δεν καταλαβαίνεις σε αυτό που έγραψα και κάνεις χαβαλέ γράψε vfr Κιθαιρώνας και απόλαυσε .
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 1:00 am
Παίδες νομίζω πως καλό θα ήταν κατ' αρχήν να μας πούνε οι γνωρίζοντες αν η πλατφόρμα έχει αυτή την δυνατότητα να μην μιλάμε τσάμπα και βερεσέ. Αν την έχει, βλέπουμε.
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 1:02 am
Caracal wrote:Έτσι κι αλλοιως σοβαρή ενέργεια (δλδ ότι ζήτησα να γίνει) δεν έγινε ακόμα, οπότε λόγια σοβαρά, λόγια αστεία...μόνο λόγια.

Τι ζόρια τραβάς εσύ, και βάζεις άλλους να μου λένε να μην δίνω ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ αλήθεια;

Μιχάλη, ανοίξαμε αυτό το thread για να μιλήσουμε για το φόρουμ, όχι για να δούμε τι θα γίνει με το τεχνικό σου.
Κάποια στιγμή προφανώς θα πρέπει να το δούμε και αυτό μαζί με τα υπόλοιπα, αλλά όσο έχεις γράψει σ' αυτό το thread έχεις κολλήσει σ' αυτό, μόνο που δεν είναι το θέμα μας το τι θα γίνει με το τενχικό σου θέμα. Για το δεύτερο σκέλος δεν αξίζει να αναφερθώ καν, όχι απλά είναι άσχετο, αλλά ό,τι προσωπικό έχεις με οποιονδήποτε, υπάρχουν και τα πμ.


Edit: Παναγιώτη, δεν το έχω κοιτάξει αλλά απ' ότι είπε ο Roberto λίγο παραπίσω, ναι, την έχει.
posnightmist
posnightmist
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-28
Mηνύματα : 1908
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Honda VFR 800 2002 Suzuki DRZ 400S 2002
Κράνος : ARAI RX-7 GP

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 1:03 am
Roberto_Diavolo wrote:
Γενικότερα, τα δικαιώματα έχουν από κλείδωμα ανά κατηγορία και είναι εφικτό από γενικό κλείδωμα, μέχρι μόνο φωτογραφίες, μόνο links ή και συνδυασμός. Ότι αποφασίζουμε, κάνουμε.
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 1:10 am
ΟΚ δεν το είχα προσέξει.

Τί λέτε λοιπόν, το δοκιμάζουμε να δούμε πώς θα λειτουργήσει;
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 1:28 am
Vvag wrote:
Caracal wrote:Έτσι κι αλλοιως σοβαρή ενέργεια (δλδ ότι ζήτησα να γίνει) δεν έγινε ακόμα, οπότε λόγια σοβαρά, λόγια αστεία...μόνο λόγια.

Τι ζόρια τραβάς εσύ, και βάζεις άλλους να μου λένε να μην δίνω ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ αλήθεια;

Μιχάλη, ανοίξαμε αυτό το thread για να μιλήσουμε για το φόρουμ, όχι για να δούμε τι θα γίνει με το τεχνικό σου.
Κάποια στιγμή προφανώς θα πρέπει να το δούμε και αυτό μαζί με τα υπόλοιπα, αλλά όσο έχεις γράψει σ' αυτό το thread έχεις κολλήσει σ' αυτό, μόνο που δεν είναι το θέμα μας το τι θα γίνει με το τενχικό σου θέμα. Για το δεύτερο σκέλος δεν αξίζει να αναφερθώ καν, όχι απλά είναι άσχετο, αλλά ό,τι προσωπικό έχεις με οποιονδήποτε, υπάρχουν και τα πμ.


Edit: Παναγιώτη, δεν το έχω κοιτάξει αλλά απ' ότι είπε ο Roberto λίγο παραπίσω, ναι, την έχει.

Το τεχνικό μου δεν υπάγεται στο θέμα του θρεντ δλδ; δεν λέμε για καθάρισμα των τενχικών; όλοι έχουν πει μέχρι στιγμής ''τεχνικά να καθαρίζονται'', ή κάνω λάθος;

Τι επιμένουν ακόμα τα σούπερ αντμιν και μου λένε τα ίδια και τα ίδια παιδαριώδη ''θα προσβληθούν τα μέλλη'';

Όσο για το άλλο, εγώ δίνω τεχνικές συμβουλές σε όλους. Γιατί έτσι γουστάρω, είναι το ψώνιο μου αυτό. Αν η τεχνική συμβουλή είναι λάθος, φταίω. Αν είναι άσχετη, πάλι φταίω. Αλλά να δίνω συμβουλές, και να καταφθάνουν ΠΜ αψυχολόγητα ''μην ασχολείσαι, κόφτο'' και μάλιστα από άλλο άτομο, όχι το -υποτίθεται- άμεσα θιγμένο, λες και του είπα τπτ για τον πατέρα και την μάνα, ε σόρρυ κιόλλας αλλά δεν είμαι εγώ αυτός που έχει πρσωπικά εδώ μέσα.

Το γιατί η συμβουλή ''το πλασιάκι ισιώνεται, μην πάρεις άλλο, ίσιωσε αυτό για την ώρα να γλυτώσεις λεφτά'' είναι για να βάζουμε τον κολλητό να στέλνει ΠΜ ''σταμάτα, κόφτο'', δεν είναι προσωπικό δικό μου νομίζω...

Αν υπάρχει αμφιβολία, σας κάνω ποστ και τα ΠΜ εδώ, να μην νομίζετε ότι τα βγάζω από τα εντερά μου, και να δει και η ''υπεροχη παρέα'' τι άτομα είναι μερικοί.

Εμ δαρμένος, εμ έχει και προσωπικά, για συγκρατηθείτε λίγο, γιατί καταντάει γελλοίο πια... Δεν συμπαθείτε κάποιον, μεγειά σας με χαρά σας, και το σέβομαι, δεν θα τον βγάλετε και τρελλό από πάνω όμως...

Άιντε μπράβο...
posnightmist
posnightmist
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-03-28
Mηνύματα : 1908
Ηλικία : 41
Μοντέλο : Honda VFR 800 2002 Suzuki DRZ 400S 2002
Κράνος : ARAI RX-7 GP

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 1:35 am
Εντάξει Μιχάλη ΕΓΩ σου είπα να σταματήσεις τη κουβέντα για τα τεχνικά στο θέμα με την κλοπή του CBF.
Δεν με έβαλε κανένας, ενέργησα αυτοβούλως και δεν έχω πρόβλημα να το πω!
Κάνε ποστ και το ΠΜ αλλιώς θα το κάνω εγώ!
Και όπως σε λέω και σε νέο πμ που επίσης δεν απάντησες αν έχεις κάτι να μου πεις έλα να το πεις σε μένα και όχι στο φόρουμ...
Και αν δούμε και την ιστορία με ποιον έχουν δημιουργηθεί οι περισσότερες κόντρες εδώ μέσα?
anastasis
anastasis
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 1315
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 800 06 ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Wo Es war, soll Ich werden

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 1:43 am
Ανοιχτά ή κλειστά νομίζω ότι είναι ψευτοδίλημμα.

Το να είναι κάποια ταξιδιωτικά κλειστά έχει κάποιο νόημα μόνο αν ελέγχεται το ποιος εγγράφεται στο site.
Αυτό μπορεί να γίνει μόνο σε επίπεδο λέσχης όπου τα μέλη γνωρίζονται προσωπικά και νέα μέλη προτείνονται από αριθμό μελών, ή σε επίπεδο social network όπως το facebook.

Δεν συμπαθώ τα κλειδώματα, το δε συγκεκριμένο δεν μπορώ να καταλάβω το τι θα προσθέσει στην ιδιωτικότητα.

Άλλωστε ας μην ξεχνάμε ότι οι περισσότεροι εγκληματίες afraid ήταν τα καλύτερα παιδιά της διπλανής πόρτας. lol! lol! lol!






Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 8:33 am
Μέχρι στιγμής τα δύο ¨"φλέγοντα" θέματα φαίνεται να είναι το ξεκαθάρισμα των τεχνικών θεμάτων από το σπαμ και η δημιουργία μιας ενότητας με θέματα "αόρατα" για τα μη μέλη. Τί θα λέγατε να το αποφασίζαμε δημοκρατικά με μια ανοιχτή ψηφοφορία;

1. Να καθαριστούν τα τεχνικά θέματα από το σπαμ.

ΝΑΙ
Παναγιώτης Κ.


ΟΧΙ


2. Να δημιουργηθεί μια ενότητα θεμάτων "αόρατα" για τα μη μέλη:

ΝΑΙ
Παναγιώτης Κ.


ΟΧΙ
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 9:54 am
1. Να καθαριστούν τα τεχνικά θέματα από το σπαμ.

ΝΑΙ
Παναγιώτης Κ.
DoctorAbo


ΟΧΙ


2. Να δημιουργηθεί μια ενότητα θεμάτων "αόρατα" για τα μη μέλη:

ΝΑΙ
Παναγιώτης Κ.
DoctorAbo


ΟΧΙ
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 9:59 am
1. Να καθαριστούν τα τεχνικά θέματα από το σπαμ.

ΝΑΙ
Παναγιώτης Κ.
DoctorAbo
Dento


ΟΧΙ


2. Να δημιουργηθεί μια ενότητα θεμάτων "αόρατα" για τα μη μέλη:

ΝΑΙ
Παναγιώτης Κ.
DoctorAbo
Dento


ΟΧΙ
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 10:02 am
posnightmist wrote:Εντάξει Μιχάλη ΕΓΩ σου είπα να σταματήσεις τη κουβέντα για τα τεχνικά στο θέμα με την κλοπή του CBF.
Δεν με έβαλε κανένας, ενέργησα αυτοβούλως και δεν έχω πρόβλημα να το πω!
Κάνε ποστ και το ΠΜ αλλιώς θα το κάνω εγώ!
Και όπως σε λέω και σε νέο πμ που επίσης δεν απάντησες αν έχεις κάτι να μου πεις έλα να το πεις σε μένα και όχι στο φόρουμ...μπούρδες
Και αν δούμε και την ιστορία με ποιον έχουν δημιουργηθεί οι περισσότερες κόντρες εδώ μέσα?άσχετο
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 10:13 am
Caracal wrote:Το τεχνικό μου δεν υπάγεται στο θέμα του θρεντ δλδ; δεν λέμε για καθάρισμα των τενχικών; όλοι έχουν πει μέχρι στιγμής ''τεχνικά να καθαρίζονται'', ή κάνω λάθος;

Τι επιμένουν ακόμα τα σούπερ αντμιν και μου λένε τα ίδια και τα ίδια παιδαριώδη ''θα προσβληθούν τα μέλλη'';

Ναι, συζητάμε για καθάρισμα των τεχνικών και των ταξιδιωτικών και τι θα κάνουμε μ' αυτό. Αυτό είναι το θέμα. Όχι ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΤΟΥ CARACAL.
Για τους χαρακτηρισμούς, ας μη μιλήσω καλύτερα... Δε χρειάζεται άλλωστε, εκτείθεσαι μόνος σου.

Για το άλλο θέμα, ό,τι και να πω είναι λίγο. Γιατί δε βγάζεις στη φόρα και τα πμ να το κάνουμε λαϊκό δικαστήριο; Ψοφάω να δω ποιος έχει δίκιο και ποιος άδικο σε μια προσωπική κόντρα, και να πάρω θέση σε κάτι που δε με αφορά.
Δε χρειάζεται να πω κάτι άλλο έτσι; Think Ελπίζω να τελειώσει εδώ το θέμα. ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ έχει θέματα με κάποιον, τα λύνει μ' αυτόν, δεν το λέει στο υπόλοιπο φόρουμ να το κάνουμε δικαστήριο.



ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ:
Για το αν θα κάνουμε πιο private το φόρουμ ή όχι:
Μια μέση λύση θα ήταν να κλειδώσουμε μόνο τις φωτογραφίες και όχι τα θέματα. Το κάνουν πάρα πολλά φόρουμ. Και έτσι (φαντάζομαι) δε θα μας βγάζει φάτσα-φόρα και στις εικόνες του google.
Σε κάθε περίπτωση, επειδή οι απόψεις διίστανται μπορούμε να φτιάξουμε νέο θέμα με poll.

cheers
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 10:52 am
Ντάξει μερικοί κάνουν ότι δεν καταλαβαίνουνε.

Για την ιστορία, και επειδή σας έχω ικανούς να το πείτε κι αυτό, εγώ ότι έγραψα το έγραψα δημόσια. Ούτε ΠΜ έστειλα σε κανέναν ή ακόμα χειρότερα σε καμία, ούτε είπα κάτι ποτέ πέραν οικονομικοτεχνικής φύσεως. Ώρα είναι να μας πείτε και πέφτουλες...

Το ποστ με την κλοπή του CBF εκεί είναι, μπορεί ο καθείς να δει, αν έγραψα πια κάτι τόσο κακό, και ας κρίνει μόνος του.

Ρε συ POS, αίντε και ήταν πρωτοβουλία σου, αν και το ύφος της δεσποινίδας παραπάνω άλλο δείχνει, δεν το βρήσκεις λίγο υπερβολικό μέχρι αψυχολόγητη το ΠΜ σου; Δεν ήθελες να λέω, ας έλεγες ''εντάξει μιχάλη τα βρήκαμε, σε ευχαριστούμε'' και τέλος... Ξέρω κι εγώ, σε έχω ενοχλήσει ποτέ εδώ μέσα;

Δεν σου απάντησα γιατί δεν το άνοιξα καν, κιούτε πρόκειται...

Ό
Caracal
Caracal
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-20
Mηνύματα : 2350
Ηλικία : 104
Μοντέλο : NC21, 2*NC30, NC35, RC36-2, SC45
http://forcev4.blogspot.gr/

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 11:02 am
Κι επειδή ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ κάνετε ότι δεν καταλαβαίνετε μερικοί, δεν είναι το θέμα το γαμωτεχνικό, και ΧΕΣΤΗΚΑ που δεν το καθαρίζετε. Λες κι άμα ήθελα sony και καλά, δεν έλεγα στον Νίκο μια κουβέντα... Ή μόνο στο VFRh το έχω...

Το θέμα είναι, ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ, ότι και η προηγούμενη διοίκηση και ετούτη εδώ, ΔΕΝ το καθαρίζει, απλά και μόνο γιατί δεν συμπαθεί αυτόν που το ζητάει. ΓΙΑ ΣΠΑΣΙΜΟ δλδ. Και για να δικαιολογήσει το αδικαιολόγητο, επειδή δεν θέλει και να εκτεθεί, λέει για μέλη που θα προσβληθούν και άλλα τέτοια ξύλινα που δεν στέκουνε σε σοβαρή κριτική.

Επί της ουσίας δλδ, με νοιάζει που χειρίζεστε θέματα διαχείρισης, με κριτήριο συμπάθεια ή αντιπάθεια. Κλικαδόρικα. Πράγμα πολύ ταπεινό εκ μέρους σας...

Εγώ σας τα είπα, κάντε κουμάντο, κι όποιος έχει μάτια, βλέπει...

__________________________________________________

Κι επειδή έχουμε και ψάρια.... http://blog.lostbodies.gr/post/26904980613/4
VEFALIFT
VEFALIFT
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-02-01
Mηνύματα : 1984
Ηλικία : 58
Μοντέλο : GSXR 750,TRANSALP 700, SYM 200 ST
Κράνος : SHOEI XR1100

Γρηγορότερος είναι αυτός που επιστρέφει . . .

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 11:18 am
Vvag wrote:
ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ:
Για το αν θα κάνουμε πιο private το φόρουμ ή όχι:
Μια μέση λύση θα ήταν να κλειδώσουμε μόνο τις φωτογραφίες και όχι τα θέματα. Το κάνουν πάρα πολλά φόρουμ. Και έτσι (φαντάζομαι) δε θα μας βγάζει φάτσα-φόρα και στις εικόνες του google.
Σε κάθε περίπτωση, επειδή οι απόψεις διίστανται μπορούμε να φτιάξουμε νέο θέμα με poll.

cheers

To θέμα με τις φωτογραφίες είναι όντως λεπτό και θέλει προσεκτικό χειρισμό. Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα (δεν ζορίζομαι ποιος θα δει τα μούτρα μου και πώς), αλλά κάποιοι φίλοι(ες), προβληματίζονται και είναι δικαίωμά τους, γι' αυτό πιστεύω ότι πρέπει να τους σεβαστούμε με κάποιο τρόπο ! ! ! cheers

Υ.Γ. Καλό είναι να χαλαρώσουν οι τόνοι, απαντώντας ΜΟΝΟ σε θέματα ουσίας . . . φτάνει ο καύσωνας ! ! ! :_hi: Thumbsup
DoctorAbo
DoctorAbo
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 4379
Ηλικία : 64
Μοντέλο : R 1200 GS
Κράνος : HJC FG 15 B.S. REPLICA

καπ καπ κει κατ κατ καν γκαπ γκαπ

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 11:28 am
Μιχάλη, νομίζω πως το θέμα με τον Βαγγέλη είναι προσωπικό σας και δεν αφορά τους υπόλοιπους.
Στο μέτρο που εγώ προσωπικά ξέρω λίγο και τους 2 σας κανείς από τους 2 δε μου φαίνεται κακών προθέσεων. Όμως θα πρότεινα να το λύσετε μεταξύ σας. Το σχόλιό σου σχετικά με το ποιος είναι ο καθένας εδώ μέσα είναι τουλάχιστον κουτοπόπονηρο. Σιγά μη μασήσουμε.

Προηγούμενη διοίκηση και τωρινή.
Μου ήρθε να γελάσω ρε Μιχάλη ..... για ποια διοίκηση μιλάς τώρα ? Τώρα συζητιούνται τα θέματα. Πως εσύ έβγαλες το συμπέρασμα ότι επειδή παλαιά και νέα διοίκηση δε σε συμπαθεί δε σου καθαρίζει τα θέματα ? Μπας και έπρεπε με το που πήραν την εξουσιοδότηση να τρέξουν να καθαρίσουν τα θέματα του Caracal ?

Πλάκα κάνουμε τώρα.

και τέλος, αυτό το φοβερό προσωπικό "επειδή δεν συμπαθεί αυτόν που το ζητάει. ΓΙΑ ΣΠΑΣΙΜΟ δλδ." μου φαίνεται πως σηκώνει μία μόνο απάντηση .... Αυτήν Tsopa

Όσο σε ξέρω (λίγο) αν ένιωθες ότι πραγματικά δεν είσαι ευπρόσδεκτος θα την είχες κάνει από μόνος σου. :_hi:
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 12:31 pm
1. Να καθαριστούν τα τεχνικά θέματα από το σπαμ.

ΝΑΙ
Παναγιώτης Κ.
DoctorAbo
Dento
Scorpios


ΟΧΙ


2. Να δημιουργηθεί μια ενότητα θεμάτων "αόρατα" για τα μη μέλη:

ΝΑΙ
Παναγιώτης Κ.
DoctorAbo
Dento
Scorpios


ΟΧΙ
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 12:37 pm
Παιδιά, δεν έχει νόημα να προσθέτουμε τα ονόματα σε post, θα φτιάξω threadάκι με κανονικό poll!! Smile
Για το να καθαριστούν τα τεχνικά και τα ταξιδιωτικά από τα ανούσια post (γιατί αρκετά, ακόμα και άσχετα πιθανότατα να αξίζουν να παραμείνουν) δε νομίζω πως διαφωνεί κανείς... Wink
SCORPIOS
SCORPIOS
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-11-22
Mηνύματα : 3277
Ηλικία : 44
Μοντέλο : VFR800
Κράνος : shoei xr1100

δεν ειμαι του πνευματος ειμαι του οινοπνευματος…..

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 12:48 pm
Ετσι σε μερικά έχει πολύ πετυχημένες ατάκες που θα μείνουν στην ιστορία. Thumbsup
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 1:12 pm
Vvag wrote:
Για το αν θα κάνουμε πιο private το φόρουμ ή όχι:
Μια μέση λύση θα ήταν να κλειδώσουμε μόνο τις φωτογραφίες και όχι τα θέματα. Το κάνουν πάρα πολλά φόρουμ. Και έτσι (φαντάζομαι) δε θα μας βγάζει φάτσα-φόρα και στις εικόνες του google.
Σε κάθε περίπτωση, επειδή οι απόψεις διίστανται μπορούμε να φτιάξουμε νέο θέμα με poll.

cheers

Βαγγέλη, όταν λες να κλειδώσουμε τις φώτο, εννοείς ΟΛΕΣ οι φώτο στο φόρουμ να είναι κλειδωμένες;
Αν ναι, νομίζω πως θα είναι λάθος γιατί μαζί με τις φάτσες μας (που θέλουμε να κλειδωθούν), θα κλειδωθούν και φώτο που συνοδεύουν τεχνικά άρθρα και πολλές άλλες που είναι χρήσιμες στα θέματα που συνοδεύουν. Οπότε, όταν κάνεις την δημοσκόπηση, έχε μια διευκρίνηση για το ποιές φώτο μπορούν να κλειδώνονται και με ποιόν τρόπο, και πιθανόν ερώτηση του τύπου: Κλειδώνουμε τις φώτο, ή κάνουμε μια private ενότητα.
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 1:14 pm
Παναγιώτης Κ. wrote:Βαγγέλη, όταν λες να κλειδώσουμε τις φώτο, εννοείς ΟΛΕΣ οι φώτο στο φόρουμ να είναι κλειδωμένες;
Αν ναι, νομίζω πως θα είναι λάθος γιατί μαζί με τις φάτσες μας (που θέλουμε να κλειδωθούν), θα κλειδωθούν και φώτο που συνοδεύουν τεχνικά άρθρα και πολλές άλλες που είναι χρήσιμες στα θέματα που συνοδεύουν. Οπότε, όταν κάνεις την δημοσκόπηση, έχε μια διευκρίνηση για το ποιές φώτο μπορούν να κλειδώνονται και με ποιόν τρόπο, και πιθανόν ερώτηση του τύπου: Κλειδώνουμε τις φώτο, ή κάνουμε μια private ενότητα.

Ναι για όλες έλεγα Παναγιώτη. Δεν ξέρω αν υπάρχει δυνατότητα να κλειδώσουμε τις εικόνες σε κάποιες ενότητες και σε άλλες όχι.
Παναγιώτης Κ.
Παναγιώτης Κ.
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-09-09
Mηνύματα : 2989
Ηλικία : 64
Μοντέλο : VFR - Varadero - CB 750 Boll d'or - Africa - Chappy
Κράνος : Shoei Raid 2 + Bell M4R Carbon

Ride hard, die young.........

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 1:20 pm
Οπότε Βάγγο κάνε το exit poll με την παραπάνω ερώτηση και, κυρίως, ανοιχτό και ονομαστικό.
Η προσωπική μου πάντως άποψη είναι να έχουμε ένα private section και για τους λόγους που έχουν αναφερθεί, και για τον πιο προσωπικό χαβαλέ μας.
kortomalteze
kortomalteze
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-09-06
Mηνύματα : 537
Ηλικία : 46
Μοντέλο : vfr 800 vtec 2004
Κράνος : Arai Maverick - Arai Astro R

πίσω κουφάλες έρχονται κρεμάλες!!!
http://alex-politis.blogspot.com

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 2:49 pm
χωρίς να προλάβω να διαβάσω όλο το θέμα που θα το κάνω...προτείνω σαν αρχή το εξής...

να ανοιχτεί μία θεματική ενότητα με μόνη πρόσβαση των moderator και των εθελοντών (βλ. posnightmist) όπου θα συζητιέται η πορεία κάποιων πραγμάτων...να σβηστούν τα σπαμ από τεχνικά ή όχι; αξίζει να βγει σε δημοσκόπηση το ερώτημα ή όχι; γιατί όσο και υπέρ της δημοκρατίας (όχι της Νέας) είμαι αν γραφτούν για κάθε τι 80 απόψεις με 20 διαφορετικές ιδέες τότε την κάτσαμε...οπότε πριν ένας moderator βγάζει κάτι προς συζήτηση προτείνω να το πρώτα μεταξύ σας βλέπετε μεταξύ σας (γι αυτό και moderator) και μιλάω πάντα για θέματα που αφορούν την οργάνωση του φόρουμ και μόνο.

Επιπλέον επειδή το φόρουμ είναι χώρος διασκέδασης και μέρος της καθημερινότητάς μας (ευτυχώς) καλό θα είναι να υπάρχει μία συννενόησης μεταξύ σας!!! δηλαδή αν ο χ moderator μπει τώρα και δει το poll κι είχε να προσθέσει κάτι ακόμη τι γίνεται? μπορεί να αισθανθεί ότι παραγκωνίζεται που δεν κατάφερε να μπει για 1-2 μέρες στο φόρουμ λόγω εργασίας, οικογένειας ή οτιδήποτε άλλο???

Επαναλαμβάνω αυτό αφορά αποκλειστικά τους moderator και τους εθελοντές για θέματα διαχείρισης του φόρουμ!!!!!

καλή δουλειά μάγκες!!!!
vagelis78
vagelis78
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-07-07
Mηνύματα : 1041
Ηλικία : 45
Μοντέλο : VFR 800 ' 03
Κράνος : Shoei XR1100

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 3:59 pm
Εγώ λέω ναι στο καθάρισμα από το σπαμ αλλά όχι σε φόρουμ μόνο για μέλη .
Πλήρη ελευθερία σε όλους μέλη και επισκέπτες.
Όσον αφορά τις προσωπικές φωτογραφίες και το απόρρητο τους, όπως αναφέρθηκε, υπάρχουν και άλλοι
ιστότοποι που είναι πιο κατάλληλοι για αυτές.
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 5:22 pm
Σε τεχνικά και ταξιδιωτικά που θα καθαριστούν από τα spam, προτείνω τα spam να μην χαθούν αλλά να μεταφερθούν στο τέλος. Αναλαμβάνω να το κάνω για τα ταξιδιωτικά. Τα σχόλια έχουν πλάκα και ξυπνούν μνήμες.
Vvag
Vvag
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-10
Mηνύματα : 8484
Ηλικία : 40
Μοντέλο : Πενφέ Εφοχτακόσατζιες
Κράνος : Arai Viper-GT, Arai Tour X-3

Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα!

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 5:31 pm
Ο φυσικός wrote:προτείνω τα spam να μην χαθούν αλλά να μεταφερθούν στο τέλος

Καλή σκέψη, νομίζω το πρότεινε και το ΚτήνοΖ, αλλά δε νομίζω πως υπάρχει αυτή η δυνατότητα... Think
Ο φυσικός
Ο φυσικός
Αρχαίο μέλος
Αρχαίο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-13
Mηνύματα : 7144
Ηλικία : 52
Μοντέλο : HONDA VFR 750, DRZ 400 S
Κράνος : Shoei XR-1000

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 5:35 pm
Αν θυμάμαι καλά, από τις σκοτεινές εποχές που ήμουν mod, ίσως να γίνεται αλλά με λίγο κόπο. Δεν κόβω το χέρι μου, αλλά σε κάθε περίπτωση το πρώτο ερώτημα είναι αν συμφωνούμε. Μετά θα δούμε και αν γίνεται.
Roberto
Roberto
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Info
Male
Εγγραφή : 2009-06-28
Mηνύματα : 1162
Ηλικία : 47
Μοντέλο : VFR 800 RC46 II Α5
Κράνος : Arai Quantum

Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh  - Page 3 Empty Re: Κουβεντούλα και σκέψεις περί κυβέρνησης(!) και αλλαγών στο VFRh

11/7/2012, 8:57 pm
Παναγιώτης Κ. wrote:
Βαγγέλη, όταν λες να κλειδώσουμε τις φώτο, εννοείς ΟΛΕΣ οι φώτο στο φόρουμ να είναι κλειδωμένες;
Αν ναι, νομίζω πως θα είναι λάθος γιατί μαζί με τις φάτσες μας (που θέλουμε να κλειδωθούν), θα κλειδωθούν και φώτο που συνοδεύουν τεχνικά άρθρα και πολλές άλλες που είναι χρήσιμες στα θέματα που συνοδεύουν. Οπότε, όταν κάνεις την δημοσκόπηση, έχε μια διευκρίνηση για το ποιές φώτο μπορούν να κλειδώνονται και με ποιόν τρόπο, και πιθανόν ερώτηση του τύπου: Κλειδώνουμε τις φώτο, ή κάνουμε μια private ενότητα.

Για κάθε μία Δημόσια συζήτηση ξεχωριστά (topic), μπορούν να γίνουν ρυθμίσεις ασφαλείας. Δλδ, για κάθε ένα ταξιδιωτικό, κλειδώνονται ή όχι οι φωτόγραφίες.
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum