Αντικατασταση/Ανακατασκευη ολων των ηλεκτρικων του RVF

+17
stelar
VEFALIFT
dirty
SCORPIOS
teacher
Don John
Fanrider
DoctorAbo
vasilakos
anastasis
Ο φυσικός
Apsilos
Vvag
tomakos
nikos-ex victor
horrorshow_gr
alexandervf
21 posters
Go down
VEFALIFT
VEFALIFT
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-02-01
Mηνύματα : 1984
Ηλικία : 58
Μοντέλο : GSXR 750,TRANSALP 700, SYM 200 ST
Κράνος : SHOEI XR1100

Γρηγορότερος είναι αυτός που επιστρέφει . . .

Αντικατασταση/Ανακατασκευη ολων των ηλεκτρικων του RVF - Page 2 Empty Re: Αντικατασταση/Ανακατασκευη ολων των ηλεκτρικων του RVF

24/9/2012, 8:04 pm
Caracal wrote:

Για μηχανικά θέματα που πετάχτηκε ο άλλος ο χαροκαμένος ο βιτεκάκιας που μετράνε κάθε τόσο το μοτέρ μην σκόρπισε, πφφγγγγγγχχχχμμμμμ γελάω και πνίγομαι από τα γέλια, το μοτέρ του συγκεκριμένου είναι να το πάρει η Honda και να το βάλει στο μουσείο της στο Hamamatsu σαν τέλειο δείγμα των RVF400 που έβγαλε το εργοστάσιο...

Μη δαγκώσεις τη γλώσσα σου Μιχαλάκη, γιατί θα μας λείψεις . . . Razz Beeee
Άλλη μια φορά συγχαίρω τον Άλεξ για την άρτια δουλειά, την ρεαλιστική προσέγγιση και την υπομονή του σε κάθ' επίπεδο . . . ! ! ! Thumbsup
alexandervf
alexandervf
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-03-27
Mηνύματα : 80
Ηλικία : 49
Μοντέλο : RVF 400
Κράνος : Καμία επιλογή

Αντικατασταση/Ανακατασκευη ολων των ηλεκτρικων του RVF - Page 2 Empty Re: Αντικατασταση/Ανακατασκευη ολων των ηλεκτρικων του RVF

24/9/2012, 10:56 pm
Caracal wrote:Σεμινάρια ε; Κάτσε να σας δώσω εγώ μερικά...

Λοιπον...

Τον Αλέξη τον ξέρω καιρό. Σας ενημερώνω όλους, επειδή απότι κατάλαβα δεν το πιάσατε, ότι όταν λέει ''αλλαξα αυτό'' δεν εννοεί ''το αυτό ήταν σε κακή κατάσταση και δεν λειτουργούσε καλά'' αλλά ''το αυτό δεν ήταν ΤΕΛΕΙΟ και το άλλαξα γιατί θέλω το μοτό να είναι ΤΕΛΕΙΟ''

Η όλη δουλειά που έκανε στην πλεξούδα, μπορούσε να μην την είχε κάνει. Είχα ας πούμε πλεξούδα γνήσια RVF εγώ, του την πρότεινα, δεν την ήθελε, γιατί ήθελε να φτιάξει κάτι να είναι τέλειο όπως αυτός κατανοεί το τέλειο. Και πάω στοίχημα και η δικιά του η πλεξούδα, θα είχε κάτι που φτιαχνόταν σε 5 λεπτά...

Με λίγα λόγα, το RVF του άλεξ, είναι μια μοτοσυκλέτα στο μέτρο του δυνατού ΤΕΛΕΙΑ (λέω στο μέτρο του δυνατού γιατί δεν είναι έκθεση, κυκλοφορεί με αυτήν και άρα έχει καθημερινές φθορές) , γιατί έτσι του αρέσει να την έχει, και όταν λέει ''αλλαξα αυτό γιατί είχα χαλάσει'' δεν εννοεί ότι ήταν για πέταμα και δεν δούλευε, αλλά δεν ήταν τέλειο.

Χαρακτηριστικά έχει αλλάξει μέρος των fairings -με γνήσια πάντα- γιατί κάτι δεν του άρεσε στο χρώμα ή στο πως κούμπωνε το ένα πλαστικό στο άλλο, δεν το θυμάμαι ακριβώς, σε κάθε περίπτωση το fairing δεν είχε ΤΙΠΟΤΑ που για αυτό θα το αλλάζαμε εσείς κι εγώ.

Οι δε δουλειές του Αλέξη συνήθως, δεν είναι ας πούμε να καθαρίσουμε τα καρμπς να δουλεύουν σωστά, αλλά επιπλέον δεν θα κοιμηθεί αν δεν τα γυαλίσει και απέξω, και ας μην φαίνονται.

Για μηχανικά θέματα που πετάχτηκε ο άλλος ο χαροκαμένος ο βιτεκάκιας που μετράνε κάθε τόσο το μοτέρ μην σκόρπισε, πφφγγγγγγχχχχμμμμμ γελάω και πνίγομαι από τα γέλια, το μοτέρ του συγκεκριμένου είναι να το πάρει η Honda και να το βάλει στο μουσείο της στο Hamamatsu σαν τέλειο δείγμα των RVF400 που έβγαλε το εργοστάσιο...

Αυτά, πιο αναλυτικός, πεθαίνετε...


Τι να πω??? silent σεβομαι την ηλικια σου ΒΡΕ!!! 100 ρε τερας ????? Shocked Shocked Shocked Worthy Worthy Worthy lol! lol! lol! lol! lol!
Καμια σχεση με τον χαιλαντερ???? Αντικατασταση/Ανακατασκευη ολων των ηλεκτρικων του RVF - Page 2 713909 Αντικατασταση/Ανακατασκευη ολων των ηλεκτρικων του RVF - Page 2 713909
Με τον Μιχαλη οντως γνωριζομαστε καιρο και μπορω να πω οτι με εχει βοηθησει ΠΑΡΑ πολυ σε θεματα επισκευων κλπ.
Παρ' ολα αυτα εκανες την τριχα τριχια .....ΒΡΕ.Υπερεβαλες λιγακι.....ετσι οπως μοναδικα εσυ ξερεις να το κανεις. naaa
Αν σ' αρεσει κατι και αγαπας αυτο που κανεις.....εεεε δινεις λιγο βαση παραπανω. :_hi:


DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Αντικατασταση/Ανακατασκευη ολων των ηλεκτρικων του RVF - Page 2 Empty Re: Αντικατασταση/Ανακατασκευη ολων των ηλεκτρικων του RVF

24/9/2012, 11:56 pm
Caracal wrote:

Τον Αλέξη τον ξέρω καιρό.



Πολλές γνώσεις,ατέλειωτη διάθεση για μαστορέματα,παρόμοιο στυλ γραψίματος, RVF στην κατοχή του (πόσοι είστε άραγε??)....εε ασφαλώς γνωρίζεστε!! Wink


Δεν απάντησες στην αρχή στην προσωπική επίθεση.....

σας καταλάβαμε κύριε Caracal μας!! Razz
stelar
stelar
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-11-16
Mηνύματα : 46
Ηλικία : 47
Μοντέλο : Honda SC38
Κράνος : UVEX rs750 carbon

Αντικατασταση/Ανακατασκευη ολων των ηλεκτρικων του RVF - Page 2 Empty Re: Αντικατασταση/Ανακατασκευη ολων των ηλεκτρικων του RVF

25/9/2012, 12:42 am
Razz

Μάλιστα! Στην επόμενη μεταξύ σας συνάντηση μπορώ να είμαι παρόν??

Thumbsup

Σήριουσλι, rvf και dry bread!
vasilakos
vasilakos
Κολλημένο μέλος
Κολλημένο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-01-11
Mηνύματα : 635
Ηλικία : 62
Μοντέλο : VFR 800 VTEC
Κράνος : Καμία επιλογή

Αντικατασταση/Ανακατασκευη ολων των ηλεκτρικων του RVF - Page 2 Empty Re: Αντικατασταση/Ανακατασκευη ολων των ηλεκτρικων του RVF

25/9/2012, 11:00 am
Εγω ξανα σε συγχαιρω Αλεξ,για την καλη δουλεια που εκανες στο μηχανακι σου,αλλα και για το σεμνο υφος σου Wink
tomakos
tomakos
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-02-26
Mηνύματα : 2098
Ηλικία : 56
Μοντέλο : VFR μπιφτεκ του οκτώνε λέμε
Κράνος : shoei xr-1000, scorpion exo 1000

ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ

Αντικατασταση/Ανακατασκευη ολων των ηλεκτρικων του RVF - Page 2 Empty Re: Αντικατασταση/Ανακατασκευη ολων των ηλεκτρικων του RVF

25/9/2012, 11:57 am
DENTOCOP wrote:
Caracal wrote:

Τον Αλέξη τον ξέρω καιρό.



Πολλές γνώσεις,ατέλειωτη διάθεση για μαστορέματα,παρόμοιο στυλ γραψίματος, RVF στην κατοχή του (πόσοι είστε άραγε??)....εε ασφαλώς γνωρίζεστε!! Wink


Δεν απάντησες στην αρχή στην προσωπική επίθεση.....

σας καταλάβαμε κύριε Caracal μας!! Razz


<iframe width="640" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/gd9b4WDGh5Q?feature=player_detailpage" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
DENTOCOP
DENTOCOP
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-16
Mηνύματα : 1499
Ηλικία : 50
Μοντέλο : vfr 750f 1990,1997 funduro.
Κράνος : HJC,SHOEI

It's all part of the charm.

Αντικατασταση/Ανακατασκευη ολων των ηλεκτρικων του RVF - Page 2 Empty Re: Αντικατασταση/Ανακατασκευη ολων των ηλεκτρικων του RVF

25/9/2012, 4:11 pm
tomakos wrote:
DENTOCOP wrote:
Caracal wrote:

Τον Αλέξη τον ξέρω καιρό.



Πολλές γνώσεις,ατέλειωτη διάθεση για μαστορέματα,παρόμοιο στυλ γραψίματος, RVF στην κατοχή του (πόσοι είστε άραγε??)....εε ασφαλώς γνωρίζεστε!! Wink


Δεν απάντησες στην αρχή στην προσωπική επίθεση.....

σας καταλάβαμε κύριε Caracal μας!! Razz


<iframe width="640" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/gd9b4WDGh5Q?feature=player_detailpage" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>



confused2 confused2 confused2 confused2 confused2 confused2 confused2 confused2
What What What What What What What What What What What What
chr1s_86
chr1s_86
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2010-03-09
Mηνύματα : 474
Ηλικία : 37
Μοντέλο : '88 BROS & '01 VFR
Κράνος : SHARK

Αντικατασταση/Ανακατασκευη ολων των ηλεκτρικων του RVF - Page 2 Empty Re: Αντικατασταση/Ανακατασκευη ολων των ηλεκτρικων του RVF

26/9/2012, 12:12 am
Καταπληκτική δουλειά ! Μπράβο ! cheers cheers cheers
demon
demon
Τακτικό μέλος
Τακτικό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-04-10
Mηνύματα : 434
Ηλικία : 60
Μοντέλο : VFR800FI-01

Αντικατασταση/Ανακατασκευη ολων των ηλεκτρικων του RVF - Page 2 Empty Re: Αντικατασταση/Ανακατασκευη ολων των ηλεκτρικων του RVF

26/9/2012, 7:21 pm
Εντελώς αδιανόητο..., απίστευτο!!!
Πολύ τυχερό το RVF!

Respect
anastasis
anastasis
Παλιό μέλος
Παλιό μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2009-02-18
Mηνύματα : 1315
Ηλικία : 58
Μοντέλο : VFR 800 06 ABS
Κράνος : Shoei XR-1100

Wo Es war, soll Ich werden

Αντικατασταση/Ανακατασκευη ολων των ηλεκτρικων του RVF - Page 2 Empty Re: Αντικατασταση/Ανακατασκευη ολων των ηλεκτρικων του RVF

23/11/2012, 11:08 pm
Μήπως μπορείς να δώσεις καμιά πληροφορία από που βρήκες τα βύσματα και τα καλώδια;

Ειδικά για τα καλώδια τι προδιαγραφές έχουν; Δεν το έχω ψάξει και δεν έχω χρόνο αυτόν τον καιρό!!!
alexandervf
alexandervf
Ανερχόμενο μέλος
Ανερχόμενο μέλος
Info
Male
Εγγραφή : 2011-03-27
Mηνύματα : 80
Ηλικία : 49
Μοντέλο : RVF 400
Κράνος : Καμία επιλογή

Αντικατασταση/Ανακατασκευη ολων των ηλεκτρικων του RVF - Page 2 Empty Re: Αντικατασταση/Ανακατασκευη ολων των ηλεκτρικων του RVF

23/11/2012, 11:38 pm
Βεβαιως.....

Βυσματα απο...... http://www.easternbeaver.com/Main/Elec__Products/Connectors/connectors.html

Καλωδια απο ..... http://www.bulkwire.com/wire-cable/ptfe-high-temperature-stranded-wire.html

Τωρα, για προδιαγραφες, δινουν καποια στοιχεια, δεν ξερω αν θες κατι παραπανω.
Back to top
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum